Окръжна болница - Варна

  • 67 902
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 856
В нормалните държави в дните на отворени врати бъдещите родители са заедно и заедно правят избор на болницата. Спирам да пиша по тази тема. Който разбрал, разбрал.

# 721
  • Мнения: 519
е, как очаквате да пуснат мъжете ви  Shocked Това просто е недопустимо. При начина, по който се разкарват там родилките. В предродилна има голи жени. Ние в нашата стая често след кърмене мажехме гърдите си с кремове и стояхме по 30-40мин без сутиени, за да поеме крема и т.н.
Във всеки един момент може да се наложи някоя родилка да бъде видяна от разхождащите се в деня на отворени врати в някаква подобна ситуация най-малкото мимоходом през прозорчетата на вратите на стаите. И тогава скандалът е в кърпа вързан.
подкрепям напълно  Peace

# 722
  • София
  • Мнения: 30 209
В нормалните държави в дните на отворени врати бъдещите родители са заедно и заедно правят избор на болницата. Спирам да пиша по тази тема. Който разбрал, разбрал.

а, имаш ли идея как изглеждат родилните отделения в нормалните държави и какви са условията там, з-то аз мога да ти опиша подробно, за да видиш колко огромна е разликата  Rolling Eyes
Най-малкото ще ти кажа, че там на ражданията присъстват много бащи и има условия абсолютно всяка двойка да бъде така изолирана, че да няма контакт с останалите.
Не виждам в ОБ това как може да стане поне за момента.
Не говоря за единици случаи, говоря за масово явление  Peace

Когато станем като в нормалните държави, нямам против всеки да влиза и с цялата рода, но докато всички са накуп, аз лично бих била мноооооооооого против докато съм гола и разчекната (извинявам се) да има и малка вероятност нечий мъж да ме види в това състояние  Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 30 209
и понеже обичам когато си казвам мнението, то да е добре обосновано , вижте обстановката при раждане в една болница в  Германия, тъй като с тази страна съм запозната от първо лице  Peace

Ето една разходка из родилна зала и обстановка в болницата в Essen.



за тези които не са на "ти" с немския ез. Накратко: това са т.нар. родилни зали в Германия. Там им викат родилни стаи. В болницата има 3 такива, които акушерката покава. Всяка е в различен цвят синя, червена..(3-я цвят не го споменава). 2 от стаите са оборудвани с вани. Освен стационарният уред за запис на тонове има и подвижен, с който може да се влезе дори във ваната, за да няма родилката усещане, че е вързана за леглото...и т.н. После разправя на начините на обезболяване (с топката, с висилката и т.н.)

След като се роди детето, ако жената желае могат с мъжа й да наемат т.нар. Фамилна стая и да изкарат целия си престой заедно т.е. там няма как да стане ти да си на магарето и нечий съпруг да съпреживее момента, освен твоят  Mr. Green

ето малко снимки от градската болница в Мьонхенгладбах http://www.ekr.de/index.php?cid=360&PHPSESSID=173d33cd23e9c4 … 0c58b51b554e8ed23


Когато всичко е самостоятелно, всеки може да решава за себе си, но когато е всички на едно както в ОБ, просто всеки се съобразява с всеки  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 17:08 от missence

# 724
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте момичета  Hug Насочила съм се да раждам към ОБ и вече стягам багажа. Искам да питам вече миналите по този път майчета за тези пелени /които са в комплект 2бр.тензухени и 2бр. бархетни/ трябва ли да ги пера? Те са запечатани и незнам дали да ги отварям?
И още нещо - понеже купихме голям пакет памперси и съм заделила от тях 10бр за болницата, дали ще е проблем че са на бройка, а не в пакет?

# 725
  • Мнения: 11
Здравейте момичета  Hug Насочила съм се да раждам към ОБ и вече стягам багажа. Искам да питам вече миналите по този път майчета за тези пелени /които са в комплект 2бр.тензухени и 2бр. бархетни/ трябва ли да ги пера? Те са запечатани и незнам дали да ги отварям?
И още нещо - понеже купихме голям пакет памперси и съм заделила от тях 10бр за болницата, дали ще е проблем че са на бройка, а не в пакет?

Аз родих в ОБ през януари тази година и също много умувах, когато си приготвях багажа по тези два въпроса. Оказа се че пелените не трябва да са разопаковани /дават се на сестрите, които се грижат за бебетата заедно с шампоана и олиото/, а памперсите си стоят при теб, просто винаги трябва да оставяш памперс в легълцето на бебето сутрин и вечер заедно с дрешки за преобличане преди да ги вземат сестрите за визитация. Няма значение дали памперсите са цял пакет или на бройка важното е да имаш достатъчно. Wink
Дано съм ти била полезна.

# 726
  • Мнения: 3
Здравейте,
аз имам също въпрос за пелените, които се изисква да носим в ОБ.....
По-точно за техният брой, тъй като в  1 комплект са общо 4 бр пелени-по 2 бр от двата вида, а в списъка за родилното пише комплект пелени-2бр., това означава ли, че трябва да се носят наистина 2 комплекта пелени/т.е. общо 8 бр/, или се има предвид 1 комплект, който се състои от 2бр. бархитени и 2бр. тензухени пелени?
Малко объркващ ми стана въпроса май, но ви благодаря предварително  Simple Smile

# 727
  • Варна
  • Мнения: 27
retol благодаря ти  Hug
goldin_24  и аз се чудех, но за всеки случай съм приготвила 2 пакета, и да останат няма да са излишни  Peace

# 728
  • Мнения: 3
Да и аз така-подготвила съм 2 к-та за болницата и си взех и 1 к-т за всеки случай за вкъщи, но пак да питам , да знам, дали и двата к-та да ги нося, ама ще ги приготвя, пък колкото искат:)
А за памперсите, купила съм цял пакет от 94 памперса, а нямам намерение да купувам и малък, така че само ще отделя 10бр и ще ги занеса така......

# 729
  • Мнения: 56
Момичета има ли някой списъкът с нещата,които искат в ОБ?Благодаря Ви предварително.

# 730
  • София
  • Мнения: 30 209
Момичета има ли някой списъкът с нещата,които искат в ОБ?Благодаря Ви предварително.

няколко страници по-назад го има написан  Peace

# 731
  • Мнения: 274
2 комплекта запечатани пелени (по 4 бр вътре) искат.
Ако позволите съвет - 10 памперса са ви малко. Ако нямате някой на линия да ви донесе на следващия ден си вземете повече. Никой не ви гледа дали носите пакет или са на бройка.

# 732
  • Мнения: 3
Здравейте отново,
надявам се отново да получа отговори на моите въпроси тук при вас, от голяма полза сте ми:)
Та въпросът ми е за избор на д-р/екип....Конкретно, ако изборът ми е д-р Славчев, някой знае ли, дали той работи с определен екип, и следователно трябва да си избера направо екип, и всъщност какво включва изборът на екип?

# 733
  • София
  • Мнения: 30 209
Здравейте отново,
надявам се отново да получа отговори на моите въпроси тук при вас, от голяма полза сте ми:)
Та въпросът ми е за избор на д-р/екип....Конкретно, ако изборът ми е д-р Славчев, някой знае ли, дали той работи с определен екип, и следователно трябва да си избера направо екип, и всъщност какво включва изборът на екип?

доколкото знам д-р Славчев няма определен екип. Ако избереш лекар, когато му се обадиш, ще дойде той и ще работи с акушерки, педиатри, анестезиолог (ако се наложи), които са в момента на смяна  Peace Ако избереш екип, можеш да си избереш акушерка, която да работи с него. Според мен попитай него по въпроса. Когато раждах, именно той ме насочи при кого да раждам  Peace

# 734
  • Мнения: 30
здравейте момичета. изправена съм пред дилема и ако може да ме посъветвате мн бих се радвала. Цяла бременност бях с мисълта  че ще раждам нормално и изведнъж 15 дена преди термина ми казаха че съм за секцио. това др Скочев ми го каза ( имала съм тесен таз) та въпроса ми е - дали  не ми го каза за да ми вземе парите или наистина е по подходящо да се направи секцио заради тесния таз и възрастта - аз съм на 33г.доколко смятате че др Скочев е коректен и не го казва само заради парите

Общи условия

Активация на акаунт