предстои ми хистероскопия - да поговорим

  • 202 004
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 199
Вивелче, ама ти как си се уплашила от тая хистероскопия Simple Smile

Аз вече не кървя (вчера кървих, ама малко). Ако не кървиш, няма какво да ти пречи да си на море (то и да кървиш: има шорти и чадъри за тази работа).

А дано се засечем по стимулациите през септември.  Embarassed

 

# 16
  • Мнения: 44
Вярно е, че много съм се притеснила честно казано! Но то по-скоро от неизвестното! Ще се опитам да се поуспокоя! И разговорите с Вас доста ме поуспокоиха! Дано всичко да е наред и при мене и наистина да се засечем по стимулациите за ин витрото, а пък най- добре ще е да се засечем вече с коремчета и после с колички с малки сладки бебета!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 302
Шарки, браво мила, направо си отличничка! А верно ли така ти казах - края на август? Щото нали уж август месец клиниката ще почива, затова питам.... Айде весело моренце  Sunglasses

Аз чакам да ми дойде и отивам да ми дадат ден и час за хистерото

# 18
  • София
  • Мнения: 16 199
Zazzy, часът за хистерото си го записваш най-малкото един месец напред, аз като теб чаках да ми дойде и тогава да решавам кога ми е 11 ден, ама като се появиш да си запишеш час, час няма, защото  всички дати са вече пълни 9в плановите операции влизат хистерото и лапарото + някоя друга извънредна редукция и ей ти ги 5 записани за операции)...и увисваш за следващия месец ...Не исках да те поливам със студена вода, но аз така си изпатих с датите и за двете хистероскопии.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 302
Направо си ме поля със студена вода.... Sad Но съм сигурна, че последния път точно така ми каза доктора: като ти дойде, и идваш за час. Аз попитах да ида да си запиша час при жените ли, а той ми каза: Не, идваш при мене. Уф, да му се не види.... така се бях настроила....

# 20
  • София
  • Мнения: 23 165
Zazzy , щом ти е казал да отиваш при него значи е прценил че може да те вземе.
Изобщо не се занимавай с жените, че с тях е мноооооооооого трудно.
Сега като им наближава отпуската стимулациите намаляват и има повече време за други процедури, ще те вмъкнат някак.

# 21
  • Мнения: 44
Заззи, просто бъди по настоятелна, а и като отидеш при доктора щом ти е казал да отидеш при него го помоли той да им се обади на жените и да им каже, че отиваш задължително да ти запишат час! Аз така направих и помолих д-р Персенска да им се обади,защото пък на мене ми правят декапептил и лукрин за потискане на цикъла и се получи, че два месеца няма часове и като отидох при нея я помолих тя да им се обади,защото вече не издържам с тия инжекции и страничните им ефекти!
А някой знае ли в какъв ред се правят хистероскопиите - първо диагностични или първо оперативни или няма някакъв определен ред?

# 22
  • София
  • Мнения: 16 199
Ами при мен тоя номер с доктора да се обади не работи - вече два пъти влизам в параграф 22 - Персенска каже едно, жените, които записват часовете, друго ... и аз какво, да взема да ревна или да вдигна скандал (не че не съм ревала в офиса след подобна неразбория с записването на часове; и не е да не съм тичлала нагоре надолу между етажите с надежда Персенска да помогне )? А мен и времето ме гони повече от всеки друг, още половин година и ставам на 44 ... ама не виждам начин, най-много да ме изгонят да си търся друга клиника, дето не се чака така...

Вивил, докторите може да ти определят диагностична хистероскопия, но като влезнат с камерата и видят, че има нещо за "рязане", на място превръщат диагностичната в оперативна хистероскопия. Само ако това, дето ще го режат, се вижда на ултразвук (което не е задължително), тогава от самото начало ти дефинират първата хистероскопия като оперативна. Мисля и че не всяка жена има повторна контролна диагностична хистеро като мен, просто при мен рязаха прекалено голяма миома и искаха да се уверят, че е изрязано всичко.

# 23
  • Мнения: 44
Шарки,благодаря ти за подробния и успокоителен отговор! Аз питах принципно в конкретния ден - дали първо поемат насрочените оперативни или първо диагностичните, щото при мене се знае ,че ще е оперативна! Питам за да сме наясно щото мъжо нема да устиска да седи толкова дълго на едно място!

# 24
  • София
  • Мнения: 16 199
Ами първо вкарват оперативните. (Мен сега ме вкараха най-последна, чак в 13.40), няма да кажа каква глава ме цепеше от липсата на кафе и вода - нали се влиза на гладно и жадно...

# 25
  • София
  • Мнения: 23 165
Според мен ги вкарват в зависимост кога е свободен лекаря, който е предвиден да извършва процедурата.
Мен ме приеха в 9 сутринта и влезнах в операционната чак в 16:30, сестрите постоянно ни обясняваха че се бавим толкова много защото доктора е зает с някакви спешни работи.

# 26
  • Мнения: 44
Вие направо тотално ме разбихте! Аз съм със болна жлъчка и гастрит и често като стоя гладна дълго време направо ми прилошава! Успокоителното е все пак ,че моята е оперативна и може и малко по- рано да ме вземат! А къде се чака да ти дойде реда?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 123
Вивел, бяха ме викнали в 8.00ч в клиниката.Дадох кръв за ПКК и чаках на първия етаж пред регистратурата.Към 9.00ч  дойде една от сестрите и ни качи всички пациентки,които чахаме за хистероскопия и лапароскопия, в отделението на втория етаж.Настаниха ни по стаите, попълнихме информираните съгласия и зачахме да ни викнат една по една към операционната.
Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 16 199
Vivel, разбита-неразбита, носиш си една книга за четене (че в отделението на 2 етаж няма нищо за четене, а сутрешните буламачи по Нова телевизия направо могат да ти помътнят мозъка) и чакаш да те извикат...

# 29
  • Мнения: 44
Момичета някой може ли да ми каже колко болнични дават?

Общи условия

Активация на акаунт