Отговори
# 285
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Моля  за помоща ви Praynig!Преди време  тук в готварския  на едно момче беше дадена рецепта за баница само от финни кори , масълце и сирене.... .Хрупкава и вкусна, не можах да открия отново рецептата и я правих по спомени но май не е същата Cry Ако някой я помни моля да помогне PraynigБлагодаря предварително Hug!

# 286
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Привет момичета  Grinning
Искам да попитам дали някой е приготвял картофи на фурна с фикса ,, Сочно пиле ,, на ,, Маги ,, и коло време е необходимо за приготвянето им?

Благодаря предварително  Grinning

# 287
  • Мнения: 82
Какво, се слага на овнешко , за да се убие миризмата newsm78

# 288
  • София
  • Мнения: 1 186
Какво, се слага на овнешко , за да се убие миризмата newsm78

Погледни тук http://bgkulinar.net/special.php?newsid=1712 не знам точно какво ще го птавиш за да ти кажа.Пеп-чо има страшна рецепта за капама в нейния блог,ако ми кажеп на какво ще го готвиш може и да помогнем.

# 289
  • под тепетата
  • Мнения: 9 559
 Алкохол се слага- ракия, може и коняк -една-две супени лъжици при варенето.

# 290
  • Мнения: 604
Имам 2 кг зелен боб.Какво да направя с него,освен яхния/не ми я харесвят мъжете ми/?

# 291
  • Мнения: 1 176
Какво, се слага на овнешко , за да се убие миризмата newsm78
Аз го налагам обилно с лук нарязан на филийки, да престои така една нощ в хладилника. После махам лука и си приготвям месото.

# 292
  • София
  • Мнения: 1 341


Имам 2 кг зелен боб.Какво да направя с него,освен яхния/не ми я харесвят мъжете ми/?


Много вкусна салата става от зелен боб - сварен боб + сол, олио, оцет и магданоз. Може да се добави и настърган домат.
Друг вариант е да го панираш - идеално мезенце!

# 293
  • Мнения: 4 606
Искам да си направя "Маделини" (Madeleines). Това са вид френски сладки, които Марсел Пруст описва в своя роман "По следите на изгубеното време".
Единственият ми проблем е, че тези сладки се правят в специална тава.

Ето:



Това, което намерих в нета (в България) са силиконови форми, но аз не искам такива, а тефлонови (имам горчив опит от силиконови форми). Някой знае ли случайно, къде във Варна може да се намери подобно нещо (дали изобщо има такива в България)?
Ще се радвам да споделите, а ако не стане ще поръчвам по нета.

# 294
  • зад кестените
  • Мнения: 798


Имам 2 кг зелен боб.Какво да направя с него,освен яхния/не ми я харесвят мъжете ми/?


Много вкусна салата става от зелен боб - сварен боб + сол, олио, оцет и магданоз. Може да се добави и настърган домат.
Друг вариант е да го панираш - идеално мезенце!


А ние в къщи като сварим зеления боб , го оцеждаме хуууубаво и го объркваме с много копър сълцан чесан и трапезна майонеза Heart Eyes
Моля  за помоща ви Praynig!Преди време  тук в готварския  на едно момче беше дадена рецепта за баница само от финни кори , масълце и сирене.... .Хрупкава и вкусна, не можах да открия отново рецептата и я правих по спомени но май не е същата Cry Ако някой я помни моля да помогне PraynigБлагодаря предварително Hug!
Аааааааа  май никой не си я спомня рецептата.

# 295
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Искам да си направя "Маделини" (Madeleines). Това са вид френски сладки, които Марсел Пруст описва в своя роман "По следите на изгубеното време".
Единственият ми проблем е, че тези сладки се правят в специална тава.

Ето:



Това, което намерих в нета (в България) са силиконови форми, но аз не искам такива, а тефлонови (имам горчив опит от силиконови форми). Някой знае ли случайно, къде във Варна може да се намери подобно нещо (дали изобщо има такива в България)?
Ще се радвам да споделите, а ако не стане ще поръчвам по нета.



Има един магазин във Варна за професионално готварство. Намира се срещу Мидимата на центъра (лт страната на Македонски дом), Казва се ПРОФИС или нещо от този сорт

# 296
  • Мнения: 4 606
Има един магазин във Варна за професионално готварство. Намира се срещу Мидимата на центъра (лт страната на Македонски дом), Казва се ПРОФИС или нещо от този сорт

Много благодаря.  bouquet  Още утре ще проверя.

# 297
  • Мнения: 27 524
Какво, се слага на овнешко , за да се убие миризмата newsm78

Оцет на първо място, намазваш обилно, той е задължителен. Лукът допринася също, да. Оцет се слага и на дивите зайци, аз слагам и на агнешкото.

# 298
  • Ispania
  • Мнения: 4 485
Здравейте,имате ли идея какво мога да направя с обикновенни бонбони,изобЩо може ли да се направи неЩо с тях?Имам един огроооомен плик с такива бонбони и се 4удя ве4е какво да ги правя.
Ето такьв тип са
http://www.caramelospaco.com/
http://www.caramelospaco.com/

# 299
  • Мнения: 1 777
Вал какви точно са ти бонбоните?Коледните бастунчета ли?

Общи условия

Активация на акаунт