На колко месеца захранихте бебетата си и с какво?

  • 37 961
  • 491
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 803
Вчера захраних с морков. (Дара навърши точно 5 месеца).

# 61
  • Кърджали
  • Мнения: 10 369
На 5 месеца с оризова каша.Следвах някакъв си мой инстикт, който съобразявах с прочетеното тук.

# 62
  • Мнения: 31 372
На 5 месеца с каша.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 641
По темата- захраних на 6 навършени месеца с оризова каша. След това морков, картоф, заешко и тн.
5 месеца и 1 седмица с морков.

Не съм захранвала ударно, всеки месец по 1 нов вид нова храна. ЩЕ се захранваме поне още половин година.
Така можеш да го захранваш и десет години. Wink Дори при склонни към алергии бебета 5-7 дни за въвеждане на една храна са предостатъчни. Захранването е важно бързо да доведе до въвеждането на различни видове меса, защото запасите от желязо след 6-тия месец вече намаляват, а кърмата или АМ не са достатъчен източник.

Последна редакция: сб, 10 юли 2010, 03:41 от AnMary

# 64
  • Мнения: 3 294
Захраних на 4 месеца и 17 дни с тиква  Peace

# 65
  • Мнения: 781
На 3 месеца и 2 седмици с плодово пюре,но опитите ми бяха неуспешни.След това на 5 месеца с картоф и после по реда си другите зеленчуци,плодове и т.н.

# 66
  • Мнения: 46 593
Ето, още характерни примери за т.нар УДАРНО захранване, така модерно сега.
В рамките на няколко дни се въвеждат всевъзможни храни, с които стомахчето - естествено - изобщо не може да свикне, на които няма как да се научи как да реагира...  Rolling Eyes
...

Така е, ударно е. Но това не е късно захранване, а някакъв среден варинат м/у двете като гледам месото и другите неща  newsm78
На 6 захранване с каша или зеленчук, постепенно изреждане на плодове и зеленчуци до 9 месеца, тогава месо, 10-ти глутен, 12-ти яйце, 13-ти кисело мляко, 14-ти цитрус, това имам предвид под късно Peace

# 67
  • Мнения: 9 470
На 4 месеца-плодово пюре Peace

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На 3,5 мес с плодово пюре.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 109
Голямото на 2 месеца със сок от ябълка Crazy
Малкото на 4 месеца и малко с безмлечна оризова каша Peace

# 70
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Пробвах да предложа пюре от домашен картоф с кърма на 4 м. и 20 дни - пълен неуспех. На 5 м. и няколко дни дадох пърите лъжички купено пюре от морков - хапна с апетит.  Peace

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 538
5 месеца и 1 седмица с морков.

Не съм захранвала ударно, всеки месец по 1 нов вид нова храна. ЩЕ се захранваме поне още половин година.
Така можеш да го захранваш и десет години. Wink Дори при склонни към алергии бебета 5-7 дни за въвеждане на една храна са предостатъчни. Захранването е важно бързо да доведе до въвеждането на различни видове меса, защото запасите от желязо след 6-тия месец вече намаляват, а кърмата или АМ не са достатъчен източник.
[/quote]

Бояна, нов вид храна имам предвид зеленчуци, плодове,месо - всеки вид един месец и тогава минавах на следващия. От основните храни не съм въвела само жълтък, риба и млечни. Със сигурност няма да са ми нужни 10 години.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 641
5 месеца и 1 седмица с морков.

Не съм захранвала ударно, всеки месец по 1 нов вид нова храна. ЩЕ се захранваме поне още половин година.
Така можеш да го захранваш и десет години. Wink Дори при склонни към алергии бебета 5-7 дни за въвеждане на една храна са предостатъчни. Захранването е важно бързо да доведе до въвеждането на различни видове меса, защото запасите от желязо след 6-тия месец вече намаляват, а кърмата или АМ не са достатъчен източник.

Бояна, нов вид храна имам предвид зеленчуци, плодове,месо - всеки вид един месец и тогава минавах на следващия. От основните храни не съм въвела само жълтък, риба и млечни. Със сигурност няма да са ми нужни 10 години.
[/quote]
О, това е нещо съвсем различно. Извинявай, не съм разбрала. Embarassed Захранваш си съвсем по известните ми правила. Всичко добро!  bouquet

# 73
  • Мнения: 1 054
На 5 месеца и 25 дни с домашни картофи.

# 74
  • Мнения: 307
Захраних малката на 4 месеца и една седмица с пюре от картоф.

Общи условия

Активация на акаунт