Пътят Камино?

  • 73 013
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 12
Креденсиалът се взима от Сантяго. А нулевия километър-краят на света, Финистере-е на стотина километра след Сантяго. Аз лично ще летя от Сантяго до Мадрид с вътрешен полет. И после от Мадрид до София.

# 226
  • Мнения: 131
Рози и рози, вече си получила отговор от ambrozia^. И аз мисля, че все ще има какво да си избереш без месо от групата на т.нар. "основно". Сега се опитвах да си спомня по-подробно какво съм яла, но тази част ми е поизбеляла...заедно с много други. Sad Затова е хубаво да си имаш пътешественически дневник.
Едно е сигурно, гладна няма да останеш. Simple Smile

Шани, благодаря за комплимента!


# 227
  • Варна
  • Мнения: 123
Изчетох темата на един дъх......Мислила съм го и друг път, но взех решение, живот и здраве през 2020 година. Благодаря за превъзходните разкази на Хайда и Bubibob, увлекателни, представящи реално предизвикателството на Пътя. Дано и други, които ще го извървят, споделят своите емоции.

# 228
  • Мнения: 562
Здравейте!
Имам въпрос относно алберге-тата: там само в брой ли се плаща, или в някои може да се плати с карта?
Как стои въпросът с носенето на пари в брой по време на Пътя?
Благодаря предварително.
Поздрави!😊

# 229
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте!
Имам въпрос относно алберге-тата: там само в брой ли се плаща, или в някои може да се плати с карта?
Как стои въпросът с носенето на пари в брой по време на Пътя?
Благодаря предварително.
Поздрави!😊
Здравейте, в повечето албергета се плаща в брой, тъй като сумите са 5-7-10 евро (2018г). На места приемат и с карта, но за по-сигурно си носете в брой. Тегленето на банкомат е около 6 лева.
Парите си ги носех в чантичка, закачена на тялото ми, която беше неотлъчно с мен , включително и в банята.
Не съм чула за кражби, но документи и пари много пазя, особено в чужбина.
Успех 🍀

# 230
  • Мнения: 2
Има ли някой желаещ да отпътуваме заедно през май/юни до нач.градче от френския път без ангажимент за после. Ще съм благодарна, ако някой се съгласи.

# 231
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Здравейте! Изчетох всяко едно мнение! Благодаря за страхотните разкази, за случките и съветите ви!

С приятелка почваме да планираме нашето Камино, което ще е чак май месец 2021 г. (живот и здраве), заради отпуски и пари.

Пътят ще е Леон-Финистере.
Смятаме да отделим 20 дни, дали ще ни стигнат?
Има ли полети Мадрид-Леон или само автобус?
Смятаме да останем 2-3 нощувки във Финистере като награда- да се насладим на океана, някой практикувал ли го е това?
Как седи въпросът със самолета- само с ръчен багаж ли бяхте?

# 232
  • Мнения: 6 914
Ери, ако имаше фейсбук, потърси групата "Пътят Камино" там можеш да намериш адекватни отговори на всичките ти питания от хора, които са изминали Пътя многократно.
Буен Камино!

# 233
  • Мнения: 6 166
Илияна, обиковено пропускам такива постове, но нещо ме кара да се въна към твоя. Кажи ми какво имаш предвид? Страхуваш се да пътуваш сама ли?

# 234
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте! Изчетох всяко едно мнение! Благодаря за страхотните разкази, за случките и съветите ви!

С приятелка почваме да планираме нашето Камино, което ще е чак май месец 2021 г. (живот и здраве), заради отпуски и пари.

Пътят ще е Леон-Финистере.
Смятаме да отделим 20 дни, дали ще ни стигнат?
Има ли полети Мадрид-Леон или само автобус?
Смятаме да останем 2-3 нощувки във Финистере като награда- да се насладим на океана, някой практикувал ли го е това?
Как седи въпросът със самолета- само с ръчен багаж ли бяхте?

20 дни ще ви стигнат. София-Мадрид има полет. Мадрид-Леон с влак или автобус. Раницата вече не се вмества в допустимия ръчен за уизеър и райънер. Но зависи каква раница имате. Аз вече имам такава с размери 40/30/20, и ще пътувам с нея. От Сантяго до Финистере и Мушия има еднодневни или двудневни турчета, може да се възползвате.
И както някой каза, включете се в групата "Пътя Камино" във фейсбук, там има всичко.

# 235
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Благодаря! В групата съм, но все пак реших да питам и тук Simple Smile

Да разбирам, че трябва да си заплатим като за нормален багаж, тъй като не само размерът на раницата, ами и всички нужни кремове, лекарства, течности и остри неща не може да се качат  в ръчния багаж...
Отдавна не съм летяла със самолет, та не знам колко горе-долу ще е оскъпяването....

# 236
  • София
  • Мнения: 12
Цената на багажа зависи с коя компания ще летите. Лекарствата могат да се съберат в ръчния багаж. Остри неща аз не нося. Ножичка имам със заоблени върхове. Приборите са ми туристически и не са метални.
Тази година багажът ми е в малка раница 42/30/20, 25 литра, и с багажа тежи малко под 2 кг. Вземете само най-необходимото. Защото раницата ще е винаги на гърба. И натежава за целия преход.

# 237
  • Мнения: 6 842
Ел Камино е известен отдавна. Но вече си имаме български поклоннически път - пътят , по който в средновековието  са върнати чудотворните  мощи на Св. Иван Рилски - от Велико Търново до Рилския манастир.
От миналата година, в чест на 550 години от връщане на мощите на светеца, е направен първият поход, преповтарящ маршрута, по който са пренесени мощите.
От 01.06. 2020г, Светият път ще бъде изминат за втора година.  Походът е на етапи.

Ето изискванията:
https://holypath.eu/conditions

На сайта ще намерите още информация.

# 238
  • Мнения: 5
Здравейте, днес създадох тази тема, защото търся мнение по един въпрос. Чувавали ли сте за пътя Ел Камино, и ако сте ще може ли някой да изкаже мнение? Това е нещо на което ще отида след няколко години и бих желала да чуя какво мислят хората! #елкамино #пътя

# 239
  • бургас
  • Мнения: 739
Баща ми го мина с колело. Отиване и връщане. Изключително преживяване

Общи условия

Активация на акаунт