Отговори
# 45
  • Мнения: 525
Да се изкажа и аз за гърдите. Още в болницата ми се разраниха зърната и течеше кръв от тях, акушерката ми препоръча да се мажа с Гермастан. Аз пък смених позата на кърмене, т.е. с крачетата назад и така захващаше зърното в другата посока. Опитах с изкуствени зърна, тя ги захваща и дърпа, но аз така и не видях кърма в тях, тя постоянно беше нервна и плачеше. Мисля, че нас ни спаси именно смяната на позата и Гермастана. Сега да чукам на дърво вече нямаме проблеми Peace Кърмя като давам първо от едната, след това я слагам на другата за малко и пак връщам на първата.

# 46
  • Мнения: 1 567
Алексова не ползваш ли кремчета за гьрдите?Аз от средата на 8 месец започнах с авент ссега лансинокс и нямам никакви проблеми за разлика от миналия пьт с Ники целите ми гьрди бяха в рани.Силиконовите зьрна бебка пьрвите дни изобщо не искаше да ги налапа камо ли пьк за сукане да говорим и така свикнах.

да, лансихох, но ме облекчава временно....

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ето ме и мен. Доктора отложи срещата ни за утре.  Crazy Виждам аз, че ще съм последния последен мохикан.  hahaha Joy
Мартеа, тези матрачета се продават отделно, струват 30-35 лв.  Peace Иначе кошарките вървят с едно подобие на матраче, което е супер тъкно и все трябва нещо да се сложи, било то и одеало.  Peace

# 48
  • Мнения: 781
Записвам се в новата тема и се връщам да чета Simple Smile
Честито на новите бебчета и мамчета, на които не съм честитила   bouquet
успех на тези, които са още 2 в 1  Peace mar4ela5 , хайде бе пиле , май само ти остана от варненки  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 293
Записвам се в новата тема и се връщам да чета Simple Smile
Честито на новите бебчета и мамчета, на които не съм честитила   bouquet
успех на тези, които са още 2 в 1  Peace mar4ela5 , хайде бе пиле , май само ти остана от варненки  Rolling Eyes

аааа не и Валя Simple Smile

# 50
  • Мнения: 864
На мен педиатърката ми каза, че ще пие витамин Д чак от месец септември. Сега било лято и да сме ходили редовно на разходка. Според нея било достатъчно. Така като чета, явно вие вече давате вит. Д. На другата консултация ще питам пак.

# 51
  • Мнения: 50
Desito, Mar4ela тук  съм още, че и 2 в 1  Joy бебка си стои на топло и това е, даже днес е толкова активна че чак ме учудва  Whistling правих си разходки викам хайде някоя контракциика да се появи  - ама йок  Shocked днес няма... и помен .,..  baby_neutral само сутринта като се събудих не знам как се беше настанила малката ама едвам си вземах въздух, толкова ме притискаше,  Rolling Eyes
После съм на запис на тонове, да видим калпазанка как е, Десито виждам че са ти обяснили за болничния, и аз имах питане за него, издавал се след като се роди бебето, за дните от дата на термина до дата на раждане.
sweet childe задължително провери в НОИ за болничния, даже бих те посъветвала на място да отидеш, за да ти направя справката и да ти кажат какво се случва с болнични, на тези по тел им нямам вяра  Peace при мен за периода 13.05- 27.06 ми бяха преведени паричките миналата седмица във вторник, така че при теб най- вероятно има някакво забавяне !
Оставям ви за сега, не знам дали по - късно ще имам време да се отчета за записа на тоновете, че днес бъдещич чичо на малката калпазанка в корема ми има РД и ще сме на вън, а и той милия толкова иска да му направя подарък днес че направо.... Crazy цял ден ме праща в Аг -то  Joy
И аз вече нямам търпение,и всички пиотат и чакат направо....  Rolling Eyes трашна работа   Joy хайде целувки от мен за сега  Hug

# 52
  • Мнения: 0
да се запиша и аз за бързо Simple Smile

ние сме с колики и аз открих лека за нас : давам инфакол през деня ,а вечер в 21.00и 00.00ч давам колийф и така Антон спинка като ангелче иначе много се мъчи хайван ....плаче жално и място не си намира .За кърмата  - за сега имам достатъчно даже поизцеждам по 20-30мл от гърдата след хранене .
вит.Д ни изписаха от 20ден по 2к сутрин на гладно .Все още не сме правили разходки (като изключим 2 -те консултации)

# 53
  • Мнения: 10
Здравейте и от нас с бебка Йоана!  Hug
Първо искам да Ви благодаря за пожеланията. Ние от вчера вече сме си вкъщи и сега се учим да се гледаме и свикваме една с друга. Засега малката ми сладурка е кротичка, пък за по-нататък ще видим  newsm78
Сега нямам много време, но като вляза малко в ритъм ще пиша пак и ще се опитам да ви попрочета назад.

Целувки на всички!!!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 554
Марчелка,следя те изкъсо Flutter

# 55
  • Мнения: 277
Здравеите и от мен в новата тема.Малката е общо взето спокоина .Капки за колики давам по един път на ден.Вчера от едната ми гърда беше текла доста кърма ,но днес съм добре.Някоя от вас имала ли е подобен проблем?С баткото се чистих чак до 40 дена и ми доиде на 5 месец.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 237
Дали да не взема и аз тези капки колийф   newsm78 , че аз давам инфакол, ама нещо не виждам вечер да има файда и от 22 до полунощ е плач... и носене на ръце  #Crazy  А и от 18 часа се започва с екшъна

Последна редакция: пн, 28 юни 2010, 19:27 от vany6a

# 57
  • Мнения: 0
Записвам се с новата тема и се връщам да чета

# 58
  • Мнения: 19
Да се запиша и аз в новата тема! Peace
Относно будуването-малката почти по цял ден не спи изобщо само дремва по 30 мин. и после пак почва да се кокори!Днес питах лекарката дали е нормално да спи по малко от 15 часа и тя каза да не се тревожа било нормално"не можело всички да спят по 15 часа" Peace
Иначе за сега колики нямаме пу-пу давам от време на време Инфакол и смятам да започвам и с чайчетат на Hipp,някой от вас ползва ли ги и имат ли ефект???? newsm78

# 59
  • Мнения: 339
Здравейте, записвам се и аз в новата тема.
Скоро не съм писала, но иначе чета редовно.

Днес ходихме до педиатърката да теглим малкията и се оказа че за 13дена е наддал 760гр. и вече сме 4010гр. Аз съм много доволна и вече съм спокойна, че кърмата ми му стига напълно.

За лохиите - много са ми малко и през ден имам зацапване. Предният път мисля че към 20-тия ден ми спряха, а на 30-тия правихме и секс, но сега доктора ми каза да отида на контролен преглед след 2месеца и до тогава никакви полови контакти и никакви коремни преси.

За бодуването - Денис бодува между храненията по 2ч. може би по два три пъти на ден. Но си седи спокоен и си гледа, а каката му гука и говори и той се мъчи да си отваря устата и да издава звуци.

Колики имаме, но слаби, давам Ентерокинд, Инфакол и Био Гаиа. Вечер спи, буди се само за храненията суче по 10минути и след това веднага си заспива. Обикновенно е крив към 14ч. следобе и към 19ч.

За акането вече съм се видяла в чуда, това дете е постоянно наакано, понякога памперса го сменям по 30мин. докато го измия и той пак се наака, аз пак го мия и той пак на ново ака. Абе постоянно е наакан, по което време да реша да му сменям памперса все е наакан. Да не говорим че докато му сменям памперса всеки път ме напикава и си измива очите, а и тапетите успя да напикае.

Още нещо щях да пиша, но забравих, надявам се да се включвам по-често за напред.

Общи условия

Активация на акаунт