Пътят Камино?

  • 73 585
  • 246
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 422
1. So what Simple Smile
2. Who cares Wink
3. Едва ли си ръководиш живота по уики......

И ако ти е толкова важно как точно са дефинирани поклоническите пътища, провери трите, които съм цитирала по-долу и кога възникват като такива, как се развиват и от кого са поддържани. Но е така по-ценно, ако не ползваш уики точно за анализ на въпроси като развитие на църквата.

Като махнем тази част от темата енергийните зони по земята са безброй и за всяка от тях има, както ортодоксално така и функционално обяснение. Този път е една от тях. Църквата го ползва по определена причина и по този въпрос има писано достатъчно.

И като имаме предвид корейците и китайците, които открито признават, че изминават Камино, защото при кандидатстване за работа прилагат копие от събраните печати и това им осигурява точки за постоянство, нещата стават малко по-спокойни. Това пък ми го разказваха същите тези китайци в Рим, докато пиехме кафе.

# 151
  • Мнения: 158
Извинявам се на hjkl; за невежеството си и че си позволих да пиша в тема, където трябва да съм изчела камари църковна информация.

Първото нещо, което чух преди години за Пътя, беше именно това, че е проекция на Млечният път. Един от законите на Хермес - каквото горе, такова и долу. И тогава го засънувах. После видях снимки, които бяха точно от сънищата ми, мидата, печатите.........  Наистина няма да изчета всичко за миналото, кой, какво и как. Просто знам, че там ще се случи нещо и трябва да отида. Чувството е както, когато звъни телефона и “знаете“ кой Ви търси.

.

# 152
  • Мнения: 1 274
Извинявам се на hjkl; за невежеството си и че си позволих да пиша в тема, където трябва да съм изчела камари църковна информация.
Няма проблем  Hug. Не писах тук, за да се заяждам, а за да са наясно хората все пак какъв е този път. Иначе, разбира се, той е отворен за всички!
А за китайците, да не би италианците да остават с впечатлението, че изповядват католическата вяра?

# 153
  • Мнения: 20 172
Във фейсбук има такава група:
https://www.facebook.com/groups/CaminoBG/

# 154
  • Мнения: 1 422
Е, след всички перипетии по първоначалните планирания, днес вече съм готова. Тръгваме на 1 май  Hug Hug

# 155
  • Мнения: 4 402
Нахълтвам и аз във вашата темичка и ще следя.  Hug
Ел Камино ми е мечта още от времето, когато живеех в Испания. За жалост работата не ми позволяваше да си взема толкова дълъг отпуск и да го извървя. Сега си мисля, че моментът и за моя Път идва и все повече назрява като идея. От едно известно време чета доста материали, изчетох и темата тук, разгледах и снимките на пилигримите и просто ще чакам онзи клик, който ще ми каже "Тръгвай"  Simple Smile

Рози и рози , много се надявам да ни държиш в течение за подготовката Praynig

y... ¡¡¡Buen camino!!!

# 156
  • Мнения: 1 422
¡¡¡Buen camino!!!

# 157
  • Мнения: 1
Buen Camino, Рози и Рози!  Grinning

# 158
  • Мнения: 3 294
Аз имам приятел испанец, който го е минавал няколко пъти. Само ще кажа, че това не е, като да се пише от компютъра. Човек без нужната подготовка ще се откаже максимум на 3-я ден. Върви се по цял ден, в зависимост от терена 20 до 30км, понякога и 35км. По пътя има мног места за преспиване-албергета, храна освен нещо сухо и сандвичи няма. Всичко това 35-40дни, направете си сметката дали можете да издържите. Първите дни е ужасна мускулна треска и болки в краката. Иначе е напълно безопасно, все пак много хора го вървят и няма са сте сами. Винаги може да се сприятелихме с някой, има хора от цяла Европа, че и от по-далеч.

# 159
  • Мнения: 4 402
Alexslav,  благодаря за информацията  Laughing

# 160
  • Мнения: 158
Alexslav, гъбаркаш ни, нали? Аз сандвичи ще си нося от Гърция.
Защото веднага мога да постна пълен разпис на местата за нощуване от Каминската тема във ФБ, с предлаганите екстри, като банкомат, пилигримско меню, закуска, топли кроасани и кафе.
А и не се състезаваме с никой, че да се бъхти по 35км. на ден. Все пак не ни чака ФИНАЛ. Всеки се движи според възможностите си. Този пост е като вица за циганчето и луканката........ Хора, изминали Камино са си направили труда да изпишат преживяванията си, но никой не споменава суха храна и сандвичи, освен ако това не е целта за спестяване на средства. Разбира се, че от копютъра е друго..... То ако беше така, никой нямаше да тръгва да го изминава и щеше да си седи зад екрана.

Искам да споделя, че след неколкодневен размисъл реших, че трябва да измина пътя сама. Дъщеря ми предложи да дойде с мен, да това би скрепило връзката ни, но сякаш е по-добре и тя да си го измине сама, не да се съобразява с други или аз с нея. Че да я мисля....... Въпреки, че е голямо момиче, все пак инстинктите не мож заглуши. А и така няма кого да искам да удуша, като си знам характера. И пак да питам за самолетни варианти. Не ми се друса с автобус, но цени на еднопосочни билети до Барселона или Мадрид в момента, за септември са по 300-400Е. Да не казвам, че съм и с времето кът, мога да отделя максимум месец. Питам, защото никога не съм летяла с нискотарифни и не съм ползвала второстепенни летища.

Рози и Рози, Buen camino! и те чакаме да споделиш.........

астераки, звездичке, хайде на път.... Heart Eyes

# 161
  • Мнения: 4 402
Зорита, ще да се ходи  Grinning
За мен няма да е тази година, но ще следя вашия Път и ще започна по малко да планирам и моя, най-вероятно догодина.   Heart Eyes

# 162
  • Мнения: 122
Рози и Рози, Buen camino!   Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1
"Човек без нужната подготовка ще се откаже максимум на 3-я ден" -  не съм напълно съгласна с това! И каква точно е необходимата подготовка?! Всеки върви според възможностите си! Там на много места опира до психическа издръжливост също! По пътя има хора в толкова напреднала възраст! Желание да има, раницата да е лека и всеки да се съобразява с тялото си.
За храната...сигурни ли сме, че говорим за един и същи път?
Аз не съм се подготвяла изключително за пътя, изключвайки спорта, който така или иначе си правя в свободното време - не за пътя, а за себе си. Въпреки че ако спорт от никакъв вид не присъства в ежедневието е добре да се започне известно време преди пътя - ако визираш такива случаи те разбирам.
На блога ми има доста впечатления и снимки от пътуването ми, ако някой се вълнува може да погледне. Да, имаше си трудни моменти, и съм писала за тях, но това е част от цялото нещо и съм толкова благодарна за тях.
БГ версията е почти завършена, английската - да. http://bg.mycaminoin2weeks.com/

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 21:19 от ambrozia^

# 164
  • Мнения: 1
Зорита, погледни промоциите на bg air. Цената то Барселона изглежда доста примамлива. Mr. Green
По мои спомени в техните цени влиза и някакъв багаж.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 09:55 от ambrozia^

Общи условия

Активация на акаунт