Майчета 2009!

  • 27 745
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 776

Ей на този плаж ходим близо до Неаполи.В самия град на плажа има много камъчета,но в околностите има много готини плажове,особено на острова (Елафонисо).
Това,което ми прави впечатление тук е,че никъде няма спасители,медицински пунктове и прочие.
Във Варна ходех предимно на Св.Константин и много си ми харесваше
KayRenn,уникална както винаги  Hug
И аз имам чуството,че гледайки през твоите очи е по-вълнуващо,отколкото ще бъде ако аз отида там  Hug
Благодаря ти за всички вълнуващи разкази   bouquet

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Добър ден и от мен!
И аз в последно време съм от воайорите в темата , но изобщо не ми се пишеше  Sad. Уж сме при майка ми малко да си почина , а аз се натоварвам още повече , предимно психически. А се оказа , че престоя ни даже ще се увеличи , което още повече скапва настроението ми.
Първо едно Добре Дошли на всички вече бивши отпускари   Heart Eyes.Съжалявам , че има толкова болнички , бързо-бързо да се оправят  Hug
Валче , ако имаш възможност , включи се да кажеш как е малката
И Рони нещо се поизгуби. Добре , че беше Смешко да покаже снаха си  Grinning
КайРен , както винаги много хубаво разказано ;и снимките разгледах с голям интерес
Разгледах и снимките на другите във ФБ - много са пораснали всички дечица
За сравнението "БГ - чужбина" - никога не съм излизала извън пределите на страната. Не че нямам желание - възможност нямам. Но пък съм си харесала стотици места , които бих искала да посетя и да заведа там и детето си. Но преди да му покажа чужбинските камъни , ще му покажа нашенските такива. Знам , че много от вас са живели в чужбина ; гледала съм и снимките от екскурзиите ви. Помня снимките на Мадленка от Англия , Мария-Киара в Италия , КайРен в Индонезия и околностите и още много , много други . Но никоя никога не каза "Обичам чужбината , мразя Бг ".За разлика от теб , Нем . В последно време твоите постове са изцяло в такъв тон  Peace И преди доста време ти беше казано да го смекчиш малко. Едва ли само тук се чака по опашки , едва ли само тук има такава бюрокрация , едва ли само тук има дупки по улиците и т.н. , и т.н.  Колкото за мръсотията .... ами ние сами сме си виновни. Ние , нашите приятели , нашите близки .... ние сме тези дето хвърлят фасове по улиците ; ние сме тези дето чоплят семки по плажа ; ние не си изхвърляме опаковките от Фафлите в кошчетата ; ние сме си избрали тези управници.
Моя дзвер се събуди и ще бягам. На всички желая един хубав и прохладен ден  Hug

# 707
  • Мнения: 849
Ауууу, КайРен, вече ти завиждам не съвсем благородно  Mr. Green. Страхотно е. До Хонг Конг няма ли да ходите? Мечта ми е и поне да го видя през твоите очи.

И аз, и аз!!! КайРен, добре си се завърнала и моля ти се, не зачезвай пак...  Hug

# 708
  • Мнения: 1 954
КайРен, добре си дошла отново  Grinning
Страхотен разказ и прекрасни снимки.
Преди час окончателно ми потвърдиха, че на 19.09. заминавам за Китай за седмица.
От сега ми се е свил стомаха на топка заради отвратително дългия полет. Ще полудея, честна дума. Дори бях на косъм да откажа само заради този ми страх, но все пак здравия разум надделя и връщане назад няма.
Иначе 2-3 часови полети не ме плашат толкова, летя ги, но да ми се начудиш, защо сега се чувствам така.
Помагай със съвети как да се съхраня психически?  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 125
Два дни да ме няма и сте подновили "Война и мир",ама то какво да се очаква в тия жеги smile3534..А и който ми каже,че на място където списват 20 мадами, няма да има спорове.... Wink
Добро или лошо-нашето си е наше и да си го обичаме и пазим доколкото можем, защото ако само го плюем пред децата си,после да не се чудим, защо си мятат фасовете и боклуците тук, а  в "китната чужбина" по-възпитани от тях няма...
КайРен, прекрасно както винаги, а Бали е моята голяма мечта Heart Eyes..всъщност втората голяма мечта..Първата ми е Австралия,но тамошният ни кореспондент нещо не пише често-често:)
При на с нищо ново,освен,че водихме малкия на картинг..по-скоро водихме баща му и чичо му да си "начешат крастата",а ние с леля му да разнообразим малко "селския живот"-то така или иначе не свършихме работа за 5 стотинки на вилата..а оградата ...положиха се основите, ама га ша са завърши китайската стена... Joy


ей го малкия разбойник:))
другите фотоси във фейса:))
Дикси, вземи ме с теб, а аз ти обещавам, че няма да усетиш продължителността на полета:)))

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 14:56 от JeenySJ

# 710
  • Мнения: 826
Дикси, завиждам ти мнооого. Аз съм такъв фен на азиатските държави, че не можете да си представите. Отивай и хич не го мисли полета- ще мине и ще замине, а спомените и впечатленията ще ти останат завинаги. Сигурна съм.
JeenySJ много сладък шофьора.  Heart Eyes Сега като каза за картинга се сетих, че и наша Рада откри на морето количките, моторчетата и джиповете с дистанционно. За нея - цял един нов свят, но както казваш ти - повече за кеф на баща и. hahaha
КайРен липсваше, но след прекрасното разписване, ще те извиним.
И на теб ти завиждам. Laughing
Мира дай боже на всеки да попътува, защото е страхотно да се сблъскваш с нови места и култури. А за другото си права до голяма степен - който сам си го прави, толкова гадно никой друг не може да му го направи.
Смехоранке с Рони и Райчето значи сте се видяли.. Ей значи, на таз жена не мога и хвана спатиите и това си е.  Laughing Дебнах, дебнах по морето, ама не можах да я изненадам на някоя дюна.
И на вас ви завиждам. Joy Joy
Ех, нещо много завистлива съм станала. Mr. Green
Абе какво се правя и аз - нали се насладих на приятната компанията на наша Минолтичка, страхотните и дечица и мъж... Хубаво е лятото... да бъдеш на море. Laughing


# 711
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз пък не мисля,че е станало война,хвърчаща перушина и пр.Просто всеки си изказа мнението,аз на своето си държа,но не смятам,че е меродавно.Лично аз нямам нужда някой да ми казва "Успокой се",и не смятам че се дължи на жегите .

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 18:54 от Madam Stasita

# 712
  • Мнения: 125
JeenySJ много сладък шофьора.  Heart Eyes Сега като каза за картинга се сетих, че и наша Рада откри на морето количките, моторчетата и джиповете с дистанционно. За нея - цял един нов свят, но както казваш ти - повече за кеф на баща и. hahaha
Мерси, но ти като не пожела да ги запознаем на добруджанска земя Wink...
Ние тия чудесии ги открихме още тук, в София, напук на молитвите на Васко да не го запознавам с тия изкушения поне до другата година...Не го послушах и сгреших-сега е нещо страшно.. вижда ги от 100 метра и започва мъркане, плач и т.н, ако случайно не го кача Mr. Green
Стаситке,що така с острото ? Нито е било отправено лично към теб, нито е било с назидателен тон моето писание..
Ехх...

# 713
  • София
  • Мнения: 2 430
Jeeny не е остро и не е отправено специално към теб  Hugи въобще конкретно.Стана ми много тъпо/криво,че толкова време се мълчи и се търпи за определено нещо и определена линия на поведение,и като скокнат две три квачки(визирам себе си,като такава в случая) да се защитят,защото на мен последните постове наистина ми бяха обидни,и се започва:ама ,какво стана,спокойно,ама що така бе момичета,Ами е за т'ва,за едното ми достойнство,че не съм будала и,че не ям доматите с колците.
Надявам се поне ти да си ме разбрала Hug

# 714
  • Мнения: 125
Madam Stasita Hug
Аз като едни типичен Козирог..там където не се чува или разбира моята дума, не се меся..Да уча и да поучавам някого- ни мога,ни искам Peace На който не му харесва тук-ей я аерогарата, който остава тук-да уважава това,което има и да го третира като свое..който  (винаги има трета група Wink),все още не е решил какво точно иска-да внимава какво казва и прави, че да не "си падне преко на приказките"-както казваше дядо ми..Ей,това е моето мото:)
Иначе искам да спечеля околосветско пътешествие и да се порадвам на всички,които живеят по различен начин,ама да си се върна тук Mr. Green

# 715
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Дикси, Китай е една наистина прекрасна дестинация, с нетърпение ще чакам да разкажеш за пътешествието си Simple Smile. Мен си ми е мечта, но да видим кога ще идем там.
Иначе за дългите полети - повечето големи компании гледат така да организират нещата, че да летят нощем. Ако успееш да се отпуснеш и да заспиш, няма да усетиш как е минало времето. Можеш да си вземеш някаква занимавка - книга, музика, филмче.
Мен ми предстои един почти 16 часов полет в неделя с едно прекачване във Франкфурт. Малко съм уплашена, защото за пръв път ще пътувам сама толкова много, при това с двете деца.

МадамHug.

# 716
  • Мнения: 826
Стасита и аз съм квачка. Laughing

JeenySJ, абе и аз съм Козирог, но за съжаление от нетипичните - много съм разсеяна понякога Laughing (но само понякога Twisted Evil).
Все се каня да ти кажа, че явно сме били по горе/долу еднакво време в Добрич и ме е яд, че не сме се засекли. Наистина щеше да ми е приятно, там нямам никакви познати и приятели, само роднини. Жалко че те изпуснах, но е така, като не четях преди да тръгна редовно темата.
Макар да ги посещавам изключително рядко, някой друг път ще се радвам да се засечем, както и с Айла.

# 717
  • София
  • Мнения: 6 179
И аз да посрещна КайРен с поздравления за хубавия разказ и снимки!! Simple Smile Правилно ли разбирам, че вече ще си идвате на родна земя?
Дикси, "моята" хомеопатка ми каза, че понеже имала луд страх от самолети, и се качвала само мъртво пияна.  Crazy WinkТова обаче не мога да го препоръчам, не знам как ще реагират китайците на подобно нещо...  Mr. Green
Мадам С., напоследък ти се възхищавам на енергията и куража, за разни работи. Аз, например, по последния случай - да се покажа сега като злопаметна кокошка Mr. Green - още от бременния период съм запомнила един коментар, по същество верен, но направен в много труден и стресиращ за мен период, от който ми стана доста неприятно. Ама понеже не обичам да съм в конфликти и съм мирна овца Simple Smile, гледах да не ми се отразява на отношението и да не го показвам... Та и на мен не ми влияят жегите де.
Я малко по друг въпрос - с какво се занимават децата вкъщи? Май и преди съм питала, ама нали вече сме на нов етап - щъкаме свободно. Ходи, носи разни топки, ама му писва, и в кошарата не ще за дълго, играчките много-много не го интересуват...

# 718
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ох,най-накрая се добрах до компютъра.Все не ми остава време напоследък. Embarassed
Мари,ти ме пита,къде бяхме на море,и ние,като Стаситкини бяхме в Лозенец.
Обичаме си го това селце.След морето бяхме и на Велинград и общо взето уплътнихме отпуската на Тони
до дупка. Grinning

Дени,успяхме да се видим наистина със сваата и снаата. GrinningТа те там на морето дечурлигата се награбиха. Mr. Green
Ще се взимат,то е ясно вече.
лято,Ицко си играе абсолютно сам вкъщи.Къде с играчки,къде с капачки и празни шишета,щипки и т.н.Човекът си
намира занимания постоянно,никога не ми се е налагало аз да му измислям.

Обаче днес ми разказа играта,не иска да яде нищичко,дори да опита само.Цял ден мрънка,крив на поразия,реве и мрънка нон-стоп.
Просто ме докарва до лудост. smile3511

# 719
  • Мнения: 336
Привет и от мен!
КайРен добре се завърнала! Тъкмо си мислех да го направя на въпрос защо не пишеш и ти се завърна с разкошен разказ  bouquet. Направо не ти завиждам за дългия полет с малките, дано има ТВ-та в самолета за да се разсейват.
Джийни, ха честита ви нова страст. Нашия като го качим в колата да разглежда и пипа и не можем да го извадим после, то е рев, тръшкане...
Радвам се, че темата се раздвижи и народа се завръща по места.
Дикси, благородно ти завиждам за дестинацията. За дългите полети мога да споделя опита си от събота - 19 часа полети, 8 часа престои по летища. Дестинацията е Сан Хосе, Калифорния, 10 часа назад и пътуване само в светлата част на деня. Меко казано бях скапана, но бързо се съвзех. Най-дългия полет беше 9 ч и 30 мин. и на 4-я час мислех, че ще полудея вече, отделно че бяхме толкова народ, че ме хвана и лека клаустрофобия. Не можех да си намеря място, а в същото време народа около мен спи блаженно. Оказа се, че местните туземци си пийват по 1 приспивателно и нямат грижи с дългите полети. Та в моя случай добре, че можех да се разхождам напред-назад и постоях поне половин час права, та някакси издържах полета, но като знам, че ме чака същото изпитание и на връщане ми идва да вия. Малко се поулях по темата, но ми е прясно.
Зарката го оставих на бабите с писмени инструкции за гледане (сами ги пожелаха). Дано се оправят, че ми е едно свито  Confused.
Оф, отивам на работа, ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт