пачуърк 3

  • 93 808
  • 543
  •   1
Отговори
# 75
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Геометрични център е до хижата на Узана Simple Smile
Но всичко в някакъв радиус около Шипка също се брои Wink.
За мен лично центъра е централния Балкан.

За Варна, ако не мърдате без машина носете. Но аз си мислех за първа среща по-скоро да се видим и поговорим, а не да правим шевна сесия за начало...

# 76
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета. Доста са се развили нещата тук. Гледам оформила се е идея и за клуб. Подкрепям, макар и песимистично, заради наблюденията ми върху друго подобно начинание, но пък човек никога не знае Simple Smile . Все пак ако решите да направите опознавателна среща в София - там съм Simple Smile . В уъркшоп или нещо подобно уви не бих могла да се включа, но ще ми е много приятно да се срещна с вас. Преди време се включих във фейсбук групата на Кети, но рядко ползвам фейса и сега нещо не мога да я открия. Дали ще може да ми пратите линкче за нея.

# 77
  • Мнения: 622
http://bozgounova.snimka.bg/hobby/shev-i-kroyika.520828
я да видим,дали съм успяла със снимките..... newsm78
това са така отдавна обещаните снимки от моето шиене преди раждането.момичета,въпреки,че не пиша често тук,ви чета редовно и черпя вдъхновение от вашето майсторство  bouquet

# 78
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Успяла си.
Но с шева си успяла още повече!
Много красиви неща. Особено завивката Simple Smile и акцентите на стената Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета. Доста са се развили нещата тук. Гледам оформила се е идея и за клуб. Подкрепям, макар и песимистично, заради наблюденията ми върху друго подобно начинание, но пък човек никога не знае Simple Smile . Все пак ако решите да направите опознавателна среща в София - там съм Simple Smile . В уъркшоп или нещо подобно уви не бих могла да се включа, но ще ми е много приятно да се срещна с вас. Преди време се включих във фейсбук групата на Кети, но рядко ползвам фейса и сега нещо не мога да я открия. Дали ще може да ми пратите линкче за нея.

bess
, ще ми е приятно да се видим и да споделиш опасенията си, така ще можем да избегнем грешки.
Всяко мнение е добре дошло.  Simple Smile


     Joy     Обличането на Дървото

# 80
  • Мнения: 23
Да с удоволствие, dodofit.

# 81
  • Мнения: 622
всичко в стаята е шито от мен,без зелените възглавници на дивана.най-много ме измъчиха пердето и калъфа на дивана,но горе-долу постигнах това,което исках,торбата за памперси стана доста дълга ,но спокойно събира голям пакет....а бебешкото одеалце-,творихме го заедно цялото семейство- подарък за бебенцето ни
сега продължавам поплана за стаята,защото преди да родя не ми достигна времето-започнах килимче за игра-30 квадрата 20на 20 см ,с апликации,като стане пак ще показвам

# 82
  • Мнения: 10
bozgounova да ти е здрав бебока и да се радва на мамините красоти- на пръв поглед помислих за рисувани върху плат тракторчето и  другите превози  Hug за апликациите
моите хавайки са готови Мъжот каза че са ъпгрейд на "кавьорчетата" на баба ми  Laughing

# 83
  • Мнения: 54
bozgounova да ти е здрав бебока и да се радва на мамините красоти- на пръв поглед помислих за рисувани върху плат тракторчето и  другите превози  Hug за апликациите
моите хавайки са готови Мъжот каза че са ъпгрейд на "кавьорчетата" на баба ми  Laughing



Е, не... Мъжот ти да си гледа работата Laughing Хавайките са... нямам думи. Винаги ми се е струвала адски сложна техника, а ти винаги правиш неща, които са толкова майсторски и сложни! На светлинни години съм от теб, но определено си ми в графа "Идоли на пачуърка"Simple Smile Искам уроци пък! Ако имаш време някой път (и желание, де!) разкажи повече за техниката. До колкото знам, се прави на принципа на апликацията, нали? Тоест, режеш ли и двата плата огледално да се напаснат, или орнамента се шие отгоре на основния плат? Сори, че те карам да издаваш заклинанията и магиите, но възглавничките са уникално красиви.

Додо, кога ше правим пачуърк дрешка на някое дръвче? Може всяка от нас да шие по нещо малко и да съединяваме:)

bozgounova, страхотни са нещата! Одеалцето е просто един път! Апликациите също са ти се получили разкошно!

Имам нужда от малко помощ. Срещали ли сте списание или книга с дребни пач неща? Наскоро започнах работа в малък магазин, чиято цел е набиране на дарения за фондация Анимус. Занимавам се с правене на дребни плетени и шити неща, които се продават за кой колкото реши, нямат категорична цена. Но зациклих от към идеи, плетох и ших цветя и играчки, но ми се иска да разнообразя с повече пач неща, които да мога да шия на ръка и да не излизат много скъпо. Ще съм благодарна на всякакви идеи!   bouquet

# 84
  • Мнения: 149
bozgounova да ти е здрав бебока и да се радва на мамините красоти- на пръв поглед помислих за рисувани върху плат тракторчето и  другите превози  Hug за апликациите
моите хавайки са готови Мъжот каза че са ъпгрейд на "кавьорчетата" на баба ми  Laughing

Ако имаш време някой път (и желание, де!) разкажи повече за техниката. До колкото знам, се прави на принципа на апликацията, нали?

Аз открих кратко описание на сладурските възглавнички:  http://veselaci-hobby.blogspot.com/

# 85
  • Мнения: 0
Привет на всички от Приморско - и на мен ми се полага 1 седмица почивка!!
Веси - хавайките са станали супер, не че съм очаквала нещо друго - наистина всичко което правиш е на много високо ниво!!

# 86
  • Мнения: 10
Виновни за хавайките са Кети и Теа и ей тази снимка от Унгарският уоркшоп http://ketty.snimka.bg/arts/hungarian-blue-dye-quilts.511009.19268800 Благодаря и на артмама че ми каза що е това Аз се поразрових smile3529 в нета и направих много по- лесен вариант,който си има недостатъци ,ала като за първи бива.Да споделя че пробвах 3 вида подшиване,но тъй като подгъването на плата е около 2 мм  се оказа удачно едно леко озъбено подшиване.Ако правя пак ще е с бод фестон ше изглежда по-добре според мен.Иначе ще ида да допиша обясненията в блога

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 12:11 от veselaci-hobby

# 87
  • София
  • Мнения: 277
хъм даааам... това се казва да се разпростира вдъхновението... явно всеки си е хванал различни неща от това прекрасно нещо...
момичета, аз се завърнах безславно от Берк изцедена, чета ви редовно, но не успявам да пиша, спя по има няма 11 часа на денонощие... мноооооооооооого благодаря на всички за прекрасните ви творения, които много помагат да се взема в ръце...

# 88
  • Мнения: 23
Dramatea, аз имам доста събрани книжки по темата. Ако искаш дай мейл да ти ги пратя. Общо са около 700-800 Мб.
П.п. Всъшност архивирани са по-малко.

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 19:39 от bess

# 89

Общи условия

Активация на акаунт