име за девойка :)

  • 13 477
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Гласувах за Амея, но много харесвам и Амелия, но и Амира и Алмира.... Избери, което ти е на сърце. Тука ще се гласува за най- популярното - на всички анкети така излиза, печели името, което е най- познато на публиката  Simple Smile Не разчитай да ти изберат красиво и екзотично име.

# 16
  • Мнения: 9 814
Гласувах за Амея, но много харесвам и Амелия, но и Амира и Алмира.... Избери, което ти е на сърце. Тука ще се гласува за най- популярното - на всички анкети така излиза, печели името, което е най- познато на публиката  Simple Smile Не разчитай да ти изберат красиво и екзотично име.

Защо така си мислиш? Ето, най-популярното за мен отстъпва пред други.
Просто хората гласуват за най-близко звучащото до нас, което не винаги означава популярно.
Иначе след това рискуват да ги хулят както мен, че имената на децата им били модна изгъзица. Иди се обяснявай, че от петгодишна съм знаела как ще се казват децата ми.  Grinning

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
от изброените най-много ми харесва Аделина Peace

# 18
  • Мнения: 11 747
Гледам, че за момента печели Мира - има ли някой да не го е чувал? Като част от съставно име или като самостоятелно? Хората гласуват за това, което им е най- лесно смилаемо. Не, че е лошо това  Simple Smile  но авторката си личи, че я тегли нещо по- артистично, по- ефирно. Подкрепа за такова няма да полчуи тук. Не подкрепа в най- прекия смисъл, но в анкета няма да спечели такова име, на фона да доброто, старо, познато и близко Мира.
Смятам, че няма лошо да проучиш общественото мнение с някоя тема тук, макар че нищо не проучваш, тъй като в подфорума 'Имена' участие взимат под 100 човека, на фона на 114 000 потребители. Поне 500 ако си даваха мнението... 
Името трябва да избере авторката, според своето светоусещане, защото детето ще е нейно, а не на подфорума 'Имена'.

Франческа, какви са имената на децата ти?

# 19
  • Мнения: 9 814
Франческа, какви са имената на децата ти?

Катрин /с ударение на а/ и Симона.
Форумското братство определени имената им като модни, изгъзици, неблагозвучни.... Mr. Green

# 20
  • Мнения: 526
Гледам, че за момента печели Мира - има ли някой да не го е чувал? Като част от съставно име или като самостоятелно? Хората гласуват за това, което им е най- лесно смилаемо. Не, че е лошо това  Simple Smile  но авторката си личи, че я тегли нещо по- артистично, по- ефирно. Подкрепа за такова няма да полчуи тук. Не подкрепа в най- прекия смисъл, но в анкета няма да спечели такова име, на фона да доброто, старо, познато и близко Мира.
Смятам, че няма лошо да проучиш общественото мнение с някоя тема тук, макар че нищо не проучваш, тъй като в подфорума 'Имена' участие взимат под 100 човека, на фона на 114 000 потребители. Поне 500 ако си даваха мнението... 
Името трябва да избере авторката, според своето светоусещане, защото детето ще е нейно, а не на подфорума 'Имена'.

Франческа, какви са имената на децата ти?

Pina, мисля 4е има логика в думите ти - че се гласува за най-лесно смилаемото. От друга страна и хубаво да има баланс - да не е прекалено трудно за запомняне или пък да зву4и твърде 4уждоземно и смешно с фамилията.

Значи преди да пусна анкетата моя (и на таткото) фаворит) беше Амира. Но понеже произхода на името е арабски, еврейски, персийски..от този регион, се 4удех дали няма да звучи малко.. ..турско или нещо от сорта. Гледам, че ня някой им звучи като от турски сериал, въпреки, че аз не гледам турски сериали и не знам там какви са им имената.

Само за справка другите имена на малката ще са - Любомирова Стоилова.

Иначе Амира означава принцеса. - Алмира, Елмира са производни и означават същото.

Аделина на мен също ми харесва...таткото обаче малко му се муси на това име...
Амелия пък му звучало като на някоя фолк певица
Наистина търся по-екзотично име, което обаче да е красиво Simple Smile

# 21
  • Мнения: 526
Франческа, какви са имената на децата ти?

Катрин /с ударение на а/ и Симона.
Форумското братство определени имената им като модни, изгъзици, неблагозвучни.... Mr. Green

На мен ми харесват Simple Smile А как казвате на Катрин на галено? Кати?

Голямата ми дъщеря е Моника.. тогавя нямаше много Моники, ама явно тогава е било "модерно" и сега ве4е има доста. Сега искам да избегна  текущата модна вълна, и да избера по-различно име.


# 22
  • Мнения: 11 747
О, аз се сещам, че ти си ги казвала. Да, Симона е популярно, модно и познато, за Катрин каза, че..... Е, не са изгъзици чак. То не може на всеки да угодиш.

Аз пък Амелия я асоциирам моментално с Амелия Еърхарт, това е и първото, което изплюва гугъл, като напишеш Амелия!  Simple Smile  Можеш и да си гугълнеш някои от най- харесваните имена, както на кирилица, така и на латиница, и така ще ти стане ясно коя е първата асоциация, която прави средностатистическия българин/ чужденец, с името, което си избрала. Много е субективно, ако разчиташ на асоциациите на твърде тесен кръг от хора.
Онзи ден, пък, гледах Джинджър и Фред на Фелини и там в главната роля прекрасната му съпруга - Джулиета Мазина, в ролята на друга Амелия - много симпатична героиня!
Виж как и през ум не ми минава за фолк певица, а слушам и такава музика и ги зная.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 526
О, аз се сещам, че ти си ги казвала. Да, Симона е популярно, модно и познато, за Катрин каза, че..... Е, не са изгъзици чак. То не може на всеки да угодиш.

Аз пък Амелия я асоциирам моментално с Амелия Еърхарт, това е и първото, което изплюва гугъл, като напишеш Амелия!  Simple Smile  Можеш и да си гугълнеш някои от най- харесваните имена, както на кирилица, така и на латиница, и така ще ти стане ясно коя е първата асоциация, която прави средностатистическия българин/ чужденец, с името, което си избрала. Много е субективно, ако разчиташ на асоциациите на твърде тесен кръг от хора.
Онзи ден, пък, гледах Джинджър и Фред на Фелини и там в главната роля прекрасната му съпруга - Джулиета Мазина, в ролята на друга Амелия - много симпатична героиня!
Виж как и през ум не ми минава за фолк певица, а слушам и такава музика и ги зная.  Simple Smile
ох, точно това правих с 'амира" - пусках в гугъл. Излизат ми предимно арабски имена, или школи за ориенталски танци .. Sad
 Сега таткото каза, че и Амея му харесва. Много е кофти това със асоциациите. Той например харесва Аделина, но има няколко познати с подобно име, които явно не са много..как да кажа... 'вдъхновяващи" Simple Smile)) Аз също имам имена, които не харесвам, само защото имам познати с такова име и те не са ми приятни...

# 24
  • Мнения: 11 747
Изтегли да гледате филма 'Амелия' за живота на Амелия Еърхарт и си готова с името  Simple Smile  Кой татко няма да замечатае, за такава дъщеря  Simple Smile  (макар, че знам ли)

# 25
  • Мнения: 526
Изтегли да гледате филма 'Амелия' за живота на Амелия Еърхарт и си готова с името  Simple Smile  Кой татко няма да замечатае, за такава дъщеря  Simple Smile  (макар, че знам ли)

..пък и след 10 г. кой ли ще си спомня днешните фолк-певици Simple Smile))

# 26
  • Мнения: 4 555
Харесват ми последните три. Останалите въобще не ми звучат като имена, а като случайно струпване на срички, при това чисто фонетично не ми допадат имена с много гласни. Специално Амея ми звучи като казано от човек с говорен дефект, който не може да произнася съгласни и затова ги е пропуснал.

Съгласна съм, че масата хора ще изберат най-масовото име, но това е съвсем нормално. Ако човек иска да се разграничи от масата и да си избере оригинално име, няма да се допитва до мнозинството. Самото допитване означава, че човек иска приемливо за останалите име.

Не е възможно да съществува име, което да е хубаво и да не е популярно. Ако не е много често срещано, това ще е съвсем за кратко. Давам ви пример с дъщерята на Мимина - Ноела. Преди нея тук това име никога не беше споменавано. Откакто тя пише тук, непрекъснато се редят комплименти за това колко красиво име е избрала и като резултат започнаха да го споменават на всяка страница в темата за най-хубавите имена.
Ако искаш непопулярно име, което да си остане непопулярно и след години, трябва да се разделиш с критерия за красота и да си избереш някое грозно име, което никой друг не би избрал. Друга гаранция няма. Така че съветвам авторката да не се вторачва в идеята за оригиналност, по-добре да даде приоритет на критериите си за благозвучие.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ескарина- по-добре не мога да го кажа Peace


Имената,които си избрала са доста странно-звучащи,точно защото не са разпространени,от своя страна това,че не са разпространени значи,че на мнозинството не им допадат.

Все пак гласувах за Аделина и Мира е добре.КАто цяло нямам някой фаворит от споменатите имена,но ако трябва да избирам между тези,които си изброила бих се спряла на горните две Hug

# 28
  • Мнения: 11 747
Ееее, не е така. Колко Ноели си срещала? Популярно е тук, сред 50 човека. Останалите 7 милиона в България, колко от тях познават Ноела, колко от тях са го чували изобщо?

Имайте предвид, че има много красиви имена по света, за които просто българите или повечето българи просто не са чували  Simple Smile  стана малко 'От Витоша по- високо нема....' щото си е наше, пък другите не ги знаем.

# 29
  • Мнения: 526
Харесват ми последните три. Останалите въобще не ми звучат като имена, а като случайно струпване на срички, при това чисто фонетично не ми допадат имена с много гласни. Специално Амея ми звучи като казано от човек с говорен дефект, който не може да произнася съгласни и затова ги е пропуснал.

Съгласна съм, че масата хора ще изберат най-масовото име, но това е съвсем нормално. Ако човек иска да се разграничи от масата и да си избере оригинално име, няма да се допитва до мнозинството. Самото допитване означава, че човек иска приемливо за останалите име.

Не е възможно да съществува име, което да е хубаво и да не е популярно. Ако не е много често срещано, това ще е съвсем за кратко. Давам ви пример с дъщерята на Мимина - Ноела. Преди нея тук това име никога не беше споменавано. Откакто тя пише тук, непрекъснато се редят комплименти за това колко красиво име е избрала и като резултат започнаха да го споменават на всяка страница в темата за най-хубавите имена.
Ако искаш непопулярно име, което да си остане непопулярно и след години, трябва да се разделиш с критерия за красота и да си избереш някое грозно име, което никой друг не би избрал. Друга гаранция няма. Така че съветвам авторката да не се вторачва в идеята за оригиналност, по-добре да даде приоритет на критериите си за благозвучие.

да, права си..обикновено малко трудно се свиква с някой имена, но ако са красиви....с времето може да се възприеме... макар, че Ноела е хубаво, повечето хора не го възприемат... точно както и други подобни - не им звучи лесно за произнасяне и запомняне. Но пък точно това е интересното - ако е хубаво името, макар и странно..по-различно от масата използвани имена. Не е задължително да е рядко и да е грозно.

Общи условия

Активация на акаунт