Бързи вечери

  • 304 155
  • 352
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 381
офф:

п.п. И да не забравя и аз имам рецепра с кус-кус  Laughing Обърквам го с чери домати, нарязани на половини, краставица, нарязана на малки кубчета, малко лимонов сок, зехтин, българско сирене.

изпробвано  Laughing малко скептична бях заради лим сок, и сложих на страна, но установих,  че ми харесва. Време за приготвяне 10 мин.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 576
Вчера правих гъбена каша с ориз.Отне ми около 30 минути,забави ме рязането на гъбите.


A moje li i receptata?  (izvinyavam se za latinicata,  no pi6a ot telefona)

# 107
  • Мнения: 3 367
Zелена салата-домати на големи парчета-нахут от консерва-авокадо- зелен лук-магданоз (лимон,зехтин,сол); препечен полезен хляб и сирене-това яде домочадието често напоследък,засищащо и задоволително откъм време/съдържание.

# 108
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен честичко надничам при вас че с дечко нямам много време за готвене. Честичко хапваме паста Embarassed че бързо става ето как я правим:
Докато се вари пастата режа зелена салатка, домати, краставица и шунка, правя сосче от кисело мляко и майонеза 1:1, Омесвам всичко с охладената паста и готово не повече от 30мин.
А милото я приготвя с царевица, прясно зеле, шунка или риба тон в собствен сос, а сосчето гоправи от кис.мляко и майонеза 1:1 към тях слага по малко  горчица и майонеза да ви е сладко.

# 109
  • Мнения: 382
1 или 2 пак.кайма/зависи колко хора сте/
2 яйца
2 суп.л олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 каф.чаша брашно
кашкавал за поръсване отгоре
сух/зелен лук/какъвто имате/
1-2 моркова
2 чушки
3-4 гъби
3-4 нарязани маслини
  /по желание може да се включат и други зеленчуци-каквото имате- тиквички,патладжани,прясно зеле/

Всички зеленчуци се нарязват и се задушавт леко с малко сол и захар/колкото сол,толкова и захар/,към тях се прибавя каймата като се раздробява като за мусака,Всичко се обърква хубаво и се смесва с отделно приготвените в дълбока купа кисело мляко+брашно+яйцата.Става като кексова смес,изсипва се в тавичка върху хартия за печене/че е по-лесно/ и се пече,като малко преди да се извади се поръсва кашкавала.
  Нарязва се на порции и се сервира със салата,а ако нямате нищо може и с кисело мляко/като мусаката/.
  Същото това ястие,ако го опечете в по-голяма тава/да стане по-тъничко/ ,може да се поднесе като парти-хапки с клечици.Освен това може да се направи и без зеленчуците-само с кайма,кис.мляко,яйца и брашно-пак става.

# 110
  • Мнения: X
Ето рецептата и в мое изпълнение:

   
 


didik ,интересно предложение за солен кекс,ще го пробвам и ще докладвам! Hug

# 111
  • Мнения: 1
Изглежда вкусно, особено за гладни Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 367
правих пиле с фъстъчено масло,стана за 15 мин,без гарнитурата обаче (един бърз ориз може да се метне за това време)
3-4 пил.гърди на малки хапки,1 глава лук-2 малки домата,подправки на око-на силен огън за 5-7мин; 1/2 чаша заквс. сметана и 1/2 чаша фъст.масло,вода малко=залива се да побълбука до 15ина мин.Стават около 8 порции ако се яде с гарнитура.

# 113
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И тук му е мястото да посочим "Патладжана със доматен сос и чесън" на Тайна. Заслужава си овациите. Рецептата: В темата "Ти какво сготви - снимай, покажи!" Peace

# 114
  • Мнения: 17 987
Може ли рецептата за патладжана. Звучи супер за лятна манджа

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514219.msg15894322;boardseen#new
Довечера ще го правя.

# 116
  • Мнения: 17 987
Ау, супер, мерси, и щом не се пържи предварително- чудесно просто. Тайна е голяма работа, признала съм я аз по всички въпроси.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Здравейте  МОМИЧЕТА:hug: Hug
Да се запиша и аз със няколко рецепти бързички все на тях наблягам  Wink Mr. Green

ПАТАТНИК   ОРИЗ СЪС МАСЛИНИ       Спагети възелче     ПРИНЦЕСИ    

 Тиквени кюфтета    САНДВИЧИ     Родопски колаци   Крем супа

# 118
  • Мнения: 1 116
Едни много бързи гъбки с азиатски вкус, може да сервирате с бял или кафяв ориз.
http://tanitaang.blogspot.com/2010/08/stir-fry-oyster-mushroom.html




# 119
  • Мнения: 753
Готвя в тенджерата под налягане и там всичко става бързо.

Общи условия

Активация на акаунт