Отговори
# 1 815
  • Мнения: 1 845
Много съжалявам Devilche, аз преживях същото края на март.  Също имаме замразени 3 ембриона, ние сме с ДЯ, и аз се чудих за ПИД, но предвид това, че хорионбиопсията не показа никакви отклонения, а бебето беше с малформация решихме, че е много рисковано да ги погубим с това размразяване и замразяване, пък ето, че дори и да бяхме направили ПИД преди това, щеше да покаже, че ембриона е здрав.
Няма да те лъжа, аз съвсем бях психясала в болницата, защото хапчетата за контракции не действаха цели 3 дена и се молех да ми направят кюретаж, но те отказаха, знам, че това е по-добрия вариант, защото е щадящ за шийката, но в такъв момент ти се ще всичко да приключи бързо и да се прибереш в къщи.
Надявам се при теб всичко да мине гладко, честно казано ми се струва, че аз бях някакво изключение, всички казват, че при тях нещата са се получили на същия ден.
Надявам се са те преместили в самостоятелна стая, че е много тежко да лежиш при бременните момичета.
Всичко ще е наред, важното е, че имаш още ембриончета, което си е лъч надежда.
Благодаря ти🙏🏼🍀
Прочетох и твоята съдба и съжалявам за загубата ти 😩
Приеха ме преди час,в стая с 2 бременни момичета. Нямат свободно легла-лидница е днес. Все още никой нищо не ми е казал или дал,като медикамент. Лежа и чакам... дано мине бързо,че психиката ми е на изчерпване.
За пид на снежковците-и Чачева каза днес,че има голяма вероятност да ги погубим с две замразявания и размразявания-само да се възстановя и ще видя какво ще ме посъветва сърцето.
Успех и много късмет ти желая 🍀🙏🏼

# 1 816
  • Мнения: 16
Здравейте, много сълзи, докъто чета тези редове, много.
Бих искала, да ви попитам, дали някой лекар или генетик ви е кзвал кава е възможността, да се повтори бременност със синдром на Даун?
Благодаря ви много.

# 1 817
  • Мнения: X
Елена, трябва да направиш консултация със специалист - има ситуации при които има висок процент да се повтори.

# 1 818
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Да - обикновено е същата като при общото население, т.е. станало е случайно, но понякога не е. Затова се консултирай с генетик.

# 1 819
  • Мнения: 16
Писах на проф. Кременски, той веднага ми отговори:"
В 97% от случаите с Даун явелението е случайно и рискът за повторение на 40 годишна възраст е около 2-3%.Ако така разсъждаваме и си поставим задача за 100% сигурност от генетични болести, ще спрем да се възпроизвеждаме."
Не знам какъв тест да пусна. Пуснала съм за вродена тромбофилия, защото имам и един мисед аборт.
За бебето с Даун/ тризомия 21 / казаха, че е случайност, но може и да се повтори. На 41 съм и се чудя дали изобщо, да продължа да опитвам. Имам си едно момче на 9 и дали си струва да рискувам отново:(.

# 1 820
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Изследвай собствения си кариотип и този на таткото, ако искаш да си сигурна дали при теб е случайност. Някои хора имат т.нар. транслокации, засягащи 21 хромозома (парче от 21 хромозома е "отчупено" и "закачено" на друга или пък цялата е слята с друга хромозома), които увеличават вероятността. Иначе наистина с възрастта вероятността се вдига, но това не е причина да не се опитваш. Както ти е писал проф. Кременски, стопроцентова гаранция няма никога.

# 1 821
  • Мнения: X
Елена, писането на мейли не е копсултация. Не е редно аз да го казвам, но при свалянето на анамнеза има значение има ли деца с проблеми в родовете.
Аз съм правила генетична консултация с доц. Хаджидекова и за това мога нея да препоръчам.

# 1 822
  • Мнения: 16
Devilche, ако можете не оставайте сама. Не знам как да ви успокоим. Ако искате пишете ми на лични или на някой близък, че разбирам как се чувствате.

# 1 823
  • Мнения: X
Девилче, пиши в групата, споделяй каквото си поискаш.
Ще има, кой да те подкрепи.

# 1 824
  • Мнения: 16
Много ви благодаря. Никой не ми предложи консултация с генетик. Аз сама си ги търсих и пак от никой нищо. Случайност и това е. Няма нито в моя, нито в рода на мъжа ми такива дечица.

# 1 825
  • София
  • Мнения: 648
Elena123126,и на нас така ни казаха - двама аг и фетален морфолог, че е случайност и това е,щом нямаме в родовете си,нямало нужда от изследвания.
Sad
Много ви благодаря. Никой не ми предложи консултация с генетик. Аз сама си ги търсих и пак от никой нищо. Случайност и това е. Няма нито в моя, нито в рода на мъжа ми такива дечица.

# 1 826
  • Мнения: 16

Lira81, Вие мислите ли да имате друго детенце?

# 1 827
  • София
  • Мнения: 648
Нямаме деца. Ще опитаме пак като съм добре.

# 1 828
  • Мнения: 16
Здадължително. Аз съм на 40 и всички лекари ми казаха да не се отказвам въпреки станалото.

# 1 829
  • Мнения: X
Девилче, как си? Пиши ни.

Общи условия

Активация на акаунт