Априлки 2011г - Добре дошли!

  • 37 649
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 24
iveeeta много благодаря за старанието, определено ще претърпи промени списъчето. Според мен най добре е да не се доверяваме на тези калкулатори в нета, а да изчакаме прегледите и каквото кажат докитата. Тогава вече картината ще е по ясна.

# 46
  • Мнения: 115
Добре дошли на всички,които вече са видели двете чертички!
Вие кога мислите да ходите на лекар?
Ние в петък през ноща заминаваме на море и ще мога да отида чак като се върнем.А ако отида утре май ще е малко раничко...Май ще изчакам,докъто се върнем....
Мен от сега ме почна главоболието и прилошаването Sick...Ужас,предишните ми бременности бяха много тежки и така като гледам май и сега ще е така Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 2 063
Аз ще ходя утре. Нямам търпение.

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 24
аз говорих с личният си лекар и ще ходя след 15.08, тогава ще се види всичко.Сега и да отида ще ми кажат това което си и знаем, ще установят бременност и ще ни извикат по късно

# 49
  • София
  • Мнения: 2 063
Миш, а кръвни изследвания не могат ли та се правят сега? Имам предвид стандартните изследвания в началото на бременността.

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Това ми е първа бременност, нямам ни най-малка идея миличка, чета из форумите търся информация обаче при всяка е различно, всеки лекар различно действа. Но интересното е, че съм супер спокойна. То бебенцето сега работата му е да си расте, а нашата работа е да му осигурим спокойствие Simple Smile)
Аз се обадих на моя личен лекар, казах му че съм бременна, и той ми каза да отида след 15-20 дни закъснение, но точно тогава ще съм в отпуск и на море, и се разбрах с него след 15.08 да отида. До 3-я месец всичко може да се случи, така че каквото ни е писано, и да отидем на лекар сега, ако е писано лошото пак ще стане. Затова трябва да вярваме, че всичко ще е наред, да гледаме напред и позитивно.
Чета тук във форума за изследвания с някакви инициали, които до сега не съм и чувала, не смея и да питам , да не ми се смее някой, но разчитам на това, че гинеколожката ще ми обясни всичко и каквото е необходимо ще се направи.
Stacked , ти отиди, тъкмо ще разкажеш какво е станало и дали се е видяло нещо..а бе всичко да разкажеш. Гледам , че ние с тебе сме на едно, кога ти беше последният цикъл. Моят на 24.06.2010, но е 25дни дълъг, и с тези калкулатори дето всеки различно показва.....направо се омотах

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 17:11 от Миш

# 51
  • Мнения: 115
Здравейте момичета.
Не знам как е в другите градове,а и всеки лекар е различен,но да ви кажа тук как стоят нещата....
Първите бременности,когато разбрах,че съм бременна звъннах на личната и тя ми каза да отида 15 дни след закъснението,когато отидох ми даде направление и с него отидох на гинеколг.Тоест трябва да си вземете направление от личния лекар и с него да отидете при избрания от вас гинеколог,който вече ще си ви запише,ще ви следи бременноста и т.н.
На мен при първия преглед само ми потвърдиха бременноста и видяхме,че има плодно сакче,и ми каза кога да отида пак.След това вече всеки лекар процедира различно...
Би трябвало всеки месец да се правят изследвания на кръв и урина.Здравната каса поема три прегледа с ехограф,но моя лекар ме гледаше почти всеки път на ехографа.
В 12 седмица пак се правят изследвания,за да видят дали има риск за генетични заболявания,малформации.
А вече по-нататък около 20 седмица се ходи на ФМ.
Надявам се да ви бях поне мъъъъничко полезна,не че обясних нещата както трябва,но все пак...
Ако искате разкажете нещо повече за себе си....как се казвате,първа бременност ли ви е?
Аз се казвам Симона,на почти 23 съм,това ми е трета бременност...доста трудно беше решението да оставим бебето,защото ще ни е доста трудно,но решихме,че ще можем да се справим.От с.Славяни сме....

# 52
  • Мнения: 327
Аз съм Ади, от Разград, на 34 г съм.
Това ми е първа бременност (след 12 години опити, и 4 неуспешни опита).
Едва ли ще ходя на консултациите, които се полагат по Касата, т.к. в нашия град специалисти няма. Ще се доверя не лекарите в клиниката, които ми помогнаха да забременея, и разбира се на д-р Бойчев от Тутракан.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 063
Миш и на мен ми е първа бременност и още се "лутам" в информацията, а изследванията с инициалите в повечето случаи се правят от бременни на 35 и повече години, но като чета почти всички ги правят с превантивна цел.

По отношение на термина - моят е на 31 март - последния цикъл беше на 26 юни, а продължителността напоследък беше 26 дни, така че мисля, че тази трябва да е датата. Разбира се, утре ще имам повече инфо и ще докладвам.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 09:41 от Stacked

# 54
  • Мнения: 228
Привет отново и мерси за топлото посрещане
Аня Hug Hug Hug
Добре до6ли и на Мар4ела,Ади  Hug Hug Hug
Аз съм Ани на 30 г.,самоковка, живея и работя в Сф-район Красно село.Имам детенце на почти 3 г(след по-малко от месец на 23 август ги навършва)казва се Радостина,много сме щастливи и очакваме детенце да дойде живо и здраво след 8 месеца:)))пък каквото бог дал:)
Днес пътуваме за Казанлък,а живот и здраве утре за морето(Китен),така,че ще пиша след морето

# 55
  • Мнения: 889
Здравейте,
Аз съм Мария и съм от Разлог.
Имам детенце на 4г. и половина.Дени белята. Laughing
Мисля да отида на лекар след 1-2 седмици, защото при първата бременност отидохме веднага след като си направих теста и нищо не се виждаше.
По неизвестни за мен причини вече съм решила, че бебока ще е момиченце.Но да е живо и здраво само, няма значение какво ще бъде.
С Дени не знаех пола докато не се роди. Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 115
Ани,ние също днес заминаваме на море,жалко,че май сте далечко от там,където ще сме ние.
Момичета,наистина по рано нищо няма да се види на лекар,затова най-добре изчакайте,за да можете да видите нещо.Аз говорих с моята лична лекарка и тя каза да отида след 15 дни закъснение,тоест..ще ходя към средата на август,макар че и аз нямам търпение,ама....
Аз пък искам тоя път бебо да е момченце,но каквото-такова,да е живо и здраво само.
Иначе на мен от сега ми е лошо....направо е ужас,пред беше пак така,от самото начало,та до края постоянно ми беше адски лошо.
Незнам в колата как ще издържа...5-6 часа път са и....

# 57
  • София
  • Мнения: 160
Изчаква се 2 седмици закъснение, за да може да се види нещо на ехографа. Ако се отиде по-рано започва едно гадаене има ли нещо/няма ли, вижда ли се/не се ли вижда и всичко това води единствено до предположения и притеснения. Първоначално се вижда плодно сакче, в което трябва да има жълтъчно мехурче. След това около 6 седмица, дори по-късно може да се види тупкащото сърчице.
Важно изследвание е ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ, която е пожелателна -  (фетус = плод, морфос = структура, логос = наука) представлява обстойно и високо-специализирано ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационния срок се получава информация относно феталното развитие и протичането на бременността.
- първата  12-13 г.с.
- втората 20-22 г.с.
- третата 28-30 г.с.
часове се записват доста по-отрано, за първата още от сега.....
Има доста теми и подробна информация.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 063
Привет от мен! Днес бях на гинеколог - видя плодно сакче и всичко е наред. Ембриона се е имплантирал хубаво. В края на другата седмица ще ходя, за да види сърчицето, а 10-тина дни след това ще правя първите изследвания.

Стискам палци на всички, а на заминаващите на море - приятно изкарване и се пазете Hug

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 24
еееее бравооооо Stacked , мислих те днес....много се радвам
Аз започнах да ставам нетърпелива и любопитна и ще взема другата седмица да отида. Ще му кажа аз на моя лекар, че нямам търпение.  Laughing
А снимка направиха ли ти на плодното сакче? или е рано може би?
Казаха ли ти коя седмица си или нещо подобно

Общи условия

Активация на акаунт