Имали ли са съкровищата ви вирусен обрив?

  • 7 048
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 285
моите се родиха с такъв обрив в болницата ги мазаха с цикалфлак /мисля че така се казва/на авент и им мина

# 46
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
На първо четене прилича по описание на дерматит, така че овлажнявай кожата, не мий със сапуни/шампоани много често и изчакай консултацията с дерматолога. Ако кожата на детето е много суха, при моята дъщеря добре действа Нахткерцен на д-р Тайс.

# 47
  • Мнения: 9 472
Лелеее,настръхнах!Какви са тези процедури при такова малко бебе? Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 1 496
atadar, моето дете е с такъв обрив по бузките. Мнението на дерматолозите, при които го водихме е, че това е следствие на променената киселинност на слюнката, породена от избиването на зъбки. Общо взето ни казаха,че докато не му пораснат всички зъби няма да му мине. Дадоха ни кремчета за мазане- Себамед и Ексипиал, но с предупреждението, че това няма да реши проблема, просто ще овлажнява бузките и ще ги омекотява и наистина само това е ефектът. Изрично казаха,че не е болест,просто адски нежна кожичка, която реагира по-остро на повишената киселинност.

# 49
  • Мнения: 9 494
На сина ни бяха същите бузките-педиатъра ни изписа Волф-базисен крем-чудесен е! Няма и помен от пъпчица!:
http://apteka.framar.bg/30000729/%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%84-%D0%B1 … C-50-%D0%B3%D1%80

# 50
  • София
  • Мнения: 1 197
много ви благодаря за отговорите момичета  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца имаха стафилококи. При сина ми се излекуваха лесно и безболезнено, защото още нямаше годинка, когато ги откриха. Но при дъщеря ми беше драматично - автоимунна ваксина /създадена от серум от нейната кръв/, която се правеше през ден в продължение на три месеца. Мъжът ми има нещастието да влезе в ролята на злия баща, който боде детето си. Като го видеше с набора за инжекция, горкото ми мъниче изпадаше в истерия. Но предпочетох "гаднярът" да е баща й, отколкото някоя отегчена сестра в поликлиниката. В тези моменти си припомнях как биех на котарака си /десет години по-рано/ всеки ден нивалин /също в продължение на месеци/, защото куче го беше захапало в средата на гръбнака и от кръста надолу беше парализиран. Котаракът оздравя. Дъщеря ми също.

Общи условия

Активация на акаунт