2003 новите първолаци - 2010/2011 - 6

  • 28 561
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 530
Честит празник на празнуващите, много здраве и успех!


Аз водя Георги при Нина от Пумпелина. Невероятна е. С две ръце съм за нея. Изчисти звуците и успоредно с това го подготви за първи клас.

# 736
  • Мнения: 390
yanakr, pepa georgieva Честит ви празник, да са ви живи и здрави имениците !

Честито на всички ,които имат повод днес.

Ние вчера избрахме най-сетне колело за госпожицата- от промоцията в Метро, 24 цола, ще мога и аз да го карам като гледам Grinning
Едва я удържахме вчера да не го подкара, искахме да е за днешния празник.
Сутринта както и се спеше, щом чу за колелото веднага стана, сега си мие зъбите и се подготвя за карането- дано само минем без инциденти.

Разгледах раниците и тетрадките в Метро- от раниците имаше на Херлиц 2-3 модела с твърд капак и гръб, от тетрадките не видях с тесни и широки редове и с квадратчета, като за първокласници.
Аз много и не гледах, нали за колелото отидохме, та учебните пособия ги прескочихме.
 


# 737
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Petia, да ти е жива и здрава първокласничката. Да расте умна и щастлива и да те радва.

На всички именници да са живи и здрави.

# 738
  • Мнения: 11 607
Мнооооооого натрапчиво около мен се носи една миризма.....На отиващо си лято и ваканция......Точно 1 месец остават до Първия учебен ден на децата ни........Да ви кажа честно малко ми е тъжно......Започва колелото да се върти и за набор 2003.......

Петя, честито колело!

Честито и на всички с името Мария и производните му!  bouquet

# 739
  • Мнения: 23 236
Аз нещо не вдявам з аподвързиите.Като едно време ли се подвързват,кориците с хартия,лепи се етикет и отгоре найлонова подвързия или как?

# 740
  • Мнения: 11 607
В последно време подвързиите са т.нар. регулиращи. Т.е. единия край е нормален, но другият е отворен и има една лента, която се маха и се лепи на учебника.

Съвет - както се писа и по-напред - директно с учебниците в книжарницата. Че понякога разминаването е много малко, но достатъчно за да не стане работата.

Сегашните подвързии общо-взето са паянтови, не ми харесват, но...няма избор. Ние май с хартия ще подвързваме всичко. Имаме една амбалажна, и отгоре евентуално може и подвързия да сложим, но ще видим как ще е. В интерес на истината нашия тати се занимава с тази дейност и каквото каже той - това ще е.

Учебниците може и с хартия, и с подвързия, и с двете. Кой както му хареса. То има и подвързии с картинки - лъскави едни - по-скъпи са обаче. По принцип по-важните и често носени учебници(математика, български) някой подвързват точно с тях. Те общо-взето са здрави, но и добра цена гонят.......

Не се заблуждавайте - след 2 месеца положението ще е все едно никога не сте подвързвали учебниците!

# 741
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз купувам опаковъчни хартии, от по-плътните. Гледам да не са много пъстри, за да се различава етикетът, все пак. Отгоре - найлонови. За всеки предмет - различен десен: учебник, учебна тетрадка, 2 броя обикновени тетрадки. Така няма шанс да забрави нещо, защото си знае, че трябва да има по 4 броя от вид. Тази система си е мое изобретение, за да се преборя някак с разсеяността на каката. Вярвам, че с Василена няма да имам такъв проблем, но пък този начин е удачен и ще продължа така.

# 742
  • Мнения: 811
За всеки предмет - различен десен: учебник, учебна тетрадка, 2 броя обикновени тетрадки. Така няма шанс да забрави нещо, защото си знае, че трябва да има по 4 броя от вид. Тази система си е мое изобретение, за да се преборя някак с разсеяността на каката.
И нашата кака беше много разсеяна. Опаковането в различни цветове много помогна да не си забравя тетрадките. Макар вече да е голяма продължава в същия дух. Вече няколко години бълг. език е с портокали, а математиката с киви  Laughing така не си бърка тетрадките с другите деца.

# 743
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Даа, и нейният английски вече две години е на десен с дребни подаръчета и надпис surprise.
В смисъл, че винаги е изненадана, когато и проговориш на английски Joy

# 744
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте, ето ме и мен, върнахме се от почивка, беше прекрасно.  Grinning
На всички с имен ден днес, честито!
Започнах отново да мисля за първокласника и подготовката за у-ще. От списъка, който четох, имаме засега само раница и несесер, но тази седмица съм си обещала да ходим на малък пазар. Анцунга и гуменките ще оставя за накрая, че да не порасне още в оставащия месец Simple Smile Някой ходил ли е скоро в Orange да сподели какво предлагат и какви намаления имат?

# 745
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета. След малко оцъствие реших да драсна някой ред.
Честит празник на всички празнуващи. Всичко най добро.
Не съм ви чела защото бяхме на море. Изкарахме си чудесно. Имаше много хубави неща, но имаше и неща които не ни харесаха. Дано вече за другата година да знаем за къде тръгваме и какво искаме. След много умуване и тръгване от Слънчев бряг през Свети Влас и Варна пак спряхме на Свети Константин и Елена. Това което разбрахме е, че в пиково време трябва да има резервация. Платихме доста парички, а в същото време можеше да не са толкова. Каквото такова, само да сме здрави. Сега сме на село и ще останем още почти месец с Вики. Това е от нас. Лек ден и всичко най добро.

# 746
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз нещо не вдявам з аподвързиите.Като едно време ли се подвързват,кориците с хартия,лепи се етикет и отгоре найлонова подвързия или как?
Искате да кажете, че се връщаме 30 и кусур години назад с подвързването с онези грозни хартии? newsm78 newsm78 newsm78 Винаги ме е отвращавало обвиването с онези хартии, кадастрони и прочие зелено-кафеникави грозотии, които скриваха кориците на учебницити и ни беше все едно по какво е...И по-разсеяните редовно ги объркваха.....Поне прозрачни (найлонови) подвързии няма ли? Тетрадките трябва ли да се подвързват? Не ги ли изписват преди да се разпаднат?
Полека започвам да се настройвам на вълна "училище", но същинския пазар ще е малко по-натам....Като че ли искам да започва училище, за да има какво да прави..иначе по цял ден в жегите се чуди какво да прави, а и деца няма наоколо....морета и ходенки по баби свършиха...

# 747
  • Мнения: 775
При нас никой нищо не спомена за подвързване и сега ме хвърлихте в чудение.
Младежът си е щастлив при баба и изобщо не иска да чува за училище. Смята с удоволствие, но не желае да чете и това е. Преди малко ми се обади само да се оплаче, че щом баба му не иска да го гледа докато играе, значи не уважава чувствата му  Simple Smile

# 748
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Кой говори за кафяво-зелени хартии?
Даже миналата година в Била купих разкошни комплекти - хартия + найлонова подвързия. Хартията изглеждаше като фурнир от различен вид дървесина - череша, ясен, круша и не помня какви още.
Ето найлон … 80;те
Ето готови … 76;же
Учебниците за първи клас си остават за децата, но в по-горните класове се връщат. Желателно е да са запазени, а подвързията е за това. Много е досадно, наистина. Чудя се дали ще мога да убедя каката да се погрижи за сестра си, ама надали. Поне своите ще подвърже, обеща ми.

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 19:58 от Де Ваня

# 749
  • София
  • Мнения: 15 258
Аз ходих в "Джъмбо " вчера.
Купих тетрадки „по 6 в комплект“ с големи квадратчета и с тесни и широки редове. Самите тетрадки са с "тематични" корици. Едните са с бакугани, другите-с Бен 10.
Взех една ролка прозрачно фолио за подвързване. Да се вижда картинката на корицата.
Така практикува ли някой?  Rolling Eyes

Иначе имаше и прозрачни подвързии, но бяха чувствително по-големи от тетрадките.

Общи условия

Активация на акаунт