Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33

  • 33 607
  • 728
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Добро утро девойки!

Снощи бях много уморена и мислех само да ви зърна преди да положа морно тяло.

Чак ме болеше пръста дето пиша Mr. Greenи гледам празник 2 в1.Та затова поздрав и   sleepuu

Мисти,то от работа забравихме да живеем, душа.Таз роза Гугльо я предлага,ама държи в тайна

името и. newsm78

Ето за теб една арка от рози да минете с твойто всичко на живота и стигнете до

диамантената мина,че и нататък заедно.



Хаки,очаквам пенсионирането ти,ама не бързай за него.Всичкото време е пред нас.

Според великата мисъл на наще законотворци тоз "празничен"завършек на трудовия път

може да настъпи към 95-100годишнината.Дават за пример,че един американец на95 още

работел. Mr. Green

Слънцето изгря и ме зове навън.

Лори,Делта Лавлимам,Луизи,Аша Hug Hug HugЕто още  Hug Hug Hug Hug Hugда

има за всеки дето съм пропуснала.Желая ви най-прекрасния неделен ден.

# 61
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Кака ви ДелтЪ на млади години, в цялата си прелест- Ви пУжилава
           ДобрЮутрУУУУУУУУУУУУУУУУУУу Hug Hug Hug

СПАСУНЧЕЕЕЕЙ Hug
Чудесна алейкаааааа newsm10

# 62
  • Варна
  • Мнения: 924
                                                                                                     MRB !                    
Все такова ако е времето през юли и август , лятото ще ми е любимият сезон Топличко е , но няма жега ... Облачета се гонят в синьото небе ...
Лек ветрец подухва и шумоли в листата на дърветата ...
Сигурно в такъв летен ден , прекрасната поетеса  kalina е била вдъхновена за своето стихотворение Захласнату

Захласнату
Ина такава съм са размичтала,
ублегната ду нас на старата върба,
де тойту ими със пирон съм издълбала,
плюс мойту...Е равну туй на либуфта.

На аритметиката ко ли й разбирам,
ни зная дажи колкуй две плюс две,
убаче гату лубуфта да ма путпира,
тува ни ма изпритиснява вуубще.

Ни ша квадратен корен да ти вада,
ни ф дроби шти зацепа целити числа.
Тя либуфта е чиста-проста кат ливада,
със цъфнали извътре тук-таме цвитя.

Събирам та, ни мога та измъквам,
ниту със минус, ниту със ръжен,
ут тойзи огин, дету ми гу стъкна,
ачи звезди да ми са мяркат пусред ден.

Ъх, за ко ни бяф пуне кат самодива,
чи с фуста бяла да ти ръгна у съня..
Пък ази съм устатна и ни ми утива,
кат зина мязам сущу на ина ламя.

Ни знам напрау вечи ко да прая
и кък да млъкна, да ни та гълча.
Да зема с билки ли да та умая,
ма кък са сгъва билки да бере ламя!?

И нА сида и съм са размичтала,
биля пирона ми ут писани са изтъпи...
Наместу билки пак куприва съм набрала,
ку ми са мерниш, малеей, ш’видиш ти!

                                                                      

# 63
  • София
  • Мнения: 7 957
Аз се чудя що ми не излиза темата пък то имало открита нова.
Айде и тук да ви почерпя с едно леберкез руло по моя рецепта и технология.

# 64
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Лорче,  Hug hahaha Joy Joy
Родна реч, омайна, сладка....  Crazy

# 65
  • Мнения: 113
asha, добре заварила и на теб, и поздрави за всички   bouquet

# 66
  • Мнения: 113
Лорче, весело ми стана от поемата, но walla, трудно се чете  Crazy

# 67
  • Варна
  • Мнения: 924
luizi , шЪ свикнеш  Mr. Green ... Като прочетеш стихотворението 2-3 пъти , влизаш в ритъма на тази поезия !

# 68
# 69
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Hola, amigos! Que'tal?  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

Хаки, на патерица:

Да ти е живо и здраво момичето!


 По-малко тревоги, повече вяра и сили за теб,
 Късмет, здраве и силна воля, за нея!!!




Луизи, добре дошла!  welcome Кога казваш ще се местите? Само да ти споделя от опит, че няма да можеш да вземеш гражданство преди да са минали поне 3-5 години от брака (съответно с дете или без).  пък за тия приравнявания на дипломата, на мен нито един работодател не ми е искал. искаха ми само нотариално заверено преведено копие. но и аз не си "играя" с хорското здраве  hahaha все пак... от ЙьОК един път искаха разрешение от мое име, когато ме наемаха на работа в университета.... и толкова...

Пък иначе за подобните, дето се привличат - тук в темата има все хора със сходни професии май - лекари, учители, преводачиДа ви се изповядам  Mr. Green, вччера си купих подаръка за РД-то - двете така често споменавани книжки на Шафак. Вече даже почнах "Копелето" и съм много доволна  Mr. Green Намерих ги на английски в Незих, ако някой се чуди...

Сега имам още една питанка, Хаки, как се стига от църквата до Пиер Лоти и разумно ли е да ги планирам и двете места за един ден?

До после, че Тео се наа.... ooooh!

 Ако има сгода пак ще се включа, че изтървах доста теми  Thinking

# 70
  • Мнения: 113
Джорди, добре заварила и на теб  Flutter   Все още не знаем кога ще се местим и къде, зависи колко точки ще получи съпруга ми от КПСС-то, и за къде ще му стигнат. Относно гражданството - да, знам, че е така, но доколкото знам тези години могат и да се купят, за около 1000 лири на година. За медицинските професии, последно когато се интересувах трябва приравняване. Не че е задължително.... преди около 5 години заради разни проблеми тук, щях да се местя при мъжа си (тогава все още само гадже), ходих на интервю в една клиника в Шишли(Cosmodent), казаха че няма проблем да ме наемат и така, но на половин заплата, защото рискували при проверка и така... това казаха и на още няколко места, от които се обадиха за интервю.... разбирате че става дума за клиники, които работят с пациенти-чужденци главно, и ми се обадиха заради английския и малко други езици, които поназнайвам..
Като казах "пациент", та се сетих, haksev, какво стана с пациента ти, пиши как е минала операцията, всичко наред ли е...

# 71
  • Мнения: 42
Привет и от мен bouquet

ЛОРЧЕ сакън за времето, при нас миналият ден беше 5 градуса #Crazy, ако времето продължава да е такова направо не знам. Ние тук не можем да си облечем летните дрехи #Cussing out.
ЛУИЗИ дано съпругът ти изкара максималния брой точки и отидете там където желаете Peace. А иначе ти имаш ли предпочитание или не си мислила.
 СПАСИ аз си мисля че те просто искат да не доживяваме до пенсия и да си спестят тези пари. Непрекъснато ни сравняват с други държави, далеч по развити от нашата малка България, където и животът е много по улеснен от тук. Но колкото и да ни се иска едва ли нещо ще се промени.
Трябва да тръгвам, до скоро Hug Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 113
lovelymam, благодаря за пожеланията, за съжаление не е изкарал максимума, това е доста трудно, а тази година следобедната част на изпита е била доста трудна, но горе долу той смята, че ще получи около 85 точки. Ако приемат 400 учители по математика през август, смятаме че ще се класира, но не и в някой голям западен град. Ще изчакаме списъка с градовете (излиза към средата на август) и ще решаваме... където и да е, нали ще сме заедно, това е най-важно за нас  Heart Eyes  Flutter

# 73
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ЛУИЗИ Hug
НимедлИнУ, трЕбе дЪ сЪ научиш да чИтеш поемитИ на ЛорчИтУ, щотУ аз поначалУ така си говоря и пишЪ. ЯвнУ съм я УмаялЪ ЛорчИтУ със тая родна реч, та тя незабравя от времИ на времИ да ни изпляска някоя такава пУемЪ
ХаДи сИга де ти подам Идна детелинка за късмет и за тебИ и за сУпрУжиетУ, да ви върви по вода на изпити и там точки детУ ви сЪ нужни

# 74
  • Варна
  • Мнения: 924
Делтичке , ти да не си останала с впечатление , че аз съм писала тези гениални стихове ?
Ако е тъй , шЪ тЪ разУчаровам , душа ! ... Не съм аз ! ... Отде у мен тоз талант !  Mr. Green
Стиховете са на поетесата , известна с никнейм kalina , която не познавам , но на чието творчество съм голяма поклонничка ...
Затуй сегиз-тогиз споделям по някой от тях с вас  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт