Принос на децата в семейния бюджет

  • 18 285
  • 485
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 212
Предавам се-пиши каквото искаш.
Аз обаче познавам и себе си и майка си.

# 466
  • Мнения: 426
Babe factor,
Всеки, който не иска да свърши нещо, ще си намери не едно, а стотици основателни причини!
Момичето, което описах в един от предните си постове, някъде назад в темата, е отгледано с голяма любов и всеотдайност, но това не му пречи да обижда, бие и изнудва майка си за един апартамент.
!
Ето това искам да кажа, не може да си абсолютно сигурна как е отгледано това дете, освен ако не си живяла с тях от както се еродило. Отстрани нещата изглеждат едни, но всъщност са други. Имам познат който живее в чужбина, детето му е тук и той го вижда 2-3 пъти в годината. Никога не се е грижил за нея, отгледана е от майка си и от баба си. Обсипва я с най-скъпи играчки и вещи, но въпреки това детето не го обича, не го иска. Каза ми, че тя предпочитала да си играе на село със старата автомобилна гума в къщата на баба си, а на неговите подаръци изобщо не обръщала внимание. Дали това дете и лошо и неблагодарно? Дали може да се купи уважението и любовта на детето, ако не си бил до него още от първите години от живота му, дали не присъстваш само финансово,а никога не си проявил ласка, обич, разбиране.. За това говаря. Сигурна съм че и това дете като порасне, вероятно няма да се интересува от баща си и с право.

# 467
  • Мнения: 73
Babe factor,
Всеки, който не иска да свърши нещо, ще си намери не едно, а стотици основателни причини!
Момичето, което описах в един от предните си постове, някъде назад в темата, е отгледано с голяма любов и всеотдайност, но това не му пречи да обижда, бие и изнудва майка си за един апартамент.
!
Ето това искам да кажа, не може да си абсолютно сигурна как е отгледано това дете, освен ако не си живяла с тях от както се еродило. Отстрани нещата изглеждат едни, но всъщност са други. Имам познат който живее в чужбина, детето му е тук и той го вижда 2-3 пъти в годината. Никога не се е грижил за нея, отгледана е от майка си и от баба си. Обсипва я с най-скъпи играчки и вещи, но въпреки това детето не го обича, не го иска. Каза ми, че тя предпочитала да си играе на село със старата автомобилна гума в къщата на баба си, а на неговите подаръци изобщо не обръщала внимание. Дали това дете и лошо и неблагодарно? Дали може да се купи уважението и любовта на детето, ако не си бил до него още от първите години от живота му, дали не присъстваш само финансово,а никога не си проявил ласка, обич, разбиране.. За това говаря. Сигурна съм че и това дете като порасне, вероятно няма да се интересува от баща си и с право.

А знаеш ли бебе че такива случаи са голяма рядкост. Децата на днешното развалено поколение търсят във всичко изгодата. Аз знам случаи на развод между всеотдайна и любяща но бедна майка и абсолютно незаинтересован, но богат баща, и децата избират да живеят със спонсора, а не с този който ги обича и грижи за тях. Защото им е по-важно с какъв гсм ще се фукат, марковите парцалки, които ще им се купуват, бал, сватби...всичко ще им плати ходещото портмоне. А майката какво с нейната гола любов?


Ето това е начинът на разсъждение на днешната младеж отгледана с мисълта че родителят вечно им е длъжен.

Тази тема макар да е частен случай, описва едно глобално явление. Децата се възпитават от малки на меркантилност и незачитане на истинските ценности. Навсякъде търсят и виждат изгода и финикийски знаци. Дава им се от малки и все повече. А когато родителят не може, става виновен. Как така няма да може? На еди-кой си му е дадено, на мен не. Какъв си ти родител? Така разсъждават днешните деца. И трябва ли да ги виниш тях при условие че сам така си го възпитал? Не децата са виновни а родителите които не осъзнават какво правят с подобно възпитание.

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 20:40 от Delusion

# 468
  • Мнения: 426
Делюжън, права си. Но тук ставаше въпрос за такива деца, които напълно зарезват и отписват родителите си, имат кавги и физическа (едва ли не) саморазправа с тях. До толкова крайни и грозни мерки едва ли се е стигнало, само защото преди еди колко си време родителите не са купили телефона или марковите дънки които детето е поискало. Да, може да се поцупи,да се посърди, но да намрази и зареже майка си и баща си заради това - едва ли  Naughty.  It takes much more than that, както се казва

# 469
  • София
  • Мнения: 62 595
Бедна ти е фантазията какво може да се случи! И децата не зарязват родителите си на по петнайсет години за един телефон, а с възрастта започват да искат все повече и повече и зарязват като няма повече какво да вземат. Да, има случаи на физическо и психическо насилие над родителите.

# 470
  • Мнения: 73
Делюжън, права си. Но тук ставаше въпрос за такива деца, които напълно зарезват и отписват родителите си, имат кавги и физическа (едва ли не) саморазправа с тях. До толкова крайни и грозни мерки едва ли се е стигнало, само защото преди еди колко си време родителите не са купили телефона или марковите дънки които детето е поискало. Да, може да се поцупи,да се посърди, но да намрази и зареже майка си и баща си заради това - едва ли  Naughty.  It takes much more than that, както се казва

А знаеш ли, точно от това се започва. Малко по малко детето свиква да замества чувствата с парични знаци и в един определен момент само те стават за него израз на взаимоотношенията му с родителите. Колкото повече глезиш, толкова по-малко любов получаваш. Това си е закон. И когато то свикне че родителят му е длъжен, първият му отказ е причина за гняв и омраза. С времето това може само да ескалира. Започват се обвинения че нищо не са му дали и цялата му омраза става плод на незадоволената му меркантилност.

Тук е имало не малко теми от хора които са в сериозен конфликт с родители и дори от такива които нищо освен омраза и непоносимост не изпитват към тях. Обърни внимание колко сериозен е факторът "меркантилност" в доводите им!

# 471
  • Мнения: 4 916
... Аз знам случаи на развод между всеотдайна и любяща но бедна майка и абсолютно незаинтересован, но богат баща, и децата избират да живеят със спонсора, а не с този който ги обича и грижи за тях. Защото им е по-важно с какъв гсм ще се фукат, марковите парцалки, които ще им се купуват, бал, сватби...всичко ще им плати ходещото портмоне. ...


Това винаги е било така, не го свързвайте с новия социален строй или друго от този род. Навремето имаше виц - попитали детето при мама или при татко иска да остане след развода и то казало "искам при когото остане телевизора". Сега просто стимулите са други.

# 472
  • Мнения: 426
Малко ми е още детето, да сме живи и здрави, ще го разбера този "закон" дали е общовалиден след 10-15 години  Simple Smile

# 473
  • Мнения: 73
... Аз знам случаи на развод между всеотдайна и любяща но бедна майка и абсолютно незаинтересован, но богат баща, и децата избират да живеят със спонсора, а не с този който ги обича и грижи за тях. Защото им е по-важно с какъв гсм ще се фукат, марковите парцалки, които ще им се купуват, бал, сватби...всичко ще им плати ходещото портмоне. ...


Това винаги е било така, не го свързвайте с новия социален строй или друго от този род. Навремето имаше виц - попитали детето при мама или при татко иска да остане след развода и то казало "искам при когото остане телевизора". Сега просто стимулите са други.


Сега просто стимулите са все по-големи, децата все по-разглезени и меркантилните хора все повече. Ако някога е било въпрос на телевизор, сега са луксозни коли от невръстна възраст, фирми, недвижимост и прочее. А глезенето почва още от бебешка възраст. В училищна е една луда надпревара на кое повече са му купили. Интересното е че родителите се включват в надпреварата без да им мигне окото дори да не им е по джоба. Помисли само колко родители теглят заеми за да направят луксозен бал на отрочето си. Колко от тях го смятат за свой ДЪЛГ -бал, сватба да му направят, къща да му купят... Да се учудваме ли после че единственото което очакват децата от родителите си са ПАРИ?

# 474
  • Мнения: 4 916
...
Сега просто стимулите са все по-големи, децата все по-разглезени и меркантилните хора все повече. Ако някога е било въпрос на телевизор, сега са луксозни коли от невръстна възраст, фирми, недвижимост и прочее. А глезенето почва още от бебешка възраст. В училищна е една луда надпревара на кое повече са му купили. Интересното е че родителите се включват в надпреварата без да им мигне окото дори да не им е по джоба. Помисли само колко родители теглят заеми за да направят луксозен бал на отрочето си. Колко от тях го смятат за свой ДЪЛГ -бал, сватба да му направят, къща да му купят... Да се учудваме ли после че единственото което очакват децата от родителите си са ПАРИ?
Така е.

# 475
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Точно по тази причина съм за 'трудова терапия' от малко по-ранна от общоприетото възраст - дори не с цел джобни, а просто за да се осъзнае каква е цената на парите. Оттам нататък вече и ориентацията какво искаш да правиш по-нататък с живота си идва много бързо.

# 476
  • Мнения: 1 446
Аз съм "за" децата да помагат от по-малки с каквото могат. Мога да дам пример с мой много близък роднина, който е на 30 почти, работи когато му е кеф, но нали мама и тате го издържат...на него му е добре.
За мен децата да излизат от дома на 18...

# 477
  • Мнения: 30

Според мен е редно да го има този член в Семейния кодекс. Той напълно отразява справедливостта в отношенията. Има страшно много деца, които като паразити изсмукват всичко от родителите си и после ги зарязват на улицата. Редно е родителите да имат някакъв начин да се защитят.
А не мислиш ли, че за това "зарязване" има причина, предистория, много назад във времето. Не мисля, че съществува човек, който е отгледан наистина с любов и грижа от страна на родителите си и после да ги е зарязал като кучета. Ако има деца, които "отписват" родителите си, на 200% съм убедена ,че имат основателна причина да го направят. Отстрани, за околните,  децата излизат лошите, но всъщност далеч не е така  Naughty

 + Мога да ти кажа, че има и отглеждане по задължение.  Babe factor е права, винаги отстрани децата излизат лошите, но всъщност далеч не е така!  Confused Naughty Много е лесно да коментираш отстрани нещата, но след като не си живял с дадения родител независимо дали е майка или баща не можеш да кажеш, дали детето е право или не.
 Пример: Баща ми винаги е срещу мен, винаги, непреувеличавам в никакъв аспект.
 Пример: Баща ми обича брат ми и му вярва и всичко, брат ми е на 23 години, а аз съм на 19.
 
 На мен отдавна ми е ясно, че къщата на едното село (родителите на майка), в нея къща ще живее братчед ми. В другото село къщата ще бъде предписана на брат ми, а апартамента в града , пак на брат ми.
 Решение: Аз оставам на улицата и това на мен ми е пределно ясно от не знам вече колко години. Повярвайте ми нямам намерение да стоя до 23 години ( ще се опитам до 22)  в апартамента и мама да ми пере, а тати да ми дава парички. Дори и да почна някъде работа, пак ще ми е тъпо и неудобно.
 Другата причина е, че искам да се махна от апартамента. Имам и много хубави спомени и много лоши. Знам, че като се махна, чак тогава баща ми ще бъде спокоен, че мен ме няма и т.н.
 Това ми беше мисълта , което каза и Babe factor отстрани децата изглеждат лошите, но това далеч не е така. Всичко си има предистория.

# 478
  • Мнения: 134
Цитат
Все пак аз си мисля, че детето сигурно ще иска да спести някакви пари и за себе си - кола, компютър, море, почивка и т.н. Все пак достатъчно е, че то си осигурява тези неща само, а не му ги купувам аз примерно.
Това забравих да го спомена-точно така е.
Абсолютно съм съгласна!

# 479
  • Мнения: X
Цитат
Все пак аз си мисля, че детето сигурно ще иска да спести някакви пари и за себе си - кола, компютър, море, почивка и т.н. Все пак достатъчно е, че то си осигурява тези неща само, а не му ги купувам аз примерно.
Това забравих да го спомена-точно така е.
Абсолютно съм съгласна!
В това няма лошо,да се научи да си спестява...ама не е лошо и "детето" да знае,че ток,вода,парно, кабелна,и прочие ежедневни удобства също не са без пари.А често излизат доста скъпо...
Та,обикновено,човек спестява за глезотии,след като си плати режийните!   Peace

Общи условия

Активация на акаунт