Рецепти за конвекционна фурна

  • 74 905
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 903
Шоколадов сладкиш

2 яйца
1/2 ч.ч захар
1/2 ч.ч кисело мляко + 1к.л. сода
1 с.л. какао /аз ползвам  на Йоткер/ какаото е на вкус
1/2 ампула есенция ром
4-5 с.л. олио
1 ч.ч брашно / тестото трябва да е с гъстотата на кекс/
Всичко се обърква добре и се изсипва в намаслена тефлонова тавичка. Пече се 10-15 мин. на 225 градуса.
Отгоре се намазва докато е топло със затоплен в МВ течен шоколад.



# 46
  • Мнения: 0
Правих пълнени гъби печурки, та да споделя де  Laughing
Избрах по-едри гъби, махнах им пънчетата и ги накълцах на ситно. Към нарязаните пънчета добавих настърган кашкавал и малко топено-пушено сирене - количеството на пълнежа е зависимо от броя на гъбките. Объркоцва се много добре. С върха на ножа във всяка гъбка сложих маргарин и допълних с пълнежа. На горната скара за 20 минути на 225С станаха муци  Hug

# 47
  • Мнения: 1 092
Запис - мапис.. Къде съм бляла до сега?
И за да не е много нахално т.е само да крада идеи ето това съм правила аз:
- Пълнени доматки
 - Пълнени пиперки с  топено сирене за около 15 минути станаха на фурничката
- пържолки - първият път станаха за 15 минути, самото месо беше по крехко. После съм правила пак, но с по-жилаво месце. Трябваше им повече време, но също беше много вкусно.
Правила съм още пълнени патладжани с моцарела, ама не ми допаднаха твърде (много им беше малко моцарелата  Grinning) и печени крилца, но те бяха овкусени по най-обикновен начин и печени. Нищо специално, но станаха много вкусни. Това се сещам в момента.

# 48
  • Мнения: 0
Ето какво сътворих Simple Smile
Пълнени картофи. Необходими продукти в зависимост от броя на семейството по-големи картофи, шунка, лук, извара,яйца,копър,топено сиренце,кашкавал.
Картофите нарязах надлъжно и ги издълбах. Ситно нарязаната им вътрешна част добавих към ситно нарязаните лук,шунка и копър.В сместа сложих малко извара и няколко яйчица за спойка. На всеки картоф сложих тънко нарязани кръгчета топено сиренце. Малко преди да са напълно готови поръсих със кашкавал. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
 cook здравейте, момичета, скоро правих една моя измишльотина и в къщи я харесаха.
 Пилешко филе с картофено пюре
 1 тарелка пилешко филе
 1 пак.готово картофено пюре
 гъби на око
 черен пипер
 пикантина
 Пилешкото филе го нарязах на парчета, като за кебап. Запържих го леко с пикантина и малко черен пипер. Картофеното пюре го приготвих по описаната рецепта на кутията. В малка тавичка наредих най-напред 1 ред пилешко филе,след това картофено пюре и накрая гъби нарязани на ситно и така до изчерпване на количеството продукти. Сложих във фурната на горна скара и пекох 20 мин на 200 С. След това настъргах малко кашкавал и запекох още малко докато се разтопи кашкавала. Стана супер!  Yum

# 50
  • Мнения: 0
 cook Днес реших да направя един сладкиш, който прави свекърва ми. Мисля, че се получи много добре.
 Продукти за блата:

  180 гр захар
  4 яйца
  100 г олио
   250 г брашно
   
   Всичко се разбива, да стане като кексово тесто. пекох го на горна скара на180С 20 мин.
 след като се изпече, още горещ се дупчи с химикалка, дупките се правят по- на гъсто, оставя се да изстине.
   
    Крем:
    1 и 1/2  к.ч. прясно мляко
    1 пак. масло
    4-5 с.л. горчиво какао
    1 к.ч. захар
   Всички съставки се кипват и още горещ се сипва в/у сладкиша. Като най-напред се запълват дупките. Отгоре се поръсва с кокосово брашно. baloni Стана  много хубав опитайте! Не направих снимка, защото мойте мъже бяха гладни и почти го изядоха, но обещавам следващия път да го снимам. Party

# 51
  • Мнения: 0
За вечера отново реших да импровизирам и мисля, че се получи добре!

# 52
  • Мнения: 0
 cook Вечерята ми беше нов експеримент и мисля, че се получи добре, щом се изяде.
   
 
Пилешко филе с гъби в сметанов сос.
 
  Продукти:
  пилешко филе около 600 г
  1 ч.ч. гъби от консерва
  2 с.л. заквасена сметана
  1 фикс Маги за "Пилешко филе с гъби в сметанов сос"
  черен пипер
  Начин на приготвяне:
  Запържих месото в тефлонов тиган с малко мазнина, сложих малко черен пипер, когато месото се запържи, сложих и гъбите и накрая сложих 2 с. л. заквасена сметана. Пържих още малко. Разтворих фикса на Маги не с 700 г вода както пише в рецептата, а с 200 г. Накрая изсипах месото в тавичка и прибавих фикса. Пекох на горна скара 20 мин на 180 С newsm51

# 53
  • Мнения: 903
Пилешко филе с гъбен сос

1кг. пилешко филе
2 ч.л.горчица
2с.л. гъбена крем супа на прах
1с.л. брашно
сол,соев сос, подправка за пиле,черен пипер
олио
Пилето се нарязва на хапки. В една купа се смесват горчицата, олио, сол, подправките, соевия сос и 1с.л. гъбена крем супа. В тази смес пилето трябва да престои 1 - 3ч./може и без да стои/ После се пече 20мин. на горна скара, като се разбърква на десетата минута. В тавичката се отделя сосче. Изваждам пилето като се опече и после сосчето го сгъстявам на газовия котлон със 1с.л. брашно и 1с.л. гъбена крем супа, разтворени във вода. Месото го сервирам с топка картофено пюре или ориз и поливам със сосчето.
Бон Апета!

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Пилешки дробчета по селски

500гр. пил. дробчета
моркови
лук
чушка
зехтин

Пълна импровизация, но се получи страхотно, взех от алуминиевите формички за еднократна употреба с капак, но капака го замених с фолио, защото онзи е хартиен и не става за нашите фурни, та в тавичката се слагат измитите дробчета, поръсих малко пикантина, нарязах бейби моркови от консерва, една зелена чушка на ивици, 2 стръка пресен лук, чаена лъжичка зехтин и захлупих с фолиото.
На 220 градуса на долната скара за 40 минути, като на 20-тата аз ги разбърках, станаха страхотни.

# 55
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 029
Шаран на фурна

4 глави лук
2-3 моркова
200гр гъби печурки (консерва)
малко стафиди
домати
соев сос но не солен
1-2 шарана не големи
3 скилидки чесън
200гр бяло вино
сол

В тиган се задушават нарязаният на ивички лук, морковите (на кубчета), чесъна, стафидите, солта, виното и гъбите. КАто са почти готови се прибавят доматите (количество на вкус) и соса. Оставя се малко да се позадушат. В тавичка се изсипва тази смес, а отгоре се слага шарана (измит, изчистен, осолен и без главата и опашката) с резенчета лимон и се пече във НЛОто 15 мин на 150С, после внимателно се обръща само шарана и се пече 10 мин на 150С и е готово.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 16:12 от Angela61

# 56
  • Мнения: 0
Ето го и моето прослувуто "Пиле с гъби", рецептата е някъде из форума, но ми се наложи да направя няколко промени поради липса на продукти в магазинът.... Сега ми харесва много повече. Купих пилешки гърди мариновани не замръзени,а охладени, крема сирене и обикновено топено сирене с вкус на шунка, добавих и малко кромид лук,вълшебен вкус,черен пипер,чубрица,зехтин. В зехтина обърнах пилешките хапки,колкото да побелеят, сложих ги в тефлоновата тавичка на долната скара, върху тях наредих гъбките (измити в малка тенджерка, с брашно и вода) и кромидия лук нарязан на дребно, а крема сиренето и топеното сирене смесих до получаването на гъста каша, към тях прибавих вълшебен вкус,чубричка и черен пипер. Облизахме си пръстите Simple Smile
http://littleivi.snimka.bg/cooking/vkusotii.511957.20771947
http://littleivi.snimka.bg/cooking/vkusotii.511957.20771999

# 57
  • Мнения: 0
Лесна торта
Необходими продукти:
2 рула (хубаво едното да е бяло, а другото кафяво)
1 кофичка кисело мляко
1 пакетче желатин
200-400 гр. течен шоколад
2 банана,киви
150 гр. лешници
кокос
купа,алуминиево фолио,олио
Начин на приготвяне:
Кръгла купа се намазва с малко олио, в нея се поставя фолио, което трябва да излиза извън нея.
Рулата се режат на тънки кръгчета и с тях се "облепват" дъното и стените на купата(хубаво е да се наредят шахматно).В друг съд се сместавт киселото мляко и течният шоколад, до хомогенна смес. Към тях се прибавят бананите и кивито нарязани на кубчета,лешниците( които се смилат с пасатор) и кокосовите стърготини.Желатинът се слага в купичка с малко вода,докато набъбне и след това се разтваря на водна баня ( или в микровълнова), той също се добавя към сместта. Готовият крем се изсипва в средата на купата, отгоре се реди още един ред от рулото. Върху него се поставя чиния с диаметърът на купата, увива се с фолиото и се слага в хладилник за 24 часа.На другият ден се овива от фолиото и внимателно се обръща в подходящ съд. Бон апети!
http://littleivi.snimka.bg/cooking/vkusotii.511957.20772506

# 58
  • Мнения: 76
Пилешки крилца

Наистина съм очарована колко хубави се получиха (както и всякакво печено пиле, между другото). Крилцата се почистват, измиват и намазват със зехтин, поръсват се със сол, черен пипер и Пикантина за пиле. Нареждат се плътно върху решетката, пече се 20 мин. след което се маже отново със зехтин и се пускат за още 20 мин. Крилцата стават много сочни отвътре и хрупкави отвънка, бих казала, че това е доста по-здравословен и по-вкусен еквивалент на всякакви други рецепти за крилца, без конвекционна фурна. Опитайте, много лесно и много вкусно! Simple Smile

# 59

Общи условия

Активация на акаунт