Отговори
# 735
  • Мнения: 2 126
Kупих ей такива патладжани,бели:

има ли нещо специфично или различно при потготовката им за готвене - осоляване,изкисване Thinking Както при тъмните ли се действа?
Искам да ги направя в тава с доматен сос и чесън,дайте някоя идейка Praynig

# 736
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Kупих ей такива патладжани,бели::

А откъде ги купи?Предполагам,че се процедира както и при другите.....

# 737
  • Мнения: 2 241
Аз попринцип винаги посолявам тиквичките и патладжаните като ги нарежа, да пуснат водата.

# 738
  • София
  • Мнения: 768
Здравейте, имам питане за домашно приготвяне на доматено пюре.
Просто трябва да се изварят смлени домати (без семки и люспи) до желаната консистенция и да се овкусят със сол, захар ( ако е нужно) и олио/зехтин или има друга по специална технология? В нета (about.com) попаднах и на рецепта, в която сока извира във фурна, но ми се вижда много времеемка.. Thinking

Предварително благодаря! Hug

# 739
  • Мнения: 4
Босилека се използва за салата от домати. Някой по-нагоре беше го споменал. И аз съм чувала за моцарела но не съм пробвала. Сигурно става вкусно. Но той е силна подправка и трябва да се слага по малко. Може да се нараже на ситно и да се замрази във фризара.

# 740
  • Мнения: 2 241
Аз често правя салата домати с моцарела (ако нямам моцарела със сирене) и босилек.
Прекрасна подправка е  Peace Слагам на почти всичко с домати.

# 741
  • Мнения: 9 154
Дес, ето този  "гювеч с патладжани"  си е патладжани, домати, чесън. И е правен с бели патладжани, моите мами от няколко години само такива започнаха да гледат (и бледолилави)
Понякога дори не ги осолявам, да се изкисват, белите не пускат почти нищо и не горчат.

Босилека е въпрос на вкус - аз пък не го понасям аромата му, въпреки че му дадох нееднократно шанс.

Здравейте, имам питане за домашно приготвяне на доматено пюре.
Просто трябва да се изварят смлени домати (без семки и люспи) до желаната консистенция и да се овкусят със сол, захар ( ако е нужно) и олио/зехтин или има друга по специална технология? В нета (about.com) попаднах и на рецепта, в която сока извира във фурна, но ми се вижда много времеемка.. Thinking

във фурната ще изври много бавно течността от доматения сок. Най-добре на котлона, по възможност в по-широка/разлата тенджера да ври.
Само сол за доматено пюре. Ако го правиш на някакъв сос - тогава сложи олио, захар, подправки.
Но ако е чисто доматено пюре, когато ти потрябва можеш да отвориш бурканче/бутилка и да приготвиш за 4-5 мин.

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 15:45 от пеп-4o

# 742
  • Мнения: 5 825
Аз често правя салата домати с моцарела (ако нямам моцарела със сирене) и босилек.
Прекрасна подправка е  Peace Слагам на почти всичко с домати.
Пресен или сух босилек слагаш?

# 743
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте! Имам нужда от помощ. Как да сготвя свински флейки? Имам един пакет,а нямам идея как да ги приготвя.Предварително благодаря!

# 744
  • Мнения: 2 241
Аз често правя салата домати с моцарела (ако нямам моцарела със сирене) и босилек.
Прекрасна подправка е  Peace Слагам на почти всичко с домати.
Пресен или сух босилек слагаш?

Зависи какъв имам в наличност. Гледам да не оставам без босилек.

# 745
  • Мнения: 132
здравейте, имам голям пакет с бисквити от типа на сандвичите-2 бисквитки с крем м-у тях, които за съжаление станаха на парчета ,а някои дори на брашно, та се чудя какво да ги правя? newsm78
притеснява ме крема който беше м-у тях. ако бяха обикновенни за мен лесно-рецепти за блатове много,но с такива тип сандвич дали ще стане?или може би нещо друго?
 

# 746
  • Мнения: 2 126
Добави им малко мляко,масълце и какао и направи топчета или сладък салам Peace

# 747
  • Мнения: 7 424
здравейте, имам голям пакет с бисквити от типа на сандвичите-2 бисквитки с крем м-у тях, които за съжаление станаха на парчета ,а някои дори на брашно, та се чудя какво да ги правя? newsm78
притеснява ме крема който беше м-у тях. ако бяха обикновенни за мен лесно-рецепти за блатове много,но с такива тип сандвич дали ще стане?или може би нещо друго?
 
     Може да те заинтересуват следните рецепти:

    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg15610276#msg15610276
    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11420680#msg11420680
    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11434343#msg11434343

    Успех!  Hug

# 748
  • Мнения: 132
благодаря много. ще пробвам и "салама" и "топките", тъй като бисквитите са 500гр.-ще има и за двете рецепти.

още веднъж благодаря за бързите идеи

# 749

Общи условия

Активация на акаунт