Токофобия (страх от бременност и раждане)

  • 24 323
  • 212
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 668
Все ми е тая какво правиш . Просто това са си моите страхове и притеснения . Авторката пък си има нейни . Трябва ли да бъде нападана за това ? Че чак да и се обяснява , че била лигла и т.н.

# 196
  • Мнения: 6 274
Все ми е тая какво правиш . Просто това са си моите страхове и притеснения . Авторката пък си има нейни . Трябва ли да бъде нападана за това ? Че чак да и се обяснява , че била лигла и т.н.


И на мен ми е все тая коя от вас какви ги върши.
Но не може едните да имат мнение, а другите не.
Да, за мен тя е лигла, това е мнението ми.
И?

# 197
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...А и още нещо - кърменето също ме отвращаваше . И сега ми е гадно да гледам кърмеща жена .
Каква ли ми е диагнозата според идеалните ?....

Аман от отворки! Толкоз си специална, че чак и диагноза да ти мислим!  hahaha Whistling

# 198
  • Мнения: 4 668
Ми нищо  Confused Ти си казала какво мислиш , аз какво мисля и толкова . По същата логика аз мога да кажа , че си извратена , защото се наслаждаваш на самия процес на раждането примерно , без да се опитам да разбера гледната ти точка , както тя е определена като лигла без да се помисли и в посока , че е възможно момичето да има проблем .
А и коя си ти , че да лепиш етикети на хората ?
И също така може да се замислиш над факта , че една жена не е задължително да примира от кеф защото е бременна и ще ражда . Това не е закодирано в нея само защото е от женски пол .

...А и още нещо - кърменето също ме отвращаваше . И сега ми е гадно да гледам кърмеща жена .
Каква ли ми е диагнозата според идеалните ?....

Аман от отворки! Толкоз си специална, че чак и диагноза да ти мислим!  hahaha Whistling
Това беше ирония разбира се . Но ти упорито продължаваш да се показваш колко си ... хм ... елементарна и едностранчива да кажем / за да не използвам по - силни думи /

# 199
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...А и още нещо - кърменето също ме отвращаваше . И сега ми е гадно да гледам кърмеща жена .
Каква ли ми е диагнозата според идеалните ?....

Аман от отворки! Толкоз си специална, че чак и диагноза да ти мислим!  hahaha Whistling
Това беше ирония разбира се . Но понеже нямаш достатъчно мозъчни клетки ти е трудно да го разбереш .
О, добре, че беше ти да ме диагностицираш! Tired

# 200
  • Мнения: 68
Знаеш ли, аз имах и имам същия проблем. А вече детето ми е голямо.  Не можех да си представя по унизителна и грозна гледка и не е вярно, че е красиво. Яд ме беше на природата, че е отредила да съм жена и да изпадна в такова положение. Дразнех се от патешкото ходене на бременните, породено от големия корем и не се хранех, а виковете им в предродилна направо ме побъркаха. Затова родих секцио по желание без никакви медицински показатели. Бе кратко, безболезнено. Родих голямо дете - 52 см и 3,500кг - цяло чудо. Но неистово, неистово го исках. Сега благодаря на природата, че ме възнагради с чувството, усещането да бъда майка. НЕСРАВНИМО Е!!!! Нямам никакъв белег, стрия, отпуснат корем, грам в повече. Пак бих искала това чудо да се повтори, но пак ще бъде секцио. НО НАЙ-ЖЕСТОКОТО И ГРОЗНО НЕЩО Е ДА УБИЕШ СОБСТВЕНОТО СИ НЕРОДЕНО ДЕТЕНЦЕ!!! По-безумно ужасно нещо на този свят няма!!! Може да се страхуваш и срамуваш от раждането, но да спреш сърцето на собственото си дете е нечовешко. Моля те, моля те, успокой се и вярвай в себе си и в своето ангелче! Прегръщам те.

# 201
  • Мнения: 6 274
Божеееее, всички ли изтрещЕват или какво, по дяволите става?! ooooh!
Кви етикети, бе, девойко?
Имам си мнение - мое, лично, различно, каквото и щеш го наречи, но това е положението!
И ти не си тази, дето да ми налага своето.
Всеки човек има право на мнение, а дали на такива като теб то им харесва или не, останалите не ги касае.
Разбираш ли или да пробвам още по- просто?
 Tired ooooh!

А ако наистина имаш толкова "много" мозъчни клетки, че за теб раждането е извратено, то тогава Пази, Боже от толкова клетки! Shocked ooooh!
Не ги щЪ, дръж си ги!
Stop

Последна редакция: сб, 17 юли 2010, 01:15 от AnMary

# 202
  • Мнения: 4 668
Божеееее, всички ли изтрещЕват или какво, по дяволите става?! ooooh!
Кви етикети, бе, девойко?
Ами ето - обръщението девойко също е етикет . Просто е махленско и грозно да се обръщаш по този начин към някой , който не познаваш и който има различно мнение от теб .
Мнение имаш - ОК  Stop Пак те питам - кой ти дава право да категоризираш хората - коя била лигла , коя не знам си каква ...
Също така , трябва да умееш да признаваш и чуждата гледна точка - в случая тази на авторката / моята не бих казала , че е важна , защото аз проблем нямам , за разлика от нея / .

А ако наистина имаш толкова "много" мозъчни клетки, че за теб раждането е извратено, то тогава Пази, Боже от толкова клетки! Shocked ooooh!
Не ги щЪ, дръж си ги!
Stop
Не съм казала , че е извратено . Казах , че аз бих могла да те обвиня за такава примерно , както ти определяш авторката .
Вие не четете ли или просто не се опитвате да разберете какво ви се казва ?
Явно този ник не е случаен ... чак такава безгрешност ...

# 203
  • Мнения: 6 274
Явно този ник не е случаен ... чак такава безгрешност ...

Ама, разбира се, ти да не мислиш, че е случаен?!  hahaha

Ох, не ми се пишат повече глупости, написала съм ти "девойко", първо, защото предполагам си по- малка от мен, второ, зашото обръщението "мила" използвам за доста по- различни от теб хора и трето, не мисля, че си пък кой знае колко "висша", та да се обръщам към теб с "Ваше Величество", примерно.
Все пак пишем във Форум, не решаваме коя да ти е придворна дама, нали?!
  hahaha

П.С. Хубаво бях спряла да пиша в тая тема, що ли пак почнах? Tired
Май това ми беше последното.

# 204
  • Мнения: 4 668

Все пак пишем във Форум, не решаваме коя да ти е придворна дама, нали?! [/b]  hahaha

Не , разбира се . Не изпитвам такава нужда . Но просто се натоварвам да контактувам с хора изразяващи се по такъв елементарен начин , макар и във форум .

Вероятно и аз ще спра да пиша , защото не помагаме на никой по този начин .
Приятна вечер   bouquet

# 205
  • София
  • Мнения: 44 283
всъщност надали има каквото и да е значение вече написаното в темата, така и така авторката не е била активна от неделя Wink

# 206
  • София
  • Мнения: 3 099

Имам си мнение - мое, лично, различно, каквото и щеш го наречи, но това е положението!


Всички ти разбрахме мнението, спокойно. Не беше трудно, поради капацитета на притежателката си.
Ако има с какво да си полезна по темата - ти си. Ако не - спри вече, повтаряш едно и също.

всъщност надали има каквото и да е значение вече написаното в темата, така и така авторката не е била активна от неделя Wink

Да, така е, но тъй като темата не е повдигана до сега (така ми се струва), може би е полезна и на други хора. За мен поне доста от мненията и споделения опит бяха важни.

Последна редакция: сб, 17 юли 2010, 01:15 от AnMary

# 207
  • София
  • Мнения: 44 283
всъщност надали има каквото и да е значение вече написаното в темата, така и така авторката не е била активна от неделя Wink

Да, така е, но тъй като темата не е повдигана до сега (така ми се струва), може би е полезна и на други хора. За мен поне доста от мненията и споделения опит бяха важни.

надявам се да е полезна...и по-рядко такава погнуса и ужас да са причина за аборти.

# 208
  • Мнения: 253
Бременността и раждането са кошмар-няма да те лъжа, но ако много искаш детенце дори няма и да се замислиш за това
Не гледай как протича раждането ами си помисли искаш ли бебето или не

# 209
  • София
  • Мнения: 3 099
всъщност надали има каквото и да е значение вече написаното в темата, така и така авторката не е била активна от неделя Wink

Да, така е, но тъй като темата не е повдигана до сега (така ми се струва), може би е полезна и на други хора. За мен поне доста от мненията и споделения опит бяха важни.

надявам се да е полезна...и по-рядко такава погнуса и ужас да са причина за аборти.

Според мен страхът (не искам да го наричам токофобия, прекалено ми е силно) в този случай няма да доведе до аборт по желание. Авторката дори казва, че съвсем съзнателно са решили да задържат бебето, разумът й се е намесил в "правилната" насока.

За мен по-опасното е подобен страх да не води до спонтанен аборт при евентуална бременност, ето - казах си моето голямо притеснение  Confused
Аз лично съм решила да се "лекувам" с класическа хомеопатия, искам да изпъдя тези мисли от себе си.

Общи условия

Активация на акаунт