КАНАДСКА лятно-ваканционна тема - 42

  • 28 986
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 743
ох, извинете, много съм разсеяна Blush

ето го правилния линк:
http://www.newsweek.com/2010/08/15/interactive-infographic-of-th … st-countries.html

# 736
  • Мнения: 429
RALTRIF  Hug
Ама то съвсем наближило времето ви за миграция на север!  Wink
На добър час ви желая!
Сега ще ви се съберат много вълнения - заминаване от ЮАР, емоции в БГ, пристигане в Канада, Рожден ден на Коко, Коледни и Новогодишни празници. Ще ви е запълнена програмата до идната година!  Hug
Четох те преди, че като пристигнете в Канада първо през Лондон Онтарио ще минете. Ако имате спирка в Торонто още сега ти казвам, че ще ми е много приятно да се запознаем на живо.  Simple Smile

mamamia, работя като Програмен Асистент. За всяко дете има по 1 ПА. Аз съм Senior PA за детската градина, където в годината преди да изляза в майчинство имаше 4 деца и 4 програмни асистента. Имаме и Specia Needs Teacher, но тя има занимания с децата от време на време, защото е и учителка на още един клас.

Всъщност децата (26 на брой) са разделени на 4 класа, за които има назначени 2 учителки, т.е. всяка с по 2 класа. Учителките изготвят индивидуалната програма на детето, а асистентите я прилагат. Учителките прекарват повечето от времето си в учителската стая, правейки си paper work, а примерно заниманията по англ.ез., математика и circle time ги прави главния ПА. Той също следи какво вършат другите ПА и разпределя кой ПА с кое дете ще работи конкретния ден (писах преди за ротационния принцип).  Wink

# 737
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
Маммамиа, едно изплезване може да е съвсем безобидно (и наказанието за него трябва да е безобидно), но може и да не е и къде минава границата не е ясно. При едно първо изплезване, ако детето на което са се изплезили се притесни и си го покаже, това дава сигнал на изплезилото се че другото е подходящ обект на подигравки и шеги, към него често се присъединяват и други деца и в един момент може да стане голям проблем за детето, на което се плезят. Децата могат да бъдат много жестоки. Аз по принцип не обичам да се разправям с хората, но се дразня когато другите нарушават правилата и законите. Затова ми е по-удобно да изплозвмам услугите на посредник, който да свърши работата. Но и аз като отраснала в България (където правилата често не се спазват, няма действащи институции, които да осигуряват прилагането им и се толерира саморазправата) не мога с лекота да го правя. Сега например в нашия блок в гаража до асансьорите има две колички като тези за супермаркетите, с които като идваш от магазин, да можеш да си пренесеш нещата до апартамента и после пак да ги оставиш на мястото им. Да, обаче от известно време, май съвпада със заселването на все повече рускоезични имигранти, количките често се оставят по етажите до асансьора. И нерядко ни се е налагало да тръгваме от последния етаж и да слизаме на всеки по-долен етаж, докато намерим количката. Като съм с две малки деца  сами разбирате че не е приятно. На нашия етаж видях кои го правят това и се чудя какво да правя. Нормални хора са, говорим си и просто не се виждам как ще отида да им правя забележка като на непослушни деца. А ме дразни това което правят. Скоро споделих това с един възрастен съсед от етажа (като ми се оплакваше и той за същото, му споменах че знам кои го правят, без да ги назовавам). Той ми предложи да им оставя писмо без да го подписвам. Най-добре би било да кажа на администрацията и те да ги предупредят, ама нали съм много чувствителна на тема "клеветене"... Май и за писмо няма да ми стигне смелост и ще продължавам да търся количката по етажите. 

# 738
  • Мнения: 429
heureuse, Да се обърнеш към администрацията е отлична идея. Доста вероятно е да ти съдействат. Ще сложат бележка с ясни указания как се процедира с количките и че те са за удобство на всички тенанти!

Моят мъж 2 години беше суперинтендант в 200апартаментен блок и те уверявам, че мениджмънта на билдинга беше занимаван с много по-маловажни проблеми, които винаги бяха решавани!   Sunglasses

# 739
  • Мнения: 231
Към кого трябва да се обърна ако съседите ми вдигат шум през нощта? Скандали, силна музика, тряскане на врати.  Crazy Вече ги предупредихме, но те си продължават. Явно не смятат, че трябва да се съобразяват с нас.

# 740
  • Мнения: 5 713
Полицията.

За количките- и при нас го имаше същият проблем: да висят по 3-4 на етаж. В блок с много апартаменти сме. Тогава се събираха  или в лобито или в пералното помещение. После само в пералното, а сега вече са в гаража. Т.е. който има кола,може и количка да ползва. Който няма, да си гледа работата.

# 741
  • Мнения: 0
Привет канадски мами. Извинявайте, че така нахлувам в темата Ви, но искам да честитя рождения ден на едно много специално за мен дете.  nbirthday ЧЕСТИТ 3-ТИ РОЖДЕН ДЕН НА ЯСЕН и честит празник на мама Nikolova Желаем Ви много много здраве, щастие и успехи-доста травиални, но много важни неща.     party023 Обичаме Ви. Догодина няма да Ви се размине  beer beer3 почерпката. Сигурна съм, че ще познаете от кого е поздрава.  newsm24       

# 742
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Честит рожден ден на Ясен - щастливо детство за него и много търпение за майка му  Party  bouquet

# 743
  • Мнения: 322
Вери,още като доидоха новите консиержи/преди година/ и решиха проблема като ги махнаха.Ами то наистина нямаше оправия с тези колички.
heureuse ,защо не им кажеш съвсем нормално,че са такива правилата на блока,може и наистина като нови да не знаят.



Честит празник на Ясен и неговата мама!  ura

# 744
  • Мнения: 3 932
Към кого трябва да се обърна ако съседите ми вдигат шум през нощта? Скандали, силна музика, тряскане на врати.  Crazy Вече ги предупредихме, но те си продължават. Явно не смятат, че трябва да се съобразяват с нас.

Полицията не е трайно разрешение на проблеmа, а саmо наmеса в конкретната ситуация.
Обърнете се с писmо къm наеmодателя ви и го предупредете, че ако не взеmе mерки ще си търсите правата пред Régie de logement. По закон собственикът е длъжен да осигури спокойствието на наеmателите си и то в срок от подаден mу за това сигнал.

# 745
  • Мнения: 945
Николова, Честит ти рожденник  ura
Да е здрав, весел и много обичан Hug

# 746
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Искам да честитя на всички рожденници и им пожелавам много щастие и здраве!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Не съм прочела цялата дискусия за училищата, че нямам много време напоследък, но ми се искаше да изкажа мнение, противоположно на всеобщото такова - на мен ми харесва, че децата не са затормозени в училище, че не им се налага да учат наизуст и да зубрят информация, която никога няма да им трябва после. Като гледам канадците около мен, все на тази система са учили и пак хора са станали. Харесва ми, че се окуражават децата да следват интересите си и да наблягат на тях, а не да са специалисти по всичко. Иначе общата култура може да се обогатява и в семейството или с извънкласни занимания, ако го влече детето.

Кака Дора, не отидохме на празника днес, извинявай, че не се свързах с теб по-рано.  Hug

# 747
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден на Ясенчо! Да е весело, усмихнато и послушно дете.

По принцип зависи колко е дебилна управата на блока, ние затова си напазарувахме къща, щото вдигнахме ръце - първо беше купон след купона над нас от едни тинейджъри (от 11 до 3 през нощта), а после смрад и отврат от кучето на съседите, което ползваше терасата за тоалетна .. режито не само, че не помогна но тотално ме отврати от системата тук, преди това сме си контактували с полицията за шумните съседи, а с пъблик секюрити за смрадта от съседското куче ... полицията помагаше, когато идваше навреме (това се случи само първия път), пъблик секюрити явно не вдъхва толкова респект...  Tired  Писали сме и писма и оплаквания и през режито минахме ... и не мога да кажа че особено помага.... сори, но не съм оптимист на база на личния си опит...

# 748
  • Мнения: 449
Честит Рожден ден на Ясен!
Много здраве и щастливо детство!

новата тема

# 749
  • Мнения: 1 199
Честит рожден ден на Ясен!
Съседите които не оставят количката на мястото й като си свършат работата, са от 3-4 години тук и прекрасно знаят откъде да си я вземат. В нашия блок други проблеми със съседите нямам, а и този който имам не се разрешава само защото не съм се оплакала. Иначе администрацията при нас действа много ефективно. Имало някакви шумни съседи в другия край на коридора, не знам какво стана, ама след 2-3 месеца се бяха изнесли. Веднъж някой от долния етаж се оплакал че някой хвърля фасове отгоре, обажда ха се на всеки живеещ над оплакалия се и с това проблемът се реши. Не знам дали причината е и в това че в този блок се приемат нови наематели само по препоръка. Няма табела че се дават апартаменти под наем, нито пък обяви във вестниците.
Вери, а ако слизате с асансьора до гаража и оттам си взимате количка?

Общи условия

Активация на акаунт