Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ, да поговорим - 37

  • 46 114
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 23 175


За самата процедура е ясно около седмица....

По-скоро 2 седмици.
Иначе като гледам си имате каквото трябва, зависи с каква давност са. Ще ви трябват и изследвания за спин, хепатит и още нещо от този род, но те стават бързо.
И много зависи къде ще правите опита, в някои клиники искат и други изследвания.

# 721
  • Мнения: 85
Благодаря,

Значи ако всичко е наред и се действа експедитивно, може в рамките на един месец да се направи всичко и да се пристъпи към процедурата.

Но толкова сме чакали може и два месеца ако трябва да изчакаме...

# 722
  • Мнения: 317
Е момичета дойде и нашия ред да започваме стимулацията.Изписаха на зълвата меногон,3 дни по 4 инжекции.Тази сутрин я прегледаха и казали ,че има само 2 фоликули,и я посъветвали да прекъсне всичко,включително и фонда SadНе и давали никакви гаранции за нищо,но тя отказала да прекъсва и да видим какво ще стане.Дано нещата се развият добре,знаем че шанса е малък нооо
Няма ли вариант сега да спрат,и да опитат другия месец без да си губи правата във фонда newsm78,тя дефакто до сега не е ползвала нищо от тях ,всичко си плаща досега,изследвания ,прегледи.Едва днес са и правили кръв чрез фонда и не е платила на док за прегледа.Какво тогава да прекъсва не ми е ясно

# 723
  • София
  • Мнения: 23 175
Ами добре е решила да не се отказва, според мен.
Ако се откаже сега губи при всички случаи, щом няма да може да си ползва опита по фонда.
А резултатите от изследванията как са и?
Колко са големи тия два фоликула?

# 724
  • Мнения: 212
 Когато си правих аз процедурата, имаше една жена, която не се повлия от стимулацията и се отказа, но доколкото разбрах, опитът от фонда си изгаря, независимо, че не е израсходвала парите. Но не мога да дам мнение кое е по-добре, дали да се откаже или не.
Дано да има късмет! fingerscrossed

# 725
  • София
  • Мнения: 6 232
mamagali_vanko,за мен лично да си гърми патроните за Фонда при това положение е безсмислено. Наистина,няма гаранция,че и следващия път няма да се получи същото,но си е чудо да ти уцелят стимулацията от първи път,без да са имали наблюдение преди.Лекарствата,с които е започнала,не са скъпи,ако има възможност по-добре да си плати  и да довърши като си го самофинансира,при всички случаи трябва да  й излезне доста по-малко от полагаемите ни се 5000, а заповедта важи 6 месеца-няма да й го отбелязват,ако не стане,другия ще го започнат по фонда,с по-скъпите лекарства,например гонал,след като не й понася добре меногон и може да изглежда различно  newsm78

# 726
  • София
  • Мнения: 23 175
Аз преди да започна опита подписах едни документи за фонда, че започвам. Така че ако и тя е подписала подобни документи, няма сега как да кажат че не е започнала.
По-добре да видят как ще реагира изобщо на стимулацията.
Много ми е интересно защо са започнали с меногон  Rolling Eyes
Щом е само меногон изглежда като да е по къс протокол?
Трябва да е пуснала хормони преди да сложат първата инжекция?
Как са били резултатите, сега как са на четвъртия ден?
За да се откаже човек трябва да са му разяснили ситуацията подробно.

# 727
  • София
  • Мнения: 6 232
Аз не съм подписвала нищо-чак на пункцията дават едни декларации,че ще си доплатиш всичко,което надхвърля сумата по Фонда и там няма как да разберат дали  този опит не си е мой,освен,ако получат такава информация от клиниката.Едва ли я изпращат,обаче, при старта,след като има възможност,ако не вървят нещата да се спре и да се плати всичко до момента. Явно,зависи от клиниката  Thinking.
Най-добре да обсъди възможностите и с лекаря си-какво може и какво не. Два фоликула са си две яйцеклетки,ако хормоните са добре. На мен днес ми извадиха една на ЕЦ и пак ще си  я чакам да стане.

# 728
  • Мнения: 317
Сега се чухме и каза че вчера размера им бил 7мм,а днес нараснли на 10-12,а за хормоните казали че били като за две фоликули,не знам какво е имала предвид.Увеличила и е дозата меногон на 225мл два пъти на ден

# 729
  • София
  • Мнения: 1 030
mamagali_vanko, явно опитът продължава!
Хриси, аз още на прегледа предния месец (един ден преди да започна с блокажа, когато получих и книжката, и протокола), слязох долу при Бъндарска с няколко копия от заповедта. После при нея тя ми подготви няколко листа, които подписах. Но със сигурност документацията се изпраща във Фонда, след трансфера, та има начини според мен да се спре в самото начало. То пък и всичко може да му се случи на човек, след като е почнал с блокажа и да не стигне до стимулация - какво се прави в тези случаи? Със сигурност е помислено по тези въпроси, може би трябва да се попита Стефи от Зачатие?

# 730
  • София
  • Мнения: 6 232
mamagali_vanko  ,че то й остават още 3-4 дни стимулация,ако продължат да растат по този начин, и хормоните й вървят добре. Не знам, аз бих продължила,защото дори и неуспеха  е крачка напред-първо,дали се оплождат добре,как вървят като ембриони, до колко се имплантират-поне да тъсят нататък причини,ако не стане... и наистина трябва да има начин да не си загубиш опита,заради някаква лека издънка

# 731
  • Мнения: 327
преди да се започне всеки опит, финансиран от фонда, пациента е длъжен да подпише документ, с който да декларира това, че започва опит (по къс протокол - в деня на първите инжекции, при дълъг протокол - в деня на поставяне на блокажа)
с този документ на клиниката се превежда сумата от 2,000 лв
остатъкът фонда превежда след завършване на процедурата
всичко това го пише в Правилника

# 732
  • София
  • Мнения: 23 175
Сега се чухме и каза че вчера размера им бил 7мм,а днес нараснли на 10-12,а за хормоните казали че били като за две фоликули,не знам какво е имала предвид.Увеличила и е дозата меногон на 225мл два пъти на ден
МОже пък да се появят и още  fingerscrossed

# 733
  • Мнения: 317
Сега се чухме и каза че вчера размера им бил 7мм,а днес нараснли на 10-12,а за хормоните казали че били като за две фоликули,не знам какво е имала предвид.Увеличила и е дозата меногон на 225мл два пъти на ден
МОже пък да се появят и още  fingerscrossed
възможно ли е да се появят още Praynig,тя е говорила с док че няма да се отказва и продължават(и тогава са и увеличили дозата меногон)дай боже всичко да е наред
благодаря ви за отговорите много ни помагате,успех и на вас  bouquet

# 734
  • Мнения: 443
Милички ,направо ми става мъчно 3а вас ,като чета  по колко време чакате одобрения и т.н. zа опит по  фонда,Не мога да ра3бера zаЩо  е тая хамалогия и това протакване.Само 3а статистиката   споделям ,как е тук  при мен  в Австрия ,но не  е навсякъде  в чужбина така.иzбираШ си клиника,провеждаШ  предварителен ра3говор с док с  всички и3следвания направени предварително които са публикувани в сайта им,носи се съЩо и документ който потвърждава проблема с който отговаряШ 3а право  на опит по фонда ,и  процедурата 3апочва с  следваЩия  цикъл.Има правилник в който са описани кои случаи пол3ват право на опит по фонда ,например двете тръби zапуШени,или  много лоШа спермограма,и се отива  в клиниката с съответния документ.Никакви координаторки,не го zнам къде е тоя  фонд ,не се подават   в него  никакви документи.КЛиниката им праЩа каквото иzискват  zа теб и това е.Никакво чакане,zаписване...Ние така се Шмугнахме както се ка3ва по  тукаШния фонд с  една  стара  лоШа спермограма,чиято давност (1год. иzискват най много ) и3тичаШе след  две седмици,и с втора (иzискват  две)  zначително подобрена.И така направихме 3 опита по фонда,добре ,че  я намерих   таzи старата  тогава.ОПитите по фонда са 4 тук, и нямат срок на пол3ване и не се иска всеки път  документа който дока3ва проблема.Дали по фонда или не ,всеки си zаписва  час ,той е  евентуално след месец, два най много и процедурата zапочва.Фонда си е  фонд и им плаЩа на клиниките ,не мога да раzбера zаЩо бавят ,страх ги е да не  се и34ерпа особено бърzо ли, ужас направо.
Тук фонда поема само 70 %  ,останалото си го плаЩаме , инвитро идва към 1000 евро по фонда, икси  около 1300 евро най много.

Особено  в подобни случаи когато процедурата се прекрати в самото  й начало,как така Ще  zаписва наново ред  да  се чака до 6 месеца   Shocked


Ние с бебо се видяхме миналата седмица ,добре сме,дано да сме все така добре,че аz от преглед  до преглед откачам да мисля ,там  ли е  бебо,добре ли е , дано все така да сме докрая.Ока3а се  че тук се zаписва   термин 3а раждане оЩе в  10 седмица, на мен кой да ми  каже , аz мислех  ,че като  при нас , като тръгне и айййдееее   в някоя  болница,ама не,всички добри клиники zаети  до февруари.Записах се в две ,и двете са ми доста  далеч ,но няма свободни наблиzо и ме викат сега на 6 .08  в едната zа прегледи ,искат ме zа 3 часа каzаха,чудо,какво Ще правим 3 часа нямам идея ,дано да  гледаме  бебо.

То както почнах темата  ,гледам тя свърШва ,пожелавам  ви много късмет ,успеШни процедури  и тройни 4гх.  И малко бременни вируси пак  Laughing
 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 03:36 от Shanna

Общи условия

Активация на акаунт