Къде направихте кръщенето?

  • 18 487
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 65
 Топването във водата цялото, а не само крачетата е абсолютно задължително.

# 46
  • Мнения: 2 478
И моят син го кръстихме в "Св.Атанасий" във Варна. Племеникът ми ще приеме християнството в Роженският манастир, който е на противоположният край на България, но пък е уникално и нереставрирано място.

# 47
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми зависи Вие от къде сте Rolling Eyes
Ние го направихме в църквата в Св.Влас, мн ми  хареса Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 283
Кръстихме го в кварталната църква - Св. Троица в Гео Милев. Бяхме си само ние. Беше много хубаво, много съм доволна от отеца - не претупа нещата. После се почерпихме на заведение.

# 49
  • Мнения: 14 654
В неделя кръстихме бебето в кварталната църква. Харесвам я, там се чувствам добре, а свещениците са много благи и свестни.  Церемонията трая около час. Бяхме само аз, таткото, баткото и кръстника. Точно кръщенето не е зрелище за роднини, което после да трябва да обърна във веселба и гощавка.
пп: за пръв път виждам, че се правят сборни кръщенета. Това да се обърне на поточна линия е безобразие.

# 50
  • Мнения: 13 512
Прекрасно място за кръщене или венчавка е параклиса в двора на Софийската духовна семинария "Свети Иван Рилски".
Там се венчахме със съпруга ми, там кръстихме и сина си.
Tам и аз ставах кръстница, споделям мнението ти.
В последно време съм свидетел на ...(ще се въздържа от квалификация) модна тенденция в кръщенетата. МАйките нямат идея защо се прави това тайнство, кръстницата не е наясно с това какво се иска от нея, но бонбоните, с които се черпи след кръщенето, трябва да са от гръцките, цветните, с бадем- като на католическите сватби. И за всяко дете, присъствало на ритуала трябва да има малък подарък. И поради тази причина се обикалят складовете, за да се купят евтини, ненужни играчки, но " да не оставаме назад". Не говоря за единичен случай, за съжаление

# 51
  • Мнения: 6 206
пп: за пръв път виждам, че се правят сборни кръщенета. Това да се обърне на поточна линия е безобразие.

за католиците поточната линия е от векове

# 52
  • София
  • Мнения: 30 206
пп: за пръв път виждам, че се правят сборни кръщенета. Това да се обърне на поточна линия е безобразие.

за католиците поточната линия е от векове

да, права си  Peace

# 53
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ДъЩеря ми е кръстена в   църквата  в града, където живее сестра ми, която и беШе кръстница.
Присъствахме само ние родителите ми    кръстниците  и племенниците ми.
Единственото условие от което съм се водила беШе църквата да бъде българска православна.За мен  важен е смисъла на Светото КръЩение, а не то4но в коя обител е извърШено.
Не съм привърженик на панаирите.
Не бих приела групово кръЩение, предпо4там да е в най затънтената църква, но индивидуално.

Не съм съгласна 4е католиците са с пото4на линя за кръЩаване.Живея в католи4еска държава и кръЩенето тук е неЩо много специално събитие и никой не би приел детето му да бъде е кръстено по групова процедура...

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 21:09 от sl

# 54
  • Мнения: 907
Прекрасно място за кръщене или венчавка е параклиса в двора на Софийската духовна семинария "Свети Иван Рилски".
Там се венчахме със съпруга ми, там кръстихме и сина си.

И ние по същия начин Simple Smile Църквата е светла и много приятна, свещениците са млади и много симпатични, не претупват ритуала, но не го правят и отегчително дълъг. Комерсиалността, която за съжаление присъства в голяма част от по-популярните храмове, там я няма, поне според мен. Навремето когато избирах църква за венавката ни обиколих доста църкви в София - някои ме подтискаха като влезех в тях, бях атвърде мрачни, в други свещенниците ми обясняваха какво се прави и колко струва все едно ми предлагат стока в магазин и съм просто поредния клиент... Тази ми хареса, почуствах се добре в нея и затова я избрахме. Освен това е в много приятна градина, в която после могат да се направят малко снимки Simple Smile

# 55
  • Мнения: 794
Момичета, по-полека с квалификациите за католическите религиозни ритуали! Аз съмата съм католичка, израстнала и сред православни, и мога да кажа някои неща за предимствата на католическите обреди пред православните! Но от уважение към православните ще премълча!
Само една кратка бележка - католическите обреди са НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ!!! Каква поточна линия, какви глупости говорите?! Отделно подготовката за всеки католически ритуал е дълга и отговорна, срещаш се много пъти със свещеника, който ще извършва ритуала, разговаряш с него, беседвате...

# 56
  • София
  • Мнения: 30 206
asja,

не си прочела явно темата от началото.



Цитат
наши приятели си кръстиха детето в "Рилския манастир" и беше групово:
Отиваш, събират 20-на деца. В една редица са родителите в другата кръстниците. Минава детето, майката го подава на попа, той го потапя и го предава на кръстника и така си върви опашката. Струваше 20лв.
На мен лично не ми хареса:
1. Беше много тясно
2. всичко е супер притупано
3. ако имаш роднини-гости, те просто няма къде да застанат, за да видят нещо, камоли да се направи снимка.
Но всеки решава сам.

Цитат
Ходих на такова мероприятие в манастира Св.Мина. 23 деца на възраст от около месец до 10-на години. Пищят, плачат, истерия, от всякъде роднини, блъсканица.....

и чак тогава се изрази мнение, че католиците също правят кръщенета на повече от 1 човек, но не по подобен безумен начин.

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 00:33 от missence

# 57
  • Мнения: 3 929
Кръстихме сина си в Клисурския манастир Св. Петка, на няколко километра от Банкя. Избрахме това място, защото е хубаво, близо е до нас, а и най-вече, защото синът ми е роден на Св. Петка, но не го кръстихме с името на светицата, а с друго име и затова решихме, че е редно да я почетем по някакъв начин.

# 58
  • Мнения: 22
Миналата година бях на кръщане в Клисурския манастир Св. Кирил и Методий (май в горният пост се визира друг):
http://www.klisurski-monastery.domino.bg/klisura1.htm
Природата и условията бяха прекрасни. Доколкото разбрах, манастирът е ремонтиран преди няколко години.
Препоръчвам го с най-голямо удоволствие!

# 59
  • София
  • Мнения: 39 827
Sилви, различни са.
Цитат
Популярно име   Клисурски манастир Св. Петка
Православно име   Света Петка Параскева

Освен известния Клисурски манастир в Стара планина, по-малка обител със същото име, наречена така заради близкото село Клисура, се намира в близост до София. Клисурският манастир “Света Петка” се намира в покрайнините на столицата, на няколко километра от курортния град Банкя.

Общи условия

Активация на акаунт