Рецепти за конвекционна фурна

  • 74 969
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
 PartyЗдравейте и Честита Коледа!:)
Много съм доволна, след известна борба с НЛО-то, направих своя кекс.
Простичък е но стана хубав и вкусен.
Рецептата е :
2яйца, 1 ч.ч захар, 1оомл. олио, 1/2 кофичка кисело мляко, щипка сода, ванилия и какао.
Приготовлението е стандартно, само че когато сипвам сместа във вормата за кекс оставям една малка част, в която слагам какото и разбърквам.След това сипвам сместта във вормата.По този начин кексът става шарен.Това което ми направи впечетление е че при мен на 200градуса с фолио 35мин. печене нищо не се получи, но след като махнах фолиото и намалих температурата на 175, всичко си дойде на мястото.Наду се и стана хубав.

 newsm78 защо обаче не мога да вмъкна изображение ?
 #Crazyкак става?

# 61
  • Мнения: 534
Момичета, как печете тези кексове в конвекторните фурни? newsm78
Моята е на Ронсън и освен да правя ребърца и печено пиле друго не правя. Картофки от време на време и сега се учудват като как точно печете кексовете...
Споделете, моля! Hug

# 62
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Party

 newsm78 защо обаче не мога да вмъкна изображение ?
 #Crazyкак става?

За да вмъкнеш изображение, трябва да използваш някоя от безплатните програми за качване на снимки, които можеш да намериш в интернет.Аз използвам TinPic, но тя не е на български.

# 63
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Момичета, как печете тези кексове в конвекторните фурни? newsm78
Моята е на Ронсън и освен да правя ребърца и печено пиле друго не правя. Картофки от време на време и сега се учудват като как точно печете кексовете...
Споделете, моля! Hug
Виж в началото на рецептите. Би трябвало да има и обяснението заедно с рецептата.

# 64
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
МОЛЯ ВИ НАУЧЕТЕ СЕ ДА ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСИТЕ В СЪОТВЕТНАТА ТЕМА.ТУКА Е САМО ЗА РЕЦЕПТИ

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536855.0

# 65
  • Мнения: 2
За много години, момичета!

 Тази фурничка наистина е бижу. Още първият ми опит се оказа сполучлив, направен по рецептата от книжката към фурната (бяха само две рецепти, това ме възмути, затова ви изчетох обстойно, а и не само вас).
Споделям го: Печено цяло пиле.  Намазах го 2 пъти преди да го сложа с мед, оцет, нишесте (по 1 с. л., разбити в чаша); пекох го на долна скара по 20 мин, като го обръщах два пъти и пак го намазвах. Отдолу, под скарата (не го пишеше в книжката, но с извод от вашите коментари тук) напълних в тавичката половин сантиметър вода, за да се изпарява и да не става сухо, както вие споделяте). Стана супер.    chef

# 66
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
запис     bouquet

# 67
  • Мнения: 1
Дсравейте.Да запиша и аз една рецепта,която стана страхотно във фурничката-малко модифицирана от Делта:печени и обелени чушки се нарязват на парчета в намаслена тавичка.Отделно се разбиват 4 яйца,1 коф. кисело мляко, 1 кубче зеленчуков бульон,черен пипер,чесън на прах,сол,натрошено сирене,настърган кашкавал,чубрица,магданоз.Всичко се обърква и с това се заливат чушките и пак се объркват.Слага се във вурничката на горна скара за 30-40 мин. на 250 градуса.Стана страхотно!

# 68
  • Мнения: 1
Метод за правене на кьополу отнема 35-40 минути всичко.
1 големичък патладжан
5 зелени чушки по-едри
1/2 връзка магданоз и чесън на вкус, сол и зехтин
На висока скара подреждам зеленчуците цели само измити. 250 градуса 20 минути. Обръщам ги по средата на печенето. Като звънне фурната ги слагам в две торби за 10 минути да им се надигне кожичката.
Обелвам зеленчуците става много лесно и ги пускам в блендера да се кълцат , добавям подправките и зехтин на вкус.Не го меля на много еднородна маса а да стои като кълцано.

# 69
  • Мнения: 118
Момичета, моля ви като давате рецепта да пишете на колко градуса и на коя скара печете, за да може новобранците да се ориентираме по-лесно.   bouquet
Ето нещо и от мен: Сирене във фолио
Парчета обезсолено сирене, дебели около 2 см., оваляни в зехтин, червен пипер и босилек, завити в алуминиево фолио. На горната скара, за десет минути , на 200 градуса. Станаха супер, да ви е сладко!

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 21:05 от donbonbon

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 063
Правя разкошни пилешки крилца в нея. Да си оближеш пръстите. Рецептата за марината я взех от нета:
1 с.л. мед,
1-2 с.л. горчица,
2-3 счукани скилидки чесън,
2 с.л. лимонов сок,
2 с.л. соев сос,
1 с.л. сос чили или друг лют (по желание)
2 с.л. кетчуп
Всичко разбърквам направо в тавичката, намазвам крилцата. Хубаво е да отлежат поне час.
След това ги пека с тавичката на долна скара на 250 градуса 20-25 мин. от едната страна и ги обръщам още 10 мин. от другата страна.

# 71
# 72
  • София
  • Мнения: 1 950
Питка

Рецептата с малки промени от тук http://www.kakprosto.ru/kak-81662-kak-ispech-hleb-v-aerogrile



Продукти:
700гр брашно
300 мл вода /може и малко повече да се наложи - според тестото се водих/
1/2 кубче прясна мая
1 яйце
1 с.л захар
1 ч.л сол
1 с.л олио

Замесва се тестото, втасва докато удвои обема си, в случая разточих на кръг, намазах с маргарин, нарязах като торта и всяко парче навих на кифла. Пак втасва и се пече.
Пекох първо на 180гр 20 мин, после на 200гр малко повече от 10 мин и извадих и обърнах, за да се опече и долната кора - на 225гр около 7 мин. на долната скара.


Друга рецепта, която често правя във фурничката е Кекса на Селма - шоколадовия вариант
Пека 40 мин. на 175 градуса на долната скара.

# 73
  • Мнения: 1 172
Здравейте!

От вчера притежавам конвекционна халогенна фурна, чета другата тема за употребата,чета и тук рецептите и имам два принципни въпроса:

1.Защо след като фурната има опция за задушаване на зеленчуци, в повечето рецепти пише,че си задушавате зеленчуците отделно на котлон?

2. Когато в дадена рецепта пише по време на готвене да се отвори тенджерата и да се разбърка / или обърне, трябва ли да се изключи фурната или е допустимо без изключване да вдигна капака и да разбъркам?

Ако позволите, и трети въпрос: може ли в тази фурна ( защо ѝ викате НЛО?) да се приготвят ястия в плик? Най-бързи и сочни ми стават пилешко месо + картофи+ подправки в плик, но в класическа фурна. В тази ще се получи ли?

Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 16:11 от Amelly

# 74
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Здравейте!

От вчера притежавам конвекционна халогенна фурна, чета другата тема за употребата,чета и тук рецептите и имам два принципни въпроса:

1.Защо след като фурната има опция за задушаване на зеленчуци, в повечето рецепти пише,че си задушавате зеленчуците отделно на котлон?

2. Когато в дадена рецепта пише по време на готвене да се отвори тенджерата и да се разбърка / или обърне, трябва ли да се изключи фурната или е допустимо без изключване да вдигна капака и да разбъркам?

Ако позволите, и трети въпрос: може ли в тази фурна ( защо ѝ викате НЛО?) да се приготвят ястия в плик? Най-бързи и сочни ми стават пилешко месо + картофи+ подправки в плик, но в класическа фурна. В тази ще се получи ли?
Отговарям ти...
1. Пробвай да задушиш зеленчуци и ако е описано още по-добре. Просто с опитване се разбира. Някои неща е по - лесно и бързо първо да се полуприготвят на котлона и после да се довършат в НЛОто.
2. Вдигайки дръжката на капака дори и по време на печене, се изключва нагревателя и печенето временно спира. Таймера обаче продължава да отчита времето. Когато поставиш пак капака и спуснеш дръжката до долу, печенето се възстановява. Защо и викаме НЛО поради приликата като цяло (капака с нагревателя, тялото и светлините напомнят за НЛО.
3. Да, може да се пече в плик. Аз така си пека риба. Но пак ще напомня, че с картофите не ми се получава.

Общи условия

Активация на акаунт