Отговори
# 2 925
  • Мнения: 409
Не знам до колко е редно да споделя, но когато аз минавах през такъв късен аборт си писах с момиче от тази тема, която беше в Майчин дом. Бяха я измъчили яко, изобщо не беше доволна, а аз в Селена Пловдив вече бях забравила какво ми се е случило. Ако някоя има вариант за там, препоръчвам д-р Борис Стоилов, той е специалист по фетална медицина. Направи всичко да е колкото е възможно най-малко травмиращо за мен, а преди 45 дни при него се роди сина ми.

# 2 926
  • Мнения: 938
Mimi_I, късно виждам въпроса ти. Моят аборт беше в Тина Киркова (не препоръчвам), но по същото време тук имаше момичета, които лежаха в Майчин дом. Ако още не е минало и не са те приели, ако имаш как, моля те не ходи там.
Иначе процедурата в по-големите седмици е еднотипна - медикаментозно предизвикват раждане, след това обикновено правят ревизия.
Стискам палци бързо да минава и да остава зад теб това. И не се тревожи, тук никоя от нас няма да откаже да ти отговори, а и май доста отдавна сме обърнали темата и говорим повече за самите аборти.

# 2 927
  • София
  • Мнения: 171
Благодаря за коментарите и информацията! Мина при мен. В Майчин дом съм, но защото и моят лекар е тук и съм си основно под негово наблюдение. Нямам оплаквания за сега, бива Simple Smile
Слава Богу мина леко. След само 1 топогин (след 3те мифегина) почна усилено изчистване и ме приспаха да дооправят.
Най-силните болки, до които стигнах бяха не повече от леко болезнен цикъл…бях се наплашила, но леко мина.
Надявам се сега бързо да се възстановя.

# 2 928
  • София
  • Мнения: 1 757
Здравейте, попрочетох малко от темата и се включвам със следното питане. Тъй като имам ситуация с дете с малформация по близка родствена линия, много се притеснявям да не се случи и с мен.
Искам да попитам, тъй като в други теми четох за преднатални тестове, но някои видях че вървят пълните пакети по 3-4000 лв, кои тестове са наистина надеждни и си заслужават. Това е първа бременност за мен, 32 години но много треперя заради гореспоменатия фактор 😫 просто нямам кой да попитам, извинявам се ако въпросът ми не е на място

# 2 929
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Здравейте, попрочетох малко от темата и се включвам със следното питане. Тъй като имам ситуация с дете с малформация по близка родствена линия, много се притеснявям да не се случи и с мен.
Искам да попитам, тъй като в други теми четох за преднатални тестове, но някои видях че вървят пълните пакети по 3-4000 лв, кои тестове са наистина надеждни и си заслужават. Това е първа бременност за мен, 32 години но много треперя заради гореспоменатия фактор 😫 просто нямам кой да попитам, извинявам се ако въпросът ми не е на място
Аз бях в почти същата ситуация.
Единият ми брат е роден с увреждания, които обаче не се засичат от пренатален тест. Решението, което ми предлагаха е да се следи стриктно на ехограф за маркери, които наподобяват неговото състояние. Поради тази причина за всяка ФМ посещавах по трима специалисти, за да съм сигурна, че все някой ще забележи, ако има някакво отклонение. Също така ми казаха, че ако знаем в кой точно ген е увреждането, може да се провери чрез амниоцентеза. За съжаление обаче при нас това не се знаеше и нямаше как да се провери чрез амнио - първо, щеше да излезе адски бавно и скъпо такова пълно изследване и второ, щеше да е като да търсим игла в купа сено.
В моя случай си направих пренаталните тестове за всеки случай и наблягах на много ФМ.

Така че зависи какви са тези малформации - някои са видими и се засичат на ехограф, други се хващат с пренатален тест, трети (като при брат ми) трябва да се търсят специално те с амниоцентеза.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 13:55 от Brin de muguet

# 2 930
  • Мнения: 19 034
Здравей, мисля, че Пренатест имат най-разширено изследване, преди беше Джийн Сейф, сега го виждам като Джийн Премиум:

https://prenatest.bg/genepremium-parviyat-neinvaziven-prenatalen … etichni-anomalii/

Можеш да си го направиш за пълно спокойствие. И сигурно е скъпо, да, но това са добре похарчени пари. И на Пренатест може да се разчита. Ако има и друго такова, на друга фирма, може лекарите да знаят. Успех!

# 2 931
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Здравей, мисля, че Пренатест имат най-разширено изследване, преди беше Джийн Сейф, сега го виждам като Джийн Премиум:

https://prenatest.bg/genepremium-parviyat-neinvaziven-prenatalen … etichni-anomalii/

Можеш да си го направиш за пълно спокойствие. И сигурно е скъпо, да, но това са добре похарчени пари. И на Пренатест може да се разчита. Ако има и друго такова, на друга фирма, може лекарите да знаят. Успех!

Аз всъщност пуснах точно този тест + Пренатест :  
PrenaTest Премиум Плюс (Пълен хромозомен анализ за: Тризомии и Монозомии Микроделеции и микродупликации) + Джийнсейф Възрастов риск – "включва панел от 25 гена, чиито мутации възникват спонтанно (не са унаследени) и са свързани с 44 тежки генетични заболявания".
Това беше 2021г.

Иначе се колебах и за Нифти Про (препоръчан от следящ АГ) - включва 84 микроделеционни/микродупликационни синдроми) или
MaterniT на Cell Genetics (препоръчан от специалист по ФМ) - "единственият пренатален кръвен тест, предлаган към днешна дата, който може да анализира всяка хромозома на Вашето бебе и да определи дублиращи се или липсващи части от хромозомите или други промени в цялата хромозома"- засича не само тризомии и монозомии, но и частични хромозомни аномалии.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 16:02 от Brin de muguet

# 2 932
  • Мнения: 1 493
И какви цени платихте за тези тестове? Зачетох се, защото при мен мъжът ми е в рисковата възраст според теста. Аз правих Пренатест за 2200 лв. пълния тест, който е към Афродита.

# 2 933
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Това беше края на 2021г. Платих около 3000 лв общо за двата.
Но тогава, ако поръчаш И Джийнсейф, предлагаха PrenaTest c намаление (върти ми се в главата 50% намаление за PrenaTest).
ПП: сега проверих - все още е така. PrenaTest е с 50% намаление при поръчка И на Джийн Премиум (вече така се казва) : "При поръчка на изследване Джийн Премиум в комбинация с Пренатест Стандарт, Стандарт Плюс, Премиум или Премиум Плюс, получавате отстъпка 50% от цената на Пренатест.*

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 15:58 от Brin de muguet

# 2 934
  • Мнения: 355
Здравейте, пренатест има на изплащане
Аз имам загуба миналата година заради сърдечна малформация в късен месец, живот и здраве ще правя пренатест!

# 2 935
  • Мнения: 2
Здравейте,
Преди 5 дни след хорионбиопсия чух диагнозата синдром на Даун. Предстои бременноста да бъде прекъсната. На 42 години съм и през изминалите две години имам два мисета в 8 седмица.
Според Вас има ли смисъл да продължаваме с опитите за бебе? Имам ли шанс да износя и родя здраво дете?
Моля, хората с подобен случай на същата възраст и ако имат желание да споделят какво е било тяхното решение? Правихте ли предварително изследвания?
Благодаря.

# 2 936
  • Мнения: 2 097
Здравейте,
Преди 5 дни след хорионбиопсия чух диагнозата синдром на Даун. Предстои бременноста да бъде прекъсната. На 42 години съм и през изминалите две години имам два мисета в 8 седмица.
Според Вас има ли смисъл да продължаваме с опитите за бебе? Имам ли шанс да износя и родя здраво дете?
Моля, хората с подобен случай на същата възраст и ако имат желание да споделят какво е било тяхното решение? Правихте ли предварително изследвания?
Благодаря.
Разбира се, че може да имате здраво дете. Синдром на Даун се случва без причина,  една неправилна хромозома  при зачеването. И не е само на тази възраст.
Изследвахте ли причините за мисед абортите? За тромбофилия, генетични, прогестерон.., къде се следите.

# 2 937
  • Мнения: 2
Здравейте,
Преди 5 дни след хорионбиопсия чух диагнозата синдром на Даун. Предстои бременноста да бъде прекъсната. На 42 години съм и през изминалите две години имам два мисета в 8 седмица.
Според Вас има ли смисъл да продължаваме с опитите за бебе? Имам ли шанс да износя и родя здраво дете?
Моля, хората с подобен случай на същата възраст и ако имат желание да споделят какво е било тяхното решение? Правихте ли предварително изследвания?
Благодаря.
Разбира се, че може да имате здраво дете. Синдром на Даун се случва без причина,  една неправилна хромозома  при зачеването. И не е само на тази възраст.
Изследвахте ли причините за мисед абортите? За тромбофилия, генетични, прогестерон.., къде се следите.
Следя се в Щерев. След втория мисед ми правиха цитогенетични изследване и ДНК анализ за KIR-генотипиране, нищо не излезе като причина. Тромбофилия нямам, имам не добро усвояване на фолиева киселина. Прогестерон съм пила с всичките бременности.
Моля дайте идея какви изследвания още да направя.

# 2 938
  • Мнения: 916
Предполагам, че тези бременности са в следствие на инвитро? Ако е така - ПИД на ембриона и трансферирате само здрав/и. Важно е и какво е показала хистологията при мисед абортите, ако са изследвани.
На 42 години рискът от аномалии е значително повишен и каквото и да си изследвате вие или мъжа ви, не заменя изледването на ембрионите. Предполагам, че в Щерев са ви го предложили. Съжалявам за това, през което преминавате.

# 2 939
  • Мнения: 1 804
Подкрепям горния коментар!
А, на мъжа ви пускан ли е кариотип? При него също следва да се направят генетични изследвания. Също и спермограма.

Общи условия

Активация на акаунт