Къде направихте кръщенето?

  • 18 503
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 459
Нашето кръщане беше в "Свети Мина" до София! Съжалявам, защото не знаех, че събират всички записани за деня и ги кръщават накуп и естествено претупването на ритуала беше качествено!

# 61
  • Мнения: 22

Благодаря, мила. Не знаех това, а обичам да посещавам такива места.

# 62
  • Мнения: 1 931
На сина кръщенето го направихме в семинарията, беше много хубаво, нямаше претупване. Останах много доволна. На дъщерята в Петрич в черква Св. Никола, пак много хубаво стана.

# 63
  • София
  • Мнения: 30 253
Нашето кръщане беше в "Свети Мина" до София! Съжалявам, защото не знаех, че събират всички записани за деня и ги кръщават накуп и естествено претупването на ритуала беше качествено!

били са длъжни да ви информират  Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 1 817
Нашите деца кръстихме в храм "Св. Атанасий" във Варна. Всичко беше чудесно.

Преди два дни ходихме до "Дряновския манастир" Много се впечатлих от мястото, невероятно е гори, река, водопади, скали, пещери . Много е зареждащо. И църквата в манастира ни хареса и служителите...

# 65
  • Мнения: 844
В църквата на Семинарията - Св. Иван Рилски мисля, че се казваше. Зелено, спокойно и приятно. Самото кръщене - извършено перфектно и с доста внимание към нас. Не усетих грубото печелбарство и меркантилното поведение на което станах свидетел докато се интересувах от условията за кръщене в Св. Седмочисленици примерно.

# 66
  • Мнения: 309
Кръстищенето ни беше в св.София, много беше хубаво, много тържествено, много подредено, попа беше много усмихнат,  спокоен, въпреки че малката се съдра от рев, всичко беше чудесно.Даже попа се сети, че ни е венчавал с мъжа ми в същата църква преди 3 години.Сватбената церемония също мина вълшебно!Изобщо цялата обстановка беше много хубава, отстрани имаше маса, където се съблича детенцето, беше покрита с много красива бяла покривка, много съм доволна, мина чудесно, въпреки писъците на новопокръстената! LaughingПопа се съгласи да ни освети освен кръстчето и другите златни подаръци, много беше внимателен.Препоръчвам! Peace

# 67
  • Мнения: 189
В параклис " Явление Богородично" Костенец

# 68
  • Мнения: 103
и на малкия бше в св. софия, въпреки че почна кофти, малкия да тича с едно дете си удари главата и стана страшна цицина и аз не го усетих мн, но беше мн. тържествено с хор , свещеника мн внимателен; и аз съм кръстена в св. софия и е семейна традиция, навсички празници почти си ходим там.

# 69
  • Мнения: 22
Здравейте. Ние смятам да кръщаваме малката, но никак не сме запознати с обичаите- ако може някой който знае какво се прави и какво се носи по време на кръщене да ми пише , а и още нещо кръщенетата в кои дни е хубаво да се правят ( дали само събота и неделя) . Ще ви бъда много благодарна ако ми пишете! Благодаря ви мамчета и лек ден ви желая!  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
В Параклиса на Дружба 2. Беше чудесно.Любчо беше на 11 месеца, изобщо не ревна.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 918
Здравейте. Ние смятам да кръщаваме малката, но никак не сме запознати с обичаите- ако може някой който знае какво се прави и какво се носи по време на кръщене да ми пише , а и още нещо кръщенетата в кои дни е хубаво да се правят ( дали само събота и неделя) . Ще ви бъда много благодарна ако ми пишете! Благодаря ви мамчета и лек ден ви желая!  bouquet  bouquet  bouquet
Избирате място където искате да направите кръщенето, няма значение дали ще е параклис, храм, манастир. Говорите с някой от служителите, проповедник. В повечето случаи при записване на датата, на място, обясняват какво трябва да носите в деня на кръщенето, какви док. са необходими и т.н.
На мен в църквата ми дадоха лист (списък) с необходимите неща, които трябва да занеса.

# 72
  • Мнения: 343
В манастира св. Никола - с. Батулия.  Simple SmileНевероятно място за подобно събитие.  PeaceПопа също е страшно симпатичен човек. Hug

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 157
Нашето кръщене беше в Лясковския манастир "Св. Петър и Павел", страхотно местенце сред природата. Самата церемония не беше много дълга, което на мен лично ми хареса, в крайна сметка на толкова малко дете (на 1 годинка)  му омръзва и е трудно да го задържиш дълго време на едно място.

# 74
  • Мнения: 141
 Томчето,
има различни обичаи. Кръстникът не трябва да е закусвал преди кръщенето. Кръщава на гладно и жадно. Детето е закусвало. В черквата се носи китка със здравец, босилек и червено цвете. Омесва се сладка пита. Приготвя се кърпа за детето, за свещеника също е необходима кърпа и сапун. Хубаво е детето да бъде облечено с нови дрехи от кръстника след кръщенето. На кръщенето не присъства майката.

Общи условия

Активация на акаунт