Шофьорски курс за управление на кола с автоматични скорости? Мнения за У-Мария?

  • 47 311
  • 181
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Точно тази автошкола- У Мария, я бяха давали по Господари на ефира за взимане на подкупи. Като се замисля, може би всички инструктори са такива, но тези да не са имали късмет и да ги уличат. Като цяло нямам никакви лични впечатления за тази автошкола и за това не мога да кажа нищо по въпроса. Що са касае обаче за курса на кола автоматик, абсолютно споделям мнението на другите. Един такъв курс не те прави шофьор, а ти дава бегла представа как да управляваш електрокар и как да въртиш геврека -  за мен безсмислена инвестиция като се има в предвид колко струва.

# 46
  • Мнения: 73
Просто не мога да повярвам, че чета това! А съм седнала да споря с мъже, че всъщност ние жените сме по-добри шофьори... Ще мълча като гьон занапред!
Все съм си милсела, че да управляваш автомобил не е само газ-спирачки. Постоянно се налага преценяване на пътната обстановка, някои са се качили на бмв-тата и карат като диви, за мотористите трябва ли да споменавам как изведнъж изникват отнякъде, за каката, която не може да разчете знаците и се опитва да направи невъзможна маневра, бусаджиите, които изпреварват откъде си щат... Е, сори ама ако не можете да си оправите връзката между мозък, ръце и крака, що ви е да се качвате на кола изобщо? Научете се на ръчни скорости, това е само един плюс за вас! После карайте каквото си щете. Ебаси шофера да не може да кара на ръчни. Архаично било! Ще повърна!

Недей повръща моля! Разбира се че е архаично. Шофиране на ръчна не прави шофьора. Тук никой не шофира ръчни и повечето хора не умеят, въпреки това си шофират прекрасно и с много по-малко птп-та. Жените между другото получават по-ниска застраховка заради пола си който ДОКАЗАНО шофира по-безопасно. Wink

Цитат
Delusion, това са пълни глупости за ПТПта. Ти ако не можеш да шофираш, няма да можеш и с ръчна и с автоматична скоростна кутия. Не е въпроса в това, а в уменията на шофьор.


Глупости говириш ти. Цяла Америка кара автоматици и не умее да кара ръчни. Няма никаква нужда да го умее. Затова децата в Америка сядат на волана на 15 години и не стават до 100. Бъди сигурна, дневно един американец навърта много по-голям километраж от българина защото нито на работа, нито в магазина може да мръдне без кола. Ръчния автомобил е изключителна пречка за доброто шофиране. Вместо да гледаш пътната обстановка ти мислиш за скорости. Ръчният автомобил в градска среда е тромав и по-слабо маневрен.
Като не те притеснява и харесваш, евала, карай си ръчни! Само че не разбирам от какъв зор ще карат хората насила да шофират подобни монстри на курс и изпит. Това е дискриминация.

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 21:53 от Delusion

# 47
  • Мнения: 73
Връщайки се на темата, ето ти автошкола, която предлага обучение на кола с автоматична скоростна кутия. Забележи, че изкаралите курса на нея, получават свидетелство за правоуправление само на кола с автоматична скоростна кутия.

http://www.glushkov.com/page/2.html


Потвърждавам! Знам го от човека, който ми водеше опреснителните - изрично в книжката се вписва, че можеш да управляваш само и единствено автомобил с автоматични скорости! А за страха - лятото е най-доброто време да се преодоляват всякакви такива страхове - хората отиват в почивка или по родните си места и някои населени места опустяват....  Mr. Green

п.с. Според мен след първата година каране активно, смяната на скоростите се превръща в нещо, над което не се замисляш, а просто правиш... както всяко ежедневно задължение.

 #Crazy Shocked ooooh! Тази глупост трябва да се повдигне в медиите. Никъде в света няма различни шофьорски книжки за различни скоростни кутии. Sick #Crazy Дори да си изкарала курс на ръчни (аз съм го карала 3 пъти), това не е гаранция че ще шофираш в живота ръчна и че ще го умееш.

# 48
  • Мнения: 22 507
Delusion, ти като не си карала кола с ръчни скорости как точно прецени, че е по-тромава в градски условия?
Няма никаква разлика между ръчната и автоматичната скоростна кутия в града, карам и двете всеки ден, така че добре мога да си направя сравненията.
От къде прецени и че е пречка за доброто шофиране? Рутината се добива само след няколко месеца шофиране и скоростите са последното, което мислиш. Ти просто не мислиш за тях, а действията ти се автоматизират и съвсем спокойно си следиш пътната обстановка.
Ако нямаш опит с кола с ръчни скорости просто не говори наизуст и не заблуждавай хората.

# 49
  • Мнения: 73
Delusion, ти като не си карала кола с ръчни скорости как точно прецени, че е по-тромава в градски условия?
Няма никаква разлика между ръчната и автоматичната скоростна кутия в града, карам и двете всеки ден, така че добре мога да си направя сравненията.
От къде прецени и че е пречка за доброто шофиране? Рутината се добива само след няколко месеца шофиране и скоростите са последното, което мислиш. Ти просто не мислиш за тях, а действията ти се автоматизират и съвсем спокойно си следиш пътната обстановка.
Ако нямаш опит с кола с ръчни скорости просто не говори наизуст и не заблуждавай хората.

Разбира се че съм карала. Както някой каза, в БГ 90% от колите са ръчни. Дори не съм и помисляла за автоматик. Докато не видиш че можело много по-лесно, се мъчиш като грешен дявол. Колко нерви и пари съм пръснала по шоф. курсове не ми се мисли. Имам подозрението че курсовете нарочно се организират изключително на ръчни коли, с цел да късат повече и събират повече пари.

А за да прецениш че са по-тромави не е нужно да караш ръчна. Достатъчно е само ЕДНА ръчна кола да се появи в колоната и глей кво става на някое нанагорнище. Laughing Дръж дистанция ако си отзад иначе си ударен почти сигурно.

Цитат
От къде прецени и че е пречка за доброто шофиране? Рутината се добива само след няколко месеца шофиране

Ти сама си отговори защо питаш интересно.  Тези "няколко месеца" ти си заплаха за всеки по пътя. А за различните хора месеците могат да продължат години. А може и никога да не стане рутина.

# 50
  • Мнения: 1 425
Не бих се учил да катрам кола на курсове с женско име Grinning

# 51
  • Мнения: 4 785
Хаххахах смешна работа... искам някой да се научи да кара на автоматик и после безпроблемно и безопасно да подкара ръчна сам - ти мислиш ли, че е възможно... нямам думи за какво иде реч в главите на някои  Stop

Но да - човек карал на ръчна, безпроблемно и безопасно подкарва автоматик!

Пък после на кой както му е удобно, затова не намирам за странно да пише, че книжката е само за автоматик, защото определено този човек няма да може да кара ръчна!  Stop

а като ти е трудно да си координираш ръцете и краката и го обявяваш за ..." вместо да мисля за пътя, мисля за скоростите"... е зарежи, тоя дето вкарва такава мисъл за скорости е далеч от понятието шофьор и обикновено точно с тия доводи се обяснява за автоматика.... който има съвсем други предимства, но не и това, че не е нужно да МИСЛЯ и размишлявам върху действията на краката си  ooooh!

Карам и автоматик, и ръчна, като ръчната я карам повече - имам база за сравнение ежедневно и определено твърдя, че ако си учен на автоматик, то ти не може да караш ръчна и това определено трябва да е забранено! (както и е!) Затова си се научаваш на ръчна, па после седни на автоматик, но да знаеш, че си шофьор и на документ, и на практика, а не пътник на шофьорското място...

....Достатъчно е само ЕДНА ръчна кола да се появи в колоната и глей кво става на някое нанагорнище. Laughing Дръж дистанция ако си отзад иначе си ударен почти сигурно.

Което за стотен път доказва само и единствено, че ти не може да караш и затова така ревностно си за автоматика  Laughing Mr. Green Това, че не може да задържиш колата е още едно доказателство, че от автоматик на ръчна не става, но обратното - да!

# 52
  • Мнения: 73
Цитат
искам някой да се научи да кара на автоматик и после безпроблемно и безопасно да подкара ръчна сам - ти мислиш ли, че е възможно... затова не намирам за странно да пише, че книжката е само за автоматик, защото определено този човек няма да може да кара ръчна! 

Да, трейси, но и този който е минал курса на ръчна и той не може. Защото както казахме, курса не те учи да си шофьор- той ти дава сама базови знания. Шофьор те прави опита.  Около мен почти всички шофьори на ръчни са започвали да шофират месеци и години след получаването на книжка, та и каквато база им е била дадена, и това са забравили. Получава се че всеки сам си се учи.

Сега кажи, освен факта че ще ти съкратят здравето на курса с ръчна и ще пръснеш луди пари, и най-вероятно това ще е един кошмарен спомен в живота ти, каква е друга разликата на каква кола си го карал този курс след като така или иначе пак сам си се учиш да караш ???

Цитат
Което за стотен път доказва само и единствено, че ти не може да караш и затова така ревностно си за автоматика    Това, че не може да задържиш колата е още едно доказателство, че от автоматик на ръчна не става, но обратното - да!

Няма такъв който да умее да задържа моля. Винаги има откат назад както и ще да задържаш. При някои с по-бързи рефлекси по-малко но винаги го има. А аз в случая нямам нищо общо. Мен само с дуло на пистолет можеш да ме накараш да седна на ръчна.

# 53
  • Мнения: 22 507
Delusion, това че в Америка не могат да карат ръчки си е техен проблем. )
И как преценяваш че в колоната е влязла кола с ръчна скоростна кутия? Сигурно хвърляш боб в твоята...)
Това са пълни глупости които ги пишеш, не заблуждавай повече хората с твоите безумни разсъждения по въпроса.
Че ти не можеш да караш кола си е лично твой проблем.
И за твое сведение не са ми съкратили живота на курса изобщо, взела съм си изпита от първият път и си карам преспокойно колата с ръчни скорости.

И не, няма никакъв откат назад при потегляне с ръчна скоростна кутия на баир. ) Има откат само при некадърните шофьори, които не могат да си управляват колата. )
Пак ти казвам, карай си автоматика и не обяснявай на хората кое, как е при ръчните скорости, защото хал хабер си нямаш.

# 54
  • Мнения: 4 785
Хаххаха връща се по-малко от педя  Wink ако го можеш.... ако не можеш се качваш на автоматик, той може вместо теб  Wink Ти на една педя ли се лепиш на колите отзад  Shocked И ако аз лично успеш да тръгна от голям наклон с ръчна без да мръдна, както ти с автоматик какво ми даваш? Веднага се хващам на бас, ти си избери наклона...

Сама съм се учила до толкова, до колкото да си усъвършенствам рефлексите, да осмислям ситуациите, да ги предвиждам, ако щеш, така че да почна да карам без напрежение и да не мисля какво правят краката ми точно  Laughing. Но докато се науча да отпускам съединител, кога да вкарам скорост и т.н. ми отне време, което беше с инструктора. Това че има некадърници е друга бира, когато е инструктор на място, те научава да боравиш с колата. После е надграждане, но ти без тая основа нищо не може да градиш, даже и въздушни кули  Rolling Eyes Пак казвам, първото ми съприкосновение с автоматик беше 5 минути обяснение... ако човек, който е карал само автоматик, успее за 5 минути да подкара ръчна, ще си ударя "капата у зЕми" както казваше дядо  Peace

Не знам за какво забравяне ми говориш...за първи път чувам след курс да седнеш зад волана все едно не си бил - неуверен, да... почти неможещ..да, ама напълно неук - странна работа!

# 55
  • Мнения: 73
Цитат
Delusion, това че в Америка не могат да карат ръчки си е техен проблем. )

Абсолютно никакъв проблем не им е. Всички американци са шофьори без изключение стига да не са сакати.

Цитат
И как преценяваш че в колоната е влязла кола с ръчна скоростна кутия? Сигурно хвърляш боб в твоята...)

Ръчната кола се вижда с невъоръжено око по това как дърпа и никакъв боб не ти трябва.

Цитат
И за твое сведение не са ми съкратили живота на курса изобщо, взела съм си изпита от първият път и си карам преспокойно колата с ръчни скорости.

Това че Ти си го взела от раз не значи че с всички е така. Едни го взимат без проблем на село, а в София едно 2/3 от явилите се на курмуване биват скъсани. За сведените тук скъсаните на курмуване в най-натоварения мегаполис пред който София е село, са единични бройки и изключения. И при това всички получили книжка умеят добре да шофират за разлика от тези с ръчни.

И да разбира се има откат. Едно е да потеглиш веднъж, друго е да караш по нанагорно в трафик където на всеки 2 метра спираш.

# 56
  • Мнения: 2 590


И да разбира се има откат. Едно е да потеглиш веднъж, друго е да караш по нанагорно в трафик където на всеки 2 метра спираш.
А ти по принцип не смяташ ли за нужно да се спазва дистанция? Защото то това си е задължително така или иначе.

# 57
  • Мнения: 22 507
Delusion, ама как не ти омръзна да ги пишеш тези глупости?. )
Сама си противоречиш постоянно...) Първо обясняваш как в САЩ всички карат автоматици, а после обясняваш, че били супер шофьори и карат и ръчки. )

И я ми обясни как "дърпа" кола с ръчни скорости?. )))) Че нещо ми е мътна идеята ти. )

Ако си добър шофьор няма да имаш никакъв "откат".

# 58
  • Мнения: 73


И да разбира се има откат. Едно е да потеглиш веднъж, друго е да караш по нанагорно в трафик където на всеки 2 метра спираш.
А ти по принцип не смяташ ли за нужно да се спазва дистанция? Защото то това си е задължително така или иначе.

В града с трафик при най-малкото оставено разстояние задължително ще се шмугне някой между теб и предната кола. А ръчните с откат биват освирвани защото никой не държи дистанция заради архаични ръчни коли.
Цитат
Първо обясняваш как в САЩ всички карат автоматици, а после обясняваш, че били супер шофьори и карат и ръчки. )


Къде написах че карат ръчки? Промит ти е мозъка нещо. За да си добър шофьор не е нужно да караш ръчка.

# 59
  • Мнения: 4 785
Лепите се на по педя един зад друг  Laughing Mr. Green Молим ти се...достатъчно се посмяхме на глупостите ти...  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт