Ултра лято Албена 2010 (Тема 4)

  • 59 718
  • 709
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 214
Kalentina на снимката ми се виждат хубави басейните,дано няма проблем с местата.А някой знае ли как е анимацията в Мура,въпреки че незнам колко ще е интересно за моето момче,то е на 11г.
На басейна Славуна- Гергана се нареждат столчета и на мини сцената се изнасят представления . Всяка година сцените са еднакви . Има бинго, пародийно шоу, клоуни ....

# 691
  • Мнения: 2 804
Ура! Резервацията ми е потвърдена! Живот и здраве ще бъдем в Добротица от 23.08 до 02.09. Май имаше още някой от тук по това време. Ще се радвам да открия съфорумки, че ще имам голяма нужда от компания - ще съм сама с трите деца. За този хотел до момента май преобладават доволните завърнали се, дано и ние сме такива.

Nevdi, сигурна съм, че ще останете доволни  Sunglasses Недоволен от хотела аз поне не съм срещала тук. Забележките, които съм писала са дребни и като цяло се губят на общия фон  Laughing Аз с удоволствие бих отишла пак догодина.
Завиждам ви, че почивката ви тепърва предстои.
Аз се надявам до края на сезона да направим още едно море. Този път сигурно в Гърция, че ни е по-близо.

Лолита, входът за Ботаническата градина за възрастни е 10 лв., а за детето беше безплатно. Не ми се стори много, предвид парите които харчехме всяка вечер в лунапарковете в Албена.

# 692
  • Мнения: X
От толкова, четене на тази тема и проучване вече знам Албена наизуст, без никога да съм ходила там. Laughing
Хахаххаха  Joy и аз съм така  hahaha
Simple SmileТо и аз така,но точно подготовката за една почивка,също е толкова хубаво,колкото самата почивка.
А от тук много информация получих,дано да няма разочарования,по принцип съм много положително настроена и много обичам морето.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 296
аз щях да питам. гледам по снимките , че доста от вас са посетили и Ботаническата градина. колко е входът за възрастни? понеже от несигурни източници разбрах, че е 20 лв. на човек.
10 лв. на човек и по 2 лв. на дете.
За Двореца цената е същата.

# 694
  • Мнения: 4 195
Хайде и аз пак да се включа. Както казах, много ни хареса Албена, хотела и всичко, което е свързано с тях. Има няколко неща, които мога да отбележа, но не като минус, а като факти.
Те не са свързани с хотела и с курорта, а например със цените извън хотела - останах изумена от цената на всичко - Кока кола 1 л - 3 лв!!!, сладолед под 2,50 нямаше Shocked, всички лунапаркове и забавления бяха доста скъпи, минимум двойно. Адски много чужденци, просто отиваш в някой магазин и те посрещат на чужд език, просто не очакват българи, това ми беше просто неприятно. Всичко навсякъде написано на чужд език, все едно съм извън Бг. Знам, че сме малцинство там, но неприятното чувство в мен остана Confused
Само в ресторанта на коната база, която е на входа на Албена и е прекрасно място, къде поглезиха децата ни много, изкефихме се на всякакъв вид езда на нормални цени и в ресторанта им цените са по - ниски и от софийските, та там много ни хареса, препоръчвам го с две ръце, вместо да давате по 60 лв Shocked за 40 минути разходка с файтон и два коня #Crazy
Анимацията в хотела ни беше супер, дори отнесохме награди, като моята беше най - сладка - 20 минути хидроджет в Медика спа център в Добруджа, страхотен спа център, също препоръчвам.
Какво друго - а да, явно туристите се разпищяха за малкото шезлонги и кърпите вечно постлани на тях без собствениците им да са там и извадиха допълнителни шезлонги и кърпи.
Искам да разбия и един мит - румънците поне в нашия хотел бяха най - тихи, най - възпитани и най - не лакоми, за разлика от немците ите и българите, които ме изумиха с наглост, лакомия и простотия. Особен но немците - отвратителни.....
Догодина обаче ако сме там, ще е на първа линия, много ни харесаха - Калиакра особено и си заслужава всеки лев, също и Лагуните, много ни харесаха Peace
това е, разходките вечер по невероятния плаж, уникално кроткото море - просто плачех за вълни накрая, как пък една вълна не се появи, чистота навсякъде, персонала на хотела ни от до беше адски любезен, мили и отзивчив. Отличен 6 за Албена и хотел Оазис Peace
забравих да добавя - ходихме до нос Каликара и доста време се радвахме на истински делфини Hug

# 695
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Прочетох,че на съседния хотел басейните са много хубави и синчето,навярно ще иска повече да висим там,някакви отзиви за басейните?
Ако има някой завърнал се тези дни от Мура,нека сподели мнението си.

 Басейнът на Славуна и на Гергана е общ, но и Мура го ползва . Всъщност това са два басейна - детски и за възрастни, като този за възрастни расте така : 1,40 м дълбоко, 1,50 , 1,60 м . Има детска пързалка и гъбка, която пръска вода . Вижте го тук :
http://www.bultrips.com/images/2257_Slavuna_pool.jpg


Само дето това на снимката не е детския басейн, а този за възрастни... Mr. Green
Ето го детският - онова малкото в далечината, в центъра на което има гъба:

http://www.butiktravel.eu/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D … D0%B0%D0%BD%D0%B0

Опс, лошо копирах линка  Embarassed- на една от снимките в галерията се вижда и детският басейн, макар и доста отдалеч.

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 16:08 от lulumba

# 696
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 792
благодаря ви за инфото.   bouquet

# 697
  • Мнения: X
Moon Walk как са цените в конната база,за 11годишно момченце става ли.

lulumba, щом три хотела ползват тези басейни тогава въобще няма да има места около басейна?

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 16:23 от Анонимен

# 698
  • В.Търново
  • Мнения: 6 714
И аз питам за конната база за цените-за възрастни и за деца,моето е на 8г.

# 699
  • Мнения: 199
Arizona, като каза за шума се сетих, че всъщност точно под нашата стая беше помещението, където зареждаха с хранителни продукти, та точно под нашата тераса спираше по един камион със зеленчуци, плодове и тортички. Не мога да се сетя обаче по кое време на деня, но със сигурност не се е случвало да буди децата, а аз винаги бях информирана какви тортички ще има Mr. Green. Ето малко снимки:
1;2; 3; 4; 5;6; 7;8;9;10.
Moon Walk, радвам се, че и вие сте си изкарали хубаво. А за румънците съм абсолютно съгласна, не се забелязваха дори.
За ботаническата градина-плащаш 10лв. за възрастен и билетчето важи освен за нея и за Двореца. За деца до 7години е безплатно. На мен пък малко множко ми се видя, а и с количката не успяхме да разгледаме кой знае какво от Двореца.

# 700
  • Мнения: 214
Току - що попаднах на една снимка от хладилника на бара в х-л Нона - снимала съм изумлението си ... вижте сами :
http://prikachi.com/images/994/2344994X.jpg

# 701
  • София
  • Мнения: 3 700
Тази снимка е от 2008 година сега е ОИ

# 702
  • Мнения: 214
Тази снимка е от 2008 година сега е ОИ

И тогава беше ол инклузив, става въпрос за стоките, които можеш да си закупиш от бара [платените] . Цената е недопустима

# 703
  • Мнения: 4 195
ами за 2 по 20 минути езда за две деца ми взеха 30 лв. Тук в София за 30 минути за едно дете плащам 30 лв - тоест там е доста по евтино. Конете големите вечер ги изкарват пред двете тройки хотели - Мура, Нона и тн и там 1 час езда по плажа е 45 лв - със инструктор и тн.
За яздене на понито платих 24 лв за двамата и яздиха 40 минути = пак е по = евтино от София. Отделно децата ги разведоха из всички конюшни, показаха им всички коне, пипаха ги, храниха ги, имат уникален арабски кон, просто толкова красиво животно не бях виждала и така.
Това е конната база, която е при влизането в Албена отдясно се пада. Чудесна е и с кеф си оставях там парите, без да се чувствам прецакана, напротив. Всичко друго беше в пъти по - скъпо Tired
Да не говорим за снимащите по плажа господа, дето без да те питат снимат, после искат за снимката 10 лв, като им откажеш се мръщят. Правихме на децата ретроснимки, станаха супер и съм доволна. Голяма мания е там и плитките, на няколко места ги правят и в един момент де що имаше момиченце беше сплетено и бяха много сладки.
Един дюнер на плажа е 6 лв Shocked

Някои от търговците правят отстъпки за българи - например тези, които дават едни лодки като блъскащи се колички и в басейн - намират се в началото на плажа и за българите е доста по - евтино, от обявените цени Peace

# 704
  • Мнения: 2 867
Благодаря, изглежда приятно и нямам търпение, особено като видях снимката на плажа Party

Общи условия

Активация на акаунт