Грис.кисел

  • 4 043
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Скъпи мами  .Мисля да започна да давам на моето момичнце което е на 9 месеца и половина  като следобедно меню кисел или грис.Бихте ли ми казали как приготвяте  грис с АМ мяко  и кисел 

# 1
  • Мнения: 387
Аз си сварявам гриса с вода и след това добавям разбито АМ и малко захар.А нещо като кисел правя така-сварявам царевично нишесте,след това пак добавям разбито мляко и после някакъв плод-например череша.

# 2
  • Мнения: 42
Киселът е доста лесен-разреждаш сок от компот с вода и го слагаш да заври,в това време пасираш плодовете/може и без плодове-но с тях е по вкусно/.Щом заври прибавяш нишестето,а преди да го махнеш от котлона и пасираните плодове.Ние сме на 10 и половина месеца но още не сме яли грис.Успех и добър апетит на дребосъка.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Киселът за мен е най- безсмислената храна, която е уж бебешка  Confused Никога не съм правила на голямата, не смятам и малката да запознавам с вкуса му.
Грис аз много обичам, детето ядеше доста, докато зависеше от мен. Аз обаче го предложих към годинката и го правех само с прясно мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 355
кисела го правя така:към 100мл. вода добавям 1 и малко ч.л. царевично нишесте,като поизстине добавям АМ неразредено 2л. и накрая добавям половин пл.пюре или някакъв пресен плод!даже се чудя дали да не пробвам да добавя някакви бишкоти или бисквити.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 568
Правех грис с прясно мляко, не с АМ.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 226
Аз сега правя грис със прясно мляко и добавям половин банан,пасирам за малко и детенцето изяжда всичко,много й харесва.

# 7
  • Мнения: 278
Аз сега правя грис със прясно мляко и добавям половин банан,пасирам за малко и детенцето изяжда всичко,много й харесва.

до сега никога не съм успявала да направя грис,чиято консистенция да е нормална за ядене.Детето беше на детска млечна кухня и там даваха,много му хареса.После реших да правя вкъщи и не успях да уцеля точното количество грис на литър мляко.
Някой може ли да ми каже колко супени лъжици са на литър прясно мляко.2 пъти опитвах и единия път стана прекалено гъсто,а втория път беше като боза  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 568
Аз сега правя грис със прясно мляко и добавям половин банан,пасирам за малко и детенцето изяжда всичко,много й харесва.

до сега никога не съм успявала да направя грис,чиято консистенция да е нормална за ядене.Детето беше на детска млечна кухня и там даваха,много му хареса.После реших да правя вкъщи и не успях да уцеля точното количество грис на литър мляко.
Някой може ли да ми каже колко супени лъжици са на литър прясно мляко.2 пъти опитвах и единия път стана прекалено гъсто,а втория път беше като боза  ooooh!

На 100 мл прясно мляко се слага по 1 супена лъжица грис.

# 9
  • Мнения: 278
  bouquet   благодаря,Нана

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 786
Аз сега правя грис със прясно мляко и добавям половин банан,пасирам за малко и детенцето изяжда всичко,много й харесва.

до сега никога не съм успявала да направя грис,чиято консистенция да е нормална за ядене.Детето беше на детска млечна кухня и там даваха,много му хареса.После реших да правя вкъщи и не успях да уцеля точното количество грис на литър мляко.
Някой може ли да ми каже колко супени лъжици са на литър прясно мляко.2 пъти опитвах и единия път стана прекалено гъсто,а втория път беше като боза  ooooh!

На 100 мл прясно мляко се слага по 1 супена лъжица грис.
И аз така го правя -на 200 мл прясно мляко -2 с.л.грис.Като изстине става малко по-гъст ,но правя 40 мл АМ и разреждам гриса.Става чудесна консистенция  Peace

# 11
  • Мнения: 4 615
...даже се чудя дали да не пробвам да добавя някакви бишкоти или бисквити.

Има ли смисъл от бисквити в грис?

# 12
  • Мнения: 782
И аз правя грис с вода 200мл+2с.л. грис след това добавям АМ.Веднъж сложих и плодово пюре,но въобше не се хареса.

# 13
  • София
  • Мнения: 355
...даже се чудя дали да не пробвам да добавя някакви бишкоти или бисквити.

Има ли смисъл от бисквити в грис?
Аз говоря за кисела!Пък и защо да не добавя някоя бисквитка?!

# 14
  • София
  • Мнения: 12 568
...даже се чудя дали да не пробвам да добавя някакви бишкоти или бисквити.

Има ли смисъл от бисквити в грис?
Аз говоря за кисела!Пък и защо да не добавя някоя бисквитка?!

В кисела да, можеш, но в гриса няма никакъв смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт