Созопол - мнения, впечатления и препоръки!

  • 194 561
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
За почти всяко селце и курортно градче има изписано, само за Созопол нищо не намирам.

Има ли вече някой с пресни отзиви от там? Моля пишете ми...

Интересува ме спокойно хотелче за 2-3 нощувки и изпитано място да си изхранвам децата.
За Стария град иде реч и най-много за близките нему местенца от Новия.

Последно през 1995г. съм била в града.
На Созопол , ако отидем с детето никога не бих правила резревация в Новата част. Там колкото пъти сме минавал, все е било шумно и с много хора. Или пък хотелите и квартирите са били на баир, което не е удобно.Стария град е хубав и сравнително тих.Било ми е приятно по уличките, има хубави ресторантчета.
Там обаче е проблем паркирането. Ако сте за там, трябва хазяите да ви дадат някаква карта за паркиране, не помня точно каква беше.
Ние последно бяхме в Стария град, на ул. Морски скали, със страхотна гледка беше. Обаче само в една стая. Хазяйката даваше и нещо по-голямо, но апартамент или по-голяма стая - не разбрах, всяка година било запазвано от едно семейство от Англия с бебето им.
Имам голяма слабост към този град, обаче това лято с детето ще пропуснем. Не смятам, че плажовете са достатъчно чисти(мже би другите, до които се ходи с кола, но не съм ги виждала).
Иначе за двама Созопол е супер Simple Smile

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
знам го аз р-нт "Вятърна мелница" . Simple Smile
Били сме често кат' по-младИ с мъжа ми. Но откровено тогава не ме впечатли с добра кухня. Дори все още помня, какво ми сервираха за пил. супа... Sad

Иначе аз нямам преки мераци за почивка в Созопол. Но заради едно от децата ми се налага...


Много ви благодаря. Изчерпателни сте, както винаги. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 768
Аз не съм очарована от плажа на Градина, миналото лято бяхме там за една вечер - неохраняем, мръсен, много едър пясък, няма да повторя.

Лили, може би зависи в коя част на плажа сте ходили и по кое време на лятото. Ние миналата година бяхме там първата половина на юли. Плажът беше чист, а водата просто кристална. И беше охраняем. Освен нашето дете, взимаме с нас и племенника ми и не бих се осмелила да ги заведа на мръсен и неохраняем плаж. Ние ходим точно пред един голям син хотел (не му помня името  Embarassed), който е в края откъм Черноморец.
Но, в интерес на истината, наши приятели ходиха в началото на август и също казаха, че плажа бил мръсен  Confused

Ние тази година изрбахме Албена, но Градина, Созопол и Черноморец определено ще ми липсват.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ох, като ви чета за тези охраняеми плажове...
В последните години сме все по гръцко, а там "такова животно" - няма. И е егати кефа. Simple Smile

Стига да е чисто на плажа и водата да е кристална, но и топла, другото е без нзачение. Simple Smile  И без това спасителите само по мацки се заглеждат Simple Smile)))))))))

# 19
  • София
  • Мнения: 1 402
ох, като ви чета за тези охраняеми плажове...
В последните години сме все по гръцко, а там "такова животно" - няма. И е егати кефа. Simple Smile

Стига да е чисто на плажа и водата да е кристална, но и топла, другото е без нзачение. Simple Smile  И без това спасителите само по мацки се заглеждат Simple Smile)))))))))

Шани, лошо няма, ако си опитен плувец, но например на Хармани дъното е доста неравно, както водата ти е до кръста, така след метър-два настрани ти е до шията - това едно - кофти за деца и неопитни плувци; второ винаги на големи вълни има хора, които въпреки черния флаг влизат да се къпят и миналата година спасители трябваше да помагат на хора да излязат от водата и слава богу нямаше трагедии, а все още не беше периода на мъртвото течение (то е август обикновено), затова предпочитам да има спасители

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дао, по Халкидики, всяка крачка напред в морето е 1м. по-дълбоко.
Само дето го няма това мъртво вълнение, заради което нашето море е нар. Черно море. Та това е притеснителното...
Иначе аз моите деца ги наблюдавам от брега, че мразя да влизам в студеното ни море. Справяме се... макар понякога да ме чуват и на 2-рия км. от нас. Simple Smile)))))))

# 21
  • София
  • Мнения: 1 402
......чуден рибен ресторант, ама му забравих името  ooooh! като се сетя ще се включа пак;

"Кирик" или "Ксантана" ?
Ако е някой друг, за който пък аз не се сещам, непременно кажи - в неделя съм там и непременно ще го посетя.

supi4ka, Кирик е ресторанта! благодаря за подсещанката, проверих даже в нета имат си сайтче: ресторант кирик созопол

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 11:29 от Dao

# 22
  • София
  • Мнения: 331
Ето и от мен едно предложение, но не е от личен опит, а по препоръка на приятел
http://morskiskali.com/

# 23
  • Мнения: 2 768
ох, като ви чета за тези охраняеми плажове...
В последните години сме все по гръцко, а там "такова животно" - няма. И е егати кефа. Simple Smile

Стига да е чисто на плажа и водата да е кристална, но и топла, другото е без нзачение. Simple Smile  И без това спасителите само по мацки се заглеждат Simple Smile)))))))))

Да, топла е обикновено, защото е много плитко и в дълбок залив. И почти няма вълни  Sunglasses

Малко офф, но и по гръцко има охраняеми плажове  Peace Ние и там на охраняемите ходим.
Предпочитам ги по две причини - първо, не мога да плувам и така ми е по-спокойно  Embarassed И второ - охраняемите плажове се почистват ежедневно от концесионерите.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 402
Справяме се... макар понякога да ме чуват и на 2-рия км. от нас. Simple Smile)))))))

доста се посмях, но и защото ми напомни филма "с деца на море" Simple Smile

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ние и там на охраняемите ходим.

а ние и там ги избягваме...
Мин. г. посещавахе най-вече плаж, дълъг около 2км., на който цифром и словом имаше 10-ина семейства. И Дао, крясках си на воля... Simple Smile)))))) То нямаше кой да ме чуе Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 013
Преди няколко години всичките ми ваканции бяха в Созопол- любимо място!!!
Сега като гледам как е застроено...почти се е превърнало в типичен черноморски курорт Sad.
Много красиво изглеждат къщите и хотелчетата след "Харманите"-т.е. извън Созопол,посока Дюни.
Ето едно такова- място мечта за почивка...
http://kapitanskatakashta.com/

# 27
  • Мнения: 2 768
Като стана въпрос за плажовете, поразрових се из снимките от миналата година.
Ето как изглеждаше един от плажовете в Созопол някъде към 10-ти юли (снимали сме от заведение в стария град):

А ето и Градина:


За съжаление не можах да намеря снимка, на която се вижда колко е дълъг плажа. Но поне си личи, че е чисто и може да се вика на воля, защото никога не е претъпкано  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 4 668
Много харесвам Созопол  Hug В ергенските години ходех само там ...
Сега ходим с мъжът ми за по някой уикенд ...Ето това е любимият ми хотел - http://www.hotel-fjord.com/ , не е в старата част , но не е шумен , закуската е чудесна и е някак си ... много романтичен . Гледката е супер .
Рибния ресторант на яхтеното пристанище наистина е супер , ама все му забравям името ... Rolling Eyes
Ако спите в стария град как ще ходите на плаж ? Не те ли мързи да блъскаш всеки ден това разстояние ?

Другия хотел в който съм била и който харесвам е хотел Селена , той е на малкия плаж , който свързва стария и новия град и има ресторант . Били сме там  с детето . Хареса ми .
http://www.hotelselena-bg.com/

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 21:19 от Pipinka

# 29
  • Мнения: 4 129
беше тихо и спокойно и почти без хора.

Миналата година в началото на юли също.
Всъщност, като си погледна снимките, на по-близо от 20м. от нашата, май няма хавлии.
Промяната е само, че палатките вече са забранени, и са поникнали 2 нови хотела  Close. Както и 1-2 плажни бара с набоцкани отпред чадъри, но има достатъчно място да се избегнат.
кои са тези хотели на смокиня
търся хотел на плажа на градина, златна рибка или каваци
миналата година бяхме в роял бийч на градина и беше страхотно
но тази година искам да разнообразим
лошото е,че на златна рибка хотелите са ужасно скъпи-поне за мен

Общи условия

Активация на акаунт