Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33

  • 33 600
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Добро утро !


Хакииии, честит празник! Да ти е живо и здраво рачето, да стигне далеч, по възможност не рачешката Simple Smile  и да пътешества колкото и където иска!


Лорче, снощи си мислех,че си имаме двама доктори поне, ето сега и стоматолог...кой като нас! Simple Smile

# 46
  • Истанбул
  • Мнения: 308
Благодаря ви момичета;Довечера ще и предам на госпожицата виртуалните ви честитки.
Преди час се обаждах и момата тъкмо се беше  събудила.
Аз тъй като бях цяла седмица на работа даже не успях да купя подарък.,защото моят Рак си е казал ,че иска за РД фланелка с героите на TWİLİGHT.Ta ми беше невъзможно след 21 часа да търся отворени магазини ,точно с такива артикули.Но намерих виртуална продажба с възможност да си направиш дизайна сам и да ти я изпратят.Та ще заложим на това.Естествено торта и свещички ще има .
Андже,най=злокачествената комнбинация била амбициозна майка Овня и чувствително детенце Рак,смятай кво става вкъщи,особено сега в пубертета.Направо да поемам кък Карлуково.
Лоре =благодаря ти за ирисите, Hug Hug
Луизи=даже и да нямаш все още гражданство подай документите си в YÖK-.ЗА ДА ТИ ИЗКАРАТ документ ,че си завършила висше образование.
Делте=много хубава жива картичка.Мерси  bouquet
Ловли=мерси за пожеланията  bouquet Hug

# 47
  • Мнения: 113
Lora-Di, благодаря и на теб, и добре заварила  Party  и дано Господ да чуе пожеланията ти  Praynig
haksev, благодаря за съвета, непременно ще направим това, дано половинката да знае що е то YÖK  Thinking
Радвам се, че има колеги доктори тук, а кои са те.... заподозрях на първо четене haksev, но дали е така?!
Относно книгите, хмм, скоро четох, но на английски "Aylin", от Ayşe Kulin, много ми хареса, тя е биографична, но постоянно забравях, че чета истинска история, а не измислен роман, толкова невероятен ми се строи живота на въпросната Айлин...

# 48
  • Истанбул
  • Мнения: 123
DOKTOREEE, ЧЕСТИТА РОЖДЕНИЧКА!
ДА ТИ Е ЖИВА, ЗДРАВА И ВСЕ ТАКА УМНИЧКА!

 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

 newsm38 newsm59 newsm38

 

# 49
  • Варна
  • Мнения: 924
Хаки , а нямаше ли възможност да поръчаш за рожденничката фланелка с нещо като колаж , съдържащ освен героите от TWİLİGHT и нейната собствена снимка ? ... Имам предвид - Селин , като една от TWİLİGHT ... Би било много хубава изненада за нея , предполагам  Simple Smile ...

Луизи=даже и да нямаш все още гражданство подай документите си в YÖK-.ЗА ДА ТИ ИЗКАРАТ документ ,че си завършила висше образование.
YÖK , не означава ли на турски НЕ ? ... Май не звучи много обнадеждаващо като име на институция ?  Mr. Green
Какво ли щеше да бъде , ако на всички институции слагаха многозначителни наименования ... например : "Трай , коньо , за зелена трева !" , " ЗАБРАВИ ! " , или други подобни  Mr. Green ...

 luizi , аз си правя майтап ... ама теб голяма работа те чака ... От всичко , най-трудно ми се вижда научаването на турския език ... Ще се явяваш ли на изпит за езика ? ... Дано не те мъчат много-много ... То , на стоматолога , колко думи му трябват за контакт с пациента ...
Като научиш как е на турски " Зяпай ! " ... и си готова !  Mr. Green
А ще ти се наложи ли да държиш някакви изпити по специалността на турски ?
Радвам се, че има колеги доктори тук, а кои са те.... заподозрях на първо четене haksev, но дали е така?!
Ха познай , де ! ... Жокер ! ... В темата има три доФтурки и една медицинска сестра .

Последна редакция: сб, 10 юли 2010, 14:20 от Lora-Di

# 50
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Yok e "няма", а това е с "о" с "умлаут" Simple Smile
Това съкращение и на мен ми стана любопитно и потърсих  , означава Yükseköğretim Kurulu , което се превежда на английски "Тhe Council of Higher Education" , което е нещо като Съвет по висшето образование...

# 51
  • Варна
  • Мнения: 924
Анджи , от вчера се каня да ти честитя новите чепички ! ... Много са палави !  Grinning Носи си ги със здраве !

# 52
  • Мнения: 42
Забравих да приветствам с добре дошла luizi, убедена съм че тук ще се чувстваш много уютно и ще получиш подкрепата от която се нуждаеш Hug.
Много се заинтригувах от книгата "Любов", доколкото разбрах я има приведена на български и при следващото ни ходене до Пловдив ще бъде закупена newsm44. Аз тъкмо приключих с "Кодекс 623" на Жозе Родригеш Душ Сантуш, прекалено големи подробности се споменават като по коя улица е минал, в кое кафе е седнал, какво е ял, наименования, всичко до най- малката подробност. Но като изключим това е интересна. Хареса ми и тази която Джорди споменава "Каролайн" сигурно и тя ще се закупи Laughing

# 53
  • Истанбул
  • Мнения: 308
Лорче ,аз тук се занимавах с един болен и затова не можах да ти отговоря.Някакво светило по Сърдечно =съдова хирургия ще оперира болния ми ,но виждайки завидното му материално състояние му иска скромните 30 000 т/л  ooooh! Sick,щото щял да му прави бай=пас на крака.Ама то човешката алчност няма край,пък и от друга страна го е страх да не стане някой фал,щото болният е на диализа ,че досега успокоявах близките на постардалия от мерзавщината на доктора.Лоре не ми се карай и не ми казвай,че е извън деонтологията ,но  ме е яд на такива неща.
За йьок=YÖK,YOK-йок ,Ангелина правилно ти е казала.Това е Съветът на Висшето ОбРАзование=КОйто дойде от чужбина с дипломка от ВУЗ трябва да си изкара документ =нещо като еквивалент ,че наистина е завършил висше училище.След това ние специално медиците си подаваме академични спарвки и ред други документи в Министерството на здарвеопазването.Полага се изпит и на дипломата ти от БГ пришиват една0две старници=лепват един червен печат от гланцова хартия с подписа на настоящия здравен министър и Здравей Живот Mr. Green

# 54
  • Мнения: 113
lovelymam, добре заварила и на теб, и благодаря  Hug   Благодаря за разясненията, относно институцията, от голяма помощ е. И съпруга ми казва, че ще ползвам две думи на кръст с пациентите, които знам разбира се вече, но ще трябва да се явя на изпит, защото съм се дипломирала една година преди годината, от която признават дипломите ни там без приравнителен. Абе, то нашия късмет такъв - все се разминаваме с лесното за една бройка, ама както се казва, защо да е просто, като може да е сложно. Но, ако той си намери добра работа, мислим да работим по въпроса за детенце първо (че не съм първа младост) Blush  Както и да е....
haksev, и аз много се разочаровам при такива ситуации. Това светило май не гледа на пациента, като пациент, а като на пачки, което хич не е хуманно....мен много ме критикуват близките ми, че допускам пациентите твърде близо, в 99% от случаите съм освен техен зъболекар и изповедник, и съветник, и т.н., предполагам и при вас е така, поне при мен понякога е доста натоварващо....
Цитат
Ха познай , де !  ... Жокер ! ... В темата има три доФтурки и една медицинска сестра .
Lora-Di, ти ли си доктор номер 2? newsm78  ей, в тази тема с конкурс да ни бяха избирали, пак толкова много медицински кадри нямаше да съберем... но, то подобните се намират и сами, нали така? Hug 

# 55
  • Варна
  • Мнения: 924
Хаки , а този човечец , пациентът ти , има ли алтернатива ? ... Има ли как да му се направи тази операция без да плаща толкова много пари ?
Този изпит , който се държи за признаване на дипломата , какво обхваща - само клиничните дисциплини ли , или и предклиничните ?
Всички клинични дисциплини ли са включени ?

Абе, то нашия късмет такъв - все се разминаваме с лесното за една бройка, ама както се казва, защо да е просто, като може да е сложно. Но, ако той си намери добра работа, мислим да работим по въпроса за детенце първо (че не съм първа младост) Blush
 Ами , тъкмо ! ... Докато чакате бебето , ти ще готвиш изпита , ще се явиш точно преди раждането , с тумбака ( ще ги е срам да те тормозят много  Mr. Green) и после спокойно ще гледаш детенце ! ... Акъл искай от мене !  Grinning
Lora-Di, ти ли си доктор номер 2? newsm78  ей, в тази тема с конкурс да ни бяха избирали, пак толкова много медицински кадри нямаше да съберем... но, то подобните се намират и сами, нали така? Hug  
Позна !  Peace ... С останалите две ще ти бъде по-трудно , че в последно време , рядко имаме възможност да им се радваме ...
Хеле , едната , съвсем ни забрави  Simple Smile ...

# 56
  • Истанбул
  • Мнения: 308
Има и други алтернативи.Затова се мъчих и потих над телефоните за да му осигуря хем операция ,хем диализа на едно и също място,без да плаща толкова безбожни пари.
Тук приравнителния изпит за диплома включва клинични и предклинични тестове.При неуспех 2 пъти май  се връщаш в 4/курс.Така е за лекарите.За стоматолозите не знам.
То и законите се сменят постоянно.
Но мисля =мое лично мнение -едно малко бебенце е най=доброто решение на всички тез бюрократични блудства и издевателства над личността.Извинявам се за резкия тон ама и аз много теглих.и пак не е било нищо и моето пред това на една приятелка=дето все още си защитава дипломата за специалността.Пък вече сме на години.Я го гледай,утре =вдругиден ще се пенсинирваме,ако е дал Бог.

# 57
  • Мнения: 0
Честит рожден ден на Селин!Орисвам я да бъде умна ,красива,щастлива и трудолюбива!

За майчето Хаксев на този ден щастлив пожелавам достигнати майчини надежди и дълъг живот

да се радва и гордее.

# 58
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Ей, Спаске, отде намери таз кадифена роза, беееее?!  Crazy ooooh! Shocked Умирам си за тях!  Praynig Тъкмо на розовия ми юбилей много ще ходи! Mr. Green (малко минала тема, ама нищо! Thinking) Тая година, с половинката, точно от 6 месеца му се канихме на юбилейния ден и накрая тоя магазин ни сащиса и взе ума от главите ни и двамата забравихме!  #2gunfire #Cussing out hahaha Joy Още ме е яд! #2gunfire

# 59
  • на морето
  • Мнения: 103
Добра вечер на цялата компания !

На бързо , че да не изпусна този път радостния повод  - Хакси , да си е жива и здрава щерката ! Честит рожден ден на Селин!!!  newsm59 newsm59 newsm59
Много здраве , щастие , късмет .. и да се слушате взаимно  Wink Laughing Mr. Green Mr. Green Peace
От постовете подразбирам ,че става дума за една млада дама ( по съвременному -тинейджърка  Mr. Green Mr. Green) - нека тогава пътищата към изпълнението на всичките й мечти да са широки и прави ! От все сърце й желая сбъдване на съкровенните й желания !

Луизи, сърдечно добре дошла в тази чудесна темичка !  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт