Принос на децата в семейния бюджет

  • 18 239
  • 485
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 990
Работили сме, но НЕ е било наложително.И да, изградило ни е навици.
Дете, работещо от 2 клас поради наложителност---едва ли майка му пише тук да се жалва...

Подкрепям Тесс обаче напълно.Аз самата останах с горчив привкус от началото на темата с искането на точна сума на заплата, сякаш.... Sick

# 151
  • Мнения: 4 760
Полажението ми май е направо трагично. Госпожицата два дни почива пред компа.  Никакво друго действие.
Преди малко й казах, че ако мисли да продължава така, трябва да се изнесе. тя ми заявява: "Ти сама нямаш думата. Трябва татко и брат ми да потвърдят. Е, наистина какво да правя? Баща й едва ли ще я изгони. Говорих с него, че не помага в домакинството, а той ми вика "Държиш се не както трябва с нея, само ми надуваш  главата. Госпожицата сега се скри в една стая за да не я притеснявам и за да не й се "навирам". Бяга, не иска да говорим по въпроса. Според нея търся повод да се карам с някой.
Цялата треперя от обида и възмущение. така се случи,че и тримата почиваме тия дни. Категорично не иска да се изнесе-нямало да й стигат парите.
Ама не пропусна да пита какво има за ядене.
Не беше такава неуважителна, какво й става незнам.


Съжалявам, зита. Sad

Според мен, първо говори на четири очи с мъжа си - за да вземете общо решение какво отношение ще имате към проблема. После заедно го наложете на дъщеря си.

# 152
  • Мнения: 5 940
Работили сме, но НЕ е било наложително.И да, изградило ни е навици.
Дете, работещо от 2 клас поради наложителност---едва ли майка му пише тук да се жалва...

Наложително като задължителен възпитателен подход, стана ясно от темата. Иначе някаква непоправима комунистическа зараза ще увреди и децата ни... Убедена съм, че сигурно има майки, които биха се и жалвали, когато децата им са за ожалване.

# 153
  • Мнения: 0
Зита, за кво да гониш дъщеря си, ве? Ти наред ли си? Бащата никога няма да позволи! Ти умри от яд.

# 154
  • Мнения: 2 556
Само едно ще кажа и се оттеглям: Колкото и кусури да има, това е дъщеря ви. Друга няма да имате. Внимавайте, защото ако вземете семейно решение да я изгоните, тя ще го помни винаги и никога вече няма да имате нормални отношения.

# 155
  • Мнения: 4 760
Само едно ще кажа и се оттеглям: Колкото и кусури да има, това е дъщеря ви. Друга няма да имате. Внимавайте, защото ако вземете семейно решение да я изгоните, тя ще го помни винаги и никога вече няма да имате нормални отношения.

Това не е точно гонене - ще й предоставят жилище, в което да живее сама. Много младежи биха убили (образно казано) за това.

А девойката е на 26 и дели една стая с брат си - ей това не ми го побира главата.

# 156
  • Мнения: 9 990
O,ще се гоните....типично, когато човек не може да се справи-взима най-лесното решение...Жалко, то ако с гонене ставаше... Tired
Въобще-нещата започнат ли да се случват в стил-ние на теб едикакво си ти дадохме-а ти колко си неблагодарна-на зле е.Утре ще я подгоните от даденич даром апартамент.

# 157
  • Мнения: 2 556
Не съм разбрала. Тогава не знам защо дъщерята изобщо иска да е още вкъщи...

# 158
  • Мнения: 4 965
... Че тези пари за нея самата не стигат.
...

Е, че това момиче колко храна, ток, вода и др. режийни потребява у дома, та не стигат парите? Нали уж работи? Надали се храни вкъщи повече от веднъж на ден (дори и вечер сигурно излиза с приятели и яде навън)...
А схемата "дай пари или се махай" ми е странна, вкл. и за момичето, което предпочита да слуша скандалите на майка си и да спи в една стая с брат си, вместо да си живее спокойно и да се радва на младостта си.
Всъщност, какво работи дъщерята и какъв е месечният й доход?

# 159
  • Мнения: 135
O,ще се гоните....типично, когато човек не може да се справи-взима най-лесното решение...Жалко, то ако с гонене ставаше.


Нали казах,че имам свободен апартамент. Не я гоня на квартира с наем нали? И не съм й казала "гоня те",казах да поживее сама и да види как ще е.
И нали някои от вас точно това ме посъветваха, и се престраших да опитам ама нищо. Не говорим за гонене, а за живеене самостоятелно и то в мое собствено жилище. Аз мога да го давам под наем, но го предоставям на нея, и пак не иска.

# 160
  • Мнения: 4 965
А с какви доводи не иска, освен, че сега "тати носи, мама меси"?

# 161
  • Мнения: 0
Моите родители също направиха едно време тази стъпка да ме изгонят, преди много-много години.... Никога няма да забравя обаче!

# 162
  • Мнения: 9 990
Да, детето е добре да се отдели, ама с гонене не става...
думите-ако  мисли да продължава така, трябва да се изнесе са си гонене...
въобще -проблемът е оставен да се задълбочи на много ранен етап.Сега трябва да се пипа по-меко, за да е сговорчива, иначе си е чиста проба гонене и добро от там насетне няма да последва.

# 163
  • при него
  • Мнения: 1 230
O,ще се гоните....типично, когато човек не може да се справи-взима най-лесното решение...Жалко, то ако с гонене ставаше.


Нали казах,че имам свободен апартамент. Не я гоня на квартира с наем нали? И не съм й казала "гоня те",казах да поживее сама и да види как ще е.
И нали някои от вас точно това ме посъветваха, и се престраших да опитам ама нищо. Не говорим за гонене, а за живеене самостоятелно и то в мое собствено жилище. Аз мога да го давам под наем, но го предоставям на нея, и пак не иска.

Zita,

Аз също съм отгледана като "принцеса" , а майка ми е доста силен и труден характер и сме имали сблъсъци подобни на вашите и драми и багаж съм събирала...
И на мен ми беше трудно да осъзная че трябва да помагам, не знам как точно се "пречупих", било е преди около 10 години и не помня добре, но някак си с майка ми успяхме да намерим пътя една към друга. Казвали сме си лоши думи и обиди, които сега не помня, но в момента връзката ни е по-здрава от всякога. Просто трябва търпение и любов. Говори с нея с добро, не я карай да се чувства натрапница в собствения й дом, от това я боли и сигурно доста неща ти ги прави напук, макар и на нея да не са й приятни.  Аз в началото можех да си позволя да оставям в къщи не повече от 50 лева месечно, работех на стаж, получавах сигурно около 200 лева не повече и другите пари заминаваха за транспорт и храна през деня. Трудно ни беше. В момента и с течение на времето доходите ми се увеличиха доста ( за което голяма заслуга има платеното образование за сметка на родителите ми) и оставям между 200-300 лева, отделно пазарувам когато мога или ме помолят. В момента, въпреки че спя в къщи 1-2 нощи седмично, пак давам горе долу същата сума , не на ръка, просто се прибирам с пълни торби за фризера или минавам да платя насъбрали се сметки. Родителите ми са пенсионери и имат нужда от това, за да живеят достойно. Не се чувствам задължена да плащам, затова че са ме родили и гледали, правя го от любов. Имай търпение. Дъщеря ти постепенно ще осъзнае и най-важното ще разбере,че самата тя ще се чувства много по-добре, когато може с ръка на сърцето да каже "Аз помагам на родителите си!". Дай цялата си любов и се опитай да бъдете приятелки. Имаш само една дъщеря, а тя само една майка. Може  да е късно за превъзпитание, но не губи кураж. Търпение и разбиране. Всичко ще се нареди! Недей да гониш детето си!  Hug

# 164
  • Мнения: 702
Нямах нерви да изчета цялата тема, но мнението ми е, че не е луд този, който яде баницата..Сещай се мила, сама си си го докарала детето до търтейство или по-скоро безотговорност към заобикалящия я свят. Моите съболезнования Simple Smile
На нейните години съм. От 17годишна съм излязла от нас, за да уча. От 16 годишна работя, никой не ме е карал, но съм виждала, че нашите нямат. Искала съм да съм им от полза и помощ.
През цялото си следване съм работила, включително и при второто. За всичките тези години съм си купила всичко необходимо като дрехи, скъпа козметика техника, мебели и т.н. А миналата година и апартамент /без помощ отникъде/.Просто съм оправна, защото никой не ми е спестил урока по отговорност в този живот.
Късно е за възпитание. Сега остава да й намериш мъж, който ще е отговорен за двама, пък нейните пари ще са за фонд и тя е човек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт