Имали ли са съкровищата ви вирусен обрив?

  • 7 044
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 231
Дано всичко е наред вече  Hug

За прьв пьт чух за подобно нещо.

И аз  Embarassed
И аз за първи път чувам. Дано малкото е добре и не се повтаря

# 31
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Дъщеря ми имаше такъв обрив,пробвахме какви ли не мазания и лечения,накрая се наложи кюретиране. Писала съм за него подробно в друга тема.Тук съвета ми е-не се тормозете и вие, и децата-този проблем може да бъде решен и с лазерна процедура(както третираме останалите пъпчици на нашата дъщеря) Просто кюретажа е нечовешка,ужасна процедура.Лично за мен това беше по-тежко от раждането-да стискам детето си неподвижно и да слушам писъците му... Confused

# 32
  • Мнения: 1 340
Синът ми имаше (и май отново излизат) т.нар. молуски, които са точно това. На външен вид са нещо между брадавичка и пъпка. С кюрета ги махаха... боля го, плака в началото, но при него бяха много упорити и се размножаваха на няколко пъти.... и вече ги махаме почти без да плаче. Не е лошо да го намажат локално с лидокаин детето  newsm78

# 33
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Лидокаина почти не помогна на дъщеря ни  Confused

# 34
  • Мнения: 1 340
При сина ми имаше ефект, но след като го намазах, изчакахме 20-30 минути преди процедурата, а намазаното място бе покрито с найлон, за да не попие в дрехите.

# 35
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Аз разбрах,че има друг крем,не се намирал тук,но го имало например в Гърция, който обезболявал много добре.
Но в най-голяма степен има значение подхода на лекаря,каквото и да си говорим. Пожелавам си никога повече да не чувам за молуск,както и на всички други майки и деца.  Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 432
Благодаря на всички ви, момичета! Трогната съм - бъдете здрави вие и вашите слънчица!  bouquet
П.С. Не съм много сигурна, че решихме проблема и стигам до убеждението, че макар и да си плащаме осигуровки, в държавните болници не се стараят много. В понеделник ще го водя на контролен преглед пак там, в Александровска, т.е. Медицинска академия, защото подозирам, че не са изчистили всичко и много ме е страх да не пламне наново. Само го оглеждам със свито сърце. Но категорично видях, че 2-3 си стоят - личи си, че не са като обработените, които хванаха коричка. Тези са си тлъстички. Ооох, дано бъркам! Прегръщам ви всички, мили мамички - душички, които ме насърчавате!

# 37
  • Мнения: 1 340
Криси, аз водих сина ми в александровска (бяха изпуснали доста), после в Токуда - НЕ си свършиха работата а прибраха 130лв за процедурата. Лекаря, който помогна на нас е д-р Албена Ангелова, която има кабинет в 29дкц. Много добра и внимателна.

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Криси, аз водих сина ми в александровска (бяха изпуснали доста), после в Токуда - НЕ си свършиха работата а прибраха 130лв за процедурата. Лекаря, който помогна на нас е д-р Албена Ангелова, която има кабинет в 29дкц. Много добра и внимателна.

Точно тя пък на мен НЕ ми помогна точно заради това,че НЕ беше нито добра,нито внимателна. Писала съм в черния списък за това

# 39
  • Мнения: 857
Ах, настръхнах като прочетох.
 Praynig се всичко да е минало.
А как са се получили въпросните молуски? Или няма обяснение.

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Получават се при срив в имунната система, най често по контактен метод.При нашата дъщеря беше след като лежахме в инфекциозна болница заради свинския грип-имунитета беше паднал и е лепнала молуски. След като я изписаха забелязах този обрив.

# 41
  • София
  • Мнения: 432
При нас проблем с имунната система няма, напротив - много здрав е и жилав. Но все така не мога да разбера как сме ги "лепнали". Като науча, ще споделя!

Бяхме на преглед - останали са още 4 молуски Shocked, които, разбира се, трябва да се махнат. В Александровска обаче в момента нямат толкова тънки кюрети - докторът, който има и който ни ги махна преди една седмица, е вече в отпуск, и затова реших да ходим при д-р Люси Попова в "Токуда" - всички ми я хвалят. Обадихме се, но представете си - има час чак за 29 юли, ако си с направление, и още в четвъртък, ако си плащаш. Естествено ще си платим и сега и там ще вървим.
Относно причината - и днес питах в болницата, и то друга лекарка. Обясних й, че проблеми с имунитета бебчо не би трябвало да има, тъй като все още е на изключително кърмене. Тогава тя ме светна, че още в родилното явно хигиената не е била на ниво и още там, т.е. дълго преди да му се изработи имунитетът, са му прехвърлили молуските от вече болно от този вирус бебе. Просто акушерките не са си мили ръцете. Така ми обясни докторката. Ама какво да се прави... Дано, след като се изкюретираме втория път вече никога да не се завръщат! А, че ще трябва да си го наблюдаваме цял живот, вече е ясно ooooh!

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 15:58 от AnMary

# 42
  • София
  • Мнения: 432
Здравейте на всички мили майчици, които се вълнуват от темата. Чувствам се длъжна да ви държа в течение на нашите кожни проблеми. Бяхме на преглед при д-р Люси Попова в "Токуда". Тя, моля ви се, каза, че това не са молуски, а просто пъпчици, защото му е много суха кожата. Изписа уошгел, мляко за тяло и крем за след това и каза да отидем след седмица, за да се установи дали тя е била права, или колегите й от Александровска. Невероятно е, но ми се струва, че наистина поизчезнаха. Даже вече не го мажа всеки ден. Парадоксът е, че ако са молуски, е хубаво да се напичат крачетата на слънце, разбира се, след намазването с фотопротекторен крем. Ако пък са пъпчиците, трябва да се крият от слънцето. Ние сме на море, а като се приберем в София, ще се прегледаме пак и ще установим в крайна сметка, надявам се, вече по-добре.

# 43
  • Мнения: 1 708
Милите Hug
Дано наистина не са молуски както казва тази докторка,че да не се налага пак да мъчите детето с горенето им Praynig
Дано минат бързо и никога повече да няма Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 197
не знам къде другаде мога да питам и за това ще пробвам тук ...
синът ми от около два месеца е със ситен, бодящ като пясък и почти незабележим обрив по бузите. много ситни пъпчици с бели връхчета. няма никакви други симптоми. за това го отдадох на жегите или на хигиената. започнах да го мия много редовно, но нямаше ефект. миналия месец на консултацията попитах педиатъра и тя ми даде да мажа с кремче на себамед за чувствителна кожа. и пак нищо дори напротив сега същия този бодящ обрив се разпространи и по раменете и надолу по ръчичките и около колената  ooooh! днес ни дадоха направление за дерматолог. искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобно нещо  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт