Внимание! Дини!

  • 13 267
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
И аз не знам, дали нямат собствено прозводство, да гарантират по някакъв начин. Едва ли! Имаме познати със сергии на пазара и те казват, че взимат от борсата, а там от прекупвачи и следите окончателно се губят. Гаранция за произход никой не давал в крайна сметка. Трябва да чакаме внос, вносните се познават лесно, нали са им по-различни шарките. А пъпеши внос има целогодишно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Зимата срещнах в Метро диня (или пъпеЖ беше?) от Гватемала... Shocked
То на човек нищо друго не му остава, освен да хрупа корени и да млящи камънаци... Живот ли бе да го опишеш...

# 17
  • Мнения: 654
Това е пълна гадост!!!!!! Imp
Тия хора ли са?Животни мръсни,ама не са и животни(да ме прощават животните те едва ли биха постъпили тка).Боклуци мизерни!Аз от една седмица съм на динена диета,като прочетох тая тема и ми идваше да си изпо....... червата.На всичко отгоре давам редовно пъпеш на синът си.Как може такава печалбарщина и липса на всякакъв морал!Проклинам ги да им се върне стократно тая помия,която ни дават на нас!Как не са помислили,че деца ще ги ядат тия дини?А това за конската урина ме кара още повече да побеснявам(не че одобрявам човешката) Imp  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: LIDYA
Как не са помислили,че деца ще ги ядат тия дини?А това за конската урина ме кара още повече да побеснявам(не че одобрявам човешката) Imp  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

Лидия, скъпа, когато става въпрос за пари търговеца (или както там се нарича) не мисли за такива висши цели! МИСЛИ САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА ПЕЧАЛБИТЕ! А и при условие, че контрол на практика няма...какъв му е проблема Confused:  Sign Exclamation  Imp  Imp  Imp

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Не мога да повярвам!  Cry  Cry  Cry
Динята ми е любимият плод.... какво ще правя сега?  Imp  Imp  Imp

# 20
Хора вие ме убихте!
Това за пръв път го чувам, толкова е ужасно :tellme: Никога повече няма да хапна диня!!!!

# 21
  • Мнения: 8 769
Da се оплача Sad Вчера съпругът ми донесе диня. Разряза я и тъкмо с удоволствие се наточих да хапна, когато той каза: "Ето ти една диня с конска урина"(подигравайки ме, по повод настоящата информация Close ). И какво да видя: там, където на дините им е бяло, то беше жълто! Е, не можах да хапна нито едно парченце, колкото и да ми се ядеше, че и на детето не дадох, а то пищи "ди, ди=диня"... Imp Ужас! Едва ли дините пожълтяват от тази урина, ама аз съвсем се дефектирах, четейки този постинг! Ще ям ли някога пак дини? Cry  Cry  Cry

# 22
  • Мнения: 5 539
Сега ще ви кажа аз пък какво ще направя!
Ще забравя че изобщо съм прочела тая тема и ще си ям дини на воля.
Ами то сигурно 1 на 100 дини е инжектирана от общото количвство дини на пазара - и аз затова ли да си развалям кефа? А пък и като съм в неведение не ми пука...
А вие замисляли ли сте се дали онази начумерена сервитьорка, която ви сервира кафето, не се е изплюла вътре, понеже последния път не сте и оставили бакшиш или просто защото не ви харесва???Imp
Или пък дали готвачът в бистрото си е измил ръцете след като е ходил по голяма нужда и преди да нареже доматите за Вашата салата??? Twisted Evil
Айде без излишна психоза, човек не може да се предпази от всичко.

Добър апетит каквото и да ви предстои да похапвате! Wink

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: lilita
Сега ще ви кажа аз пък какво ще направя!
Ще забравя че изобщо съм прочела тая тема и ще си ям дини на воля.
Ами то сигурно 1 на 100 дини е инжектирана от общото количвство дини на пазара - и аз затова ли да си развалям кефа? А пък и като съм в неведение не ми пука...
А вие замисляли ли сте се дали онази начумерена сервитьорка, която ви сервира кафето, не се е изплюла вътре, понеже последния път не сте и оставили бакшиш или просто защото не ви харесва???Imp
Или пък дали готвачът в бистрото си е измил ръцете след като е ходил по голяма нужда и преди да нареже доматите за Вашата салата??? Twisted Evil
Айде без излишна психоза, човек не може да се предпази от всичко.

Добър апетит каквото и да ви предстои да похапвате! Wink


Еее, хайде стига де сега....
Пфууу че гадост. Инфото за дините ми беше достатъчно. Мисля, че този научно-фантастичен натурализъм беше леко излишен в случая- Едва преглътнах решението си да не ям дини. Сега ще мисля и всеки път като си поръчвам кафе някъде навън Sad

# 24
  • Мнения: 2 529
За тези от София препоръчвам Екомагазина на пазара Ситняково. Продавачката там проверява със специална апаратура плодовете и зеленчуците за всякакви вредни вещества и са съвсем малко по-скъпи.
До сега нямам оплаквания от продуктите там, като тя даже ги е разделила на такива за бебета и за възрастни.

# 25
  • Мнения: 8 163
Да направя уточнение: за пъпешите тая работа с урината не важи. Така че не се отказвайте поне от тях.
А за дините съм категорична. И щерчето се кефеше на динския сок, ама дори при вероятност 1/100 (а тя е доста по-голяма сега, щом и в масмедиите са просветили производителите) в динята да има конска урина (не знаех, че са стигнали до там...), определено ще го спестя и на мъничкия човечешки организъм, и на нашия, големохорски.
Така или иначе без диня няма да умрем, а от такива "облагородени" БГ дини можем да се натровим. Има десетки други плодове, които можем да хапваме и пак да ни е вкусно и витаминозно.

Общи условия

Активация на акаунт