Име за момиченце с "Х"?

  • 15 459
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!!! Живот и здраве през септември ще си имаме момиченце. Иска ми се да я кръстя на татко, той се казва Христо, но пък не искам да е традиционното Христина. Майка ми е Галина. Мислех за някакво име, като комбинация между двете имена, но нищо не ми идва наум. Моля Ви за помощ. Дайте предложения!!!

# 1
  • Мнения: 6 993
Христа.

И разните там удължени Християна, Христиана...които лично аз въобще не харесвам.
На Христо и Галина не виждам какво може да им се съчетае. Confused

# 2
  • Мнения: 881
Здравей Hugлека бременност и здраво бебче на финала ти желая HugПо въпроса за името-на мен  с тази буква ми харесват две имена-Християна и Хана Heart EyesУспех в избора Peace

# 3
  • Мнения: 399
В моя личен топ 3 е името Хана!  Heart Eyes
Хрисия
комбинация...Христалина Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 993
Хана също го харесвам много, но не ви ли е оксиморонно Хана на Христо  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 092
Кристина , Кръстина, Кристин - на мен тея имена ми изглеждат подхождащи  а това което търсиш нищо, че не са с Х


# 6
  • Мнения: 399
Хана също го харесвам много, но не ви ли е оксиморонно Хана на Христо  Rolling Eyes
Еовинче,преведи за невежите,моля! Blush

# 7
  • Мнения: 15 379
Хана също го харесвам много, но не ви ли е оксиморонно Хана на Христо  Rolling Eyes
Ако някой даде значението на името Хана, тогава ще се разбере къде е оксиморона.

Редактирам се - има оксиморон, па макар и прикрит, защото: латинска форма на ХАНА - благоразположение, милост (иврит). В Стария Завет Хана е бездетна жена. Тя се помолила на Бог да я благослови с дете и обещала да го посвети на Него. Молитвите й се сбъднали и синът й Самуил станал един от най-известните пророци. Заради тази легенда името й се обяснява и с цяло изречение - Бог ме благослови със син.
Христо -  последовател на Христос.

# 8
  • Мнения: 6 993
Аз го видях в следното - Хана е еврейско име, а евреите са разпнали Христос, от където идва Христо. Blush

# 9
  • Мнения: 3 016
Християна или Христена.

# 10
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 082
Христалина много ми харесва. Но на Христо според мен може и Кристина и производните - Христина и Кристина са с едно и също значение, само едното е по-модерно Grinning Познавам една Харитина Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 9 814
Хана- много ми харесва.
Също и традиционното Христина.

# 12
# 13
  • Мнения: 4 555
С Х ми харесва само Хелън  Rolling Eyes За България обаче не бих го ползвала.
Сред българските имена Х е много специфична буква и имената с нея са все Христо, Христина и производни. Пробвай Кристина, което е по-близко и по-хубаво от всякакви измишльотини с Х, различни от Христина.

П.П. Не кръщавай на двама души. Така се получават най-хумористичните и съшити с бели конци имена.

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Харитина-гръцко име ,означава прелест.
Христеа-интересен вариант на Христина.
Хела или Хелена също ми харесват.

Общи условия

Активация на акаунт