Пердета - 7

  • 194 456
  • 843
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eclat- тъй като е доста пълно при теб бих заложила на  леки, ненатрапващи се пердета..с цвят, който по скоро се слива с обстановката. Без много шарки-едноцветни най-добре. Светло бежови, много светло сини, бели дори. Жълтеникави-ще ми дойдат в повече заради стените.  Thinking

# 46
  • Мнения: 1
Да, има корнизи на Мотура-италиански са и те са наистина много високо качество. Има също и механизми за римски щори на Мотура. Виждала съм ги в един магазин на Цар Борис Трети в локалното, от Красно село - посока Пирогов.
Там има много и голям избор за завеси и цените са супер Shocked
Относно цената за шев на пердета- проучвах и срещнах разни цени от безплатен шев Crazy(цената за шев е включена в цената на плата- много ясно!!!) до такива по 10 лв.за метър.
Мисля, че нормално е цената е да варира 3-5 лв. за метър плат. Така излиза поносимо.
По- скъп е шева за римските щори, ама то е ясно- трябва наистина да са перфектно ушити за да стоят добре....какво още ви интересува Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 714
Имаш ли представа дават ли отстъпки за количества?  newsm47
Да се обединим нуждаещите се в обща поръчка,  smile3508 че пари почти не останаха
За шева ще се по напъна малко и ще си ги ушия или ще ги дам на майка ми.

# 48
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Благодаря за темата и информацията в нея, момичета!

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Току що се регистрирах и невиждам откъде да си прикача снимките които искам да публикувам, за които ще искам съвет. И защо някои теми недават възможност за отговор въпреки, че не са заключени  Thinking

# 50
  • Мнения: 0
Става въпрос за пердета в спалнята ми да ги съобразя с цвета на мебелите

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 97
Да се похваля с пердето и шалтетo   Wink
Ето резултата :
Извинявам се за лошите снимки ама са от gsma  Hug

# 52
  • Мнения: 1 176
Eclat- тъй като е доста пълно при теб бих заложила на  леки, ненатрапващи се пердета..с цвят, който по скоро се слива с обстановката. Без много шарки-едноцветни най-добре. Светло бежови, много светло сини, бели дори. Жълтеникави-ще ми дойдат в повече заради стените.  Thinking
Госпожичка Клавèл , какво имаш предвид, като казваш, че е доста пълно? Струват ти се много цветовете, мебелите или ти изглежда тясно помещението. Приемам съвети, може би съм сгрешила в подредбата. Аз вече няколо пъти размествах.  ooooh!
Относно передетата- тези в момента се сливат със стените и обстановката, както и ти казваш, но ми омръзнаха и вече не ги харесвам. Със сигурност искам едноцветни и семпли, това съм го пропуснала да го отбележа. Честно казано си мислех за бледо сини воалени и тъмно сини плътни пердета, като цвета на диваните. Склонна съм даже да се пребоядисат и стените, но пък не ми се сменя килима засега. Е, ако променя цялостно цветовата гама, може и да го сменя. Т.е. съвсем съм объркана, затова пуснах и снимките, повече глави мислят по-добре. Дайте идеи, момичета. Ето и още малко снимки:
http://www.prikachi.com/images/403/2296403r.jpg
http://www.prikachi.com/images/402/2296402P.jpg
http://www.prikachi.com/images/422/2296422E.jpg
http://www.prikachi.com/images/427/2296427D.jpg

zuzutu, харесва ми много как се е получило, макар и да не се виждат добре цветовете.

# 53
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eclat - ето виж и сама..имаш много цветове в стаята..масата е червеникво дърво, другата с лаптопа както и поставката за ТВ е в черно, скасиите са ти различни, имаш бяла хартиена лампа ,син диван, шарен килим и още по шарени възглавнички, отделно друг цвят паркет и съвсем различен на стените...има винено доста ,пък и оранжево в картините. Шарено е прекалено.
Ако искаш да избегнеш боядисването, тогава можеш да смениш възглавничките . Идеята ти за пердетата ми допада. Същия цвят и десен може да използваш и за възглавнички. Но едноцветно без никакви шарки и форми. Дюс.Така всичко ще е в един нюанс, стилно  и можеш да си запазиш шарения килим както искаш.
Не мога да преценя помещението колко е голямо, но ми изглежда пълно, цветята висящите ме притискат.  Разсейва ми се погледа и не се фиксира върху даден аксесоар, а обикаля от мебел на мебел. Определи си мебел, на която да акцентираш и наблегни на нея. Можеш да постигнеш страхотна етежерка като или облечеш книгите с десен подобен на дивана, или на пердетата, или на килима или на стените дори, или пък ако ги наредиш в кутии с този цвят.
Ако имаш възможност да боядисаш саксиите в акцентния цвят...
Дали ме разбра ..ама как съм се изказала  ooooh!

# 54
  • Мнения: 54
 Харесах това перде - но ширината му е само 1.40; 2 такива - 2.80. А ми трябва за прозорец с ширина 2.40.. На практика никакъв набор. Дали ще стои добре? (за спалня, вечер ще е пуснато); под него ще има и тънко перде, бял воал.

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 22:17 от ~Aja

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Eclat , аз съм за бледосини воалени.Даже не толкова бледосини, защото на светлината ще са си бледи така или иначе - нали е воал. Мина ми през ум още при първия ти постинг. Но си вземи някакво парцалче от гарнитурата, за да е същия нюанс. Малко незавършено стои само фино перде. Сини плътни като дивана ще е добре. Тогава финото може и да не е синьо, а бяло. На мен ми става много мешано откъм цвят  заради килима - не се вързва нито с жълтото, нито с теменуженосиньото.
~Aja , без набор не би стояло добре.

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 08:32 от Ljuboznatelna

# 56
  • Мнения: 34
Eclat, и аз мисля, че цветята идват в повече. Също бих сменила масичката и бих махнала килима. За пердето - да, съчетай го с цвета на дивана.   bouquet

# 57
  • Мнения: 0
Здравей,


Относно проблема с пердетата може да посетиш магазина на ,, Дом Хармония" на бул. Цар Борис III 93-95. Там ще намериш решение и избор за твоя интериор, а и момичетата които работят са компетентни и готини, така че ще ти дадат най-добрия вариант за теб. На мен лично ми помогнаха за избора на пердета и щори и съм супер доволна. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 176
Момичета, благодаря ви много за отговорите.  Hug
Аз самата си знам, че не се получи добре, но...
Идеи имам, но исках да видя и през други очи какво дразни. Сега с повече мнения ми се проясниха нещата.
А за да ви разведря малко и дано не ви е отегчително- да ви разкажа защо се получи така. Laughing Жилището ни е под наем и пода не мога да го променя, нито пък неравностите по стените и тавана. За банята даже не искам да говоря  ooooh! Както повечето емигранти и ние започнахме да обзавеждаме от нулата и според възможностите ни.
В началото купихме само матраци, на които да спим, двата дивана и малък телевизор. Обзавеждахме бавно и славно, но още не му се вижда края вече шеста година. Успях да приключа само със спалнята, въпреки че още не е боядисана.
А относно хола, който показах, докато си бях в БГ преди 3 години мъжът ми е боядисал стените, но разбира се не в това жълто, което му обяснявах.  Shocked Аз пък ,заради вече така боядисаните стени купих от БГ това перде , за което дадох неразумно много пари. ooooh! След това взехме килима, който в магазина изглеждаше много приятно жълтеникав, а у нас -изненада, направо си е бежов. Мъжът ми, разбира се, не му се занимаваше да го връща  Crossing Arms, аз пък не шофирах, и така- килимчето си остана. Grinning
После дойдоха цветята и понеже са ми страст ставаха все повече и повече. Трябваше да им търся място и купих цветарниците. Понеже са черни, подбрах и осветителните тела да са подобни (на снимките не се виждат, а бялата хартиена лампа не е от хола ми, сложих я там да свети на цветятя ми, защото им беше тъмно в ъгъла. И без това малкият я скъса, ще я хвърлям.) После минавайки с колата покрай една гаражна разпродажба тази масичка направо ме "извика" да я купя, страшно ми хареса. След това ми изпаднаха много изгодно двете етажерки-стълби и не устоях  Laughing. А мъжът ми междувременно си накупи техниката и така- холът се напълни, но се получи не така, както го исках. И понеже знам, че трябва да направя нещо по въпроса, реших да започна с пердетата. После с чиста съвест ше сменя килима. Ще махна само висящите цветя. Книгите ще преместя на друго място. И ще ухажвам мъжа ми да пребоядиса стените Wink.
Дано не съм ви отегчила много. Като сложа новите пердета ще ги покажа тук, а като ми се избистрят идеите за хола ще пиша в другата тема.

Лека нощ момичета, а аз отивам да готвя и да си мечтая за нов хол.  Simple Smile

# 59
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Сега виждам Eclat ,че не живееш в Бг....е как успя да постигнеш  толкова типично българска атмосфера в една толкова различна държава...  Laughing
Та чак си мъкнала от Бг текстил....
Я се разтърси там по разпродажбите, кукличка може да стане...само избягай от ограниченото мислене на тази соц.обстановка.

Общи условия

Активация на акаунт