Бременни и майки от проблемното 2010 - тринадесета част

  • 36 493
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Привет и от нас - как е изпаднала тази тема на 2ра страница  ooooh!
Имам въпросче - кога и с какво започнахте захранването на вашите бебчета?
Четох доста и мисля да да започна тези дни със зеленчуково пюре, но ми е интересно да разбера кой как е процедирал. Анджи е на кърма, вече е на 4 месеца и почти е удвоила килограмите си.....

# 676
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 880
Хлорче, аз започнах с единия при 4 мeсеца навършени в началото на 5-тия, а с другия на 6 месеца, заради това, че е рано родена. Обаче тя не искаше почти до 9ти месец нищо друго освен кърма Confused И ми вървеше много трудно. И с двамата започнах първо с пюре от ябълка, после морков, след това круша, че баткото имаше запек Grinning След това си харесах една схема в нета и карах горе долу по нея.

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 11:43 от Geia

# 677
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 979
Хлора, щом сте на кърма, спокойно можеш да изчакаш и да захраниш след 5-я месец. По най-новите препоръки се започва даже след 6-я.
Аз захраних на навършени 5 месеца с купено пюре от морков, после добавих домашен картоф, чушка, ябълка и круша. И аз се водех по най-популярната схема в нета. В началото Бела изяждаше направо символични количества и наблягаше на млякото. Едва около 2-3 месеца след началото на захранването вече хапваше цели пюрета (около 125 гр.).

# 678
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Гея, благодаря ти!   bouquet
Да, по принцип може да изчакам още един месец, но ми се иска да отпадне едното кърмене вече, за да съм малко по-свободна  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Ваня 1975 - коя е тази "Най-популярна схема " в нета?

# 679
  • Мнения: 2 422
Хлора тук има доста информация дано съм била полезна Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395450.0

# 680
  • Мнения: 1 167
Здравейте!Честито на рожденничката със закъснение,да е жива и здрава!
Аз ако зависи от мен детето ще е на кърма докато имам,хич не ми се захранва и тем подобни,но мисля това да стане след 6навършени т.е.начало на 7месец със оризова каша нали така се препоръчва сега за бебетата или с картоф,тиква(нали е между зеленчук и плод) или морков.Но излизам две майчета на юнаци с няколко дена по малки и се кърмим досега и ще захранваме заедно с едно и също чудем се сега между тези три и ще видим какво ще надделее.
Xlora ,защо изкаш да ти отпадне едното кърмене,че по доста време ли се кърмете.Да не си мислиш че като заместистиш въпросното ядене с пюре или с каквото и да е ще си свободна,тогава ще ти отнеме повече време докато хапвате с лъжичката по лъжичка,мацате се и т.н.Аз в началото като се хранихме докато свикнем по час и повече нямах търпение да я захраня и да се поосвободя,но сега вече ми е много добре хапва по най много 15-20 мин държи я 4 часа и хапваме 4-5 през деня и не бързам.....

# 681
  • Мнения: 1 062
Това ли е схемата, з акоято говорите Simple Smile
http://img710.imageshack.us/img710/3941/zahranvane.png

Относно въпроса на Хлора - аз захраних на 5 месеца и малко с пюре от тиква, последваха морков, картов, ябълка, круша, тиквичка....и т.н.

# 682
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 979
Ваня 1975 - коя е тази "Най-популярна схема " в нета?
Става дума за схемата, към която Мая е пуснала линк. (снощи ме домързя да го търся Embarassed) Не съм ползвала схемата на Черната роза, но доста от нещата се припокриват.  Peace
Иначе и на мен ми беше много по-лесно да храня с мляко (Бела още от 1-я месец е на смесено хранене), отколкото да предлагам пюре. Както вече писах, при нас доста трудно "тръгна" захранването, едва като вкарах повече зеленчуци, почна да хапва с апетит.

# 683
  • Мнения: 1 062
Пуснах тази схема, защото е по-синтезирана и прегледна Simple Smile
Тя моята лична схема е събирана от толкова много теми и мнения хахахха
Сега си седи една екселска таблица, в която е отбелязано кога какво съм вкарала, с какво съм го вкарала.... Кое след кое се дава и т.н. Преди да започна да захранвам си бях направила план за действие. В началото ми беше малко мъгла, но с напредването на захранването всичко ставаше по лесно, а и като се водех по моя си план нямах проблеми.

# 684
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Благодаря ви много - сега ще разгледам схемите
Лилка, поне пюренцето може да го дава и някой друг, докато кърменето си е кърмене  Crazy
Днес дадох пюренце от тиква - малката много предпазливо помляска, учтиво преглътна, но повече от две лъжички по никакъв начин не пожела да приеме. Да не говоря, че бодито го изпоцапахме и на гърба . Почва се голямото мазане  Party

# 685
  • Мнения: 1 062
Ако имате  време и ви хареса бихте ли гласували за една моя картичка - 17 номер - тази със слънчогледа Simple Smile
http://2elshi.blogspot.com/2010/09/blog-post_8870.html#comment-form
отстрани вдясно са квадратчетата с имената и номера на картичките, аз съм си с името Simple Smile
Благодаря предварително Simple Smile

# 686
  • Мнения: 524
Black_rose, гласувах за красивата ти картичка  Peace, наистина невероятни неща има в този сайт. Успех ти желая  Hug

Xlora, можеш да изчакаш докато бебка стане на 6 месеца, щом сте само на кърма. Ние бяхме на смесено хранене, основно кърма и само вечер преди сън АМ, но захраних на почти 5 месеца само защото предстоеше лятото, по съвет на педиатърката и майка ми в горещините не е добре да се захранва. Освен това Александрина беше повече от готова за новите храни, хапваше с охота всяка нова храна, такъв кеф ми правеше широко отворената й устичка преди всяка лъжичка.
Иначе и аз ползвах схемата на една мама от форума, живот и здраве и за бебчо ще я ползвам.

# 687
  • Мнения: 2 381
Хlora, нашите педиатри съветват захранване с оризова каша, когато детето е готово. Минимум 2 седмици, най- добре месец. 2 лъжици сутрин и вечер. Без заместено хранене. В кърмаческия форум има тема за захранване на децата и аз лично ползвах блога на Косе Босе. (доближава се най- много тукашните препоръки).

Обичам слънчогледи Simple Smile

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Розичке, гласувах!  Peace Успех!

Хлорче, аз захраних София на 5 навършени месеца. Започнахме с тиква, защото тя имаше запек, но по принцип бях решила да бъде зеленчук. После вкарах картоф, морков, тиквичка, пащърнак, като всяко ново давах по около 4-5 дни, увеличавайки постепенно дозите. Чак след това започнах да въвеждам плодовете. Нямахме проблеми, Софи си хапваше с удоволствие всичко, което й предложех, но тя и сега си е така.  Grinning

# 689
  • Мнения: 2 422
Black_rose Peace Peace Peace гласувах красива е Wink

Тани 07 стискам палци Praynig...(цял ден те мисля днес не ми излизаш от главата) Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт