Лятото дойде, а ЯНУАРЧЕ като гъбка расте! - 8

  • 25 221
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Тарталета -  Laughing фенка съм на методът ти на захранване! Laughing А, вър доказвай, че не си захранила! Joy

Ама аз вече захраних, бе! Вчера, с 2 лъжички каша  Laughing Днес продължаваме с три  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 33
Мишона - отварям аз за да ви питам за кафето и гледам, че ти вече си писала точно за това! Даная по принцип яде през час и половина два, а за да мине ефекта от кафето трябва да минат 3 часа. И на мен страшно ми се пие кафе и обикновенно излизаме на вън и пия в кафето в градинката едно (или по-скоро половин:)) капучино и после съм спокойна, че бебка ще спи още в количката. Обаче, като сме в къщи номера на минава! И понякога истерясва, ако не яде! Сега си направих половинка 3 в едно и съм готова за отбой от кърмене поне 2 часа:)) Случвало ми се е тъкмо да си пийна кафе и Даная дзверски да иска да яде и няма и час и хайде и тя си пийва кафе  Crazy А аз изтръпвам, но какво съм забелязала - понякога с дни не вкусвам изобщо кафе и Даная не спи както трябва, врътка се по цяла нощ не спи през деня... вчера пих с голям кеф кафенце и какво стана - Даная си спа през деня и после през нощта направи голяма пауза и спа спокойно  Mr. Green Едва ли е от кафето - по-скоро в нашия случай не виждам зависимост! Гинеколога ми беше казал, че трябва да минат 3 часа и няма проблем за не повече от едно кафе на ден. Даже според някои проучвания било полезно за мозъка на бебето  Shocked (но проучвания всякакви - аз съм ви писала и преди за това:))

Все пак - майките, които кърмят - пиете ли кафе, кога и как и по колко?!

За развитието на бебето - четя от тук от там и се оказва, че ние си играем именно на тези неща, които подпомагат развитието - те са стандартните...
Докато разглеждах преди няколко дни попаднах на този сайт, но може и да го знаете: http://krokotak.wordpress.com/ - то е за по-големи дечица обаче Wink

А ето тук има интересни линкове и дискусии по темата за развитието на децата: http://www.estestveno.com/forum/64

За нашите игри с бебка ще пиша следващия път, че се размрънка!
Лек ден от мен  Hug

# 32
  • Мнения: X
Честити пет месеца на Симона  на Тани` и на Maртина на eola    bouquet

Ох Мишона и Дияна така суче...направо ми разказва играта. Бяхаме на гости на едно бебе на един месец, той пича си има режим де, не го хранят ако не са минали три часа, но така ми обясни че се правело когато бебчо е на АМ, както и да е, при условие че седяхме там почти целия ден, той яде около 3 пъти мисля, Дияна яде поне 6 пъти за същия този период. От днес съм решила да я забавлявам с други неща и да не бързам с цицата, даже си записвам от колко до колко яде, от колко да колко спи....да видим в няколко последователни дни ще има ли горе доло еднакъв режим  Rolling Eyes

Тарталета купих пюре моркови на ДМ, но ще ядем още малко само тиква и тогава ще ги добавям към тиквата  Wink

Много скъпи тия пюрета бре...сега на заплата ще ходим направо да купим едно кашонче, да се запасим и да ги вземем на някаква по тънка цена. Така всеки ден по 2лв. като почне и плодово +2лв. То за детето са все пак, да е грях да се оплаквам, ама ще търся по евтин вариант без да правя компромис с качеството  Wink


Аз пия кафенце, по едно на ден, даже сега пия докато пиша. Правя си го на джезве и после с мляко  Wink

А че се сетих на другия въпрос на Мишона, аз оставям детето само да ми покаже какво може и какво не. За справка Дияна още не се обръща в нито една от посоките, казах на педиатъра, според него няма нищо притеснително и се радвам че е така ...Опааа докато пиша поста си се претърколи на активната гимнастика от гръб на корем  Joy Хахах егати съвпадението....  Laughing Сега се пъне да си извади ръчичката  Laughing От корем по гръб още не се е обърнала  Wink Все пак да си кажа - смятам че бебето е съвършенно същество, което само ни учи как да го гледаме и да се грижим за него....Не насилвам нещата  Wink


Между другото да се похваля Дияна много често заспива на активната гимнастика...  Wink

# 33
  • Мнения: 614
Привет на всички!
От няколко дни се каня да пиша и все не успявам (едва изчетох всичко от вчера и днес Crazy)

Моята дребосъчка е супер активна - обръща се във всички посоки, по собствено желание, освен това от петък вече се изправя на колене и длани и се клатушка напред назад(засега пълзи назад като раче, но лека полека успява и малко напред да се придвижи Laughing) Преди това пълзеше като войник, много е сладка.

Иначе вчера на обяд и аз захраних с картофено пюре(готово купих), разредих с малко вода и кърма и малката с кеф си хапна 4 лъжички, че и за още беше готова...Аз съм избрала схемата, която пусна Ивалекс (хиляди благодарности за което  bouquet

За кърменето - и ние сме на поискване и аз успокоявам на всяко мрънкане, като предлагам цицка. Не ми пречи, даже ми е супер лесно. Само ми прави впечатление, че от както започнаха жегите, малката се буди и нощем, понякога дори по 2 пъти да суче, а се беше отказала от нощното хранене.

Кафе си пия(дори докато я кърмя) от както стана на 2 седмици. Аз съм със супер ниско кръвно и само това ми помага да не припадна Simple Smile Не й влияе.

За тези теми се сетих и аз като много мами съм напълно изкукала и въпреки, че преди малко четох, почти нищо не ми остана в главата Embarassed Чао за сега

# 34
  • Мнения: 984
Тарталета Laughing фенка съм на методът ти на захранване! Laughing А, вър доказвай, че не си захранила! Joy
Ама аз вече захраних, бе! Вчера, с 2 лъжички каша  Laughing Днес продължаваме с три  Mr. Green
Че то това захранване ли е?! Щом свински кебап, мачкан боб и винце не си дала... Crazy Grinning

Wichy, е, сега говорих с една веща лекарка по хормоналните въпроси и тя каза, че желанието на майката за кофеин, главоболието, поспаливото състояние през деня, жаждата за сладко са признаци на хормонален дисбаланс. Пита ме и дали ми се "ронят" зъбите! Confused Ще ходя утре да ме прегледат. Знам, че всичко е ОК, но за вески случай.
Благодаря ти и за линковете, има доста интересни неща за четене! Hug

Zuzu, честито ти раче! Heart Eyes

Гошик рева, рева и заспа, за разлика от вчера, когато му се събра всичко на всичко  един час сън по независещи от нас причини.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Че то това захранване ли е?! Щом свински кебап, мачкан боб и винце не си дала... Crazy Grinning
Хихихи, зимъска ще го опитат, сега нещо по-лятно трябва да е Laughing

Аз имам напредък - купих лъжица за захранване. feeding Разгледах пюретата - ми те много скъпи бе  Shocked Не бях обръщала внимание до сега и голяма разлика имат от преди 3 год. Незнам с какви ще почвам още, ще мисля.
От вчера Ники го слагаме в стола за хранене по малко. Въобще не иска да лежи туй малкото, или да е полуизправен и да се разглежда или да е на ръце. Без кръст останах вече.  Tired Има ли други такива индивиди като нас?  ooooh!

# 36
  • Мнения: 560
Черпя по случай месечинката на моята принцеса.Днес става на 5 месеца.
Едно парфе собствено производство  Blush Mr. Green За тортата парфе батериите на фотоапарата се изхабиха  Confused




# 37
  • Мнения: 175
Wicky, Мишона, аз пия т. нар. "бабешко кафе", ръж или леблебия или смес от двете на джезве. За мен си е добър заместител, е малко блудкав, но пробвайте, аз вече свикнах.

И ние се кърмим "безогледно"  Mr. Green засега ми е удобно, че е панацея в много ситуаци.  Макар всички край мен да се съдраха да обясняват как го правя детето зависимо от мен, че ще стане мамино синче, че ще се кърми до 3 години и т.н. Аз вече дебелокожо отговарям, че той ще става на мама Крали Маркото, ако трябва и до 5 ще суче и всичко останало от типа на зависимост хич не ме тревожи.

Сиер, и аз утре се готвя да купя лъжичка, избрала съм тази на Авент. Ще ходя и да го запиша на млечна кухня отсега за януари. Оказа се, че чакането в София е голямо.

Зузи, тъкмо като войник пълзи и малчо, но назад, много е смешен.

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 14:02 от olemale

# 38
  • Мнения: 1 458
За кафето- аз пиех в началото, но тъй като малкия не спеше много реших че е от кафето и го спрях. Преди около месец и нещо пак започнах да си пия и няма никаква разлика Peace
Пюретата наистина са доста скъпи- поне по- хубавите, но нали е за децата. Въпреки че сега съм се заела да си готвя за бебко за да свиква с домашна храна и ми е по- лесно така. Батко му не искаше домашна храна дълго време заради пюретата. Той и по- злояд беше Laughing
Аз искам нещо друго да попитам. Може ли някак да консервирам сварения намачкан картоф с кърмата за да може като се приберем веднага да му го дам, а не тепърва да варя, защото така той не издържа, давам му да суче, после картоф, после суче..... безкрайно става  Grinning

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Все пак - майките, които кърмят - пиете ли кафе, кога и как и по колко?!

Първите два месеца, наред със зверските колики на бебето, не смеех и да си помисля нито за кафе, нито за шоколад. Малко по малко обаче се захраних с шоколад  Mr. Green, после и с кафе. До ден днешен не пия чисто кафе( аз и преди не обичах, пиех го предимно с мляко), а 3 в1. В началото го правех с повече водичка, сега както падне. Освен това всеки ден пия поне по две фрапета с нес кафе- от миналата седмица си го правя вкъщи и съм мноооого доволна  Grinning Слагам по съвсем мъничко кафе. Бебето изобщо не се влияе нито от кафетата ми, нито от понякога големите количества шоколад, с които се награждавам  Blush

# 40
  • Мнения: 432
Привет! Сядам за малко да драсна ред-два и излизаме отново докато не е заваляло.
Вироглавке къде се скри? Аз тъкмо се наканих днес да идвам у вас. И чипс съм си взела. Crossing Arms
Мишона аз по начало не обичам кафе, въпреки че гинеколожката казваше да пия заради ниското кръвно. Прилъгвала съм се от време на време с виенско, че при нас правят ммммм.... Сега не ми липсва. За стимулирането не мисля да правя нищо, ще оставя всичко на природата, тя най-добре си знае. Не виждам полза от избързването.
Честито на 5 месечинките днес! Да са здрави и щастливи!
Гитадам малините не са ли алерген? Или май ставаше дума само за плодовете? newsm78 За шипките също не съм сигурна. Най-добре питай.Че те и двете са мъхнати, а с тях трябва да се внимава. Така знам от нашата лл.
Хайде Тони ме очаква. Хубав ден, дами !

# 41
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Е колко много сте изписали.
Честита нова темичка,само хубави и радостни новини в нея.

Аз също съм захранила Мони със зеленчуково пюре.Оказа се че купените са му по безвкусни,домашно приготвените засега ги яде,но аз също не съм му заместила обедното хранене напълно.Кърмим се на поискване.Сега ставам че ме викат ,по късно пак ще пиша.

Лек и спокоен ден засега Hug Hug

# 42
  • Мнения: X
Малко по малко обаче се захраних с шоколад  Mr. Green
Joy  hahaha

Арвен
домашните пюрета с домашни зеленчуци ли приготвяш (или мислиш да приготвяш?)  Wink  Аз като знам как ги блъскат с препарати ме е страх да й правя пюре от тях, въпреки че според мен малко се прекалява на тая тема....  Rolling Eyes
Svetlencetoo видях че си писала докато пиша и аз....горния въпрос се отнася и за теб?  Rolling Eyes

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Сиер, и аз утре се готвя да купя лъжичка, избрала съм тази на Авент.
Моята е такава :http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=272
Много са удобни и с каката такива ползвах  Peace

# 44
  • Мнения: 1 458
Герганче с домашни. Ние нали живеем в къща и свекърва ми е насадила една леха с моркови, донесе ми един плик домашни картофки, току що извадени, имам домашна замразена тиква, а миналата година докато имахме плодове направих едно кашонче плодови пюрета, стерилизирах и са готови за употреба. Не съм ги гледала скоро, но мисля че няма проблем че са правени есента- комбинирах ябълки, круши и банани Peace Засега от магазина не съм взимала. Не че домашното е пълна гаранция за качество, но предпочитам да взимам от хора, които произвеждат за себе си, отколкото от такива, които произвеждат за продажба  Peace

На Нуби са много хубави лъжичките, но аз не можах да си намерия този път и взех някакви подобни на Дисни. Имам и на Авент, но нещо не са ми удобни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт