Нико и Бени още ги няма - Любители на котки - тема 39

  • 36 524
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 785
Ted_cat разбирам те прекрасно, но след като ти самата коментираш, тук където доста хора четат, включително и такива, които не са ти близки, то е нормално да се почувстват свободни да коментират личните ви и семейни проблеми, след като ти го правиш. Това ми е мисълта, че не може да им се сърдиш, след като даваш "храна" за размисъл  Peace Не искам да ме разбираш погрешно, разбира се - много си ми симпатична, макар и чисто виртуално, и много се надявам да се усмихнеш много широко като се намерят котараците  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 219
Аз бях изпуснала темичката.....още няма следа от Бени и Нико гледам.. Confused Sad Sad
На всичкото отгоре някой тъпак изхвърлил тука в полето при нас 3 малки новородени котета,слепички...
Абсурд е да ги взема,мъй ми няма да гои позволи никога повече животни дори и временно...оф направо ми се къса сърцето не ми незнам..иде ми да се гръмна

# 77
  • Мнения: 4 785
Аз бях изпуснала темичката.....още няма следа от Бени и Нико гледам.. Confused Sad Sad
На всичкото отгоре някой тъпак изхвърлил тука в полето при нас 3 малки новородени котета,слепички...
Абсурд е да ги взема,мъй ми няма да гои позволи никога повече животни дори и временно...оф направо ми се къса сърцето не ми незнам..иде ми да се гръмна

http://www.goldenpages.bg/priyuti_za_jivotni/SOFIA - сигнализираш в някои от двата приюта, по закон са длъжни да се погрижат за тях!

# 78
  • София
  • Мнения: 13 262
Аз бях изпуснала темичката.....още няма следа от Бени и Нико гледам.. Confused Sad Sad
На всичкото отгоре някой тъпак изхвърлил тука в полето при нас 3 малки новородени котета,слепички...
Абсурд е да ги взема,мъй ми няма да гои позволи никога повече животни дори и временно...оф направо ми се къса сърцето не ми незнам..иде ми да се гръмна

Moonlight, защо не пуснеш обяви в десетките котешки групи във Фейсбук или в "Без дом"? Сигурна съм, че ще се намерят хора да ги приютят поне временно. Щом са слепички, няма да оцелеят  Sad. Дори и да изключим кучетата, ще умрат от глад  Sad. Само преди 3-4 дни в групата за Нико и Бени пуснаха обява за едно черно-бяло котенце и мисля, че му намериха дом.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 832
Много жалко, че ги намя още котаците. Дано скоро се намерят!
Estell, съчувствам ти силно за детенцето! Как е възможно такова нещо! Дано имате късмет с иглите и всичко да се нареди по-добре и мине без проблем. Не е ли възможно да се смени доктора?

MissNellie, много готини лъвовете!
При моят Го забелязах пърхот само по гърба му. Не е много, но го има. Възможно ли е да няма никакъв проблем и да има пърхот?
Относно гъбичките. Аз съм писала няколко пъти - след като го кастрирахме на петия-шестия месец се появиха гъбички. Дадоха ми лекарство, което не зная как се казва. В спринцивка, разреждаше се във вода, май беше 1:10/не съм сигурна за съотношението/, като вода е прозрачно. Кога се смеси с водата става бяло /като мастика с вода/. Имаше доста по тялото. Може би за повече от месец минаха.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Grigori, съболезнования за майка ти Cry
Теди, честито папагалче, гледай го душичката как те е намерило.
Estell, съжалявам за това, което ви се случва, няма ли начин да се прави с упойка всичко това?
Ние пък тази сутрин намерихме на улука между нашата и съседната тераса гларусче, което още не може да лети, явно е паднало от покрива Confused Не мога да го стигна, а и не знам дали би ми позволило да го хвана, докато го гледахме то се изплаши и започна да се катери по скосения покрив, но в най-отгоре има отвесна част и то не можа да я изкачи и се плъзна надолу. И мъжа ми взе да му се хили силно и се скарахме. Та гларусчето остана там, ще видим дали ще седи като се прибера довечера, чудя се какво да правя.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 762
И аз да се запиша,че не мога без да ви наглеждам.

Вместо да ни наглеждаш, си плащай таксата! Откога не сме го виждали Пинко! Не се ли е качвал скоро по врати, прозорци?  hahaha

И ти напредваш...2 месеца само са останали...  Hug

Стоим си 2-та в къщи и се прави на културен.Както изляза,може да е за 5 мин като се върна е сътворил беля и се прави че не е той  Whistling
В жегите само лежи и едвам диша. Ето една снимка да си го припомните Mr. Green



Виждам страхотни нови попълнения,на които много се радвам. Половинката иска да взимаме още едно коте,но му казах да поизчакаме малко ,че ще ми дойде на нагорно в момента  Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 1 912
grigori. съболезнования за майка ти  Cry  Flowers Rose Flowers Rose

Ние сме добре, малко се поразхладихме през уикенда, котаците чак се раздивяха  Laughing
Снимков отчет ще пусна тези дни, че голям мързел ме е натиснал и мисълта да свалям снимки ме кара да се чувствам тоооолкоооооваааа уморенаааа  Blush

# 83
  • Мнения: 2 237
Имам бебе-коте !  Laughing Не, не за постоянно...Една приятелка го намерила в дъжда в една локва. Кално, мръсно и едва живо....Със затворени очички, даже решила че са извадени.....Веднага го завела на ветеринар, там го свестили, сложили му капки и му промили очите. Казали са и че има срив на имунната система и му бият инжекции.Дали са и лекарства за очичките и носа защото има хрема и кашля. Тя обаче има две големи котки които искали да го разкъсат. Помоли ме да го погледам за 5-6 дни докато трае лечението. А тя през това време ще му търси дом. И аз го приех, какво да правя като си ги обичкам а още повече болничко сираче. Та от снощи се гледаме с Лъки  Heart Eyes Мъжко е , на 2 месеца, бяло с кафява глава и задна част.Много е миличко и явно ме взе за майка си защото не се отделя от мен и само ми мърка.  Сипваме капки, слагаме мехлеми и се лекуваме. Цяла нощ спахме заедно, то милото от стрес дълго не е спало и сега направо се уля   Grinning Научих го да ходи да тоалетна и се гордея  Peace Не знаеше как и трябваше да му покажа ка ксе рови и къде, отначало го стимулирах с влажен парцал по коремчето. Правя му кашички, яде доста. Изкъпах го и го изсуших със сешоара, както и го почистих от бълхи. Излишно е да казвам че ми коства много да не се привържа, но за съжаление скоро не мисля да гледам котка пак......Така че сега с малчо ще се излекуваме, ще се научим на навици и се надявам скоро да му намерим дом  Heart Eyes Ако някой от вас може да помогне да ми пише. Макар че съм наясно колко много бездомни котета има.....

# 84
  • София
  • Мнения: 98
Близначе, имам няколко познати, които си взеха коте за малко  Flutter, то временното е най постоянно   Heart Eyes, е разбира се решението ще е твое, Григори, моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose, Теди, папагалчо Лъки ли ще е  Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте! Аз търся дом за едно много сладко коте, женско е, родено на Великден, много пъстро. Бяха четири в котилото, но другите три ги задомихме, само това остана. Грижа се за него в двора, но комшията не обича котки и се притеснявам да не му стори нещо лошо. Ако някой иска нека ми пише на лични. Грижа се за около 6-7 котки на квартала, една от тях пак е бременна и за това гледам да ги задомявам малките Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 92
Здравейте. Извинявам се много, че така нахълтвам в темата Ви. Надявам се Нико и Бени да бъдат намерени, за да усмихнат детските очи. Моята молба към Вас е да ме насочите къде мога да потърся дом за котето на един приятел (бяло и оранжево, женско). Родителите му не го искат и ще го изхвърлят. Много ще съм Ви благодарна за всякакви идеи и предложения.

# 87
  • Мнения: 219
Котенцата са спасени,нямам време да пиша подробности защото съм вир-вода от дъжда.
Точно навреме,как заваля само...и това щеше да им е края.
Звънях телефони като луда и има хора на които съм страшно задължена,закарах ги,оставих на жената адаптирано мляко,пари и така.
Сега остава да се моля да оцелеят,на едното вече имам уговорен дом.
Боже тоя народ кога ще се научи да кастрира незнам!!!!!Бясна съм!!
Една кастрация колко живота спасява ....

# 88
  • София
  • Мнения: 13 262
Писах, писах, но Мъро реши, че не му обръщам внимание  Grinning. Дойде, седна върху клавиатурата и ми изключи компютъра  #Cussing out

Близначе, тежка дума не казвай...  Wink  Видях сладура във фейсбук  Grinning. Трудно може да му се устои... Хубаво е, че сте се погрижили за него.

iren_alex, помисляла ли си да кастрираш тези котета? Знам организация в София, която кастрира безплатно бездомни животинки. За съжаление има прекалено много бездомничета... Sad

aventita, пробвай да пуснеш обява в котките.ком, бездом, дог.бг...Има и много котешки групи във фейсбук. Дано успееш да намериш дом за котето! И задължително го снимай и то в едър план, за да го видят и харесат.

Moonlight, браво!   bouquet 

# 89
  • Мнения: 2 237
Margita,Танче,за съжаление аз не мога да гледам котка. Не че не искам ! Но апартамента е на родителите ми и от както съм разведена те живеят с мен и ми помагат за всичко , най-вече за детето....И категорично не желаят котка в апартамента  Confused Не че не мога да си взема, но ако си взема те ще се изнесат....А в момента имам нужда от тях. Знам, авучи смешно......Зари я взех без те да знаят и се оказа голям проблем. Докато не я махнах доста неприятности си имахме и доста остри думи се казаха.АКо някой ден имам пари да си купя мое жилище ще гледам 100 котки ! Но сега...сега няма как. Иначе е ясно че аз на котка не мога да устоя ама като трябва да се съобразявам...Баща ми каза че ако пак взема котка ще ми върне и Зари и да се оправям  Confused

Общи условия

Активация на акаунт