Скъпите университети

  • 160 084
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 8 939
п.с. Все още не съм се отказала, да я убедя да учи тук бакалавърска,
а да съберем сили и средства за магистърска навън  Praynig Praynig Praynig
Това е добър вариант, особено ако не е на 100% ориентирана и сигурна какво иска. Още повече, че магистратурата е по-кратка във времето.

# 31
  • Мнения: 2 487
Значи да разбирам,че не са най-важните оценки от 12 клас,а от 9 до 12 ? Аз все още не знам към какво а ориентирам.Но съм сигурна,че тук не искам да уча.До 12 клас тук и после накъдето ме отвее вятъра.Просто тук не искам да оставам.Тина,е зьвъшила Американския,а аз като съм в обикновенна гимназия,дали имам шанс?Тя е ходила на олимпиади,а аз не..Тцц..ще трябва бая учене,за да вляза някъде  Outta Joint

Мина,твоят зет българин ли е?Ако да,би ли ми казала къде е учил до 12 клас-в обикновенна гимназия ли?Ще съм ти много благодарна и ако го попиташ какви са изискванията.Благодаря ти предварително   bouquet

# 32
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Аз все още не знам към какво а ориентирам.Но съм сигурна,че тук не искам да уча.
Реши първо това......аз във втори курс се получих "просветление", че не искам да се занимавам с това което уча (а бях тооооолкова сигурна). Е, довърших го, но никога не съм се занимавала с "професията", за която имам диплома.
Където и да "го" учиш, важното е да го правиш, както трябва. В момента работя в администрацията на държавен университет и имам наблюдения върху доста студенти. Миналата седмица едно момче почерпи, защото са го приели магистратура в London School of Economics.....дали пък не му се отварят врати?

..Тцц..ще трябва бая учене,за да вляза някъде  Outta Joint
Не само, за да влезеш, а и да го завършиш.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 361
London School of Economics е супер училище.
В Оксфорд трудно ще видите скъпи коли. И не мисля, че се гледа с добри очи на това.
Вариантът с бакалавърска степен в България и после магистратура навън е много добър. Преди "Отворено общество" и "Фондация СВ. СВ. Кирил и Методи" отпускаха стипендии за такива студенти.
Като работа - в самите колежи предлагат напр. работа за няколко часа в библиотеката.
Стига някой наистина да иска да учи там, да има мотивацията и интересни идеи, начин може да се намери. Освен това е добре и да се проучат преподавателите от дадена катедра и с какво се занимават. Дали съответства на вашите интереси и ще може ли да се развивате там.

# 34
  • Мнения: 2 487
Значи според вас е по-добре да уча тук 3 години (ако е толкова) бакалавърска степен?И после да ходя в университет извън България?А ако се учи навън веднага след 12 клас?Какво мислите за това?  Thinking Или това е глупаво решение?

# 35
  • София
  • Мнения: 900
Макаронче - слънчо - на първо време чети внимателно  Hug Hug Hug
Майчински съвет  Wink


Зет ми е американец и е завършил Харвард - неговия опит е много ценен за мен
и той ме увери, че освен тези "неудобства"  Mr. Green - никъде, никой не прави разлика в студентите!!!


Не разбрах на колко си години - май и аз не чета внимателно  Laughing
Вида на гимназията - велика или обикновена, не определя амбициите и желанието за израстване!
наистина в добрите училища изискванията и средата са далеч по-добри!

Примерно аз не харесвам Американския - той е езикова гимназия,
но пък имаме близки деца там и те са страхотни хлапета!
Тинчето ще разкаже за там  Hug Hug Hug

Но университети са пълни с качествени български деца - и не всички са от елитни гимназии
Така че - дерзай!!!

vesi1
лошото е, че е ориентирана и то точно ти и zuri бръкнахте в раната дълбока  Laughing Laughing Laughing
Миналата седмица едно момче почерпи, защото са го приели магистратура в London School of Economics.....дали пък не му се отварят врати?


London School of Economics е супер училище.


Може ли да споделиш от къде имаш впечатления  Praynig Praynig Praynig

Имах статистика на Ню Йорк таймс и London School of Economics беше на първо място - в световен мащаб!

# 36
  • Мнения: 2 487
Мина,извинявай че съм малко заблеяна  Embarassed Не прочетох внимателно..  Embarassed
Аз,ще се опитам да дерзая дотолкова,че да не се опитам да се чувствам по-малко същество така да е каже от тези по-богатите..Това,че не правят разлика,наистина е много добре,но все пак малко или много ти идваш от обикновенно училище и родители,а те..

За този универститет и аз ще чакам,мнения и впечатления..
Нищо,че изобщо не разбирам нещо от математика..да се надявам малко да се оправи до 12 кллас  Praynig Praynig

# 37
  • sofia
  • Мнения: 8 939
vesi1
лошото е, че е ориентирана и то точно ти и zuri бръкнахте в раната дълбока  Laughing Laughing Laughing
Е как ще е ориентирана, като сама казва, че не знае към какво да се ориентира, за специалност (област) говоря.....
GMAT, SAT, TOEFL..... трябва да се явиш, защото при повечето са условие за прием. Готова ли си да се обучаваш на чужд език?
Не чакай мнения, а чети из сайтовете условията за прием, таксите, възможностите за стипендии, при какви условия и в какъв размер се отпускат.
Макаронче, щом си зле с математиката (или нямаш сили да се напънеш) забрави за икономика, финанси и производните им.
В България бакалавъра е 4 год.
Въпросът бакалавър или магистър "там", опира най-вече до това ще има ли кой да те издържа за периода на следване. Филма уча и работя (особено за бакалавър) съветвам да го забравите.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 334
Макаронче Laughing , имаш шансове и още как. Но, както се спомена, трябва да се завърши даденото висше учебно заведение, не само да те приемат в него. В чужбинските университети Grinning е като фуния - мнозина влизат, малцина излизат. Което, лично по мое мнение, е по-добрият вариант - не като нашите университети с лудите приемни изпити и разхайтеното обучение впоследствие. Thinking

Относно въпроса за Англия (и като цяло - Великобритания) и бакалавъра. Може бакалавърът да е 3, 4, 5 години - зависи от специалността. Аз съм с право и моята е 4. Wink Но в Манчестър специалността ми беше право с криминология - 3 години. Една съученичка е медицина - 5 години. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 361
За London School of Economics, знам от приятели, които учиха и сега работят в Англия. Както ние си знаем добрите университети, така и те. За там се иска математика и то на по-високо ниво от тази, която се учи при нас.
Минa , наистина не е необходимо да си завършил само елитно училище, за да попаднеш в добър университет. Трябва да имаш хъса и идеите. Имам познат, който е завършил обикновена гимназия, после НБУ и накрая прави PhD в Оксфорд и сега работи там. Никога не е късно да се развиеш. Вярвай в себе си, Макаронче!

# 40
  • Мнения: 2 487
До колкото разбирам,Тина ще учи бакалавър навън?Но ако аз уча тук,училището ми няма да бъде на толкова добро ниво като нейното или греша?Май само и си отговарям-училището не е толкова важно,колкото знанията които ще покажа?Това е че,трябва да има страхотни оценки и да знам перфектаменте английския.. Че без английски накъде  Outta Joint 
Много се радвам,че се включихте в темата  Hug дадохте ми много полезни съвети..  Peace
Това,около което искам да ориентирам е право може би..Също ме влече и вътрешен дизайн,архитектура .  Whistling Но да видим..Това е,че май е по-добре да завърша бакалавър тук и после магистърство навън..За таксите не знам как ще се оправяме..  Tired

Мина,твоята дъщеря към какво иска да се насочи?Тук ли иска да остане за бакалавър или?

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 20:39 от Макаронче

# 41
  • София
  • Мнения: 5 334
Абсолютно, Макаронче, важното е какви знания показваш. Но без английския наистина няма как (трябва да държиш IELTS или TOEFL, за да покажеш знания по езика). Иначе, може без английски, ама, за да е в чужбина, сигурно с друг език ще трябва. Принципно, малко са (наистина адски малко) университетите в континентална Европа, които имат бакалаври на английски - все на техния език е. Виж, за магистратура има повече. Wink
Добре си се насочила. Айде, имам пристрастие към правото, но виждам, че в моя випуск най-много хора имаше за архитектура - значи се харесва и има перспектива. Simple Smile

П.П. "Макаронче" ли да те наричам, или може и по име (нали вече се запознахме)? hahaha Hug

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 20:56 от t1n43t0

# 42
  • Мнения: 2 487
ЗА изпитите ми е ясно,че ще трябва да се учи мнооогоо..Така или иначе английският навсякъде ще ми трябва,та затова е по-добре отсега да се взема в ръце,ама да видим..Уж испански знамм,ама с него къде мога?То в Англия почти всичко е английски,ама не бих се насочила и да уча магистърска с испански  Naughty Не знам,като че ли английският е по-добре да се учи и говори в университет  Thinking А иначе за изпитите-хм...голяма работа са те,ей..Аз даже не знам и как се процедира с тях,трябва да се заинтересувам малко  Thinking Иначе аз сега малко или много като чета,след време сигурно ще се променят нещата..
Тина,ти какви изпити държа?Точки това онова,какви горе-долу трябва да са?Как намери тези университети?Всичко най-важно ако можеш да кажеш.  Praynig
п.п. Иначе ми викай както искаш  Laughing Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 5 334
Дони hahaha , аз държах TOEFL и SAT2 френски, по-късно и B2 френски във Френския институт - за да покажа, че зная френски език много добре (а пък колко е добре - това е друг въпрос hahaha). Минималните точки за прием си зависят от университета, но да ти кажа, че най-хубаво е да имаш от 100 точки нагоре на TOEFL. Максимумът точки е 120. Аз университетите ги подбирах по отзиви от предишни ученици на Колежа, по това, че в Шотландия няма такса за обучение, по името им в средите на правото. Wink
С испански можеш да учиш в Мадрид, Барселона, Валенсия. Блазе ти. На мене вторият ми западен е френски, та затова нашите настояват нещо с френски. Испанският ми е чак трети западен - не толкова добър като френския. Макар че аз имам възможност да се прехвърля след първата година от Абърдийн в друг университет. Много искам Мадрид - огромна слабост ми е този град (а и като цяло, Испания ми е невероятна любов). Но в Мадрид е Universidad Complutense de Madrid - уникален университет.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 8 939
С който и език да се захванеш е задължително да се явиш на сертифицираните изпити.
Например за да се обучаваш във Великобритания сертификата на кеймбридж, ниво advanced и то с оценка А за предпочитане - това за нивото на владеене на езика.
Затова прегледай сайтовете, виж какви са изискванията за прием и дерзай... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт