Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ, да поговорим - 37

  • 46 112
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 23
здравеите момичета.Аз малко се позагубих,но това е защото днес излязох от болница.Трансфера ми беше на 14.07.10,но понеже бях със хиперстимулация,веднага след трансфера ме приеха в болница.Никак не ми беше леко,но стисках зъби заради бебето,лежах си,правеха ми вливания,дори се наложи да ми сложат дрен в корема,за да може да изтича течноста от корема,бяха се събрали 4 литра.живях в илюзия-до днес.Сутринта ми направиха кръвен тест и се оказа,че бебето ми го няма Cry Cry Cry.Момичета защо бебето ми не ме е харесало,защо пак сме сами с мъжа ми,защо винаги трябва да плача,защо господ ми праща тези изпитания непрекъснато-нали той помага на страдащите,нали вижда как се измъчвам след всеки неуспех,защо,защо,защо.сърцето ми е кърваво ,нямам вече душа,живота ми не струва нищо.от 4 години всеки ден го чакам-моето бебче,а то все не идва.....................................................

# 706
  • Мнения: 6 280
Оо днеска  не е ден за хубави новини Mr. Green
Sober fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
hope незнам какво да кажа ,ама всички си го задаваме тоя въпрос Hug Hug

# 707
  • Мнения: 212
hope83 мила не се отчайвай. Знам че звучи изтъркано и никакви утешителни думи няма да помогнат, но не губи надежда. Днес сутринта и аз си поплаках и тези мисли, които ти минават през главата, минават и на мен. Но не е вярно, че живота ти не струва, нищо не се знае и щастието може скоро да почука и на вашата врата.
На мен в момента ми е наистина много тежко, нямам и идея как ще се развият събитията за напред, но не ми се иска в мъката си да пропусна хубавите неща, които всеки ден се случват около мен. Скоро усетих, как в непрекъснато чакане и в постоянни сълзи, обръщам гръб на всичко и всички, дори и на приятеля си. Даже не ми минаваше през главата, че и той го преживява не по-леко от мен. Сега, въпреки всичката болка, се опитвам да живея нормално.

hristina21 зацапване е, но не е малко, нито много...не мога да го опиша. Има кафеникав цвят, все едно не е кръв, но накрая имаше и малко червеникаво. (невероятно обяснение ударих). ooooh! Имам леки болки в яйчниците.

И имам въпрос към момичетата, които са по фонда. Нали се полагат по три опита, но сега, ако е неуспешен, някой знае ли каква е процедурата? Подават ли се пак документи, чака ли се за одобрение и колко? Благодаря предварително!   bouquet

# 708
  • София
  • Мнения: 6 232
hope   action032  action032  action032, много е тъжно и тежко,но за съжаление, не сме от късметлийките,които забременяват от целувка. Просто трябва да се примирим с този факт и да живеем живота,който имаме,радвайки се на нещата,които имаме и са реалност и на хората,които ни обичат,докато чакаме и нашето чудо да се случи и да станем мами. Hug
Sober,ако е кафеникаво-не е кървене. Такъв цвят имала старата кръв в матката,преседяла няколко дни. Лекарката ми беше казала,че при дебела лигавица е възможно да се получи.  fingerscrossed fingerscrossed
Ако опитът е неуспешен, а се надявам при теб да не е  Praynig,след като се види,че ЧХГ-то наистина пада, те изпращат при координаторката за Фонда и тя ти подготвя етапна епикриза,разписваш още няколко декларации и ги подаваш отново. Чакането е както при първия опит- между 4 и 6 месеца, зависи от празниците и отпуските. Последните два месеца вървеше доста бързо процедурата-към 4 месеца,но август почиват и сигурно ще отидат отново към 6  Thinking

# 709
  • Мнения: 212
hristina21 ох дано да си права  Hug, но така или иначе ще пиша пак в четвъртък. А за фонда- тоест първото подаване на документи не се различава от второто? Мислех, че щом веднъж сме одобрени ще става по- лесно, но явно не е така. Въпреки, че това са подробности, не се оплаквам- да не ме разберете погрешно, напротив, ако не беше фонда, този опит щеше да си е само една мечта.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 232
Sober,като чакане,не се различава, като набор документи е опростено. Но,в крайна сметка е нормално  и да починем между тежките опити,така че това идва добре като време.
 fingerscrossed fingerscrossed за четвъртък  fingerscrossed

# 711
  • София
  • Мнения: 6 302
Hope, мила, прегръщам те  Hug Разбирам колко ти е тежко, особено и след като си имала хиперстимулация и си лежала в болница. На въпросите, които си задаваш, отговор няма..... повечето от нас са минали по тоя път и продължаваме да се борим. Поплачи си ден-два, но после се изправи и помисли за бъдещето. Искрено ти желая следващия път да е успешен.

Собер, не бива да се отчайваш. Според мен стойностите на ЧХГ са ти добри. Само лежи и се опитай да не се оставяш на черните мисли. Стискам палци в четвъртък да си усмихната!

Много ми е мъчно за Виви.... Cry

# 712
  • Мнения: 304
Хоуп миличка, сърцето ми се къса като те чета. spoko Наистина много ти се е събрало, но вярвам, че ще намериш сили да продължиш и скоро ще гушнеш своето бебче. Искрено ти го пожелавам  Hug

Собер, нещата не звучат толкова зле, от четене тук съм се уверила, че много момичета имат зацапване, дори кървене в началото и пак си изкарват нормална бременност  Hug Ще чакаме с нетърпение добри новини от теб в четвъртък  Praynig

ВивиPraynig Praynig Praynig

# 713
  • Мнения: 207
Ах, да забравих да добавя мерните еденици - Естрадиол - 447  pg/ml при реферетни стойности (12,5 - 166) и Тестостерон - 0,087 nmol/l при рефертни стойности (0,22 - 2,9). Измерването беше на 3ти ден. другите хормони бяха ок.

# 714
  • Мнения: 207
Ох момичета, иаз вече категорично се включвам към вас. Днес ме "зарадваха", че трябва да правя ИКСИ... ooooh!

# 715
  • Мнения: 212
Минавам да споделя, че с вчерашните силни болки в корема, май съвсем се изпари надеждата ми за добър край на пъвият ми опит. Sad И днес имам кървене, пак си е с кафеникав цвят, но има и кръв. Явно, че надеждите се изпариха. Болно ми е и много тъжно, но няма какво да се направи.

# 716
  • Мнения: 371
Аз имам един въпрос: при какви случай се препоръчва  ин - витро матурация? При пациентки със съмнение за ИЯР ли? Чудя се също дали при една силна стимулация и ИКСИ след това може нещата да се влошат с яйчниковият резерв.
Предварително благодаря
 

# 717
  • София
  • Мнения: 23 175
Аз имам един въпрос: при какви случай се препоръчва  ин - витро матурация? При пациентки със съмнение за ИЯР ли? Чудя се също дали при една силна стимулация и ИКСИ след това може нещата да се влошат с яйчниковият резерв.
Предварително благодаря
 
Точно при такива не се препоръчва.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 030
Marise, матурацията е щадящ за жената метод (няма стимулация, няма опасност от хиперстимулация), а за кого е подходящ може да прочетеш най-добре тук http://www.ivf.bg/en/assisted-reproductive-technologies/in-vitro-maturacia.html
Не зная каква е успеваемостта му. Споделете, ако знаете за успешни случаи с матурация. Аз говорих с моя гинеколог (преди да тръгна още по клиники) за този метод и думите му бяха - "Едно бебе се роди от матурация и всички медии писаха за това", с което ми намекна, че не е много успешен...

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 12:44 от Speed76

# 719
  • Мнения: 85
Здравейте,

Моля за малко помощ. След година неуспешни опити, вече се насочваме към инвитро.

Бих искала да попитам, че никъде не откривам колко време отнемат предварителните изследвания. Тоест дали е повече от месец. И трябва ли всичко да се прави наново. Тъй като аз вече имам цитолни маски, хормонални изследвания,цветна симка,  лапароскопия и спермограма( евентуално тя може би трябва да се направи отново, че мина вече 1 година).

За самата процедура е ясно около седмица....

Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт