Искам да Ви помоля за помощ

  • 4 775
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз пък ще бъда крайна и ще си кажа какво мисля дори да не ви хареса.Ако държиш на един човек и го обичаш значи любовта трябва да я изкажеш като създадеш нов живот и покажеш на този човек че ти искаш това дете от него а не от някой друг.Какво означава не съм готов.Та те да не са на по 15год. Дрън дрън та пляс.Айде бе аз съм с него години на ред.А той ще ми каже на 32 аз не съм готов.Я го питай дали е готов да му купиш един Мерцедес S класа.Па да видим дали не е готов. smile3511
Любовта не е е едно дете!!!! ЧЕ какво да правят тези дето не могат да имат? Или по една или друга причина не искат?
Дете не е като колата - сравнението е неуместно.
ЗА жалост Тонка това, че човек е прав за себе си не значе че е прав по принцип - т.е. това, че си права, че искаш дете не ти дава право да го налагаш на човека отсреща! Това е най-лесния път да се опитваш да се наложиш под мотото "ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА" за мен това е йезуитско и подло оправдание. И е най-лесния начин да те зарежат и да си сам рано или късно!

МИшле - в никакъв случай не те съветвам да подценяваш човека отсреща само щото не иска това дето ТИ го искаш! Той е отделен човек и това което е добро за теб може да не е добро за него, а е нещо съвсем различно дали е добре и за двама ви!

# 31
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тонка при теб мъжа е благороден - добър и ценен, щото ако мен ми врътнат номер да забременеят и да го оставят въпреки моята молба да не го правят - бих зарязала човека да се оправя сам.
Затова си смела в думите си - за щастие детето ти не страда от твоето решение, но в случая МИшлето ако самоцелно си забременее и остане само може таткото да не пожелае да види детенцето си - и Мишока ще плаче като твоята приятелка, а нейното дете ще страда само защото тя е искала дете... ДАли нейното желание за бебе е основателна причина да обрече детето на всичкото това?
Мишле помисли - защото шанса да останеш сама е 50/50... ЗАщото ако си направиш бебе без негово съгласие - това си е живо изнудване.
А дори и Тонката дето има морална и парична подкрепа е самотна и нещастна - тя го пише... Та добре премисли!
Имай търпение - млади сте не сте на по 40!

# 32
  • Мнения: 193
Любовта не е едно дете-да,  ама детето е една по-голяма любов,зародена от двама,които се обичат! А тези които не могат да имат деца,си осиновяват-аз им се възхищавам!
Аз пък ще бъда крайна и ще си кажа какво мисля дори да не ви хареса.Ако държиш на един човек и го обичаш значи любовта трябва да я изкажеш като създадеш нов живот и покажеш на този човек че ти искаш това дете от него а не от някой друг.Какво означава не съм готов.Та те да не са на по 15год. Дрън дрън та пляс.Айде бе аз съм с него години на ред.А той ще ми каже на 32 аз не съм готов.Я го питай дали е готов да му купиш един Мерцедес S класа.Па да видим дали не е готов. smile3511
Любовта не е е едно дете!!!! ЧЕ какво да правят тези дето не могат да имат? Или по една или друга причина не искат?
Дете не е като колата - сравнението е неуместно.
ЗА жалост Тонка това, че човек е прав за себе си не значе че е прав по принцип - т.е. това, че си права, че искаш дете не ти дава право да го налагаш на човека отсреща! Това е най-лесния път да се опитваш да се наложиш под мотото "ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА" за мен това е йезуитско и подло оправдание. И е най-лесния начин да те зарежат и да си сам рано или късно!

МИшле - в никакъв случай не те съветвам да подценяваш човека отсреща само щото не иска това дето ТИ го искаш! Той е отделен човек и това което е добро за теб може да не е добро за него, а е нещо съвсем различно дали е добре и за двама ви!

Вярно,че той е отделен човек,но децата не се създават от отделни хора, а от двама-в случая не виждам кое може да не е  добро за него,ако той истински я обича. Мишка също е написала че той отлага а за този месец,а за другия-не ти ли си струва ,че я разиграва,оставя я с празни надежди.Ами да и каже направо защо не иска дете!

# 33
  • Мнения: 3 634

Каси, КРЕДОР-а се е сдухал от няколко дни на сам, но ако искаш да пишеш на кирилица, ето ти нещо което може да помогне

http://5ko.free.fr/lat2cyr.html

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любовта не е едно дете-да, ама детето е една по-голяма любов,зародена от двама,които се обичат! А тези които не могат да имат деца,си осиновяват-аз им се възхищавам!
Вярно,че той е отделен човек,но децата не се създават от отделни хора, а от двама-в случая не виждам кое може да не е добро за него,ако той истински я обича. Мишка също е написала че той отлага а за този месец,а за другия-не ти ли си струва ,че я разиграва,оставя я с празни надежди.Ами да и каже направо защо не иска дете!
Ами основното е че детето се създава по ЖЕЛАНИЕ и от ДВАМАТА. А в случая изглежда мъжа не желае щом отлага.
И не виждам с какво желанието на жената за дете е по-важно и по-ценно от желанието на бащата нещата да се отложат??? Или мъжете са втора ръка стока и техните желания нищо не значат, а ако си позволят да имат такива, то те трябва да са същите като на жените им?
Всеки има право на желание и никой не е по-важен от двамата та неговото желание да се толерира. Да детето е ИЗРАЗ на любов, но не е единствения начин да покажеш, че обичаш някого и в никакъв случай не мисля, че живота се сътои само в това да си родиш дете и да станеш родител. То иначе циганите се справят най-добре в тая област....

# 35
  • Мнения: 193
Разбира се че не единствен начин да покажеш на някого че го обичаш,аз ако разсъждавах така,досега щях да имам не едно дете и не от един LaughingСмисъла на живота е ДЕТЕТО!
А при циганите знаеш как стои въпроса с децата...
Да,то е ясно,че щом мъжът отлага,значи не желае дете.Следователно тя трябва да прояви търпение и да чака/и да страда!/следователно в случая желанието на мъжа! се толерира!!!
Аз пък не виждам желанието на мъжа с какво е по-важно от желанието на жената???Точно в този случай!?

# 36
  • Мнения: 1 029
Вижте какво,щом като някои от вас имат идеални мъже,които искат деца веднага-Браво smile3501
casiopeiya,благодаря ти за съветите,но аз съм се разбрала с моят мъж.Съжелявам,ако сте се напатили,всякакви ги има,но въпросът е да се говори с човека до теб.Знам,че няма идеални мъже и незнам дали моят ще бъде до мен след 5години.Но както и повечето от вас-аз му вярвам засега.Докога незнам.Но това е животът-никога не си сигурен какво ще се случи утре..Искам да ви кажа,че моят прекрасен мъж се притеснява повече за това как аз трябва да не се вманиячавам в идеята за дете.Защото само тези,които имат по два аборта,могат да разберат-какво значи вманиячаване.И само тези,които чакат години,за да имат дете.В този случай,мъжът ми,ми прави услуга,за да не пропилявам живота си само с мислите за забременяване.Защото бъдете сигурни,че има и други важни неща в живота.Като например,човек да не полудее заради една идея.Така че,преди да тръгна да го"отебавам"с извинение,просто ще поговоря с него.Защото в нашият случай,той се оказа прав.И просто ще отложим желанието ни с няколко месеца,за да се успокоят нещата.Това имах предвид.
Преди всичко друго Мишлето трябва да говори с него,защото първо,тя трябва да знае неговите причини да отлага!Благодаря за вниманието!И благодаря за букетите.Страхотно е,когато те обидят и после ти подарят букет.  bouquetно аз съм весел човек и не се връзвам smile3533

Последна редакция: сб, 29 окт 2005, 16:26 от danidan

# 37
  • Мнения: X
Цитат на: Мама от Финландия
...ето ти нещо което може да помогне
http://5ko.free.fr/lat2cyr.html
[quote
Много ти благодаря.. то е малко офф темата, ама ..  Embarassed Нали съм вкъщи и нямам Flextype, трябва да се погрижа скоро. Много благодаря.
 Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: X
Всеки има право на желание и никой не е по-важен от двамата та неговото желание да се толерира. ....
Абсолютно съм съгласна с горното. Но мисля че някъде го написах вече. Ми откакто им разрешаваме секс без никакви скрупули по всяко време... от тогава нещата ще са така - и няма да се променят, докато и това не се промени. Щото моля да се съгласите с мен - те мъжете в един голям процент мислят за секс. Имат го, какво им трябва повече. Като наближат 40тте се сещат за деца. Е да ама ние с мъжо като сме набори... ми и аз ли трибва да стана на 40... И ред такива мисли ми се въртят в главата.
casiopeiya,благодаря ти за съветите,но аз съм се разбрала с моят мъж.Съжелявам,ако сте се напатили,всякакви ги има,но въпросът е да се говори с човека до теб. smile3533
И аз съжалявам, но съветите ми не бяха за теб, а за Мишка. Ти си ясна, имате си причини. За нея не съм сигурна. Пък и чак съвети не бих ги нарекла. Просто споделям горчив опит.

# 39
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Вижте какво,щом като някои от вас имат идеални мъже,които искат деца веднага-Браво smile3501
casiopeiya,благодаря ти за съветите,но аз съм се разбрала с моят мъж.Съжелявам,ако сте се напатили,всякакви ги има,но въпросът е да се говори с човека до теб.Знам,че няма идеални мъже и незнам дали моят ще бъде до мен след 5години.Но както и повечето от вас-аз му вярвам засега.Докога незнам.Но това е животът-никога не си сигурен какво ще се случи утре..Искам да ви кажа,че моят прекрасен мъж се притеснява повече за това как аз трябва да не се вманиячавам в идеята за дете.Защото само тези,които имат по два аборта,могат да разберат-какво значи вманиячаване.И само тези,които чакат години,за да имат дете.В този случай,мъжът ми,ми прави услуга,за да не пропилявам живота си само с мислите за забременяване.Защото бъдете сигурни,че има и други важни неща в живота.Като например,човек да не полудее заради една идея.Така че,преди да тръгна да го"отебавам"с извинение,просто ще поговоря с него.Защото в нашият случай,той се оказа прав.И просто ще отложим желанието ни с няколко месеца,за да се успокоят нещата.Това имах предвид.
Преди всичко друго Мишлето трябва да говори с него,защото първо,тя трябва да знае неговите причини да отлага!Благодаря за вниманието!И благодаря за букетите.Страхотно е,когато те обидят и после ти подарят букет.  bouquetно аз съм весел човек и не се връзвам smile3533
Браво! Това е ЖЕНА която винаги ще има някой до себе си защото уважа човека отсреща и намира доброто в него и го търси!!!!
МИличка, съжалявам за аборта, но мъжа ти е прав - не бива да си мислиш, че само това е живота, защото детето е нещо прекрасно, но има и други неща и едно от тях е бъдещия/настоящия баща на детето ти! РАдвай му се - може Господ да е отложил вашето детенце, за да може да се насладите един на друг по-дъбго, да укрепите връзката си още повече и да откриете всичко най-добро един в друг!
А на Тони не й се сърди - тя просто е остра в изказванията си, даже май без да иска. Начин на изразяване, не че е искала да те обиди... Тонка айде кажи и ти права ли съм.

# 40
  • Мнения: X
Още веднъж ти се извинявам, може би просто не съм дочела какво си написала. Явно не сум те разбрала правилно. 

# 41
  • Мнения: 473
Ох че съм бясна newsm61.Особенно на catnadeen.Аз искам да я попитам какво прави в този форум като е на мнение че всечки мъже са супер newsm12.Ние за да сме тук значи сме получили разочарование от тях и си ги обсъждаме.А тя като е толкова доволна от тях да си иде в друг форум.А не да ни развива теми от сорта."Ами то не е за подценяване и тяхното желание".Какво тяхно желание.те въобще знаят ли какво искат и къде се намират.Установих че в природата имам много голяма грешка.Защо една жена може да забременее само от мъж а не примерно от говедо(крава мъжка).Ами то си едно и също,само дето кравата няма да ти трови живота и да ти прави изречение щото неможе да говори.А това дето той го отлагал с по-месец.Не този месец а другия ще си направим дете.Егаси разбирам с години ама с месеци ебати простотията.Тоя е много зле.Моя брат е на 24години и чака декември месец бебе newsm30.Дали той е готов newsm12.Ама ще ви кажа, Обича жена си и иска дете от нея.Е това е, а пък вие си дискутирайте колкото искате.Аз само ще кажа на Мишката МИШКА МИСЛИШ ЛИ ЧЕ ТОЙ ТЕ ОБИЧА И ИСКА ДА СТЕ ЗАЕДНО.Помисли си хубаво.

# 42
  • Мнения: 473
Tonkata,тя няма предвид,че всички мъже са Супер.А и в крайна сметка, да говори с него пък.И да каже,мисли ли въобще да има дете или не.Тя само спомена,че той отлагал.Ами да го пита директно.
Няма смисъл тук да се караме за глупости,защото на всички ни е трудно. Hug

Да така е,но аз общо взето се досещам за нейния от кой тип екземпляри(мъже) е.От омайниците,дето могат да те успят.За мен той не е зериозен тип.Имам прекалено богат опит с индивидите та мога да ги преценявам.Мисля че не тя да го кара да говорят,а той самия трябва да почне разговора да каже какво иска ,как мисли .А при тях ситуацията е следната.Тя си мълчи щото я е страх да не каже нещо и той да си тръгне.А пък на него така му е удобно.Как да не се ядосвам newsm61

# 43
  • Мнения: 2 863
Ох, хич нямах намерение да се обажадам по темата, защото такова деликатно нещо като кога и дали една двойка да има дете не бива да е обект на публично обсъждане според мен, та си мълчах... но  ...ще ме извини авторката че и разводнявам темата, макар, че това което ще напиша косвено е и отговор.
Тонката, давай го по- кротко бе мила. Както е видно много жени тука са страдали и страдат заради определено мъжко поведение. Ама хайде да не прекаляваме с квалификациите. Ако можеш да наричаш един мъж"говедо" или някакъв друг подобен епитет това в голяма степен е обидно и за теб самия. Защото Този мъж не е станал изведнъж такъв, хората трудно се променят камо ли така драстично. Ако преценката ни за даден мъж е била лоша, това не означава, че той видите ли бил чудесен( нали сме се влюбили в него) пък после изведнъж станал говедо. Не става, не се връзва. Да не говорим, че да се слагат всички мъже или жени под един знаменател е лишено смисъл. Да се спори и то с такъв тон кой е приоритетен в едно семейство също. Катнадиий( не съм и адвокат) но мисля, че доста е видяла откъм мъжка страна, само се опитваше да каже, че без мисъл и разбирателство трудно изобщо могат да се запазят отношения. А крайния тон, за който Данидан е пуснала дори отделна тема в клюкарника е напълно неподходящ за нашия форум. И като най-стара( разбирай - мъдра:))) ви казвам, това е наклонена плоскост, няма връщане назад ако веднъж си тръгнал да повтаряш до припадък какви"говеда" сперматзоиди" и прочие са мъжете. Защото някой много сполучливо беше попитал- е като са такива, какво сте правили с тях?????А за сами жени подобна психика е равна на самоубийство... таква нагласа свети от километри, прави жената цинична и когато/ако попадне на свестен мъж, той просто ще я подмине....и на нея пак ще налетят гореописаните... и тогава идва отново въпроса- защо все на мен ми с епадат такива... да не говорим, че самия въпрос е абсурден, на никой нищо не му се пада, Бог ни  е дал свободна воля, как ще я потребяваме си е наша грижа, но и отговрност.
Ми6ка.... всяка крайност, всяко нещо превърнало се  в самоцел те парализира и ти пречи да виждаш всичко друго. Сигурно си млада и няма причини да превръщаш бебето в самоцел, която някъде по пътя може да раруши дори брака ти.   Чети внимателно, отсявай болката и личните драми, които неминуемо се намесват в отговорите и прецени какво е най-добре за вас... защото никой тука няма да живее твоя живот.  bouquet

# 44
  • Мнения: 473
Ох, хич нямах намерение да се обажадам по темата, защото такова деликатно нещо като кога и дали една двойка да има дете не бива да е обект на публично обсъждане според мен, та си мълчах... но  ...ще ме извини авторката че и разводнявам темата, макар, че това което ще напиша косвено е и отговор.
Тонката, давай го по- кротко бе мила. Както е видно много жени тука са страдали и страдат заради определено мъжко поведение. Ама хайде да не прекаляваме с квалификациите. Ако можеш да наричаш един мъж"говедо" или някакъв друг подобен епитет това в голяма степен е обидно и за теб самия. Защото Този мъж не е станал изведнъж такъв, хората трудно се променят камо ли така драстично. Ако преценката ни за даден мъж е била лоша, това не означава, че той видите ли бил чудесен( нали сме се влюбили в него) пък после изведнъж станал говедо. Не става, не се връзва. Да не говорим, че да се слагат всички мъже или жени под един знаменател е лишено смисъл. Да се спори и то с такъв тон кой е приоритетен в едно семейство също. Катнадиий( не съм и адвокат) но мисля, че доста е видяла откъм мъжка страна, само се опитваше да каже, че без мисъл и разбирателство трудно изобщо могат да се запазят отношения. А крайния тон, за който Данидан е пуснала дори отделна тема в клюкарника е напълно неподходящ за нашия форум. И като най-стара( разбирай - мъдра:))) ви казвам, това е наклонена плоскост, няма връщане назад ако веднъж си тръгнал да повтаряш до припадък какви"говеда" сперматзоиди" и прочие са мъжете. Защото някой много сполучливо беше попитал- е като са такива, какво сте правили с тях?????А за сами жени подобна психика е равна на самоубийство... таква нагласа свети от километри, прави жената цинична и когато/ако попадне на свестен мъж, той просто ще я подмине....и на нея пак ще налетят гореописаните... и тогава идва отново въпроса- защо все на мен ми с епадат такива... да не говорим, че самия въпрос е абсурден, на никой нищо не му се пада, Бог ни  е дал свободна воля, как ще я потребяваме си е наша грижа, но и отговрност.
Ми6ка.... всяка крайност, всяко нещо превърнало се  в самоцел те парализира и ти пречи да виждаш всичко друго. Сигурно си млада и няма причини да превръщаш бебето в самоцел, която някъде по пътя може да раруши дори брака ти.   Чети внимателно, отсявай болката и личните драми, които неминуемо се намесват в отговорите и прецени какво е най-добре за вас... защото никой тука няма да живее твоя живот.  bouquet


Е добре де малко попрекалих ама нещо днес не ми е ден.И още нещо ти Мишка малко се рзминаваш в това какво искаш и какво не .Аз вече не съм сигурна дали ти искаш детет или се опитваш да се самосъжаляваш и да търсиш подкрепа от другите.Защото в "Искам дете",малко се разминава това дето там и това тук пишеш.

Общи условия

Активация на акаунт