До кога така?

  • 2 370
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 757
Velislava, искаш да кажеш, че не и стига кърмата ли!?Че остава гладна и затова се гърчи така!?Но аз нали виждам, че млякото тече , а тя пуска , и то сякаш насила, а не че иска...нещо я кара!?Защото както е засукала си издърпва главата назад и ми опъва зърното и гърдата, а понякога даже ме стиска!? newsm78
Не,brandi,нямах това предвид!
Имате сходен проблем,а тя е дала кърма за изследване.
Дадох линк,за да прочетеш и там отговотите Peace

# 16
  • Мнения: 234
Аз давам Био Гайа.Друго всичко спрях!При какта тези капки  заедно с Колийф много помогнаха, но ето че при бебка прехвалените Колийф не дадоха резултат!
Тази седмица сме при педиатърката на консултация да видим как е наддала и пак ще и описвам мъките, но тя все"Всичко е нормално, ще мине!"Ама мен не ме пита   Sad Даже още миналия месец ми каза да не я кърмя през нощта, а да и давам вода, ама аз си следя бебка и като си търси да суче и давам...та дори само за успокоение да е!Защото през нощта най- често в просъница сукне малко и пак заспива, дори не я местя на др. гърда.Усещам я, че по- скоро се успокоява, защото като е на гърдата дори и силно да и къркори коремчето не се гърчи силно!
Абе тия газове ще ни съсипят!Все се напъва и пръцка и през деня и нощес все е така Sad
Нямам късмета да съм от безпроблемно кърмещите мами!  Hug
Много Ви благодаря за подкрепата и споделените предложения!  bouquet

# 17
  • Мнения: 521
brandi ние в най-лошите моменти правехме един такъв номер - първо я приспиме и като захлупи очички и давах да суче докато спи. Тогава винаги най-добре ми суче. А за нощото кърмене - добре правиш, като и без това и е трудно да яде няма какво да я наливаш с вода вместо кърма. Тя ако не е гладна, а само жадна пак ще си пийне само предна кърма и ще си получи витаминки и антитела от нея.

rika аз nux vomica-ta само срещуповръщане снам, че се дава?  newsm78

# 18
  • Мнения: 940
тинк и за колики е, разучих я набързо след като пробвах разни капки. и до сега му помага при стомашни неразположения и газове  Peace

# 19
  • Мнения: 521
rika много благодаея за информацияра! А каква потентност е?

# 20
  • Мнения: 940
ами първоначално давах 5ch, но бързо установих че 9 върши по добра работа  Peace пак подчертавам че упорито давам 3-4 пъти дневно и пробиотик, според мен по-скоро комбинацията от двете е толкова успешна  Peace

# 21
  • Мнения: 3 675
ще цитирам някои методи за справяне с коликите
- капки против колики
-кърмене на бебето в седнало положение
-оригване на бебето
-избягване на пикантни храни и прием на кофеин
-оставете бебето да полежи, без да му променяте положението, не трябва често да се взема на ръце
-разходка на ръце или просто с количка из стаята
-музикален фон-пускане на прахосмукачка или ненастроено радио
- масаж
-рецептите на баба с ким и анасон

# 22
  • Мнения: 940
ами всички тези съвети ги следвах стриктно и резултатът беше болезнен плач и гърчене - той реве и аз с него. странното е че при него капките Колийф дори усилиха коликите. именно затова бързичко се преориентирах в посока хомеопатия и пробиотици. колкото до съвета "не трябва често да се взема на ръце" - малко ми е странен, дребния най му беше добре хубаво гушнат и затоплен в мен, не бих си оставила детето да се съдира от рев и болка, лежейки в една поза... шумовете също не вършеха никаква работа. абе явно си е индивидуално до детето Peace  bouquet

# 23
  • Мнения: 234
rika, искам да попитам тия хомеопатичните как ги разтваряш във водичка, че аз одеве и дадох, но като ги сложих в лъжичката с мъничко вода нищо не стана, т. е. не се разтвориха!?Проблем ли е, ако ги гълта цели с водичка пак!?  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 174
Velislava, искаш да кажеш, че не и стига кърмата ли!?Че остава гладна и затова се гърчи така!?Но аз нали виждам, че млякото тече , а тя пуска , и то сякаш насила, а не че иска...нещо я кара!?Защото както е засукала си издърпва главата назад и ми опъва зърното и гърдата, а понякога даже ме стиска!? newsm78

А да не би да имаш прекалено много кърма т.е. силна струя на кърмата ? На мен точно на това ми прилича описаното от теб поведение на бебето, особено частта с издърпването на главата назад и опъването на зърното, стискането, това са опитите на бебето да "намали" силата на изтичане на кърмата, за да може да суче нормално  Thinking
Прочети тази и тази статия и ако има нещо приличащо на симптомите, описани в нея, пиши, да ти дадем съвет какво можеш да опиташ за да подобриш ситуацията  Peace

Аз зарази тази част от едната статия се усъмних:

"Бебетата на тези жени изглеждат нервни и много често имат сипмтоми подобни на колики със прекомерно отделяне на газове и обилно слюноотделяне (дори повръщане). Тези бебета могат да имат и зелени, воднисти изпражнения и да качват повече от нормалното 1/2-1 (приблизително 15-30гр.) унция на ден през първите 4 месеца. Имат склонност и да сучат често и от двете гърди, понякога дори на всеки час. Някои бебета притискат  или прегъват зърното по време на кърмене за да намалят потока на млякото, особено ако майката има силен рефлекс на потичането (виж по-долу). Често зърната са бели след края на храненето и/или смачакни, а кърменето вероятно е болезнено. Бебето може периодично да отказва да суче заради неудобството „да задържа млякото”"

# 25
  • Мнения: 521
rosy_bosy давай моля те със съветите направо, че ще ми е много полезно да прочета! Тоя цитат доста точно описва някои от нашите симптоми също...  newsm78

Само да кажа, че всичко ей в този цитат сме го пробвали без успех:

Цитат
Може да се опитате да легнете по гръб позволявайки на бебето да се покатери на гърдите ви. Може също да се изцедите докато намалее млякото и тогава да дадете на бебето да суче или да изчакате докато се спусне кърмата и тогава да дръпнете бебето попивайки кърмата с кърпа или памперс. След като потока кърма се забави, може да поставите бебето обратно на гърдата.

# 26
  • Мнения: 1 174
Друго освен това, което си писала - кърмиш легнала на една страна, бебето също на една стана до теб и ако си легнала на дясната страна - кърмиш от дясната гърда т.е. тази дето се пада отдолу, така пак забавяш потока на млякото. Освен това ако бебето не може да преглътне понеже му е потекло много голямо количество кърма наведнъж, просто ще отвори уста и излишното ще изтече отдолу /подложи си кърпа/, но то няма да преглътне насила с с въздух  Peace
Също може да опиташ със силиконови зърна, кърмата се позабавя от зърната и не може така силно да пръска  Peace

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 12:07 от rosy_bosy

# 27
  • Мнения: 521
Ние най-вече се кърмим точно така - легнали на една страна, и въпреки това и се случва да се закашля и да не иска повече да суче.  Tired Със силиконовите зърна се кърмихме първите 2 месеца (поради други проблеми), но тя накрая отказа категорично да суче. От немай къде махнах силиконките и пак засука детето.  Не мисля, че можем да се върнем към силиконките, а и хич не ми се иска, че беше истинска мъка при нощните кърмения.  ooooh!

Сега ми остава надеждата, че това е вярно:

Цитат
С течение на времето, то ще се научи да се справя с големия поток мляко и вероятно ще го предпочита!  
 Praynig

# 28
  • Мнения: 63
Аз имах същия проблем точно на тази възраст. При мен не беше от силна струя, защото точно тогава пък си чувствах гърдите празни. Това е някакъв период и ще мине постепенно.
Кураж, кураж и кураж, ще се оправят коликите, но не става отведнъж, а постепенно. При нас в най-тежките дни не можех да си измия зъбите, защото трябваше да я гуша постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт