Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 70-та тема

  • 115 342
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 1 679
Леля Ог, кутията ти за входящи съобщения е пълна.  Hug

# 47
  • Мнения: 211
Ето ме и мен, момичета и момчета!  Hug

Много ми липсвахте тази седмица, но пък сега изчетох и попих всичко, което съм пропуснала! Невероятни сте и беше истинско удоволствие да се разхождам по страниците и да се наслаждавам на приготвеното от вас!   bouquet    Hug Heart Eyes

ri4ko, да ти е живо и здраво момчето! Много щастие му желая! Много хубава торта!
краси.мира, тортата ти е изключително нежна!
Пепчо, и твоята е абсолютно професионална!
nordina, патладжаните ти изглеждат разкошно! Следващият път ще опитам и аз да ги издълбая така.
дядо хаджия, радвам се, че отново се включваш! Харесвам много експериментите ти!

Ето и от мен:

Кексчета с течен шоколад и малини:


Тутманик по рецептата на Венета, който стана разкошен! Венета, много благодаря за страхотната рецепта!   bouquet Hug Съжалявам само, че не го снимах отвътре, но бяхме на път и нямаше как.



И сладко от... пъпеш! Опитвам такова за първи път и страшно много ми хареса. Не съм го правила аз, почерпиха ни с него, но толкова се впечатлих, че реших да го споделя с вас.



Лека вечер на всички и успешна седмица!

# 48
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Леля Ог, радвам се, да те видя отново.   Heart Eyes Добре си ни дошла!   Hug  Личи ти, че си си отпочинала Simple Smile. Прекрасни сладкишчета.    bouquet
Ако имаш възможност, да попиташ за рецептата за сладкото от пъпеш, ще съм ти много благодарна.   Heart Eyes
А за тутманика нямам думи. Много е пухкав и апетитен.   bouquet Радвам се, че рецептата ти е допаднала.

# 49
  • Мнения: 2
  bouquet  bouquet  bouquet За всички вас! Невероятни сте!   bouquet

# 50
  • Мнения: 4 358
Лабрекс и аз чакам за краставиците Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 15 511
   Прекрасни вкусотии сте показали, момичета! smile3501 newsm10

   От мен днес:Люти чушлета, пържени, с чесън, копър, магданоз и оцет!

   

    Пълнени чушки!

   

   И чушки с яйца и сирене на фурна!

   

# 52
  • Мнения: 22 867
Лабрекс и аз чакам за краставиците Peace

Хъни-Бъни, ето рецептата, както е дадена:

4 кг. краставици се разрязват по дължина на парчета и се заливат с:
1 чаша захар
1 чаша олио (слагам по-малко)
1 чаша оцет
100 мл сол (премерено с чашка 100мл)
1 с.л. смлян черен пипер
2 с.л. пресован чесън

Оставят се 1,5 часа да постоят, като в това време няколко пъти  разбърквате.

Аз направих днес просто да ги опитаме (голямо делене му ударих с елката да изчислявам за  половин кг краставици Grinning), но ще сложа и в няколко буркана за зимата да пробвам. Ако ги правиш за бърза консумация, дръж ги в маринатата около час-час и половина най-много и може да се ядат. Аз ги започнах всъщност още при първото разбъркване и докато изкараха определеното време, ги преполових - май честичко наминавах да ги поразбърквам.  Grinning И на половинката се харесаха. Не са силно кисели. Днес към 14ч, като ги правих, бяха хрупкавки и много ми харесаха. Но вечерта вече бяха поомекнали. Пак са вкусни, изядоха се, но според мен по-добре е да не стоят с часове. А за бурканите искам да уточня с авторката малко по стерилизирането, че нещо там не схващам, и ще сложа рецептата в Любимите.

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 14:42 от labrex

# 53
  • Мнения: X
Благодаря ви за похвалите за тортата,момичета!    newsm51

labrex , непременно ще пробвам...имайки предвид вкусотията с тиквички!
Леля Ог , страхотни мъфинки!   Peace

У дома

Редена салата-зеле,моркови,варени яйца,домат,карставица.....и заливка от заквасена сметана



Печени пилешки бутчета със соева паста



Сладкиш със сини сливи



Успешна седмица на всички!    

# 54
  • Мнения: 5
Тъй като през седмицата караме основно на салати, омлети и прочие бързи и диетични неща,уикенда е предвиден за глезене.

Съботен закуско-обяд в леглото с пухкави мекици: .
Неделният обяд беше крехко агнешко с пикантна коричка, в компанията на морковчета и картофки:

# 55
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Здравейте момичета!
Вчера бяхме на плаж в Гърция, та по този повод да ви почерпя със сладко от портокали, правено от наша семейна приятелка Калиопи.


Леля Ог, и аз съм на опашката за рецептата на сладко от пъпеш, че имаме 4 дка и вече ни писна да ги ядем по стандартния начин  Laughing

# 56
  • Мнения: 909
Да се отчета на бързо....после ще коментирам и ще гледам...
-питката на баба  Wink
-глазирано пиле ,с глазирани тиквички и гъби
-шоколадов мус

# 57
  • София
  • Мнения: 1 832
tina, имаш ли рецепта за сладкото от портокали? Аз четох една, портокалите се белят и се варят в три-четири води? И след това се пускат в сгъстен захерен сироп.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
Ей, като фурии сте - нямате догонване!

Гледам, че е сезона на скадката - да си покажа и аз последното: от бели череши



И сладкиш с кайсии по Селма:


# 59
  • Мнения: 307
Карфиол с млечен сос

Общи условия

Активация на акаунт