Цигов чарк

  • 39 997
  • 77
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте , пускам нова тема за Цигов Чарк и се интересувам за мнения на хора посещавали местността ,къде тоно се намират  вилите , от коя страна на язовира ,близо до кой хотели са:
http://www.vila-stankovi.dir.bg/_wm/library/?df=8&GDirId=702 … 205e341e5bfd6dd7e

http://elidis-bg.com/
http://pochivka.bg/o-4988-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0_%D0%B2%D0%B8% … D1%80%D0%B8%D1%8F
http://hoteli-bg.org/vila-name-9732

Последна редакция: нд, 01 юни 2014, 09:48 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 417
Другата събота ще ходим на Цигов Чарк и за сега съм се спряла на вила Мария. До сега не съм ходила там и не знам изобщо как изглежда като цяло , за това ще следя темата и се надявам някой да се включи с полезна информация.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 703
Вила Мария разбрах ,  че е до Почивната станция на ВМИ Пловдив .
А за Вили Уют мнения има ли ?
http://www.uiut-cigov-chark.hit.bg/stai.html

# 3
  • Мнения: 943
http://cigovchark-vilirosica.com/

Ние ходим често на вили "Росица". Много е хубаво, особено новите къщички. Само, че не знам от коя страна са на язовира  Blush

# 4
  • Мнения: 417
Тези "Росица" изглеждат много добре. Как става с резервирането , плаща ли се капаро? А старите къщи добре ли са или само новите постройки ги бива?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
http://cigovchark-vilirosica.com/

Ние ходим често на вили "Росица". Много е хубаво, особено новите къщички. Само, че не знам от коя страна са на язовира  Blush

Дъгичка, а как стои въпроса с хапването там?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 703
Вила Мария разбрах ,  че е до Почивната станция на ВМИ Пловдив .
А за Вили Уют мнения има ли ?
http://www.uiut-cigov-chark.hit.bg/stai.html


да измъкна темата на пред Laughing
никой ли не е посещавал тези вили? мненията са противоположни в нета, искам актуални моля ви се Praynig

# 7
  • Мнения: 251
Много се радвам че сте пуснали тема, че и аз искам мнение за Цигов чарк.Какво ще кажете за това:
http://hoteli-bg.org/vila-name-45-snimki
Ще сме приятелска група с две малки разбойнички, които имат нужда от забавления, моля някой ако е ходил да даде отзиви... Hug
Вили Уют и на мен ми се нравят ама това разположение не е подходящо за нас Rolling Eyes

# 8
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Ходили сме на http://www.hotel-lidia.com/ ,прекарахме страхотно,има 4 стаи ,а на първия етаж кухня ,която можете да ползвате .За храна има и заведения на сносни цени бяхме на едно в центъра на Цигов Чарк храната беше вкусна.

# 9
  • Мнения: 251
Ходили сме на http://www.hotel-lidia.com/ ,прекарахме страхотно,има 4 стаи ,а на първия етаж кухня ,която можете да ползвате .За храна има и заведения на сносни цени бяхме на едно в центъра на Цигов Чарк храната беше вкусна.
Да попитам как така 4 стаи Shocked за 4 семейства-така ли? Ако отидем група едните взимат стая за 50лв. а другите за 80 лв. Rolling Eyes
Разкажи подробности - подходящо ли е за деца, има ли детски кът? Hug Hug

# 10
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Сградата е една от едната страна се нарича ,,Лидия а от другата се нарича SV  това са два хотела  в ,,Лидия,,има две  студия  с джакузи ,а другите две стаи са със спалня ,ако не се лъжа.Затова ,най -удобно ще е да идете поне 4 семейства ,за да не се налага да делите хотела с други ,които не познавате, получава се малко неудобно, всичко което е показано в сайта е точно така и в действителност, детски кът няма ,но отпред пред хотела има достатъчно място за игра,ние ходихме с детето 5г.

# 11
  • Мнения: 251
Благодаря за информацията!
Аз предпочитам тук ама незнам дали имат места тепърва ще проверяваме! Някакви отзиви Hug
http://hoteli-bg.org/vila-name-45-snimki
Отворена съм и за други предложения Hug

# 12
  • Мнения: 54
Здравейте на всички!Моля който има мнение за хотели, вили и др. в Цигов чарк да сподели. Laughing

# 13
  • Мнения: 805
Ние сме ходили в Кос хол и бяхме много доволни  : http://www.koshol.com/about_us.html
Относно СПА-то не се лъжете, басейна е прекалено малък и беше студен.

# 14
  • Мнения: 179
Моето прясно мнение е меко казано отвратително. За първи път ходя там и съм възмутена: няколкото места, които бях харесала по интернет бяха заети и резервирах "вила" в "Св. Георги". Още като пристигнахме до т.нар. "централна част" на селището с виенски колела и т.н. цигании ми стана лошо. Пътят е отвратителен. Застрояването е на парче и загрозява всичко хубаво като природа. В комплекса от 15 обявени вили по интернет, реално функциониращи бяха не повече от половината, останалите още се дострояват. Вилата се оказа доста по-малка от снимките, имаше проблеми с канализацията, септичната яма беше непосредствено до стаите, както и разни други "дреболии" Sick. В непосредствена близост се строеше един мастодонт, който е на всички снимки от язовира Sad и който скоро предполагам ще се рекламира като поредното "СПА-голф-sea view очарование" Naughty.
Очаквах на язовира да има голямо разнообразие от риба в менюто, нищо подобно-традиционните аламинути и скара. На следващия ден проверихме на място и някои от другите "хотели" в района, които бях гледала на снимките-Ами нищо общо "уважаеми зрители" #2gunfire Изключително малки пространства, презастроено, кичозно и мизерно. В единия от комплексите (мисля Каталина се казваше) имаше поне 5 реклами на басейн, в интернет пишеше с големи червени букви, че отваря на 8 август, а на самата рецепция обясняваха, че има вероятност едва 15 август да е пуснат, но не се знаело.Отвън миришеше само на скари и кебапчета, а виличките са толкова близо, че вероятно докато си приспиваш детето ще се вмиришеш на барбекю.
Иначе самият язовир и гледката към него от съседните възвишения прекрасна, но не бих отишла повече. Нито през лятото, нито през зимата. Преди няколко години мои приятели го хвалеха като прилична ски дестинация, но в момента и пари да ми дават, не бих повторила. Най-малко от хигиенна гледна точка. Sick ooooh! Има огроооомно разминаване между офертите и снимките във резервация.бг и реалните хотели. Лично мнение Crossing Arms
П.П. Офертата на salex_n2 изглежда доста добре на снимки Laughing, признавам, че там не сме ходили. Иначе и по другите места е така: дори и да има (в малко места е наличен) басейн, той е с размерите на по-голяма баня Tired

# 15
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен,


не съм ходила там от години, последно бях на палатка и да ви кажа май само ако си на каравана или платка няма да се разочароваш, защото сам си избираш уединено кътче с хубав изглед, прекрасна компания и далеч от миризми и шум. Иначе последното ми посещение беше поне преди 5 години, още нямаше тая навалица със строежите, беше сравнително спокойно а и аз улучих преходния сезон, доста спокоен между лятото и зимата, мисля беше един топъл уикенд на месец септември. Носехме си и колела и беше страхотно, ако имате психическа нагласа и възможност за "по-полеви" условия" моя съвет е този:-)))
Поздрави,

# 16
  • Мнения: 179
Абсолютно подкрепям Evita_Peronski , ако искате вариант на палатка, каравана или нещо подобно, има красиви местенца, на които да нощувате, да покарате колела, да се поразходите из планината. Но другия вариант-не си струва негативните емоции от това иначе красиво местенце.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 255


Аууу, аз преди месец бях във вили Каталина. Останах доста доволна от това, което предлагаха (тогава си пишеше, че басейна не работи). Обслужването е на много добро ниво и в ресторанта готвят вкусно. Ние бяхме във виличка и смело мога да кажа, че въпреки барбекюто не сме усетили аромат в къщата. Според мен са и добре изолирани.

Но за другото ще се съглася, като цяло и аз съм поразочарова от Цигов чарк. Голяма цигания- със сигурност не бих отишла там на почивка. за 1 уикенд става обаче  Peace

# 18
  • Мнения: 54
Благодаря за отговорите   bouquet.И аз бях решила в Kos hol да почиваме, но в крайна сметка се ориентирахме към Банско и Рилски манастир

# 19
  • Мнения: 327
Здравейте,ние имаме резервация от 21.08 за вили Росица.
Има ли някой скоро ходил?
И има ли интернет?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз съм ходила на вили Уют,но беше преди 5-6 години и спомените ми са избледнели.Бяха оборудвани със всичко необходимо.Спомням си че добре си изкарахме,но вечерта беше мн. студено.Имат си кухни за готвене и отделно имат едно голямо помещение по среда на вилите,евентуално ако вали или може би за зимата където да се съберат много компании на веднъж,нещо като банкетна маса.Барбекю на вън има,и за децата имаше някакви люлки ,точно не се сещам вече ,че бяхме без детето тогава.Природата е страхотно красива и действа релаксиращо .От там си донесохме най хубавото сладко от горски ягодки,правено от тамошните жители.Мъжете ловиха риба в езерото,а по центъра има няколко заведения за хапване.Има и няколко хранителни магазина на центъра.Спомням си че до там пътя е доста лош и тесен,с много завои ,и който е с деца да си носи хапчета за повръщане.(сега вече може и да не е така)

# 21
  • Мнения: 251
Пролетта бяхме тук на тиймбилдинг, екстра си изкарахме Peace
http://www.hotelkalvachevi.com/

# 22
  • Мнения: 327
Да се отчета за Ваканционно селище Росица.
Изкарахме една супер почивка.
Вилите са много хубави и чисти.
Пред всяка си има градинка.Оборудване са с всичко.Вяка къща си има барбекю,в комплекса има и катеружки.Водата в басейна е 25 гр.Много е приятно.
Нет има навсякъде.

# 23
  • Мнения: 6 301
На мен ми се струва много скъпо в "Росица" - 40лв на човек само нощувка, или не съм разбрала правилно? Ресторант има ли в комплекса?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 686
Вече доста години ходим тук - http://vilicigovchark.com
Те са в по-високата част, в гората, близо до едната писта. Уединени са, което е супер, защото могат да се правят шумни купони  Wink. Две вили са, всяка с по два етажа. Всеки етаж е самостоятелен и може да се вземе само етаж, цяла вила, или пък и двете вили. Има всички удобства, освен месце за печене друго не ви трябва, даже и подправки има Simple Smile
Препоръчвам!

# 25
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 159
А какви са цените?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 686
Не сме ходили от края на зимата, мисля, че беше около 100 лв. на етаж (не съм плащала аз никога, затова не знам точните цени  newsm78). Но едни приятели са там в момента за уикенда и в понеделник ще имам прясна информация.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
На мен ми се струва много скъпо в "Росица" - 40лв на човек само нощувка, или не съм разбрала правилно? Ресторант има ли в комплекса?

Малките вили са по 80лв.-спят 4човека,а големите са по 100 и са за 6 души. Peace
Има си и ресторант,но как е кухнята незнам...Ние си правихме скара и си носихме доста неща.

А някой да е ходил тук...изглежда симпатично???
http://hoteli-bg.org/vila-name-21537

# 28
  • Мнения: 6 301
Аз резервирах за хотел "Кос хол Палас", защото има и спа, после ще пиша как е. Малко ми е съмнително това спа в хотели, където няма минерална вода, но....търсим някакво развлечение за жените, докато мъжете са на риболов.

# 29
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Запис и от мен в темата.   Peace  Почивали сме последно във вили Сенатор, мнооого добре си изкарахме.   Peace

Някой да е ходил скоро в х-л Даф Транс, от другата страна на язовира, т.н. св. Константин?

Ая, имам пресни външни снимки от х-л Кос Хол, ако желаеш мога да ти ги пусна на е-майл.

# 30
  • Мнения: 0
аз също съм била в Кос Хол преди около година, останах доволна. Цените на нощувките бяха евтини(въпреки,че беше някакъв празник).

# 31
  • Мнения: 6 301
Миналата седмица бяхме в Кос Хол, хотелчето е хубаво, на брега на язовира, прилични стаи. Храната в ресторанта е хубава, но обслужването е бавно. Водата в джакузито беше много мръсна. Едната вечер ядохме в Каталина, много ми хареса комплекса, обслужване и цени - по-добри от Кос хол.Единствено и аз се зачудих с тези барбекюта, някоя шумна компания ако заседне да пие и вика пред виличката си, мисля ще е шумно за останалите. Като цяло няма да повторя повече в Цигов чарк, шумно, мотори и атв-та могат да те прегазят ако решиш да се разходиш. И доста презастроено.

# 32
  • Мнения: 44
Някой знае ли дали има автобуси от Пловди до Цигов чарк или въобще как стои въпроса с пътуването с автобус до там?

# 33
  • Мнения: 122
Някои може ли да ми прати линк към цените на хотел Кос Хол?

# 34
  • Мнения: 0
С моето семейство бяхме във Семеен хотел Кълвачеви "hotelkalvachevi.com/''. Много ни хареса, стаите са много уютни, хола е напълно оборудван с всичко необходимо и бяхме приятно изненадани от това, че водата в басейна е много топла, глетката към язовира е невероятна, а градината е великолепна. Това е много приятна дестинация за почивка, наистина местността е много красива. Препоръчвам на всички да посетят това райско кътче.

# 35
  • софия
  • Мнения: 127
2011 бяхме на почивка със семейството в хотел Сезони,малко по скъпичко е повярвайте ми всеки лев си заслужаваше.Стаите светли,просторни,леглото удобно,за детето дадоха кошарка.Обслужването и персонала на ниво-не ме ядосаха нито веднъж за целия престой Simple Smile.Цената включваше и закуска-обилна и разнообразна.Няколко пъти ядохме на други места,но храната в ресторанта беше най-вкусна,до днес я помня.За малките деца имаше люлки и прекрасна поляна за тичане,за по големите даваха колела под наем.Докато ние спяхме следобед,мъжа ми като страстен рибар,хвърляше въдица на язовира.Има и доста забележителности наоколо за разглеждане,който иска.Дано  да съм била полезна с информацията си.

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте,

Някой може ли да сподели мнения за вила Кълвачеви или за комплекс Каталина в Цигов чарк.

Благодаря! Simple Smile

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Добавям положителен глас за вили Стил  Peace

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте.

Ето актуална информация от Цигов чарк - къща за гости Лидия.

Оценка: 3 (от 6)

Причини за оценката:
-1: водата е отвратителна!  жалко, че имаме джакузи. Водата е с тиня  !  Днес за пореден ден се пробвах. Даже сложих и малко шампоан - ужаса е пълен. Пяната от гове стана кафява. !!! Къщите за гости Лидия и SV са в една сграда близнак. В ляво е SV съответно в дясно е Лидия. Нямам представа как е водата в SV. Но е нагло собствениците на Лидия да не са монтирали два водни филтъра на тяхната вода. Става дума за <50 лева.
-1: до къща Лидия се намира къща Кълвачеви. А между двете на предна линия до пътя има някаква дървена постройка в която някой отглежда патици  Sad  Нямате си представа за какво става дума когато вятъра духне към нас. Било децата дето си играят на поляната или на верандата когато сме до скарата.
-1: резервираме стая с джакузи и никой не ни казва, че неможе да се използва. Думите на жената която чисти къщага бяха "Когато вали е така.". Да но последно валя когато пристигнахме в неделя. Сега е четвъртък (04.юли.2013) и няма никаква промяна в тинестата вода.  Собствениците ги няма, няма с кой да се разбереш за намаление на цената зарада неудобството от тово, че някой си е премълчал за мръсната вода.

Общо три минуса за "къща за гости Лидия".

# 39
  • Мнения: 561
На нас ни беше харесало тук:
http://www.vilipetia.com/

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 310
2011 бяхме на почивка със семейството в хотел Сезони,малко по скъпичко е повярвайте ми всеки лев си заслужаваше.Стаите светли,просторни,леглото удобно,за детето дадоха кошарка.Обслужването и персонала на ниво-не ме ядосаха нито веднъж за целия престой Simple Smile.Цената включваше и закуска-обилна и разнообразна.Няколко пъти ядохме на други места,но храната в ресторанта беше най-вкусна,до днес я помня.За малките деца имаше люлки и прекрасна поляна за тичане,за по големите даваха колела под наем.Докато ние спяхме следобед,мъжа ми като страстен рибар,хвърляше въдица на язовира.Има и доста забележителности наоколо за разглеждане,който иска.Дано  да съм била полезна с информацията си.

да похваля и аз хотел Сезони http://www.seasons.bg/. Бяхме там миналата година за 24ти май. Стаите са широки, почистват се ежедневно. Ресторанта е голям с много добра кухня. Опитвахме различни неща и бяха много вкусни всичките. Цените са прилични. Самото спане беше в промоция от типа плащаш 4 получаваш 5 нощувки. Има голяма зелена площ около хотела с детска площадка и много шатри с масички и столчета. Гледката е към язовир Батак и е много красиво. Иначе самия курорт е нищо особено - няма кой знае какво да се прави и къде да се ходи. Става за уикенд или 2-3 дни макс.

# 41
  • Мнения: 2
Странно е, че не знаете за проблема с ВиК Батак. Водата не в "Лидия", а в целия район /Цигов чарк и Батак/ се доставя такава:)  Да не мислите, че те са си изкопали специален водопровод до тях? И никакви филтри там не вършат работа,  защото ще се налага да се спира водата през два часа и да се почистват.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте.

Ето актуална информация от Цигов чарк - къща за гости Лидия.

Оценка: 3 (от 6)

Причини за оценката:
-1: водата е отвратителна!  жалко, че имаме джакузи. Водата е с тиня  !  Днес за пореден ден се пробвах. Даже сложих и малко шампоан - ужаса е пълен. Пяната от гове стана кафява. !!! Къщите за гости Лидия и SV са в една сграда близнак. В ляво е SV съответно в дясно е Лидия. Нямам представа как е водата в SV. Но е нагло собствениците на Лидия да не са монтирали два водни филтъра на тяхната вода. Става дума за <50 лева.
-1: до къща Лидия се намира къща Кълвачеви. А между двете на предна линия до пътя има някаква дървена постройка в която някой отглежда патици  Sad  Нямате си представа за какво става дума когато вятъра духне към нас. Било децата дето си играят на поляната или на верандата когато сме до скарата.
-1: резервираме стая с джакузи и никой не ни казва, че неможе да се използва. Думите на жената която чисти къщага бяха "Когато вали е така.". Да но последно валя когато пристигнахме в неделя. Сега е четвъртък (04.юли.2013) и няма никаква промяна в тинестата вода.  Собствениците ги няма, няма с кой да се разбереш за намаление на цената зарада неудобството от тово, че някой си е премълчал за мръсната вода.


Странно е, че не знаете за проблема с ВиК Батак. Водата не в къща "Лидия", а в целия район /Цигов чарк и Батак/ се доставя такава:)  Да не мислите, че те са си изкопали специален водопровод до тях? А на другите хотели водата се доставя от друг, а не от ВиК? И никакви филтри там не вършат работа,  защото ще се налага да се спира водата през два часа и да се почистват.

# 43
  • Мнения: 298
Да споделя малко пресни впечатления от Каталина. Бяхме в къщичките. Цената е 110 лв без закуска. Две стаи- едната с ъглови легла, другата със спалня. В спалнята матрака беше супер неудобен, имах чувството, че спим директно върху пружините. В цялата къща 1 бр. гардеробче- широко около 60 см и високо около 2м - пълно с резервни възглавници и одеяла. В банята никаква закачалка. Стенния държач на  душа счупен и закрепен с монета от 2 ст. За пет нощувки веднъж ни смениха хавлиите и нито веднъж спалното бельо. Басейните много силно миришеха на хлор, особено детския. Веднъж се пробвахме в ресторанта и не повторихме.
Като цяло- няма да повторим Naughty

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте, Наблюденията ми от Хотел КОС-ХОЛ . С приятели решихме да отидем във въпросният "ХОТЕЛ" . Резервирах 3 стаи. Цената им беше 50лв , като можеш да ползваш и "СПА центъра". Местоположението на на "ХОТЕЛА" е много добро, и всичко свършва до тук. В "СПА-то" работеше само басейна, топъл. Джакузито, ако може да се нарече джакузи, дюзите не работеха. Имаше сауна,парна баня и горещо кресло, ама бяха на тъмно с залепени копчета. Парната баня не работи, столът не работи, сауната не работи, ключовете по стените бяха залепени с изолирбанд. Старчът жици от лампите, и всичко това в влажната среда. Общо взето от "СПА ЦЕНТЪРА " работеше само басейнчето. Седнахме да вечеряме, сервитьора - не мога да повярвам как собствениците са си позволили да наемат толкова некадърен персонал. За всеки въпрос от наша страна отговора беше " Сега ще попитам". След 2 часа престой в ресторанта неможах да си поръчам основното ястие. "сервитьора" ми обърна гръб и отиде да си седне на масичката и да си пуши цигарата. Бях втрещен. Изчаках да мине вечерта и извиках собственичката. След, като й разказах , отговора-въпрос й беше "А вие знаете ли колко трудно се намира персона" Нямах думи. Ако нещо от обявената стойност на услугите за който заплащаш не работи мисля си, че трябва да бъде отразено в сайта или на рецепцията. И в крайна сметка 3 стай по 100лв. = 300+  2 вечери х 100 лв. и всичко това е 500лв за два дена критично обслужване. Аз лично никога повече няма и да си помисля да отида в този "СПА ЦЕНТЪР"

# 45
  • Мнения: 730
И ние миналата година почивахме в Цигов чарк, ето тук http:
//www.visit.bg/vili/vili-ujut-cigov-chark-183  Вили Уют.
Тихо местенце в закътана борова гора, с постоянно топла вода, топла вода в басейна и джакузито и мили стопани. Ако решим да почиваме отново в този район бих се върнала отново там. Горещо препоръчвам и цените си струват! Simple Smile Доволни сме Simple Smile

# 46
  • Мнения: 0
Здравейте! Миналото лято бяхме отседнали с моето семейство в семеен хотел Кълвачеви. Искам да Ви кажа , че няма по - добро преживяване от това! Останахме супер доволни! Това лято пак ще отидем! Водата в басейна е доста топла. Децата ми не искаха да излизат от него ( или ако не бяха на басейна , лудо играеха на детския кът , в който има много разнообразни люлки). Има възможност да си приготвяш храна там ( на първия етаж на хотела (има всички необходими прибори и принадлежности), но ние предпочитахме да се храним навън. На 10 минути пеш от хотела има ресторантчета. Бяхме посрещнати и изпратени много любезно от собствениците на хотела.
P.S. Това лято пак отиваме задължително, както вече споменах. Наскоро гледах снимки на хотела , правен е ремонт , много добре се е получило. Чакам август месец с нетърпение! Simple Smile

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте! Миналото лято бяхме отседнали с моето семейство в семеен хотел Кълвачеви. Искам да Ви кажа , че няма по - добро преживяване от това! Останахме супер доволни! Това лято пак ще отидем! ...........

А по кое време бяхте, през кой месец?

# 48
  • Мнения: 556
Здравейте, и аз ще се вкюча за хотел Кълвачеви, но моето прекарване далеч не беше така позитивно. Пристигнахме в 12 часа (придвижвахме ме се от хотел на хотел и така се получи с освобождаването на стаите), стопанката отказа да ни настани преди 14 ( с дете на 5 и аз бременна) при все че стаята беше свободна, под предлог че това е хотел и така е практиката. Извън сезон ( февруари т.г.) басейнът естествено не беше използваем, но не беше и покрит и беше адски опасно за дете. Интернет не работеше, джакузито ( за което всъщност плащаме доста солена за условията цена) не работеше и трябваше в движение да се оправя и отоплението също не работеше защото някой беше забравил да го пусне... Освен това стопанката и семейството и си води личния живот в пространството предвидено за гостуващите. В смисъл влизаш и ги заварваш на семеен обяд, ставш и те са на кафето пред сутрешния блок..На втората нощувка корнизът в стаята се откачи и никой не намери за нужно, след наша молба, да дойде да го закачи ( а на съседите дворът е на около 3 метра и непрекъснато сновяха почиващи). Твърдението че можеш да си приготвяш там храна е повече от относително, защото в нашия случай почивахме заедно с 2 двойки, които си се чувстваха у дома си и нямаха никакво намерение да споделят общата кухня с някой друг и освен тях имаше семейство с 2 малки деца, които непрекъснато пушеха вътре Shocked. Та те бяха окупирали 3-те маси за хранене. Пък стопанката доста се е постарала в стремежа си да рентабилизира къщата и вътре броихме с мъжо около 20 легла
За капак, и двете вечери въпросните двойки решиха че ще са на чалготека на долния етаж докъм 2 часа сутринта #Cussing out.
Със сигурност е въпрос на късмет с какви хора ще попаднеш, както и че през лятото когато може да си навън е съвсем различно, но на мен кракът ми повече няма да стъпи там.
Иначе самият Цигов чарк е пренаселен с места за даване под наем, поне от едната страна където бяхме ние и през лятото предполагам че лудницата ще е пълна. Баташкото езеро е приказно, но както много неща и места е толкоз "побългарено" в начина на експлоатация че ooooh!

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 08:16 от bebe2

# 49
  • Мнения: 2
Някой знае ли дали има автобуси от Пловди до Цигов чарк или въобще как стои въпроса с пътуването с автобус до там?
Доколкото знам, има автобуси до Батак и от Батак има два автобуса на обяд и към 5 вечерта, които минават през Цигов чарк Simple Smile

# 50
  • Мнения: 0
Цигов чарк е наистина страхотно място  Hug

# 51
  • Мнения: 42
Някой ходил ли е в  Хотел"СЛЪНЧЕВ ЦВЯТ "? Подходящ ли е за семейтва с малки деца?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Предстои ми резервация за вили Уют, предлагат ми го мои познати. Някой ходил ли е това лято и добри ли са условията?

# 53
  • Варна
  • Мнения: 615
Привет,
Някакви по-пресни впечатления от последните коментирани къщи УЮТ, Вивиана и Каталина. Евентуално снимки? Особено на Уют не намирам хубави снимки. Басейните с каква темп са, къщичките имат ли веранди, които да ползваме през лятото и опции за барбекю? Идеи и за други подобни къщички приемам

# 54
  • Мнения: 1 756
С мм ще ходим от 25ти до 28ми там на някакви вили с ваучери и ще споделя впечатления другата седмица.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 615
Много ще съм благодарна!

# 56
  • Мнения: 1 756
Привет, Милица Simple Smile Тук е страхотно, ако можеше и да не вали. Оказа се, че сме във вили Св. Георги, Цигов чарк (не в Св. Георги Победонесец, че има и такива). Виж тук: http://rezervaciq.com/%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B … D0%B0%D1%80%D0%BA
Всичко е 1:1 със снимките - много чисто, топло, уютно и спретнато. С мм ми даже си намалявахме парното снощи. Има бойлер всяка къщичка и ти си решаваш кога, дали и колко ще го включваш. Диванът може да се разтяга. Леглото е двойно, но с два отделни матрака. Има прекрасна веранда с изглед към язовира. Къщичките са на два реда, така че ако се стигне до резервация - искай си първи ред с гледка Simple Smile Ние имахме късмет явно, че сме и последна къщичка Simple Smile Храната я приготвят на място и е много вкусна. Ние сме със закуска и вечеря като има по 5-6 варианта за избор на вечерята и 4 варианта за закуска. Отделно има меню за допълнителна консумация ако искаш. Ако имаш въпроси, пиши. Ако държиш мога да направя снимки и да ги пратя на лично съобщение.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 615
Привет, Милица Simple Smile Тук е страхотно, ако можеше и да не вали. Оказа се, че сме във вили Св. Георги, Цигов чарк (не в Св. Георги Победонесец, че има и такива). Виж тук: http://rezervaciq.com/%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B … D0%B0%D1%80%D0%BA
Всичко е 1:1 със снимките - много чисто, топло, уютно и спретнато. С мм ми даже си намалявахме парното снощи. Има бойлер всяка къщичка и ти си решаваш кога, дали и колко ще го включваш. Диванът може да се разтяга. Леглото е двойно, но с два отделни матрака. Има прекрасна веранда с изглед към язовира. Къщичките са на два реда, така че ако се стигне до резервация - искай си първи ред с гледка Simple Smile Ние имахме късмет явно, че сме и последна къщичка Simple Smile Храната я приготвят на място и е много вкусна. Ние сме със закуска и вечеря като има по 5-6 варианта за избор на вечерята и 4 варианта за закуска. Отделно има меню за допълнителна консумация ако искаш. Ако имаш въпроси, пиши. Ако държиш мога да направя снимки и да ги пратя на лично съобщение.

Благодаря ти, тези къщички са един от вариантите, които гледаме. Ще ги наблюдавам за оферти за нашия период.

# 58
  • Мнения: 1 292
С мм ще ходим от 25ти до 28ми там на някакви вили с ваучери и ще споделя впечатления другата седмица.
А от къде са ви ваучерите?

# 59
  • Мнения: 1 756
https://m.vipoferta.bg/hoteli-tsigov%20chark/
От този сайт съм взимала и друг път и засега съм много доволна.

# 60
  • Мнения: 1 292
Не мога да отворя линка, но ще се разтърся из сайтовете, че много ми хареса мястото. Само един въпрос има ли интернет, че тийнейджърите ще изпаднат в ужас ако няма  Grinning

# 61
  • Мнения: 1 756
Изпратих линк на лично съобщение. Има и интернет  Joy Даже и дискотека видяхме, ама явно работи само в горещия сезон Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 292
Благодаря , а това с дискотека грабна тийновете веднага  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 756
За нищо, само имай предвид, че не се ангажирам със сто процентова сигурност. Така ни се стори с мъжа ми, не знам реално дали е действаща. Предполагам ако потърсиш инфо, ще има в нета за наличност на каквото и да е заведение. Ние ходихме и за риба, макар, че риболовът в момента е забранен. Споменавам го като идея за развлечение на тинейджърите Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте и аз да се включа с едно запитване newsm78 обмисляме и ние с мм фамилна почивка през август. Спряхме се на вили Св.Георги Победоносец. Никога не сме ги посещавали. Има ли някой отзиви? Интересува ме дали е чисто и дали това на снимките е реално. Вилите близо ли са една до друга?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 615
На предната страница имаш отзив директно от мястото  Laughing. Върни се малко по-назад

# 66
  • Мнения: 1 756
Св. Георги Победоносец са други вили, Милица Simple Smile Аз съм го написала и в поста си от предната страница.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 615
Уф да извинявам се  ooooh! Сега се върнах на скобите, въобще не бях им обърнала внимание, щото си ме интересуваха точно тези къщи тогава.

# 68
  • Мнения: 3
Вила Мария разбрах ,  че е до Почивната станция на ВМИ Пловдив .
А за Вили Уют мнения има ли ?
http://www.uiut-cigov-chark.hit.bg/stai.html


да измъкна темата на пред Laughing
никой ли не е посещавал тези вили? мненията са противоположни в нета, искам актуални моля ви се Praynig

Бяхме резервирали за две вечери във вили Уют, Цигов чарк. Но името им е само за примамка! Няма нищо уютно вътре в къщичките, освен големия хубав двор отвън. Баните са с мухъл, прозорците са заковани, а кърпи има само ако попитате и то няколко пъти. Диваните вътре са окаляни целите отгоре. За барбекютата в двора няма никакви дърва или въглища, които ви се предоставят в това планинско място. Така не се прави селски и планински туризъм. Собственикът е леко нагъл и ни обвини, че сме крадци след като вечерта в 23ч на 10° нямахме никакви дърва и си позволихме да вземем две малки части от греди, оставени отзад зад къщичките. Цирк пълен направи и развали настроението на групата! Никакво отношение към клиентите си! Един голям варел на входа на вилите, гореше цял ден и ни опушваше стабилно, понеже сигурно не си плащат да им изхвърлят боклуците! Много грубо и нагло отношение от страна на собственика! Поне бяха разбрани, че ще вдигаме шум до никое време, но не бяхме и единствените де.

# 69
  • Мнения: 1 015
Препоръчвам вили "Веселина".Намират се близо до хотел "Етерно".Просторни,удобни с добре обурудвана кухня с всичко необходимо.Всяка вила има малка веранда с гледка към язовира.Интернетът е добър.Към всяка вила има също чадър или тента с градински мебели и барбекю.

# 70
  • Мнения: 6
Вила Мария разбрах ,  че е до Почивната станция на ВМИ Пловдив .
А за Вили Уют мнения има ли ?
http://www.uiut-cigov-chark.hit.bg/stai.html


да измъкна темата на пред Laughing
никой ли не е посещавал тези вили? мненията са противоположни в нета, искам актуални моля ви се Praynig

Бяхме резервирали за две вечери във вили Уют, Цигов чарк. Но името им е само за примамка! Няма нищо уютно вътре в къщичките, освен големия хубав двор отвън. Баните са с мухъл, прозорците са заковани, а кърпи има само ако попитате и то няколко пъти. Диваните вътре са окаляни целите отгоре. За барбекютата в двора няма никакви дърва или въглища, които ви се предоставят в това планинско място. Така не се прави селски и планински туризъм. Собственикът е леко нагъл и ни обвини, че сме крадци след като вечерта в 23ч на 10° нямахме никакви дърва и си позволихме да вземем две малки части от греди, оставени отзад зад къщичките. Цирк пълен направи и развали настроението на групата! Никакво отношение към клиентите си! Един голям варел на входа на вилите, гореше цял ден и ни опушваше стабилно, понеже сигурно не си плащат да им изхвърлят боклуците! Много грубо и нагло отношение от страна на собственика! Поне бяха разбрани, че ще вдигаме шум до никое време, но не бяхме и единствените де.

Миналото лято бяхме за 4 нощувки във вили Уют и смея да кажа,че си изкарахме страхотно!Бях наел къща и всичко си имаше.За бунгалата не знам условията как са,но за мен къщите са супер.Пред къщата има барбекю,вътре е много просторно,на 2етажа е.Долу е хол с кухня(оборудвана) и баня с тоалетна.Горе са две спални с тераса.Бяхме с куче (немска овчарка)-нямаше никакви проблеми.

# 71
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бих искала да споделя впечатленията си за булгала Рос-Мари.

Бунгалото, в което бяхме настанени беше изключително мръсно, не съм сигурна дали беше почистено преди да се настаним, защото при влизането ни имаше обелки от слънчоглед по пода.
И малкото посуда вътре беше в изключително лоши състояние – изпочупена, мазна и мръсна.
Собственика – груб и силно не приветлив!
Когато пристигнахме не ни дадоха да се настаним с обяснението, че може да влезем в бунгалото след 14:00 часа, а когато се върнахме обратно след този час, собственика ни се разкрещя, че трябвало да сме пристигнели, тогава когато той ни кажел, а не той да ни чакал.
Няма интернет, в обявата пише, че има телевизия, но телевизора им не работи.
Не препоръчвам!
Да, мястото е чудесно, като природа, но собствениците и обслужването е безобразно!

# 72
  • Монтана
  • Мнения: 499
Здравейте,
За първи път ще посетим Цигов чарк, моля да ми препоръчате какво да видим, къде да отидем в района

# 73
  • Мнения: 1 069
Крепост Цепина, музея в Дорково, пещерите Снежанка и Лепеница(дано да не бъркам името), Фотински водопади, музея в Батак, Соц музея в Пещера и задължително пещерска татлия да хапнете !!!

# 74
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте,
За първи път ще посетим Цигов чарк, моля да ми препоръчате какво да видим, къде да отидем в района
Зависи колко дни имате. Във Велинград е приятен градския музей, от гарата на града може да вземете теснолинейката до с. Аврамово и след около 40 мин престой да се върнете. Относно Лепеница преди беше с предварително записване и не допускаха деца под 10г. В Ракитово имаше въжен парк, ако имате деца, може да им хареса. В Пещера е хубава и крепостта Перистера.

# 75
  • Монтана
  • Мнения: 499
aiwabg и nikolaeva, благодаря ви за отделеното време. Ще сме 4 нощувки и децата са 19год младежи 😁

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Здравейте!
Искаме за другото лято да наемем целия хотел Кълвачеви и сами да приготвяме храната си.
Интересува ме собствениците седят ли там, докато има гости в хотела?

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 466
И аз се чудя има ли по скорошни впечатления за вила Кълвачеви?

Общи условия

Активация на акаунт