Мами в Австрия - 45та тема

  • 52 622
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 55
elitsa77, да ви е честита победата - напълно заслужена. Пу-пу, ама голяма сладуранка е тази твоята Кати Simple Smile
Ще имам предвид предложението ти - благодаря, но се надявам искрено да се справя до след две седмици с миризмата newsm78

# 46
  • Vienna
  • Мнения: 266
Ели, ще я изям Кати, тя ми е любимката  Heart Eyes леле как искам да я нагушкам, като я гледам сега на снимката ииии мляс, мляс.... само за целувки е! страхотна е! Heart Eyes да ви е честито! А награда има ли, неразбрах? стискам палци да заминете!

# 47
  • Виена
  • Мнения: 91
Пате, чакаме ви да се върнете и ти я давам Кати да я гушкаш колкото си искаш Simple Smile
Наградата е сертификат, че е била на първо място и принтираната снимка (нещо такова беше) Simple Smile Ако не плащаш за участие в конкурс, обикновено наградите са подобни, но пък и ние не участваме заради това.
Всъщност сега се сетих за нещо, което се случи скоро. Спечелихме два конкурса в България и наградите бяха някаква играчка, а за втория подарък даже и не знам какво беше. Та писах аз на двете места, че ги моля вместо да ми дават наградите, да ги изпратят в някой дом за изоставени дечица. Дали ще плащат разходи до нас или до дома, май няма голямо значение.
Та от едното място ми казаха, че ако искам мога да отида и да си го взема от при тях и сама да го изпратя, защото техните помощи били в много по-големи размери и не можело да ми помогнат (хич не разбрах защо да не може да прибавят към голееееемия чувал още нещо), а от другото място все още не съм получила отговор... мина около месец и половина  #Cussing out
Тъпо Sad

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 11:56 от elitsa77

# 48
  • Мнения: 4 150
Маним,
Преди да си дадеш Мутеркиндпас в касата,си направи копия на всички страници,кьдето имаш печатите.
Има случаи,в които касата ги губи и после ти спира парите.Няма да си признае загубата,а винаги обвиняват майката,че не е предала страниците с печатите.

На ухапано от комар се слага лед.Малки ледчета от камерата директно на ухапаното.
При вьзрастни помага натриване с чесьн.Не и за деца.

Кьрлежи бягат от миризма на грейпфрут,миря(тамян) и цитронела.
Има такива лосиони за тяло с тези миризми.
Но човек може и сам да си ги направи.


Сода Натрон има в ДМ и е около 2 евро 3 пакетчета.Ако искаш истинска каустик сода,има в аптеките като Натриумхидроксид
За да  мирише така канальт има дьлбока причина.Ако си под наем,фервалтунга е дльжен да го оправи на негова сметка.
Обикновено силно черно кафе помага за оправяне на миризма (изсипано в канала).
Вьв Виена голяма част от трьбите са сменени с пластмасови.Затова внимавайте какви химии слагате,да не останете без трьби.

# 49
  • Мнения: 957
Кристиан, касата си прави копие от стр.16 . Моите печати  от прегледите по време на бремеността си стоят в митеркиндпаса и никога по никакъв повод не ми се е налагало да им го давам, освен 67/68 и 69/70 страници, които се откъсват и се дават на касата за продължението на КБГ, но това става по-късно.

Пате, за къде забегна пак?

# 50
  • Мнения: 323
Момичета,кажете ми,къде се намира бюрото на астрийските авиолинии?Знам,че е някъде в центъра,но къде не знам.

# 51
  • Мнения: 343
Добро утро!

Пате, на къде духвате пак. Весело изкарване.

За каналите Кристиян е прав, аз преди години си стопих тръбите с едно чудно прахче от бг та фервалтунга после копа в стената и пода да сменя тръбите:) внимавайте.

Да ви се оплача, имах среднощна разходка до акх вчера. Алекс след 3 дена антибиотик се влоши, ходих на детска амбуланц в мьодлинг, смениха му антибиотика и тъй като докторката изглеждаше  много некомпетентна, не можа да му сметне мг на кило дете, се обадих на нашия детски. Ъой ме вкара в паника като каза че при тия симптоми трябва венозно да му се дава антиб. И да отивам в хно амбуланц да му изчистят ушите. Е отидохме... за нищо. Както и да е ... Вървим към втора операция и тест за имуншвехе.

# 52
  • Мнения: 343
Уомби идеята с дете на басейна да поседна спокойно ми се струват доста илюзорна:) желая ти го! Аз съм скачала бременна в 8 мес след алекс да го вадя че се метна в големия басейн с дрехите...

# 53
  • Мнения: 957
Моето има респект към водата и е пъзливо освен всичко.

# 54
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!

Исках да сервирам кафенце, както обикновено, но не ми се отварят допълнителните емотикони  Rolling Eyes

Уомби, на Тали също така и стават ухапванията и ги мажа с Фенистил гел.

Ели, честито и от мен! Кати е страхотна сладурана и много е пораснала! Цунки и от нас!

Ди,  Sad   В крайна сметка какво стана, продължавате с антибиотика ли? В амбуланса какво ви казаха?
От все сърце ви желая да се оправяте бързо и да забравите един път завинаги за гадните болести!
Ти как се чувстваш като работеща вече на пълен работен ден?

Пате, приятно, безпроблемно и весело изкарване на почивката!

Маним, преди първо се събираха  и петте печата за бебчо и тогава всичките заедно се представяха  в касата, но сега с приемането на допълнителните 4 модела за киндербетроюнгсгелд, със сигурност има нови правила.

Като заговорихте за басейни, аз преди малко изпратих Тали заедно с баща и на нашия квартален такъв.  Намира се на две спирки с автобус от нас, чист е, има водна пързалка, бебешки басейн, фитнес уреди, батути, детска площадка и много зеленина.
Казва се Höpflerbad и се намира в Лизинг.

Лек ден и приятни почивни дни на всички!   bouquet

# 55
  • Мнения: 323
Мами,аз сега през април си занесох Mutterkind pass в здравната каса за проверка.Първо го разгледаха целия,а после откъснаха двата листа с 5 печата от гинеколога и детския лекар.Получавам си същите парички и засега нямам проблем.

# 56
  • Мнения: 55
Christian, ти си жива енциклопедия. Много ти благодаря за инфото!
Сега отново ме хвърлихте в тъч...Аз на 16та страница имам само два печата от пътрвите две посещения през март Sad Нито тази новата лекарка, нито онзи предишния ми сложи печати сега на 16стр. Ако там няма печати, също ли може да ми направят проблем за парите? На страничките, където са ми попълнени изследванията от България също нямам печати. Само на онази страница, където пише: Zur Vorlage beim zustandigen Krankenversicherungstrager!. Уфффф ooooh! сега май пак ще трябва да се моля за печати...  #Cussing out
Моля ви, обяснете ми как става работата с детския лекар тук. В Бг си намираш лекар предварително, обаждаш му се, уговаряте се като родиш да го викнеш на домашна визитация и след това всеки месец ходиш при него на консултация и той става личния лекар на детето.
Аз нямам много голям избор на детски лекари в района май. В този сайт: http://www2.aekwien.at/997W.py , намирам само двама доктори със специалност Kinder- u. Jugendheilkunde, които говорят английски и са в нашия район. Така ли се казва на немски детския лекар или нещо друго да търся? Дано да попадна на някой свястен. Някакви препоръки за доктор в и около 14ти бецирк?
Отивам да погледна тръбите!!!

# 57
  • Виена
  • Мнения: 91
Christian, ти си жива енциклопедия. Много ти благодаря за инфото!
Сега отново ме хвърлихте в тъч...Аз на 16та страница имам само два печата от пътрвите две посещения през март Sad Нито тази новата лекарка, нито онзи предишния ми сложи печати сега на 16стр. Ако там няма печати, също ли може да ми направят проблем за парите? На страничките, където са ми попълнени изследванията от България също нямам печати. Само на онази страница, където пише: Zur Vorlage beim zustandigen Krankenversicherungstrager!. Уфффф ooooh! сега май пак ще трябва да се моля за печати...  #Cussing out
Моля ви, обяснете ми как става работата с детския лекар тук. В Бг си намираш лекар предварително, обаждаш му се, уговаряте се като родиш да го викнеш на домашна визитация и след това всеки месец ходиш при него на консултация и той става личния лекар на детето.
Аз нямам много голям избор на детски лекари в района май. В този сайт: http://www2.aekwien.at/997W.py , намирам само двама доктори със специалност Kinder- u. Jugendheilkunde, които говорят английски и са в нашия район. Така ли се казва на немски детския лекар или нещо друго да търся? Дано да попадна на някой свястен. Някакви препоръки за доктор в и около 14ти бецирк?
Отивам да погледна тръбите!!!

Маним, сега погледнах моя МКП и аз също имам само 2 печата на стр.16. На страниците с изследванията (22-23) нямам печати.
Лично ние имахме доктор, която следеше бременността, беше на раждането заедно с акушерката, за което си платихме (за да води раждането точно тази докторка, в точно тази болница).
След раждането, акушерката идваше вкъщи (както ми обясни - полагало ми се по касата), но след един-два пъти я помолих да не идва повече, че и без това ми бяха черни всички, а тя само ме изнервяше допълнително.
По принцип бяхме разгледали възможните варианти за педиатър още преди Кати да се роди и първият ни преглед (като се изключат разходките заради друг проблем, който имаше) е от 18.12 , т.е. малко повече от месец след раждането.

# 58
  • Мнения: 957
На Дани детския лекар съм го ползвала горе-долу само за прегледите по МуКиПас. Винаги съм го водила, дори за прегледа на 1 седмица след раждането. Никога не е идвал в къщи. Нашият лекар в 14.Бецирк беше Франц Дедердинг - един дядка на Хютелдорферщтрасе, но доста далеч от вас. Не мога да препоръчам никого в района. Дедердинг и него не го препоръчвам всъщност.

# 59
  • wien
  • Мнения: 9
Хоп и аз в новата тема. Сега като 4ета за този Мутеркиндпас и направо се изприщвам, казаха ми 4е  докато дойде време да раждам трябва да имам 5 пе4ата, за сега са само 3, но имам още време де, вси4ки изследвания сме ги направили дето се изискват . Ас също имам само 2 пе4ата на 16 . Предполагам 4е доктора ми знае кога и каде да слага пе4атите, незнам защо но му имам доверие , все пак той ме е поел от на4алото , дано нямам проблеми.
   

Общи условия

Активация на акаунт