Отговори
# 15
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Коя е тази застрахователна компания, която се разправя със съседите?
Ние сме застраховани в Булстрат, при познат. Та той ни обясни, че при щета, причинена от съседи /примерно наводнение/, застрахователят изплаща обезщетение. Ако проблема не се отстрани, т.е. при повторно наводнение на същото място, обезщетение не се изплаща и точка по въпроса. Т.е. застрахователят не се занимава и не търси съседите за нищо.
Та ако знаете кое дружество наистина може да притисне безсъвестни комшии, моля споделете!
Ами не знам точно какво са обяснили в Булстрат. Но аз не смятам да си правя застраховка от този тип. Вероятно е и по-евтина, не  знам. Застраховката на  жилището, която аз мисля да направя, не включва само обезщетение, за да си отстраниш проблема. Нали разбираш, че ако е от твоя тип, автоматично скъсваш всякакви отношения със застрахователя, след като си получиш обезщетението. Ако Булстрад така лесно губят клиенти, то си е за тях.
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/04/13/886663_lichni_finansi_za … da_vnimavame_pri/

# 16
  • Мнения: 904
Преди около 5години, същото ни сполетя апартамента в София, а и ние все още там си живеехме, комшията беше невероятен дебил.
Направил си някаква врътка и просто прескачал водомера и там където направил тоя мост почва да таи, при нас почва много да тече казваме му, лепи уж човека и след два дни пак същото, говорихме с домоуправителя, той не можел да се справи с него от години не си бил плащал сметките за входа и никой не можел да го принуди, така ли идват новогодишните празници и свекито и няма  и ние забегнахме при нашите обаче този път махнах кофите които събираха водата.Връщаме се след две седмици и в къщи по стената гъби растат, а комшиите още като видели колата пред входа се качват да реват, че сме ги наводнили и то от 17 до 13 етаж, поканих ги най гостоприемно в къщи с най благата си усмивка и като видяха какво е всички решиха, че трябва да се намери начин, а тоя идиот отгоре дори не позволи да влезе майстор нает от нас с комшиите та и от вкъщи му оправяхме бакиите.

# 17
  • Мнения: 116
Първо се предупреждава,че ще се пусне жалба и при липса на адекватна реакция наистина се пусна такава.

# 18
  • Мнения: 690
Аз не знам коя застрахователна компания ще застрахова апартамент на 25-30 години. Може и да има такива, но като си представя общото състояние на старите панелни блокове... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 9 814
Благодаря на всички!
Домоуправителят.....ми той са що да си разваля отношенията със съседа? Какво можел да направи, как да ходи да му каже, ми класна ли е, надзирател ли го играе. И на него пожелах лек ден и преминавам към крутите мерки- оценител и жалба.
Най-тъпото е, че вече два часа! шурти водата в банята. Просто го прави напук.

Xylometazolin, разбира се, че се застраховат и панелни апартаменти.

# 20
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
И аз бях набрала на моя нов съсед по същия повод обаче останах изненадана. Човекът дори взел ключовете, за да замаже стените, където е течът(кооперацията е нова и сега започваме да правим апартамента). Ни най-малко не очаквах такова развитие, а и разговорите ни по телефона не го подсказваха.

Дано и при вас се намери решение!

# 21
  • Мнения: 231
Интересът спрямо собственото ти жилище трябва да идва от твоя страна и се казва Застраховка домашно имущество.
Годишната премия е направо смешна, спрямо покритието , което осигурява.
Няколко години подред се застраховаме в Дженерали, като тази клауза, засягаща твоя случай е включена
 Peace

# 22
  • Мнения: 9 814
Интересът спрямо собственото ти жилище трябва да идва от твоя страна и се казва Застраховка домашно имущество.
Годишната премия е направо смешна, спрямо покритието , което осигурява.
Няколко години подред се застраховаме в Дженерали, като тази клауза, засягаща твоя случай е включена
 Peace

Апратаменът ми е застрахован.

# 23
  • Мнения: 231
значи, ако всичко си е минало по реда ще получиш обезщетение

( а, ако толкова ти е "писнало на шапката" от съседа и сте опитали със всички възможни предупреждения, направо идете и му отремонтирайте повредата Laughing сигурно ще ви излезе по-евтино отколкото собствените ви ремонти при всяко наводнение Wink

# 24
  • Мнения: 1 174
Ще се наложи да ремонтирате на ваши разноски неговата баня, друг начин не виждам.
Брата на мъжа ми имаха същия проблем, съседа отгоре катил безподобен, етърва ми се изпокара с него и тогава мъжът ми и брат му решиха да действот "по мъжки". Оставиха ме у етърва ми да пием двете кафета, а те двамата с брат си взеха 1 бутилка ракия, и право при комшията. И седнаха да пият "по мъжки", да изгладят недоразуменията, дет се казва  Mr. Green, някъде към 3-тата ракия човекът вече беше съгласен, че все пак има теч от кухнята му, на още 1-2 чашки си призна, че лошо е постъпил, и накрая се уговориха на другия ден тръбите да се сменят.
Купиха нови тръби, смениха старите /теча беше от мивката/ и всичко се оправи.
Пробвай с добро ми е съвета, унизително е да се мазниш на такъв човек, но има повече ефект.
Пък нали идеята е работа да се свърши.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 273
Имаме застраховка и то не от "евтините", както казва Саморая. Имахме и течове. И двата пъти застрахователите дойдоха, описаха и снимаха щетите и изплатиха сума за козметични ремонти. Имаме и застраховка домашно имущество, та при втория теч ни платиха и за допълнителните щети. Тях ИЗОБЩО не ги интересува какви са последиците - както казаха не се разправят със съседите, това си е проблем на "давещия се". Също така не изплащат повторно щета за едно и също. Сумите, които плащат са направо жалки в сравнение с разходите, които имахме. Единствено касиерката на блока ни съдейства и ходи от врата на врата да ги моли да осигурят достъп. Направи ремонта им за сметка на блока. Аз бях стихнала до отчаяние - бях решила да спра да плащам каквито и да е пари за разходи в блока докато не оправят проблема. Исках да ги съдя, но се оказа, че имам шансове само ако знам от къде е проблема (а аз не знаех). Моят съвет е - като нямаш съдействие от домоуправител най-добре се консултирай с адвокат и заведи дело. Със застраховките е удачно ако е еднократно наводняване, но за теч - няма много полза  Hug

# 26
  • Мнения: 9 814
Направихме опит да си предложим услугите за ремонт на банята, както и за това да купим ново легло и сменим скърцащия паркет  ooooh!, но отговорът беше "Я, си е.. майката!".
Бях пускала тема за леглото на съседите и пода им, които така скърцат, че децата се будят. Като чуят, че малката се е разплакала вечерно време от техните шумове отгоре, започват да ходят нарочно, набивайки крака, а понякога и скачат.
Иде реч за семейство на около 45 години.  Tired

# 27
  • Мнения: 241
Ще се наложи да ремонтирате на ваши разноски неговата баня, друг начин не виждам.
Брата на мъжа ми имаха същия проблем, съседа отгоре катил безподобен, етърва ми се изпокара с него и тогава мъжът ми и брат му решиха да действот "по мъжки". Оставиха ме у етърва ми да пием двете кафета, а те двамата с брат си взеха 1 бутилка ракия, и право при комшията. И седнаха да пият "по мъжки", да изгладят недоразуменията, дет се казва  Mr. Green, някъде към 3-тата ракия човекът вече беше съгласен, че все пак има теч от кухнята му, на още 1-2 чашки си призна, че лошо е постъпил, и накрая се уговориха на другия ден тръбите да се сменят.
Купиха нови тръби, смениха старите /теча беше от мивката/ и всичко се оправи.
Пробвай с добро ми е съвета, унизително е да се мазниш на такъв човек, но има повече ефект.
Пък нали идеята е работа да се свърши.

ей , страхотен подход имат твоите

съседката на родителите ми беше мн бясна че и наводнили кухнята с развалената им пералня, за което абсолютно ние сме си виновни, обаче като излезе и се разкрещя че сме и съсипали микровълновата се получи голям конфуз... предложихме и да и купим нова микровълнова и да покрием щетите обаче жената отказа (?!). Та така... наводнени и наводняващи...
ако беше дошла с конкретна сума и доказателства за щетите все щяхме дас е разберем.

а пък съседката отгоре постоянно си тупа килимите от балкона макар да има балкон между етажите за тази цел. Има и дългокосмести кучета та 'фърчат наоколо косми... поне 7 пъти през последните 2 години говорим, тя казва добре няма да тупам и айде пак... освен дограма да сложим и да я държим затворена не виждам как

# 28
  • София
  • Мнения: 10 396
Франчи,   action032

# 29
  • Мнения: 4 370
И ние имахме такъв проблем. Ако я няма добрата воля на комшиите, няма оправия.

Общи условия

Активация на акаунт