Упорито зачервяване на скротума

  • 14 437
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
Колкото се може повече без памперс. Старай се повече да е на места на които може да почистиш.
При едно много силно и болезнено зачервяване го намазах с гентамицин крем  и помогна.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 775
Може ли смрадликата да се излива във ваничката за вечерното къпане?
Може. Но може би ще трябва да правиш по-голямо количество отвара.
Синът ми имаше доста голямо подсичане, наред с мазилата, едното лечение беше седяща вана с отвара от смрадлика.
Купуваш смрадлика от аптеката. На кутията пише точно как се прави отварата. За приготвянето и май отиваше доста време. Т.е. 1во се вари, след това се оставя да престои.
Аз сипвах отварата в един леген и слагах малкото да седне. Нивото на отварата беше малко под пъпа, т.е. покрива подпамперсното пространство. Киснех го по 15-20мин, докато изстине отварата.
Предполагам и ваничка ще стане, но тъй като е с по-голям обем от леген явно ще трябва да правиш поне по две опаковки смардлика.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз имах предвид по-скоро дали не може да се изсипва отварата във водата, с която се къпе детето вечер, но нагоре писаха, че било отровно и не се препоръчва... Защото да го задържа доброволно в нещо седнал без да препуска наляво-надясно, не че ще ми е трудно, а просто е практически невъзможно Simple Smile

Поръчала съм на мъжа ми довечера да купи от аптеката и ще му направя компрес - май това ще е оптималния компромисен вариант... Дано да свърши работа Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 39 775
Най-добре да е концентриран разтвора за седящите вани. То и моя не седи кротко във водата. Напълних легена с разни патенца и играчки. И стана голямо плацикане.
Компреси с смрадлика не съм правила.
Това намерих
Цитат
За бани и компреси - 50 гр. смрадлика се вари 20 мин. в 2 л. вода.
Явно става, но не знам точно как се процедира Simple Smile Моя не би търпял компрес.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 335
Мерси за рецептата Hug
А 2та литра отвара мога ли да ги сложа в хладилника или трябва всеки ден да се вари прясна?

# 20
  • Мнения: 577
За бани и компреси 50г листа в 2л. кипяща вода.Вари се 20мин. Оставя се да престои при стайна температура (15-20градуса) 60мин.
Трайността на извлека е 12часа при съхранение в хладилник

# 21
  • София
  • Мнения: 39 775
Всеки ден правиш прясна. Не помня каква беше цената на кутийката, може би към 2лв, но ще те излъжа.
Една кутия е за една доза отвара. Всъщност за компрес не ти трябва толкова голямо количество. Но ще трябва да сметнеш колко гр сухо вещество на колко литра вода трябва да сложиш.
Остатъка от сухата смрадлика можеш да съхраняваш. Но готова отваря изхвърляш.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 335
Poli, AnMary, благодаря Simple Smile

# 23
  • Мнения: 577
Аз чета от кутията и пише 50г значи цяла опаковка за бани и компреси, като се правят 1-2пъти на ден.
Но, може да пробваш първоначално половин опаковка на 2л. вода

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Stelfy, останала съм с впечатление, че при такива гъбични инфекции освен крем, се изписва и препарат през устата.  Thinking
Големият като беше бебе имаше гъбички в устата и няколко пъти съм му давала Дактарин. Педката изрично ме предупреди, че веригата им трябва да се прекъсне във водата за къпане и освен традиционната отвара от смрадлика сме слагали и по една-две щипки сода бикарбонат във ваничката. Дори да не помогне, няма да навреди.
Другото, което бих направила на твое място е да пусна една стерилна урина, дори и без направление от лекаря, струва около 12 лв.
Много е важно да се вземе урината след идеален тоалет и от средата на струята, без контейнерчето да бъде докосвано отвътре, както и капачката му. Също така да се занесе в микробиологична лаборатория до 30 минути.  Peace
Забелена ли му е пишката?

# 25
  • София
  • Мнения: 39 775
Ха, сега гледах във Фрамар, цената е доста под 2лв. Честно не помня за колко я вземах.
Цялата кутия е за една баня (ваня). За компреси обаче това количество ще е много. Според мен можеш да я разделиш и на повече.
Цитат
Начин на употреба: за промивки - 4 супени лъжици смрадлика се варят 5 мин в 1 литър вода; за бани - отварата се разрежда 3-4 пъти.
Не знам колко грама смрадлика ще излезе една супена лъжица. Ако имаш кухненска везна ще е най-удобно Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 335
Ника, аз не съм 100% убедена, че това са гъбички. Не съм 100% убедена и в обратното де Wink
Знам че антимикотичния крем, който ни изписаха не помогна - това може да означава а/ че не става въпрос за гъбички или б/ че този крем не убива точно тези гъбички..

Затова сега ще пробвам смрадликата + един крем, който ми беше препоръчан на предната страница ако го намеря + избърсване с вода при преобуване и подсушаване + смяна на памперса често-често и ако от това не се оправи, значи със сигурност няма да е от урината и хигиената, а от гъби...
И ако се окаже така пак ще се консултирам с лекар и ще питам за лекарство, което се приема през устата също...
Иначе стерилна урина преди 2 месеца изследваха (рутинно)(вече имаше зачервяването), но не са установили наличие на гъбички (но не знам това стандартно ли се проверява или "по заявка"). Пишката му не е забелена.

Цитат
Начин на употреба: за промивки - 4 супени лъжици смрадлика се варят 5 мин в 1 литър вода; за бани - отварата се разрежда 3-4 пъти.
Не знам колко грама смрадлика ще излезе една супена лъжица. Ако имаш кухненска везна ще е най-удобно Simple Smile

Имам везна, ще го премеря до грам Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 39 775
Педиатърката на сина ми каза, че някои от гъбичките се захранват от кремовете.
Да му направиш изследване? Никога не съм го водил моя за такова изследване и не знам как става и дали става, как се взима секрет и т.н.
Виж как ще се повлияе от смрадликата. Но не очаквай подобрение след 1вата баня.
Моя син имаше даже рани при подсичането. Ще излъжа кога настъпи подобрението от смрадликата. Може би му направих 3-4 бани. Като 2рия ден му правех и сутрин и вечер.

# 28
  • София
  • Мнения: 30 146
освен горепосочените съвети го измивай при абсолютно всяко сменяне на памперса, което трябва да е много често в този случай.
Мокри кърпи ползвам само когато се налага преобуване навън иначе винаги сме под чешмата  Peace

# 29
  • Мнения: 133
Ние ,когато имахме гьбички ни предписаха  Тридерм и почти веднага и мина,после една приятелка лекува нещо подобно на екземи или може и вид гьбички по крачетатан на детето си и сьщо с голям успех.Аз без да знам ,че смрадликата е отровна (когато имаше  пьк по-жестоко подсичане) я сипвах вьв ваничката за кьпане.М оже би когато е концентрирана (смрадликата) е отровна,а и надали детето ще отпие гльтки...но както са казали и други мами,може просто в легенче да го понакиснеш PeaceСьщо така ,когато има зачервяване се препорьчва по малко миене с вода,ако може и без сапун,защото ние сега сме вече без памперс и в началото я миех след всяко изхождане(а те бяха безброй) ooooh! и пак си навлякохме зачервяване.Тридерм често го изписват и ,за да не купуваш може да попиташ' някоя приятелка да опиташ с него и ако не помага ,не е нужно да тварим семейната аптечка с излишни кремчета! #Crazy
желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт