Отново стриите

  • 71 521
  • 345
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 75
Аз бих те посъветвала преди да подходиш към скалпела, да се позамислиш. Това е доста сериозно решение.

Има лазер на няколко места в София, който третира доста успешно стриите - надали ще ти излезе много по-скъпо от хирургичната намеса така или иначе.

Но поне е по-щадящо кожата и не включва разрези, белези, шевове или каквото и да е такова...

Аз бих ти посъветвала да идеш в Хил клиник при д-р Валянова. Тя е чудесен специалист и машината им е много ха-тек - на мен ми махна един доста грозен белег от операция на крака. Не е на 100 %, но може би на 70% има подобрение.

# 301
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
аз съм грозна картина бе жена....имам около 2 см разпънати стрии....не са тънки фини линии,а цели дебели цепнатини...кожата е отпусната по простат причина,че не може да се пирбере,колкото и коремни преси да правя,стегнат корем е невъзможно да постигна....вижда се много ясно как са прекъснати влакната на кожата,просто е все едно разцепен плат....нз как да го обясня...поне отстрани на корема да ми пооберат малко кожа....знаеш ли като я прибера с ръце,корема ми става ехееее,ебаси мацката,но....като го пусна,хм...майната му,просто се позаинтересувах какви пари ще е операцията....

# 302
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Здравей,
...
На теб след бременноста и по време на нея излязаха ли ти стрии?
Поздрави
По време,а и след бременността(всъщност 2 на брой)  се нацепих предимно по гърдите,защото те много ми пораснаха,а после пък се и свиха естествено LaughingИначе на корема имам 2-3,но малки.На бедрата и по дупето ми се появиха в процес на отслабване..е не са от най ужасните все пак де Simple Smile
Аз питах за нанасянето,защото през зимата ми беше проблем разтапянето м/у дланите,че си падам малко студенокръвно LaughingБлагодаря,че сподели Hug
Имам Bio Oil,почти съм изхабила една малка опаковка.Ползвах и все още го ползвам обаче доста рядко и непостоянно.За него отзиви от някой?

# 303
  • Мнения: 1 167
Къде се продава какаовото масло в аптеките ли?

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Да,доколкото знам го има и в някои органик магазини Peace

# 305
  • София
  • Мнения: 2 082
Ползвала съм Bio oil около година и половина, като в началото го използвах  с цел заличаване на стриите получени при първата ми бременност, а след това и за предотвратяване на нови такива по време на втората ми бременност. Докато го използвах кожата ми беше много мека и нежна, стриите определено видимо намаляха, но в момента в който престанах да го използвам всичко се върна в изходна позиция. Появиха ми се и нови стрии, така че за мен този продукт не действа.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Мерси endira

# 307
  • Мнения: 2 159
Момичета, аз съм бременна в момента, много в началото, но гърдите ми се увеличиха и стриите са на лице Sad миналата бременност се мазах с какво ли не и Виши и Икаров и Мустела и нищо... Confused
Сега направо съм се отчаяла.
kaloqna и bichito тези продукти, за които пишете за вече появили се стрии ли се препоръчват? Дали може превантивно да ги ползвам?

# 308
  • Варна
  • Мнения: 1 560
barabana можеш да пробваш някой продукт на тази фирма,ако искаш http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-B … ch-Marks-5-48.htm
На основата на какаово масло са,аз в началото на бременността ползвах лосиона.Както писах по-рано и моите най-големи поражения са по гърдите,но там кожата е толкова тънка,че май няма спасение ConfusedИначе по корема имам само 2 малки,които се появиха след като родих.

# 309
  • Мнения: 2 159
barabana можеш да пробваш някой продукт на тази фирма,ако искаш http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-B … ch-Marks-5-48.htm
На основата на какаово масло са,аз в началото на бременността ползвах лосиона.Както писах по-рано и моите най-големи поражения са по гърдите,но там кожата е толкова тънка,че май няма спасение ConfusedИначе по корема имам само 2 малки,които се появиха след като родих.
Hug точно към него се бях ориентирала и бях видяла, че се продава в Лили веригите Peace
те имат и кремче за бюст, но пише, че е след раждане, предполагам не мога да го използвам сега.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 082
Аз лично не съм доволна от продуктите на Палмърс. И те като всички останали, които съм ползвала правят кожата мека, но стриите са налице  ooooh! Явно, когато кожата ти е предразположена към стрии, спасение няма. За двете си бременности измазах какво ли не по себе си, но за съжаление нито един продукт не помогна...

# 311
  • Мнения: 20
Да,доколкото знам го има и в някои органик магазини Peace
Здравей bobinka,
Какаовото масло не се продава за жалост на много места. Правилно са ти писали в органик магазините, но там, понеже е органик, е малко по - скъпо, но не е чак толкова. В органик маркета, например Зоя.бг  100 гр са към 9 лв, в аптеките към 8. Разликата е, че в  магазините мисля, че можеш да си купиш 250 гр. най-малко, което си е вече едни 22 лв.
Аз съм от Разсадника и тук го има на Стамболийски в аптеката на Виетнамеца. Не знам ти от кой квартал си, затова ти пращам името на произодителя - Химекс ЕООД, те ще те насочат къде снабдяват или направо може и от тях да си го вземеш. Те се намират на ул. Горица 8А. 100 гр. при тях е 6.40 лв. Това е доста като количество. Продава се на бучки. Аз лично го разтопявах на водна баня. Някои казват, че задържали в ръка ........ Аз опитах и не ми беше приятно. За всички, които мислят да използват само аноснсирам, че е доста мазничко и не попива особено (освен в дрехите  Laughing). Също доста е силничка миризмата. Като подвижен шоколад се усещаш Simple Smile Но наистина има ефект.  Изобщо всички масла трудно попиват. Хем, че на всичките пише, колко бързо се абсорбират от кожата.
За тези, които сега са бременни и търсят превенция. Много постоянство. Ако се разсееш и за малък период от време, много бързо излизат стриите (ако има предразположеност, разбира се). Всички си знаем, че най-вече си е до ген!!!
Също имайте предвид мами, че от какаото се засилва пигментацията, така че с гърдите и около ореолите внимавайте. И в участъци, където сте предразположени към петна. В период на бременност много често се появяват пигментни петна на неподозирани места Simple Smile Че после процедури и за тях .... Не ни е лесно ХЕЙ!!!!
Успех!

# 312
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Аз лично не съм доволна от продуктите на Палмърс. И те като всички останали, които съм ползвала правят кожата мека, но стриите са налице  ooooh! Явно, когато кожата ти е предразположена към стрии, спасение няма. За двете си бременности измазах какво ли не по себе си, но за съжаление нито един продукт не помогна...

и аз съм много доволна от палмърс Peace освен, че няма нито една стрия и гърдите ми съвършено върнаха формата си - след 7м кърмене  Heart Eyes

# 313
  • Мнения: 292
Момичета, аз съм бременна в момента, много в началото, но гърдите ми се увеличиха и стриите са на лице Sad миналата бременност се мазах с какво ли не и Виши и Икаров и Мустела и нищо... Confused
Сега направо съм се отчаяла.
kaloqna и bichito тези продукти, за които пишете за вече появили се стрии ли се препоръчват? Дали може превантивно да ги ползвам?

Шипковото масло, а предполагам и какаовото, може да се използват преди, по време и след бременност. Най важното е постоянството.
Аз лошото е, че започнах много късно да го ползвам (докато бях бременна, не ми понасяше миризмата).
Та сега се боря с вече поузрели стрии, но виждам че има ефект. Дори мисля да си намеря каковото и да съчетавам полезното с приятното (хем стрии ще махам, хем тен ще хващам  Peace )

# 314
  • Мнения: 1 167
Да,доколкото знам го има и в някои органик магазини Peace
Здравей bobinka,
Какаовото масло не се продава за жалост на много места. Правилно са ти писали в органик магазините, но там, понеже е органик, е малко по - скъпо, но не е чак толкова. В органик маркета, например Зоя.бг  100 гр са към 9 лв, в аптеките към 8. Разликата е, че в  магазините мисля, че можеш да си купиш 250 гр. най-малко, което си е вече едни 22 лв.
Аз съм от Разсадника и тук го има на Стамболийски в аптеката на Виетнамеца. Не знам ти от кой квартал си, затова ти пращам името на произодителя - Химекс ЕООД, те ще те насочат къде снабдяват или направо може и от тях да си го вземеш. Те се намират на ул. Горица 8А. 100 гр. при тях е 6.40 лв. Това е доста като количество. Продава се на бучки. Аз лично го разтопявах на водна баня. Някои казват, че задържали в ръка ........ Аз опитах и не ми беше приятно. За всички, които мислят да използват само аноснсирам, че е доста мазничко и не попива особено (освен в дрехите  Laughing). Също доста е силничка миризмата. Като подвижен шоколад се усещаш Simple Smile Но наистина има ефект.  Изобщо всички масла трудно попиват. Хем, че на всичките пише, колко бързо се абсорбират от кожата.
За тези, които сега са бременни и търсят превенция. Много постоянство. Ако се разсееш и за малък период от време, много бързо излизат стриите (ако има предразположеност, разбира се). Всички си знаем, че най-вече си е до ген!!!
Също имайте предвид мами, че от какаото се засилва пигментацията, така че с гърдите и около ореолите внимавайте. И в участъци, където сте предразположени към петна. В период на бременност много често се появяват пигментни петна на неподозирани места Simple Smile Че после процедури и за тях .... Не ни е лесно ХЕЙ!!!!
Успех!

Благодаря ти Hug

Общи условия

Активация на акаунт