Рецепти за конвекционна фурна

  • 75 007
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 172
Благодаря ти, Angela61 , много си отзивчива!

Свекърва ми също ми даде някои идеи на база нейния опит от младини с модерните тогава електрически тенджери  Simple Smile

Утре запрятам ръкави и почвам с пробите  Simple Smile

# 76
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 121
Благодаря ти, Angela61 , много си отзивчива!

Свекърва ми също ми даде някои идеи на база нейния опит от младини с модерните тогава електрически тенджери  Simple Smile

Утре запрятам ръкави и почвам с пробите  Simple Smile
Благодаря ти за добрите думи,
има разлика между ел. тенджера и тази фурничка. Казвам ти го от личен опит. Действала съм и с двете устройства Simple Smile
Успех в опитите и не се отчайвай и отказвай да опитваш Simple Smile

# 77
  • Мнения: 503
Momi4eta napravih keksa na Delta no nemojah da go izpeka. Ostana surov  ot vatre.

# 78
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 121
Пробвай да печеш първо покрит за да се опече отдолу и после открито за да се опече и отгоре. Преди да ги извадиш пробвай с клечка за зъби дали е опечен отвътре (не трябва да остава тесто по клечката). Ако не е опечен покрий отново и печи за да се доопече. Имай предвид дебелината на тавичката или формата. Силиконовите са добри, както и тънките тефлонови тавички. Ако е по-дебела тавата, не се опича добре. Не се отчайвай, пробвай пак докато налучкаш начина.

# 79
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета, отдавна се чудя,дали да си купя тази фурна. Сега наближава есента, когато трябва да пека чушки за зимнина, та отново се зачудих, дали няма да ми е по - удобно с нея. Моля ви, ако някой види това, пишете, дали става за печене на чушки, изпича ли ги добре,на опечени ли приличат повече или на варени. Бързо ли стават и какво количество се зарежда на едно печене, само на скарата, на един ред ли се нареждат, защото става дума за голямо количество

# 80
  • Мнения: 210
Аз лично за ежедновно ползване пека чушки в нея. Броя зависи от размера на чушките. Около десетина чушки за 12 минути някъде. Стават много вкусни (вкусът е на печени, а не на варени чушки) и кожичката се вдига идеално, белят се много лесно, даже ги оставям и вътре да си се задушат и да падне още по-лесно, но за огромни количества - не знам. То зависи и какво разбираш и под големи количества и на какво ги печеш иначе. Ние печем около 20 кг и го правим на ламарина с горелка или на дървена печка на село. На чушкопек или парти грил не бих си го причинила, предпочитам в НЛО-то. Забравих да добавя - пека ги на горна скара и не ги въртя. Не съм пробвала да сложа и на двете скари досега, защото обикновено на един ред са ми достатъчни.

# 81
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 121
За зимнина май е по-добре да си е на тенекия. Колкото и да е икономично НЛОто е за малки количества или много дози, а това си е изхабено количество ток. Иначе стават много хубави във фурничката. 12-13 мин печене. Аз ги пекох на долната скара на 200С.

# 82
  • Мнения: 14
Момичета, много благодаря за бързите изчерпателни отговори. Става дума за 9 - 10 пакета по 12 - 15 чушки средно, което както чета ще ми отнеме 2 - 2.5 часа, но пък беленето ще е много по - бързо, така, че май сега е момента да си я напазарувам.

# 83
  • Мнения: 2 152
Момичета, много благодаря за бързите изчерпателни отговори. Става дума за 9 - 10 пакета по 12 - 15 чушки средно, което както чета ще ми отнеме 2 - 2.5 часа, но пък беленето ще е много по - бързо, така, че май сега е момента да си я напазарувам.

Е, напазарува ли? Колко време ти отне печенето на това количество?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
търся рецепта за шаран /нещо по просто/ в такава фурна   bouquet

# 85
  • Мнения: 2 152
търся рецепта за шаран /нещо по просто/ в такава фурна   bouquet

Имам няколко простички варианта - да го опечеш в халогенната фурна:
-единият :
режеш на парчета, осоляваш и леко овкусяваш и печеш на 220 С върху скаричката
-другият:
зеленчуци, пълниш го леко и около него, намазняваш купата и го слагаш на дъното и печеш до готовност
Успех

# 86
  • Мнения: 14
Момичета, много благодаря за бързите изчерпателни отговори. Става дума за 9 - 10 пакета по 12 - 15 чушки средно, което както чета ще ми отнеме 2 - 2.5 часа, но пък беленето ще е много по - бързо, така, че май сега е момента да си я напазарувам.

Е, напазарува ли? Колко време ти отне печенето на това количество?
Не, не съм още.., щях да се похваля,ако бях.

# 87
  • Мнения: 2 152
Пожелавам ти да намериш време в почивните дни

# 88
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 121
търся рецепта за шаран /нещо по просто/ в такава фурна   bouquet
На 4стр. на тази тема под номер #55 съм дала рецепта за шаран, който приготвих в тази фурничка. Снимките за съжаление вече ги нямам.

# 89
  • Мнения: 14
Привет на всички в тази тема. Вече мога да се похваля и аз с фурна. Имам я от седмица някъде. Чушките ги опекох и сложих във фризер, 5 пакета. Пекох ги изтърбушени, но ми направи впечатление, после, когато приготвях само за ядене, не изтърбушените се белят по добре около дръжката. Но това май е така и при печене на други уреди. Иначе вкусът е като печени във фурна, не като от чушкопек или ламарина. Други постижения до момента са ми: Пилешки бутчета с картофки в плик за печене; Пастърва в плик; Печена царевица; Тиквички печени. Всички тези се получиха добре, имам и неуспех: пилешки крилца, пекох ги както са замразени, намазани със зехтин и подправки, с вода отдолу, но станаха жилави. Може би, защото още не бях се снабдила с пликове за печене. Като цяло смятам, че уредът е добър, но не замества голямата фурна, в нея нещата стават по вкусни, а тук всичко се подправя с много неща за да добие вкус. За двама души обаче, каквото е моето домакинство, е добро решение.

Общи условия

Активация на акаунт